Dla obszaru

    Kafelki, glazurnik Cena

    Ile kosztuje glazurnik? Cena prac glazurniczych jest bardzo zróżnicowana. Przede wszystkim zależy to od obrabianej powierzchni, jakie kafelki wybrałeś, kleju i oczywiście glazurnika. Przygotowaliśmy cennik, według którego z łatwością obliczysz, ile kosztowałoby kładzenie płytek.

    Komu powierzyć kładzenie pytek? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych glazurników w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena kładzenia płytek ceramicznych


    Cena kładzenia płytek ceramicznych. Cena ułożenia płytek o standardowych wymiarach na przygotowanym podłożu, bez zakupu.

    80.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    100.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Kafelki, glazurnik

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Remont łazienki

    Cena kompletnego remontu łazienki: wymiana płytek ceramicznych, wszystkich instalacji i sanitariatów wraz z zakupem wszystkich materiałów i wyposażenia.


    m2

    zł/m2

    Prostoliniowe przyklejanie płytek ceramicznych do ściany

    Cena klejenia prostoliniowego płytek ceramicznych ze wzorem.


    m2

    zł/m2

    Skośne przyklejenie płytek ceramicznych do ściany

    Cena ukośnego klejenia płytek ceramicznych ze wzorem.


    m2

    zł/m2

    Klejenie płytek ceramicznych o większych wymiarach

    Cena klejenia płytek ceramicznych większych formatów.


    m2

    zł/m2

    Kładzenie obramowania

    Cena kładzenia obramowania do 15 cm wysokości.


    m

    zł/m

    Okładzina schodów płaskich

    Cena pokrycia schodów płaskich płytkami ceramicznymi o standardowych wymiarach.


    m

    zł/m

    Okładzina okrągłych schodów

    Cena pokrycia schodów okrągłych płytkami ceramicznymi o standardowych wymiarach.


    m

    zł/m

    Instalacja wanny podtynkowej

    Cena omurowania wanny podtynkowej standardowych wymiarów.


    szt

    zł/szt

    Instalacja spłóczki podtynkowej

    Cena omurowania spłóczki podtynkowej standardowych wymiarów.


    szt

    zł/szt

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Kładzenie płytek


    Ile kosztuje kładzenie płytek? Kupując płytki, pamiętaj, że zawsze kupujesz co najmniej 10% więcej n...

    Sprawdź też: Kładzenie płytek Cena

    Płytki


    Ile kosztują płytki? Płytki są bardzo wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu i są odporne na działanie środk...

    Sprawdź też: Płytki Cena

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Kafelki, glazurnik - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Kafelki, glazurnik - co trzeba wiedzieć?

    Płytki ceramiczne są stosowane w budynkach mieszkalnych od wieków. Technologia produkcji uległa zaawansowaniu, a dzisiejsze płytki są używane nie tylko do łazienek, kuchni i korytarzy, ale do wszystkich pomieszczeń, w tym powierzchni zewnętrznych.

    Kafelki,glazurnik
    Prawidłowy kładzenie płytek wymaga wysokiej jakości materiałów, narzędzi i dużej precyzji

     

    1.1. Jakie są zalety płytek?

    Dlaczego płytki są tak szeroko stosowane? W porównaniu z innymi wykładzinami podłogowymi i ściennymi mają wiele zalet: są odporne na warunki atmosferyczne, różnice temperatur, wilgoć i chemikalia. Występują w niezliczonych kształtach, kolorach, fakturach i wzorach, a rozmiary sięgają od mozaiki po wielkoformatowe. Ponadto są doskonałymi przewodnikami ciepła i idealnie nadają się do ogrzewania podłogowego. Są łatwe w czyszczeniu i praktycznie mogą trwać w nieskończoność.

    1.2. Jakie są słabe strony płytek?

    W przypadku tak jakościowych i trwałych materiałów wątpliwa jest tylko ich cena. Płytki najwyższej jakości są nieco droższe niż tańsze podłogi. Patrząc jednak na ich żywotność i fakt, że są niemal niezniszczalne, jeśli się go uwzględni, ta inwestycja z pewnością się opłaca. Jedną z rzadkich wad jest wrażliwość na uderzenia, które powodują, że łatwo pękają; może to stanowić problem zwłaszcza w przypadku płytek zewnętrznych, ponieważ woda dostaje się do pęknięć i zamarzając może prowadzić do pękania i kruszenia.

    2. Rodzaje płytek

    Płytki różnią się wieloma właściwościami – fizycznymi, chemicznymi, mechanicznymi. Mają różne rozmiary i kształty, są wodoodporne, inaczej przewodzą ciepło, inaczej się je obrabia, odporne są na ścieranie, uderzenia, rozciąganie, zginanie, zabrudzenia i tym podobne czynniki. Rozmiarami rozróżniamy płytki standardowe, mozaikowe i wielkoformatowe. Ponieważ nie wszystkie typy są do każdego zastosowania, rozróżniamy płytki do wnętrz – podłogowe i ściennych oraz te na powierzchnie zewnętrzne i wszystkie mają różne właściwości. Pod względem materiału wyróżniamy ceramiczne, które są najbardziej rozpowszechnione, ale są też kamienne, drewniane i granitowe. Postęp technologiczny umożliwił wszechstronne zastosowanie i stylizowane projektowanie płytek, dzięki czemu na pewno znajdziesz te, które chcesz do łazienki, kuchni czy na taras lub innej przestrzeni.

    3. Glazurnicy – ​​jak zdobyć dobrego fachowca?

    Układanie płytek na pierwszy rzut oka nie wydaje się skomplikowaną pracą, ale jest naprawdę bardzo wymagające pod każdym względem. Na rynku znajdziesz wielu rzemieślników, którzy oferują swoje usługi, ale różnią się znacznie wiedzą, doświadczeniem i jakością pracy oraz oczywiście ceną. Aby płytki przetrwały lata, a nawet dziesięciolecia, będziesz potrzebować tak samo wysokiej jakości materiału, co dobrego fachowca. Wyślij listę prac, które chcesz, do tych, których wybierzesz i zbierz jak najwięcej ofert, które będziesz mógł porównać. Od tych, którzy Ci odpowiedzą, poproś o referencje i o kontakty byłych klientów, aby osobiście zobaczyć wyniki ich pracy. Na końcu, kiedy wybierzesz tego, który będzie wykonywał pracę, podpisz z nim umowę i praca może się rozpocząć. Na naszej stronie daibau.pl znajdziesz w jednym miejscu kontakty kilkudziesięciu sprawdzonych glazurników i ich referencje, a także opinie i oceny poprzednich klientów.

    4. Jak układane są płytki?

    Układanie płytek nie jest technicznie skomplikowaną pracą, ale wymaga cierpliwości i precyzji. Jeśli kupujesz płytki we własnym zakresie, pamiętaj, że ze względu na przycinanie narożników itp. powinieneś kupić przynajmniej 10% więcej niż obliczona powierzchnia. Można powiedzieć, że dla powodzenia pracy najważniejsza jest dobrze przygotowana powierzchnia. Płytki kładzie się wyłącznie na płaskiej, twardej, suchej i czystej powierzchni. Rozmieszczenie jest określone przez wybrany wzór, dlatego najpierw znajdujemy punkt początkowy. Możesz go znaleźć łącząc przeciwległe strony pomieszczenia sznurkiem. Środek uzyskanego krzyża to punkt, w stosunku do którego układasz płytki według wzoru (narysuj szkic i rób według niego lub najpierw ułóż płytki bez kleju). Staraj się ułożyć je tak, aby pozostało jak najwięcej całych, nawet w rogach i przy drzwiach, abyś nie musiał ich przecinać. Płytki ścienne układa się od podłogi w górę, w poziomych rzędach. Jeśli nie pokrywasz całej podłogi lub ściany, zacznij od zewnętrznych krawędzi i idź w kierunku środka. Dobry glazurnik potrafi ułożyć większość płytek bez cięcia.

    Przed przystąpieniem do montażu upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia tj.: płytki, klej, podkład, masa szpachlowa, fuga, silikon, rozcieńczalnik, wiadro, poziomica, przecinarka do płytek, młotek gumowy, miernik, szczotka druciana , kielnia ząbkowana i płaska, wiertło, krzyże plastikowe (przekładki) i inne.

    Aby klej jak najlepiej przylegał do podłoża stosuje się specjalną emulsję, którą należy całkowicie wysuszyć. Klej do płytek nakłada się równomiernie na przygotowane podłoże. Ponieważ szybko wysycha, nie należy go rozprowadzać na więcej niż metr kwadratowy. Płytki układa się na tym kleju i mocuje gumowym młotkiem, a między nimi umieszcza się plastikowe krzyżyki, czyli przekładki. W razie potrzeby cięcie płytek odbywa się za pomocą przecinaka diamentowego. Po zakończeniu klejenia płytek klej musi schnąć przynajmniej przez jeden dzień. Na koniec spoiny między płytkami wypełnia się fugą. Ta fuga wysycha w około pół dnia. Szczeliny kątowe, dylatacyjne i łączące uszczelnia się silikonem. W razie potrzeby tam, gdzie na płytkach znajduje się stwardniały materiał, czyści się go rozcieńczalnikiem, a następnie dokładnie myje się całą powierzchnię i gotowa jest do użytku.

    5. Jak prawidłowo układa się płytki zewnętrzne, a jak układa się płytki łazienkowe?

    Układanie płytek zewnętrznych lub w pomieszczeniach wilgotnych wymaga szczególnej ostrożności. Zewnętrzne płytki powinny być takiej jakości, aby mogły wytrzymać ciągłe zmiany temperatury między dniem a nocą, a także latem i zimą, a także zużycie. Jednym słowem opady, mróz i upał, ale też zanieczyszczenia czy glony i porosty. Kup więc te, które są przeznaczone do warunków zewnętrznych. Podczas montażu należy uważać, aby spadek na całej powierzchni wynosił do 2%, co pozwoli na odprowadzenie wody. Pod samymi płytkami nakłada się warstwę ochronną, wodoodporną, czyli mieszankę do hydroizolacji. Polecamy ją również do płytek podłogowych w łazience i kuchni. Aby płytki lepiej znosiły wahania temperatury, zalecamy użycie elastycznej fugi zamiast silikonu, który również jest używany, ale nie jest długotrwały.

    6. Prace glazurnicze

    6.1. Remont łazienki

    Płytki są z pewnością najczęściej używane w tzw. mokrych węzłach - łazienki, pralnie i kuchnie. Pomieszczenia te są najczęściej odnawiane, ponieważ są najwięcej używane. Remont łazienki to projekt budowlany i można go wykonać w ciągu kilku tygodni, po opracowaniu szczegółowego planu. Remont w tym przypadku może oznaczać również wyburzenie ścian, rozbiórkę starych urządzeń sanitarnych, rozbicie płytek oraz usunięcie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Następnie montaż nowych instalacji, przewodów i urządzeń oraz ewentualnie ogrzewania podłogowego, ściennego lub sufitowego lub grzejników. Potem następuje montaż ścianek działowych i tynkowanie, odnośnie przygotowanie wszystkich powierzchni do klejenia płytek. Na końcu suchy montaż i malowanie, a następnie montaż ceramiki sanitarnej i innych elementów łazienkowych.

    6.2. Układanie kamienia

    Układanie płytek kamiennych jest podobne do układania płytek ceramicznych z pewnymi różnicami. Do układania płyt z kamienia naturalnego lub sztucznego potrzebna jest twarda, sucha i równa powierzchnia. Istnieje wiele rodzajów kamienia (marmur, granit itp.) i tyleż ich właściwości – dla każdego z nich istnieje specjalny rodzaj kleju i masy fugowej. Ze względu na to, musisz starannie wybrać. Ponadto, ze względu na płytki o nieregularnych kształtach, samo klejenie wymaga więcej umiejętności niż w przypadku płytek ceramicznych, dlatego zalecamy pozostawienie tego właściwemu fachowcowi.

    6.3. Wykonywanie mozaik

    Płytki mozaikowe wymagają dobrze przygotowanego podłoża i jeszcze dokładniejszego kładzenia. Ponieważ mozaika składa się z małych płytek, niezbędna jest płaska i prosta podstawa. W zależności od rodzaju materiału i kształtu wyróżnia się: ceramiczna, szklana, metalowa, drewniana oraz mozaika z kamienia naturalnego i sztucznego. Wykonanie mozaiki wymaga precyzji, cierpliwości i wyczucia szczegółów, dlatego sugerujemy, aby nie podejmować się tego samemu.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Układanie płytek

    Ułożenie płytek gres między szafki dlu.363cm wys50cm 1620 zł do 2700 zł

    ........

    podkład wodoszczelny + glazura, pralnia 1,5x4m

    Niewykończona wnęka na pralnię. Izolacja na wylewce betonowej + glazura na podłodze ok. 1,5x 4m + na bocznych ściankach (0,2x4m, 1x4m oraz 1x1,5m) 2430 zł do 4050 zł

    ........

    Tynki, płytki, instalacje wew., stolarka

    Proszę o kontakt 133650 zł do 222750 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Położyć płytki w salonie, pokojach i lazience, Około 85m2 całość
    Kafelki, glazurnik, Osie

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, wymiana płytek, 1,5m
    Kafelki, glazurnik, Zakopane

    270 zł do 450 zł

    Cena, Fachowca kafelki-glazurnik, 10
    Kafelki, glazurnik, Gorzów Wielkopolski

    270 zł do 450 zł

    Cena, 3 łazienki i kafle na podłogi, Ok 300 m2 podłóg i 3 łazienki
    Kafelki, glazurnik, Kalety

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Poszukuje glazurnika do położenia ok 400 m2 płytek, 400m2
    Kafelki, glazurnik, Jarosławiec

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, wypełnienie pustych płytek specjalnym srodkiem 100 m2kafelek,,
    Kafelki, glazurnik, Prudnik

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Polozenia glazury,
    Kafelki, glazurnik, Rumia

    135 zł do 225 zł

    Cena, Płytki, kabina odpływ liniowy, WC że stelażem, Podłoga ok 4m2,ściany ok 21m2
    Kafelki, glazurnik, Pruszków

    1710 zł do 2850 zł

    Cena, wymiana podłogi w zakupionym pawilonie rok 2013 wstępny kosztorysz, 60 m2
    Kafelki, glazurnik, Wrocław

    1620 zł do 2700 zł

    Cena, Kafelki łazienka,
    Kafelki, glazurnik, Skała

    450 zł do 750 zł

    Cena, Wymiany płytek na tarasie i ganku zewnętrznym, Ok. 25 m
    Kafelki, glazurnik, Brzezinka

    360 zł do 600 zł

    Cena, Ułożenie płytek na tarasie, Ok 10 kw
    Kafelki, glazurnik, Gniewino

    540 zł do 900 zł

    Cena, Układanie płytek podłogowych i ściennych, 55 m² kafelki podłogowe, 50 m² płytki ścienne
    Kafelki, glazurnik, Warniłęg

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, płtyki w łazience ,płytki w kuchni i salonie na podłodze, ok 60m2
    Kafelki, glazurnik, Syców

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Gres części wspólne, 1200
    Kafelki, glazurnik, Warszawa

    18000 zł do 30000 zł

    Cena, Ułożenie płytek na ścianie , 17m2
    Kafelki, glazurnik, Horodło

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Położenie płytek na tarasie, 22,5 m2
    Kafelki, glazurnik, Anielin Swędowski

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Potrzebuje fliziarza do nowej łazienki, 30
    Kafelki, glazurnik, Kraków

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Położenie gresu na podłogi , Ok. 190 m2
    Kafelki, glazurnik, Pruszcz Gdański

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Ułożenie kafli 10 x 20, 25 mkw
    Kafelki, glazurnik, Puławy

    405 zł do 675 zł

    Cena, Wymiana kilkunastu płytek na tarasie, 10-12 szt.
    Kafelki, glazurnik, Smolec

    90 zł do 150 zł

    Cena, Ułożenie płytek , 40 m2
    Kafelki, glazurnik, Tyszowce

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Prace wykończeniowe, 600 m2
    Kafelki, glazurnik, Szczecin

    4680 zł do 7800 zł

    Cena, Ułożenie płytek w garażu, 42 m2
    Kafelki, glazurnik, Brzóza

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Wymiana płytek w kuchni i przedpokoju, ok. 16m2
    Kafelki, glazurnik, Legnica

    405 zł do 675 zł

    Cena, Położenie płytek - prysznic i osadzenie brodzika, 6m2
    Kafelki, glazurnik, Lwówek Śląski

    270 zł do 450 zł

    Cena, Położenie płytek gresu na podłodze, około 10 m
    Kafelki, glazurnik, Warszawa

    270 zł do 450 zł

    Cena, Położenie płytek gresu na podłodze, około 10 m
    Kafelki, glazurnik, Warszawa

    225 zł do 375 zł

    Cena, Położenie glazury w łazience i kuchni,
    Kafelki, glazurnik, Kamiennik

    2340 zł do 3900 zł

    Cena, Kafelkowanie, ok.19 m2
    Kafelki, glazurnik, Dąbrowa Górnicza

    468 zł do 780 zł

    Cena, Wymiana, osuszanie, fugowanie, 5 kafelek
    Kafelki, glazurnik, Katowice

    90 zł do 150 zł

    Cena, Kładzenie glazury na podłodze (kuchnia z przedpokojem), 30 m
    Kafelki, glazurnik, Szczecin

    765 zł do 1275 zł

    Cena, Kafelkowanie w chłodniach, Dwa pomieszczenia łącznie około 75m2
    Kafelki, glazurnik, Sulęcin

    8100 zł do 13500 zł

    Cena, Kafelkowanie łazienki , 15 m2
    Kafelki, glazurnik, Wilcze Gardło

    270 zł do 450 zł

    Cena, Gipsowanie, malowanie, glazura w nowym domu, ok. 600 m2
    Kafelki, glazurnik, Płock

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Remont tarasu, 60 m2
    Kafelki, glazurnik, Szczecin

    585 zł do 975 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kafelki, glazurnik?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Kafelki, glazurnik cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    3881+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kafelki, glazurnik
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone