Elektryk, instalacja elektryczna Cena

Ile kosztuje instalacja elektryczna? Cena instalacji elektrycznych jest trudna do ustalenia, więc istnieje możliwość niepotrzebnych kosztów. Przede wszystkim potrzebny jest projekt instalacji elektrycznej wykonany przez projektanta lub inżyniera elektryka, który musi szczegółowo wymieniać wszystkie niezbędne części - długość i rodzaj kabli, ilość szafek, bezpieczniki, gniazdka, gniazdka żarówek i tym podobne; pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów w przypadku rozbudowy lub renowacji instalacji elektrycznych. Mając tak dobrze i dokładnie wykonany projekt instalacji elektrycznej, elektryk w łatwy sposób może obliczyć ceny i przedstawić właściwą ofertę. Cena dokumentacji projektowej to 500 do 1.000 PLN, co jest naprawdę niewielkim kosztem w stosunku do całej inwestycji. Instalacja elektryczna przeciętnego domu jednorodzinnego wymaga od 3 do 5 szafek, które kosztują od 150 do 500 PLN za sztukę. W przybliżeniu średnie instalacje kosztują około 15 PLN / m2, co może wynieść około 15.000 PLN za cały dom.

Komu powierzyć wykonanie projektu instalacji elektrycznych? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych elektryków w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Szybko znajdź fachowca - łatwo i bezpłatnie!
Wyślij zapytanie

Cena instalacji elektrycznych

Cena instalacji elektrycznych. Cena grubszych i drobnych robót przy instalacji elektrycznej w przeciętnym domu jednorodzinnym.

80.00 zł/szt
BARDZO NISKA CENA
120.00 zł/szt
ŚREDNIA CENA
160.00 zł/szt
NAJWYŻSZA CENA
Chcę oferty od wykonawców prac

Inne ceny za Elektryk, instalacja elektryczna (2025)

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Kompletna instalacja elektryczna, praca i materiał

Cena dotyczy wykonania instalacji elektrycznych wysokiego napięcia, zegara sterującego, sieci komputerowej, kabli, puszek zewnętrznych wraz z pracą i materiałem.


zł/szt

szt
+
-

Instalacje, wysokie napięcie, praca i materiał

Cena cięcia i montażu przewodów Cu w korytka i wsporniki wraz z pracą i materiałem.


zł/m2

m2
+
-

Instalacja, połączenia, praca i materiał

Cena wbudowanego zegara sterującego, wyłącznika głównego, wyłącznika FID, drobnego materiału łączącego, wraz z pracą i materiałem.


zł/m2

m2
+
-

Instalacje, sieć komputerowa, praca i materiały

Cena wykonania instalacji komputerowych z gniazdami ośmiobiegunowymi, kablem UTP w rurze oraz wbudowanymi puszkami , wraz z pracą i materiałem.


zł/m2

m2
+
-

Instalacje, instalacje kablowe

Cena instalacji kabli, kabli koncentrycznych, gniazda antenowego i zewnętrznej obudowy rozdzielczej.


zł/m2

m2
+
-

Cena instalacji oświetleniowej

Cena instalacji oświetleniowej. Cena montażu lampy sufitowej. Cena montażu średnio wymagającego światła na wysokości do 3m bez zakupu.


zł/szt

szt
+
-

Cena szafek dystrybucyjnych

Cena puszek rozdzielczych zewnętrznych na prąd. Cena puszek rozdzielczych zewnętrznych z trójfazowym licznikiem dwutaryfowym, podstawką i bezpiecznikami.


zł/szt

szt
+
-

Instalacje elektryczne

Cena pomiaru energii elektrycznej. Cena pomiarów instalacji elektrycznej. Cena prac przygotowawczych, pomiarów, kosztów transportu i minut. Kontrolne pomiary nn instalacji elektrycznych na piorunochronie.


zł/godz

godz
+
-

Serwis elektryczny

Cena serwisu elektrycznego. Cena średnio wymagającej usługi elektrycznej. Cena naprawy i serwisu sprzętu AGD.


zł/godz

godz
+
-

orientacyjna cena
Wyślij zapytanie

Sieci komputerowe


Ile kosztują sieci komputerowe w domu? Koszt systemu telekomunikacyjnego zależy od potrzeb użytkowni...

Sprawdź też: Sieci komputerowe Cena

Systemy alarmowe


Ile kosztuje system alarmowy? Ceny systemów alarmowych mogą się różnić w zależności od typu (bezprze...

Sprawdź też: System alarmowy Cena

Oświetlenie


Ile kosztuje oświetlenie? Cena oświetlenia w domu i wokół domu zależy od liczby lamp i ich rodzaju. ...

Sprawdź też: Oświetlenie Cena

Inteligentny dom


Ile kosztuje inteligentny dom? Zautomatyzowany dom może dużo zaoszczędzić na oświetleniu i klimatyza...

Sprawdź też: Inteligentny dom Cena

Elektryczne ogrzewanie podłogowe


Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe? Instalacja elektrycznego ogrzewania podłogowego jest ...

Sprawdź też: Elektryczne ogrzewanie podłogowe Cena

Usługi elektryczne


Cena usługi naprawy elektrycznej różni się w zależności od ceny za godzinę pracy elektryka i użytego...

Sprawdź też: Usługi elektryczne Cena

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Instalacje elektryczne - wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1. Instalacje elektryczne – co trzeba wiedzieć?

Instalacje elektryczne są obecnie ważną częścią środowiska miejskiego. Zapewniają dostęp do wody pitnej, odprowadzanie ścieków, oświetlenie, ogrzewanie, chłodzenie oraz eksploatację różnych urządzeń elektrycznych dla gospodarstw domowych i przemysłu. Profesjonalnie wykonany i wystarczająco mocny system instalacyjny umożliwia nieprzerwane funkcjonowanie życia w społeczności. Instalacje elektryczne są częścią tego ogromnego systemu i podobnie jak inne prace wymagają wysokich umiejętności i doświadczenia. Nie byłoby źle, żeby jako ktoś, kto ma taką potrzebę, wiedział coś o podstawowych pojęciach i technikach, bo to ułatwi rozmowy i negocjacje z projektantem i wykonawcą prac.

Elektryk, instalacja elektryczna
Instalacje elektryczne wymagają wysoko wykwalifikowanego wykonawcy

 

1.1. Pomiary i konserwacja instalacji elektrycznych

Przynajmniej co 10 lat w domu lub mieszkaniu należy sprawdzać stan instalacji elektrycznych, urządzeń i wyposażenia, czyli mierzyć napięcie i przewodność sieci. W ten sposób elektryk wykonujący pomiar może określić, czy występują jakieś problemy w samej sieci lub z urządzeniami. Punkty te, jeśli nie zostaną wykryte na czas, mogą prowadzić do zwarcia i porażenia prądem, a także pożaru. Przy tej okazji fachowiec powinien sprawdzić zarówno piorunochron, jak i instalację komputerową. Zaświadczenie, które może ci wtedy wystawić, jest ważnym dowodem ochrony domu lub mieszkania. Piorunochrony należy sprawdzać co 2-4 lata i zawsze po uderzeniu pioruna. Poza tym praktykuje się, że wszystkie instalacje są szczegółowo sprawdzane przed wykonaniem większych prac, takich jak renowacja. Jeśli będziesz regularnie i zgodnie z instrukcją konserwować instalacje (pomiary, naprawy, wymiana bezpieczników, itp.), nie wystąpią przerwy w dostawie prądu, które nawet przy braku poważnych awarii mogą spowodować uszkodzenie urządzeń elektrycznych.

2. Profesionalny i wysokiej jakości projekt i montaż

Zawsze mądrzej jest sporządzić szczegółowy plan przed wykonaniem pracy; w takim przypadku inżynier elektryk lub doświadczony elektryk może wykonać odpowiednie szkice dla domu lub mieszkania. Instalacja niskonapięciowa jest wykorzystywana do oświetlenia i sprzętu AGD, natomiast instalacja informacyjna do telefonów, komputerów, klimatyzatorów, domofonów, ochrony przeciwpożarowej i przeciwwłamaniowej. Projektowanie i montaż instalacji elektrycznych wymaga profesjonalnego przeszkolenia i doświadczonego fachowca. Radzimy nie podejmować tego rodzaju pracy samodzielnie. Podczas projektowania i montażu należy bezwzględnie przestrzegać wielu zasad prawnych i zawodowych, aby cały system był bezpieczny w obsłudze i łatwo dostępny w każdej sytuacji.

3. Rodzaje instalacji

3.1. Instalacje elektryczne i informacyjne niskiego napięcia

Oświetlenie i sprzęt AGD są zasilane siecią niskiego napięcia. Telefony, komputery, klimatyzatory, domofony, zabezpieczenia przeciwpożarowe i antywłamaniowe zasilane są poprzez sieć informacyjną.

3.2. Zgodnie z metodą instalacji

Instalacje elektryczne są instalowane w budynku na różne sposoby:

- pod lub w warstwie zaprawy: instalacje są rozprowadzane tak, że biegną wzdłuż gołej ściany, a następnie są tynkowane;

- na zaprawie: w ten sposób instalacje są rozprowadzane w pomieszczeniach z mokrym węzłem i mocowane przewodami z tworzywa sztucznego na odpowiednich wspornikach;

- w ścianach pustych: instalacje mogą być palne lub niepalne w zależności od materiału, na którym będzie wykonywana sucha konstrukcja;

- w betonie: podobnie jak instalacje pod lub w warstwie zaprawy, są one również montowane w fazie surowych prac budowlanych;

- w kanałach instalacyjnych: w ten sposób instalacja odbywa się głównie w obiektach przemysłowych, a bardzo rzadko w mieszkalnych;

- z przewodami nieizolowanymi: w ten sposób stosuje się tylko układy niskonapięciowe, np. lampy halogenowe oraz podobne aparaty i urządzenia.

Bardzo ważne jest, aby instalacje elektryczne zostały wykonane zgodnie z przepisami i projektem. Należy zwrócić uwagę, aby bezpieczniki niskonapięciowe i wysokonapięciowe były oddalone od siebie o co najmniej 5 cm. Nie mogą również znajdować się w tym samym obwodzie, chyba że są oddzielone ścianką działową. Kable elektryczne prowadzone są rurami z tworzywa sztucznego, co ułatwia późniejsze naprawy i wymiany. Ważne jest, aby wszystkie połączenia elektryczne miały zabezpieczenie, czyli trzeci („uziemiający”) przewód w kablu trzyżyłowym.

4. Procedura instalacji w domu lub mieszkaniu

4.1. Instalacja

Podczas wykonywania instalacji elektrycznych ważne jest, aby były one szczegółowo i starannie zaplanowane oraz profesjonalnie zainstalowane, ponieważ tylko w ten sposób można uniknąć późniejszych komplikacji. Jeśli np. remontowana jest łazienka, w celu wymiany instalacji należy zerwać płytki ceramiczne. Same instalacje są wykonywane w dwóch fazach. Tak zwana faza surowych prac jest równoczesna z surowymi pracami budowlanymi, a druga trwa równolegle z pracami końcowymi wewnątrz i na zewnątrz. Po ukończeniu ścian działowych rozpoczynają się surowe prace elektroinstalacyjne. W tym okresie powstają inne instalacje, wodociągowe i kanalizacyjne, ale także sieć telekomunikacyjna. Jeśli budowane są ściany, przewody elektryczne w rurach umieszcza się przed lub w trakcie tynkowania, a jeśli ściany są wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, to przez nie przechodzi sieć, ponieważ są puste. W nowym budownictwie instalacje elektryczne umieszczane są w płytach betonowych. Rury PCV układa się na szalunku tuż przed wylaniem betonu, a wtedy najważniejsze jest, aby pozostały nieuszkodzone. W ten sposób ściany, kiedy są gotowe, nie muszą być skuwane. Elektryk prowadzi przewody przez te rury, a później, gdy wystąpi usterka lub zaistnieje potrzeba wymiany, może mieć do nich łatwy dostęp. Rury instalacyjne są zawsze umieszczane poziomo i pionowo, a nigdy skośnie, na wysokości od 20 do 120 cm od podłogi, aby ułatwić późniejsze naprawy lub modernizacje. Na suficie umieszczane są tylko najkrótszymi liniami. Dom jednorodzinny potrzebuje średnio 500-1000 m kabli i 10-15 puszek rozdzielczych.

W instalacjach elektrycznych dla gospodarstw domowych może nastąpić wzrost rezystancji przewodów, a co za tym idzie spadek ich izolacji. Podczas podłączania nowych instalacji mogą wystąpić błędy w łączeniu linii. Aby zapobiec uszkodzeniom w wyniku spięcia lub porażenia prądem, które może doprowadzić do pożaru, bardzo ważna jest dobra ochrona. Gniazdka w kuchni muszą być zatem oddalone co najmniej 1 m wysokości i 50 cm szerokości od instalacji wodociągowej, również w łazience. Jeśli gniazdka mają osłony ochronne lub urządzenie jest w nich stale włączone (na przykład lodówka, zmywarka itp.), odległość tę można zmniejszyć do 30 cm. W łazience i innych pomieszczeniach z toaletą, gdzie ryzyko porażenia prądem jest zawsze większe, wszystkie urządzenia muszą być zasilane przez przełączniki FED dla prądu różnicowego 0,03 A lub przez wyłączniki również dla prądu różnicowego 0,03 A. Takie przełączniki muszą zawsze znajdować się na zewnętrznej ścianie pomieszczenia. Zalecane jest również  zabezpieczanie gniazdek i oświetlenia w pokojach dziecięcych i sypialniach, a także w salonie.

4.2. Połączenie z siecią dystrybucyjną

1. Po wykonaniu projektu koncepcyjnego instalacji elektrycznych domu lub mieszkania składa się Wniosek o wydanie zgody na przyłączenie do sieci dystrybucyjnej. Zgodę na przyłączenie uzyskuje osoba fizyczna lub prawna, tj. przedsiębiorca.

2. Przyłącza mogą być stałe lub czasowe, indywidualne lub grupowe i w tym sensie dzieli się na dwa rodzaje wniosków: wnioski o wydanie zgody na przyłączenie obiektów o mocy do 43,5 kW i powyżej 43,5 W lub wnioski o przyłączenie obiektów, które są w trakcie legalizacji.

3. Wniosek powinien zawierać następujące dokumenty:

- zgodę na budowę obiektu do podłączenia,

- zaświadczenie uprawnionego organu,

- dowód własności lub prawa użytkowania, - plan sytuacyjny w skali 1:500 (1:1000) sporządzony na kopii planu i nie starszy niż 6 miesięcy,

- dowód uiszczenia opłaty administracyjnej.

4. Po pozytywnym rozstrzygnięciu wniosku zgodnie z ustawą o ogólnym postępowaniu administracyjnym, Dystrybucja wydaje zgodę na przyłączenie w formie decyzji, a po zawarciu Umowy sprzedaży energii elektrycznej, Dystrybucja jest zobowiązana do przyłączenia obiektu w ciągu 15 dni po spełnieniu wszystkich warunków prawnych i technicznych.

5. Przed przyłączeniem do sieci zostanie zawarta Umowa o budowę przyłącza na przyłączenie obiektu do sieci elektroenergetycznej. Ostatnią zawiera się umowę o sprzedaży energii elektrycznej, i następuje przyłączenie do publicznej sieci elektroenergetycznej.

 

 

 

   

Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Elektryk, instalacja elektryczna?

Daibau.pl pomagamy w wycenie inwestycji i wyborze wykonawcy do twojego domu



Chcę oferty od wykonawców prac
Ostatnio opublikowane projekty

Pomiary instalacji i oświetlenia awaryjnego

Wykonanie sprawdzenia działania oswietlenia awaryjnego i zadziałania wył. POPŻ w obiekcie handlowym w Zarszynie

900 zł do 1500 zł

Dodatkowe punkty elektryczne na zewnątrz

dodatkowe punkty elektryczne na zewnątrz domu + oświetlenie drewutni

900 zł do 1500 zł

Montaż klimatyzacji

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu w bloku.

1800 zł do 3000 zł

Chcę oferty od wykonawców prac





Cena, Projekt przesunięcia słupa, 50 m
Elektryk, instalacja elektryczna, Łopiennik Górny

1800 zł do 3000 zł

Cena, Elektryk do instalacji w mieszkaniu. wysadza bezpiecznik, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Piątek

450 zł do 750 zł

Cena, Wymiana skrzynki rozdzielczej, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Banie Mazurskie

1800 zł do 3000 zł

Cena, Podłączenie gniazd, 2
Elektryk, instalacja elektryczna, Filipów

630 zł do 1050 zł

Cena, Elektryka do lamp i bramy, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Tuczno

630 zł do 1050 zł

Cena, Wymiana instalacji, 47.8 m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Przemków

1800 zł do 3000 zł

Cena, Elektryk, 280 m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Suchy Las

1800 zł do 3000 zł

Cena, Instalacji odgromowej, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Wisła

900 zł do 1500 zł

Cena, Przyłącze elektryczne na działce na potrzeby budowy domu, Pow. działki 12 ar
Elektryk, instalacja elektryczna, Turawa

2700 zł do 4500 zł

Cena, Instalacja elektryczna, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Dęblin

900 zł do 1500 zł

Cena, Naprawa lub wymiana domofonu, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Babimost

270 zł do 450 zł

Cena, Montaż czujek pożarowych i czadu, 42
Elektryk, instalacja elektryczna, Świnoujście

270 zł do 450 zł

Cena, Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu., 51 m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Wieleń

630 zł do 1050 zł

Cena, Baterie kondensacyjne, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Maków Podhalański

450 zł do 750 zł

Cena, Instalacja płyty indukcyjnej, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Bardo

630 zł do 1050 zł

Cena, Fotowoltaika i awaryjny system zasilania, 200 m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Suchożebry

1080 zł do 1800 zł

Cena, Pieczatka na PZT, 3
Elektryk, instalacja elektryczna, Środa Śląska

270 zł do 450 zł

Cena, Elektryk do wykonania instalacji dla namiotu glampingowego, 7m x 8m
Elektryk, instalacja elektryczna, Skała

900 zł do 1500 zł

Cena, Domofon dla 6 lokatorów - sale przedszkolne,
Elektryk, instalacja elektryczna, Pszów

360 zł do 600 zł

Cena, Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Ciasna

630 zł do 1050 zł

Cena, Demontaż licznika elektrycznego, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Ustroń

180 zł do 300 zł

Cena, Naprawa domofonu, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Barlinek

180 zł do 300 zł

Cena, Odbiór fotowoltaiki, 5 kv
Elektryk, instalacja elektryczna, Ząbkowice Śląskie

450 zł do 750 zł

Cena, Projekt kanalizacji, wody, prądu, 170 m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Łękawica

1800 zł do 3000 zł

Cena, Podłączenie rozdzielnicy elektryczna budowlana, 1
Elektryk, instalacja elektryczna, Radomsko

900 zł do 1500 zł

Cena, Naprawa domofonu, 1 domofon
Elektryk, instalacja elektryczna, Mała Wieś

90 zł do 150 zł

Cena, Remont łazienki, 9 m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Dobieszowice

2700 zł do 4500 zł

Cena, kupno rbetki z wykonaniem instalacji,
Elektryk, instalacja elektryczna, Głowno

900 zł do 1500 zł

Cena, Podlonczenie domu do prondu,
Elektryk, instalacja elektryczna, Michałowo

540 zł do 900 zł

Cena, sieci zewnętrzne elektryczne, teletechnika, 3500m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Świdnica

36000 zł do 60000 zł

Cena, Wymiana całej instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 70m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Toruń

2700 zł do 4500 zł

Cena, Elektryka do usunięcia awarii instalacjì w dómu w Siewierz,
Elektryk, instalacja elektryczna, Zawiercie

180 zł do 300 zł

Cena, instalacja eletryczna i automatyka domowa, 140m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Jaworze

3150 zł do 5250 zł

Cena, Wymiana instalacji bruzdowanie pod kable,
Elektryk, instalacja elektryczna, Czersk Świecki

900 zł do 1500 zł

Cena, Podłączenie instalacji elektrycznej,
Elektryk, instalacja elektryczna, Babice

1080 zł do 1800 zł

Cena, ogrzewanie elektryczne podłogowe, 70-80 m2
Elektryk, instalacja elektryczna, Piaseczno

2700 zł do 4500 zł



Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Elektryk, instalacja elektryczna Cennik

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

2402+ przedsiębiorstwami dla Elektryk, instalacja elektryczna
Bezpłatne usługi
Bez prowizji
Otrzymaj ofertę
Pomoc

Jesteśmy dostępni w każdy dzień roboczy od 8:00 do 16:00. Jak możemy Ci pomóc?

Zapytania: 0048 537 11 58 58
Firmy: 0048 537 11 58 58
Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
© 2025 Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone