Dla obszaru

    Podłoga epoksydowa Cena

    Ile kosztuje podłoga epoksydowa? Posadzki epoksydowe są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu, a zatem są praktyczne; wykonane są z żywic epoksydowych, które charakteryzują się dużą odpornością chemiczną, wytrzymałością oraz doskonałymi właściwościami mechanicznymi i służą latami. Cena powłoki epoksydowej zależy od grubości, rodzaju, różnych dodatków i oczywiście od oferenta. Cena posadzki epoksydowej waha się od 180 do 240 PLN / m2. Podłogi grubsze niż 4 mm kosztują od 200 do 280 PLN / m2.

    Komu powierzyć wykonanie podłogi epoksydowej? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od posadzek epoksydowych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena dekoracyjnych posadzek epoksydowych


    Cena dekoracyjnej posadzki epoksydowej. Dekoracyjna posadzka epoksydowa do lekkich obciążeń o grubości 4 mm.

    180.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    240.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Podłoga epoksydowa

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Posadzka epoksydowa samopoziomująca o grubości 4 mm

    Cena posadzki epoksydowej dla mniejszych obciążeń wraz ze szlifowaniem, wyrównaniem i podwójną końcową warstwą samopoziomującą. Cena wraz z zakupem materiałów i kładzeniem.


    m2

    zł/m2

    Gładka, samopoziomująca posadzka epoksydowa o grubości 4 mm

    Cena posadzki epoksydowej do mniejszych obciążeń wraz ze szlifowaniem, wyrównywaniem i końcową warstwą samopoziomującą. Cena wraz z zakupem materiałów i kładzeniem.


    m2

    zł/m2

    Szorstka posadzka epoksydowa o grubości 4 mm, wykonana za pomocą wałka

    Cena posadzki epoksydowej za większe obciążenia i składowanie wraz ze szlifowaniem, wyrównywaniem i końcową warstwą naniesioną wałkiem. Cena wraz z zakupem materiałów i kładzeniem.


    m2

    zł/m2

    Lakierowanie posadzki, posadzka poliuretanowa matowa

    Cena za lakierowanie posadzki epoksydowej lub poliuretanowej. Cena zamówienia materiałów i lakierowania z terminem trwałości do 15 lat.


    m2

    zł/m2

    Lakierowanie posadzki, błyszcząca posadzka poliuretanowa

    Cena za lakierowanie posadzki epoksydowej lub poliuretanowej. Cena zamówienia materiałów i lakierowania z terminem trwałości do 15 lat.


    m2

    zł/m2

    Impregnacja posadzki przeciwko kurzowi powyżej 100 m2

    Cena impregnacji posadzki przeciwko kurzowi powyżej 100 m2. Cena impregnacji posadzki przeciwko kurzowi wraz z zakupem i kładzeniem.


    m2

    zł/m2

    Podłoga epoksydowa większa niż 100 m2

    Cena posadzki epoksydowej powyżej 100 m2. Cena posadzki epoksydowej wraz z zakupem i kładzeniem.


    m2

    zł/m2

    Posadzka epoksydowa samopoziomująca o powierzchni powyżej 100 m2

    Cena posadzki epoksydowej samopoziomującej powyżej 100 m2. Cena wylewki epoksydowej samopoziomującej wraz z zakupem i kładzeniem.


    m2

    zł/m2

    Posadzka z zaprawy epoksydowej większa niż 100 m2

    Cena posadzki z zaprawy epoksydowej powyżej 100 m2. Cena posadzki z zaprawy epoksydowej wraz z zakupem i kładzeniem.


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Żywica epoksydowa, podłogi epoksydowe – wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Żywica epoksydowa - co trzeba wiedzieć?

    Posadzki epoksydowe wykonane są z żywicy epoksydowej z dodatkami takimi jak kwarc lub innego rodzaju piasek i utwardzacze. Reakcja chemiczna pomiędzy żywicą a utwardzaczem dała spoiwo polimerowe. Do tej mieszaniny epoksydowej można dodać inne wzmacniacze. Obecnie powszechne jest stosowanie żywic epoksydowych na bazie wody, ponieważ jest to zdrowsza i bardziej przyjazna dla środowiska wersja posadzek epoksydowych. W celach dekoracyjnych można również dodawać pigmenty i piasek dekoracyjny, granulki itp. w celu uzyskania szerokiej gamy wzorów. Epoksydowe pokrycia podłogowe mają wiele zalet w porównaniu z innymi, takimi jak tekstylne lub winylowe pokrycia podłogowe lub płytki ceramiczne.

    Podłoga epoksydowa
    Żywica epoksydowa służy do wykonywania nieprzepuszczalnej i bezspoinowej wykładziny podłogowej, odpornej na chemikalia i uszkodzenia mechaniczne oraz łatwej w utrzymaniu.

     

    1.1. Estetyka

    Epoksydowe wykładziny podłogowe to jednolita, prostoliniowa i elegancka powierzchnia podłogowa, która może mieć dowolny kolor, różny połysk (od matowego do wysokiego), ale także skład, dzięki licznym dodatkom, takim jak mikrocząsteczki, granulki, pigmenty, a nawet trociny metalowe. ze względu na efekt jaki ma być osiągnięty w danej przestrzeni.

    1.2. Konserwacja

    Ponieważ posadzka epoksydowa jest bezszwową i nieprzepuszczalną powierzchnią, betonowe podłożę pod nią jest całkowicie chronione przed chemikaliami, płynami i innymi rodzajami zanieczyszczeń. Powierzchnia epoksydowa jest bardzo prosta i łatwa w utrzymaniu poprzez mycie dowolnym środkiem do czyszczenia podłóg. Woskowanie i polerowanie nie są wymagane. Właśnie dlatego, że nie potrzebują niczego poza zmyciem, są uważane za doskonałe i trwałe rozwiązanie.

    1.3. Bezpieczeństwo

    Jedną z mniej podkreślanych zalet podłóg epoksydowych, choć nie mniej istotną, jest to, że są niepalne i antypoślizgowe. Do mieszanki epoksydowej dodaje się między innymi piasek oraz niektóre inne granulki i kruszywa, które zapewniają te właściwości, które są np. bardzo ważne w pomieszczeniach handlowych i przemysłowych ze względu na ogólne bezpieczeństwo.

    1.4. Trwałość

    Obciążenia, jakie mogą wytrzymać podłogi epoksydowe, obejmują zarówno ruch pieszych, jak i za samochodów ciężarowych i wózków widłowych. Przemysłowe posadzki epoksydowe mogą wytrzymać codzienne obciążenie szerokiej gamy pojazdów i urządzeń oraz procesów produkcyjnych. Jako materiał odporny na chemikalia i ścieranie może zaspokoić potrzeby większości producentów przemysłowych.

    1.5. Użyteczność

    Ponieważ są one jednymi z najlepszych wielofunkcyjnych pokryć podłogowych, posadzki epoksydowe są doskonałym rozwiązaniem dla różnych środowisk - przemysłowych, handlowych, medycznych, produkcji żywności i napojów, turystyki, rekreacji, opieki zdrowotnej, transportu, edukacji, hodowli i tym podobnych. Jednak ludzie także prywatnie coraz częściej decydują się na takie podłogi, głównie do garaży, piwnic i magazynów, chociaż nierzadko zdarza się, że mają je w innych pomieszczeniach domu.

    1.6. Nieszkodliwość

    Wysokiej jakości żywice epoksydowe nie zawierają rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych i nie stanowią zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzi.

    2. Zatrudnij fachowca

    To prawda, że ​​podłogi epoksydowe mają wiele zalet, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy są profesjonalnie wykonane. Sprawny wykonawca to, by tak rzec, kluczowy punkt sukcesu. Fachowość i precyzja to najważniejsze elementy całej procedury, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrany przez Ciebie wykonawca był naprawdę mistrzem w swoim rzemiośle. Planując termin wykonania robót należy wziąć pod uwagę grubość powłoki oraz wielkość powierzchni.

    W przypadku nieprofesjonalnej instalacji mogą się zdarzyć niektóre lub wszystkie z tych rzeczy:

    2.1. Łuszczenie

    Źle wykonana posadzka epoksydowa bardzo szybko zacznie się łuszczyć. Wynika to głównie z niedostatecznie dobrze przygotowanej powierzchni przed nałożeniem końcowej powłoki.

    2.2. Bąbelki

    Inną niepożądaną konsekwencją nieprofesjonalnej pracy z mieszanką epoksydową jest pojawienie się bąbelków. Występują, gdy w podłożu jest zbyt dużo wilgoci. Podłoża o dużej wilgotności wymagają specjalnego podejścia i innego sposobu pracy przy wykonywaniu posadzki.

    2.3. Uszkodzenie podłoża

    Problemy z posadzką łatwo przenoszą się na jej podłoże, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego systemu podłogowego. W przypadku użycia żywicy nieodpowiedniej dla danego środowiska, konsekwencje będą szybko widoczne i przeniesione z posadzki na podłoże.

    Podłogi epoksydowe są w wielu przypadkach trwałym i prawie niezastąpionym prostym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy są odpowiednio wykonane.

    3. Rodzaje podłóg epoksydowych

    Z estetycznego punktu widzenia posadzki epoksydowe są naprawdę uniwersalnym rozwiązaniem – można je wykonać w dowolnym kolorze i kształcie, stylu i z różnymi efektami. Pod względem technicznym dzielą się na:

    3.1. Lastryko epoksydowe

    Posadzka epoksydowa z lastryko to dekoracyjna, trwała i bez spoinowa, zwarta powierzchnia. Ten rodzaj posadzki uzyskuje się poprzez zmieszanie barwionej żywicy epoksydowej oraz wyselekcjonowanych kruszyw (np. marmuru, szkła, granitu, proszku do krystalizacji i wysokiego połysku itp.). Gdy mieszanina zostanie nałożona i równomiernie rozprowadzona na podłożu, należy ją szlifować i polerować do uzyskania gładkiej i ładnej, twardej powierzchni podłogi. Podłogi epoksydowe lastryko są nie tylko dekoracyjne i trwałe (ich wiek to około 40 lat), ale są bardzo łatwe w utrzymaniu i konserwacji i są uważane za idealne rozwiązanie dla każdej przestrzeni publicznej, biznesowej i coraz częściej prywatnej.

    3.2. Podłoga z granulatem dekoracyjnym

    W rzeczywistości jest to podłoga wykonana przez posypanie kolorowych kawałków o różnych rozmiarach na podstawową powłokę epoksydową, a następnie nałożenie na nie ochronnej, przezroczystej powłoki. Efektem końcowym jest naprawdę ładna powierzchnia, łatwa w utrzymaniu i całkowicie odporna na chemikalia i intensywne użytkowanie. Podłoga ta jest idealnym rozwiązaniem dla sklepów, salonów, restauracji i szkół.

    3.3. Powłoka epoksydowa

    Posadzka epoksydowa nakładana wałkiem nazywana jest farbą epoksydową lub epoksydową farbą podłogową. Efektem końcowym jest powierzchnia w jednolitym kolorze, która może pozostać matowa lub wypolerowana na wysoki połysk. Jeśli powłoka epoksydowa jest cieńsza, bardzo ważne jest, aby podłoże było całkowicie płaskie i gładkie. Ten rodzaj podłogi jest zwykle wykonywany w pomieszczeniach, które nie są szczególnie ruchliwe, ale nierzadko stosuje się go w przestrzeniach przemysłowych i komercyjnych. W każdym razie sugerujemy skonsultowanie się z fachowcem przy wyborze rodzaju posadzki epoksydowej.

    3.4. Samopoziomująca żywica epoksydowa

    Samopoziomująca mieszanka epoksydowa ma bardzo szerokie zastosowanie, chociaż najczęściej stosowana jest w pomieszczeniach, które są bardzo obciążone chemicznie i mechanicznie. Najważniejszymi zaletami tego typu podłogi, poza bardzo rozsądną ceną, są duża trwałość i odporność na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne, prosty i atrakcyjny wygląd oraz łatwość czyszczenia i konserwacji. Samopoziomująca posadzka epoksydowa ma grubość 1-5 mm, a mieszanka składa się z żywicy epoksydowej, utwardzacza i granulatu. Aby posadzka epoksydowa miała wszystkie te cechy, które ją charakteryzują, wymagane jest odpowiednie przygotowanie i odpowiednie podłoże. Podczas przygotowywania mieszanki należy zwrócić uwagę na środowisko, wahania temperatury i specyficzne wymagania. Tylko wtedy, gdy wszystkie podane czynniki i wymagania zostaną spełnione, uniknie się ewentualnych problemów, uszkodzeń, czyli niechcianych konsekwencji. Podłoże, na którym nakładana jest żywica epoksydowa, musi być dobrze przygotowane poprzez szlifowanie, piaskowanie lub cięcie – nie może być w nim wilgoci ani pęknięć. Sama podłoga składa się w większości z kilku warstw. Najpierw nakłada się podkład, który musi zestalić i utwardzić podłoże. Następnie nakładana jest powłoka epoksydowa o grubości 3-5 mm. Jeśli spodziewane jest duże obciążenie powierzchni, wykonuje się podłogę poliuretanową o grubości 6-9 mm. Warstwa końcowa jest opcjonalna w tym sensie, że do mieszaniny można dodać różne dodatki, takie jak piasek, środki przeciwwstrząsowe, antypoślizgowe lub kawałki dekoracyjne, kwarc, połysk i tym podobne.

    3.5. Zaprawa epoksydowa

    W miejscach, gdzie oczekuje się dużego obciążenia i częstego użytkowania, stosuje się głównie zaprawę epoksydową, którą nakłada się jako warstwę o grubości 3-5 mm.

    3.6. Jastrych epoksydowy

    Ten rodzaj jastrychu jest przeznaczony do obszarów, w których spodziewane jest największe obciążenie. Nakładany jest w warstwie o grubości 10-12 mm.

    4. Jak zrobić posadzkę epoksydową?

    Posadzki epoksydowe wykonuje się na twardych, płaskich i suchych podłożach, takich jak jastrych, beton czy płytki. Wilgotność podłoża nie może przekraczać 5%.Wybierając odpowiedni rodzaj żywicy epoksydowej, oprócz ostatecznego wyglądu należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak: obciążenie, częstotliwość użytkowania, przeznaczenie przestrzeni, zmiany temperatury, promieniowanie UV, chemikalia, wilgoć kapilarna i tak dalej. Mieszanka do posadzek epoksydowych musi być dostosowana do wszystkich tych wymagań. Na koniec po prostu wybierasz kolor, strukturę i teksturę. Uzgadniasz również z wykonawcą, czy chcesz, aby podłoga była matowa, błyszcząca czy na wysoki połysk i wtedy można przystąpić do prac. Fachowcy najpierw przygotują podłoże, które również musi być wykonane zgodnie z mieszanką epoksydową. Podłoże się dobrze szlifuje lub piaskuje i dopiero wtedy jest gotowe do nałożenia mieszanki epoksydowej. Epoksyd jest nakładany jako warstwa bazowa, a reszta zależy od chęci i potrzeby. Ostatnia warstwa jest zawsze przezroczysta i służy jako ochrona.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Podłoga w małej lazience

    Prosiłabym o zrobienie podłogi w małej laziencecw Pruszkowie. Zywiczna. Byłabym wdzięczna 1620 zł do 2700 zł

    ........

    wykonać podłogę

    Jeszcze nie wiem 12150 zł do 20250 zł

    ........

    wykonanie wylewki epoksydowej w wewnątrz budynku powierzchnia 42m2

    Wykonanie wylewki epoksydowej w wewnątrz budynku hostelu na istniejącej podłodze o powierzchni około 42 m2 10125 zł do 16875 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Wykonznie posadzki epoksydowej na scbodach i tarSiearasoe, 25
    Podłoga epoksydowa, Jarosław

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Posadzki żywiczne epoksydowe w piwnicy, 35m2
    Podłoga epoksydowa, Kamionka Wielka

    1710 zł do 2850 zł

    Cena, Renowacja podłogy epoksydowej, 72m2
    Podłoga epoksydowa, Gródek nad Dunajcem

    180 zł do 300 zł

    Cena, Podlogi 3d, 8m2
    Podłoga epoksydowa, Wodzisław Śląski

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Podłoga z żywicy 3D 18mkw, 18mkw
    Podłoga epoksydowa, Pelplin

    450 zł do 750 zł

    Cena, Schody wenwteczne , Nie wiem
    Podłoga epoksydowa, Niepołomice

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Pomalować posadzkę w garażu , 25 m2
    Podłoga epoksydowa, Sulejówek

    630 zł do 1050 zł

    Cena, podłoga do magazynu przydomowego, 36m2
    Podłoga epoksydowa, Janikowo

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, podoga epoksydowa o grubosci 2mm ,
    Podłoga epoksydowa, Warszawa

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Podloga epoksydowa kuchnia korytarz , 20
    Podłoga epoksydowa, Gubin

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Posadzka w magazynie betonowa, 324m2
    Podłoga epoksydowa, Wichowo

    7200 zł do 12000 zł

    Cena, Wykonanie podłogi z żywicy epoksydowej w garażu i pom. gospodarczym., 45 m2
    Podłoga epoksydowa, Legionowo

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Żywica na balkon, 3
    Podłoga epoksydowa, Słopnice

    360 zł do 600 zł

    Cena, Powierzchnia zamiast płytek, wylewka jest przygotowana, 10m2 + 13m2
    Podłoga epoksydowa, Świlcza

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Posadzka poliuretanowa w mieszkaniu stan deweloperski, 40m2
    Podłoga epoksydowa, Kraków

    1980 zł do 3300 zł

    Cena, Renowacja tarasu , 60 m2
    Podłoga epoksydowa, Rabka-Zdrój

    2700 zł do 4500 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Podłoga epoksydowa?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Podłoga epoksydowa cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    125+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Podłoga epoksydowa
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone