Dla obszaru

    Systemy wentylacyjne Cena

    Ile kosztują systemy wentylacyjne? Wentylacja i świeże powietrze, które dostaje się do pomieszczenia poprzez wietrzenie (naturalny sposób) lub system wentylacji z rekuperacją (sztuczny sposób), stwarza zdrowsze warunki życia, ale także obniża koszty ogrzewania domu. Dzisiejsze systemy wentylacyjne są bardzo wydajne, ponieważ zużywają około 90% energii powietrza wywiewanego, więc temperatura powietrza wprowadzanego do pomieszczenia jest prawie taka sama. Latem system działa jeszcze łatwiej, ponieważ napływające powietrze nie musi być ogrzewane. Cena systemu wentylacji zależy od wymaganej długości rur, liczby wentylatorów i rekuperatorów (centralnych lub lokalnych), a także od tego, czy system służy do ogrzewania czy chłodzenia. Orientacyjna cena wymuszonej wentylacji z rekuperacją, w zależności od wielkości domu, waha się od 10.000 do 14.000 PLN.

    Komu powierzyć instalację systemu wentylacyjnego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od systemów wentylacyjnych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena wentylacji domu


    Cena wentylacji. Cena kompaktowego urządzenia wentylacyjnego ze zwrotem wilgoci.

    4000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    9000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Wentylacja

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    System wentylacji

    Cena standardowego systemu wentylacji z rekuperatorem dla poszczególnych pomieszczeń i wentylatorami wyciągowymi dla pomieszczeń wilgotnych. Cena systemu i instalacji.


    szt

    zł/szt

    Instalacja rekuperatora

    Cena zakupu i montażu rekuperatorów przepływu powietrza w przeciętnym domu jednorodzinnym.


    szt

    zł/szt

    Montaż wentylatora promieniowego o średnicy do 45 cm

    Cena montażu wentylatora rurowego z jednofazowym silnikiem elektrycznym o średnicy do 45 cm.


    szt

    zł/szt

    Montaż wentylatora osiowego klasycznego o średnicy do 45 cm

    Cena montażu wentylatora rurowego z jednofazowym silnikiem elektrycznym o średnicy do 45 cm.


    szt

    zł/szt

    Centralna rekuperacja

    Cena rekuperacji centralnej. Cena wysokiej jakości systemu wentylacji z rekuperacją. Cena zakupu i montażu systemu z wymiennikiem-rekuperatorem o standardowej wielkości.


    szt

    zł/szt

    Rekuperacja miejscowa

    Cena miejscowej rekuperacji. Cena miejscowej rekuperacji za określoną przestrzeń. Cena rekuperatora miejscowego o mocy 70 m3 / h wraz z akcesoriami do montażu naściennego grubości 60 cm i podłączenia.


    szt

    zł/szt

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Wentylacja, systemy wentylacyjne - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1.Systemy wentylacyjne - co trzeba wiedzieć?

    Komfort życia w dużej mierze zależy od jakości powietrza. Od temperatury zależy Twoje samopoczucie, a od czystości powietrza zależy Twoje zdrowie. Mieszkanie możemy przewietrzyć otwierając okna i przemyślanie go urządzając, choć samo wietrzenie nie zawsze wystarcza. W takich przypadkach konieczna jest inwestycja w sztuczną wentylację. W mniejszych budynkach stosuje się głównie systemy zdecentralizowane, czyli lokalne urządzenia wentylacyjne – co oznacza, że ​​w każdym pomieszczeniu powinien być jeden wentylator. Można do nich dodać również indywidualne rekuperatory. W przypadku nowych budynków i większych obiektów znacznie bardziej odpowiednie są systemy centralne składające się z centralnego urządzenia wentylacyjnego, sieci kanałów i otworów wentylacyjnych. Jednostka centralna w tym przypadku zajmuje się rekuperacją, kontrolą wilgotności oraz ogrzewaniem lub chłodzeniem powietrza.

    Wentylacija
    Czystość, temperatura i wilgotność powietrza mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie

     

    1.1. Wentylacja przestrzeni

    Niektóre pomieszczenia najłatwiej przewietrzyć za pomocą lokalnego urządzenia wentylacyjnego. Do tego służą wentylatory ścienne, które są instalowane około 30 cm pod sufitem i umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza. Moc wentylatora jest regulowana tak, aby całe powietrze w pomieszczeniu było wymieniane w ciągu godziny lub instaluje się ich więcej.

    1.2. Wentylacja mieszkania

    Jeśli chcesz przewietrzyć całe mieszkanie, możesz to zrobić za pomocą centralnego systemu wentylacji lub lokalnych urządzeń rozmieszczonych we wszystkich pomieszczeniach. System należy ustawić tak, aby powietrze przepływało z najbardziej ruchliwych pomieszczeń, takich jak kuchnia, łazienka czy toaleta, do mniej obciążonych, takich jak sypialnie czy salony.

    1.3. Wentylacja domu

    Wentylacja całego domu jest całkiem możliwa dzięki starannie rozmieszczonym lokalnym urządzeniom wentylacyjnym, chociaż zawsze bardziej zalecany jest system centralny. Tutaj również należy zadbać o przepływ powietrza z pomieszczeń, które są stale używane do tych, które są mniej używane. Dodanie rekuperacji zalecane jest w domach, ponieważ zmniejsza straty ciepła podczas wymiany powietrza.

    1.4. Zalety

    Nieoczyszczone powietrze zawiera wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia: cząsteczki kurzu, roztocza, pyłki i oczywiście mniej tlenu. Ponieważ większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, niezwykle ważne jest, aby ze względów zdrowotnych oddychać jak najczystszym powietrzem.Z tego powodu eksperci twierdzą, że każdego ranka musielibyśmy wietrzyć wszystkie pomieszczenia przez co najmniej dziesięć minut, co zmieniłoby około 70% powietrza. Alternatywą jest sztuczna wentylacja, która nieustannie wtłacza do pomieszczenia świeże powietrze.

    1.5. Wady

    Co prawda wentylacja bardzo korzystnie wpływa na zdrowie, jednak usuwając ciepłe powietrze z pomieszczenia, traci się duże ilości energii, co widać w wyższych kosztach ogrzewania. Jeśli wentylacja odbywa się w sposób naturalny, koszty są częściowo redukowane przez szybką wymianę powietrza, bez schładzania powierzchni. Jeśli chodzi o sztuczną wentylację, to zdecydowanie warto dodać rekuperator, który zatrzymuje część ciepła podczas wymiany powietrza.

    2. Jak wybrać oferenta?

    Podobnie jak przy wyborze fachowców do wszystkiego, czego potrzebujesz, tak w tym przypadku wybór oferenta powinien w dużej mierze zależeć od jego umiejętności zawodowych i doświadczenia. Najpierw poradź się co do możliwego rozwiązania dla Twojego domu lub mieszkania. Odpowiedzi oferentów będą doskonałym wskaźnikiem ich wiedzy. Dodatkowo na naszym portalu Daibau.pl można znaleźć referencje współpracujących z nami fachowców oraz opinie i komentarze poprzednich klientów. Wyślij zapytania do wybranych przez siebie osób i czekaj na odpowiedzi z ofertami.

    3. Wentylacja lokalna czy centralna?

    3.1. Wentylacja lokalna

    System wentylacyjny działa lokalnie, przy użyciu samodzielnych urządzeń, a może być centralny. Urządzenia do poszczególnych pomieszczeń świetnie sprawdzają się w budynkach, które są remontowane lub w przypadkach, gdy instalacja systemu centralnego nie jest możliwa. Lokalne urządzenia wentylacyjne to tak naprawdę wentylatory, które wymieniają powietrze w każdym pomieszczeniu. Wentylatory umieszcza się w otworach ściennych lub tak, aby miały kontakt ze środowiskiem zewnętrznym.

    3.2. Lokalna rekuperacja

    Podczas wentylacji miejscowej traci się dużo ciepła, a rekuperatory mogą nieco zmniejszyć te straty. Rekuperatory indywidualne są jednak mniej wydajne niż centralne i droższe, gdyż jest ich więcej.

    3.3. Centralna wentylacja

    Głównym elementem systemu wentylacji centralnej jest urządzenie centralne. Jest podłączone do sieci rur, które prowadzą do wszystkich pomieszczeń. Kanały wentylacyjne mogą być montowane w suficie podwieszanym lub w jastrychu, odnośnie wylewce cementowej. Rury i otwory wentylacyjne muszą mieć odpowiednią średnicę w zależności od przewidywanego przepływu powietrza, w przeciwnym razie powstaną jedynie hałas i przeciągi. Centralny system wentylacji wymaga starannego planowania i dlatego jest bardziej odpowiedni dla nowych budynków i przestrzeni publicznych, które można szybko zaadaptować, takich jak na przykład hale przemysłowe i budynki użyteczności publicznej z podwieszanymi sufitami. Ten system jest łatwy w utrzymaniu, ponieważ wymagana jest tylko regularna wymiana filtra.

    3.4. Centralna rekuperacja

    Efektywność centralnego systemu wentylacji zwiększa centralny rekuperator. Służy do tego by wewnętrzne ciepłe powietrze zagrzało doprowadzone zimne, i tym można wykorzystać do 70% ciepła. Wentylacja z rekuperacją znacznie obniża koszty ogrzewania. Dzięki dodaniu specjalnych urządzeń możliwe jest również nawilżanie  powietrza.

    4. Wentylacja naturalna czy napowietrzanie?

    4.1. Naturalna wentylacja

    Często pada pytanie, czy lepsza jest wentylacja naturalna czy mechaniczna? Jeśli obiekty nie są zbudowane w sposób nieprzepuszczalny, przepływ powietrza jest ciągły. Wentylacja naturalna nie wymaga inwestycji, ale wymaga ręcznego sterowania i nie jest wydajna, jeśli różnice między temperaturami w dzień iw nocy są mniejsze, a budynek jest słabiej ocieplony. Można więc powiedzieć, że nadaje się tylko do mniejszych pomieszczeń.

    4.2. Wymuszone napowietrzanie z wentylacją

    Do wentylacji wymuszonej, czyli mechanicznej, stosuje się wentylatory ułatwiające przepływ powietrza przez otwory wentylacyjne. Najprostsze systemy wentylacyjne to wentylatory łazienkowe, które usuwają powietrze z pomieszczeń sanitarnych i tworzą próżnię, która zasysa świeże powietrze z zewnątrz. Bardzo często stosuje się również wentylatory rurowe, takie jak aspiratory kuchenne lub ścienne. Mechaniczne systemy wentylacji zapewniają stałą, optymalną jakość i wilgotność powietrza oraz przefiltrowane powietrze i działają cicho i automatycznie. Mogą ogrzewać lub chłodzić pomieszczenie.

    5. Klimatyzacja z wentylacją

    5.1. Ogrzewanie przez urządzenie wentylacyjne

    Największą zaletą systemu wentylacji, oprócz dostarczania zawsze świeżego powietrza, jest to, że może ogrzewać lub chłodzić pomieszczenie. Dlatego podczas instalacji należy zwrócić uwagę na wymiarowanie zgodnie z obliczeniami wymaganych ilości powietrza i ciepła. Świeże i ciepłe powietrze poprzez sieć kanałów dociera do wszystkich pomieszczeń. Otwory wentylacyjne powinny być wystarczająco duże dla obliczonego przepływu powietrza, w przeciwnym razie może wystąpić hałas i przeciągi. Dzięki rekuperatorowi ograniczane są straty ciepła, ponieważ część ciepła w wymienniku przechodzi z zużytego, wychodzącego do napływającego, świeżego powietrza.

    5.2. Chłodzenie przez urządzenie wentylacyjne

    Oprócz ogrzewania, pomieszczenie systemem wentylacji, może być również chłodzone. Powietrze można schładzać za pomocą wymiennika ciepła, urządzenia, które przenosi ciepło z jednego elementu na drugi - ziemia, woda, powietrze. Na przykład dobre urządzenie ziemia-powietrze może schłodzić od 30 ° C do przyjemnych 22 ° C. Należy zapewnić odprowadzenie skroplin i dobrą izolację całego budynku. Powietrze może być chłodzone przez rekuperator lub klimatyzatory. Najbardziej wydajne energetycznie jest chłodzenie za pomocą pompy ciepła, która jednocześnie równoważy wilgotność.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Sprawdzenie i uszczelnienie kanału grawitacyjnej wentylacji

    Usunięcie usterki, naprawa komina wentylacyjnego/kanału grawitacyjnego. Zaciek przy kratce wentylacyjnej. 1215 zł do 2025 zł

    ........

    montarz rekuperacji ściennej

    Kupiłem dom w którym nie zamontowano rekuperacji, brak także wentylacji grawitacyjnej. Rozważam zamontowanie w budynku rekuperatorów ściennych (koszt pełnej rekuperacji z centralą jest dla mnie obecnie za wysoki). Potrzebuję zamontować wentylację i chciałbym porównać cenę rekuperacji ściennej w porównaniu do grawitacyjnej (biorąc pod uwagę ulgę termomodernizacyjną). Dom to projekt https://www.tooba.pl/projekt-domu-Kometa-1-TRJ-621 gad_source=1&gclid=CjwKCAiAmZGrBhAnEiwAo9qHiVcvQlaUm0XooIKf8WyCLMDKO61IlK_EqQMzyzm1pZyM7Gf_604esBoCgDsQAvD_BwE 16200 zł do 27000 zł

    ........

    serwis wentylacji, nieszczelność, usterka, centrum handlowe

    Witam,
    poszukuję serwisu do wentylacji w celu lokalizacji i usunięcia usterki w budynku handlowo usługowym w miejscowości Stężyca. Wydobywa się nieprzyjemny zapach z wentylacji/ kanalizacji. 6075 zł do 10125 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Nawiew do domu, 1
    Wentylacja, Łazy

    540 zł do 900 zł

    Cena, wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją., 160
    Wentylacja, Stobierna

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, lokal uzytkowy pod przychodnie, 175 m2
    Wentylacja, Otwock

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Wentylacja mechaniczna , 500
    Wentylacja, Bydgoszcz

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Rekuperacja w małym mieszkaniu w Pabianicach , 21m2
    Wentylacja, Pabianice

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Wentylacja w mieszkaniu, 1
    Wentylacja, Pabianice

    6300 zł do 10500 zł

    Cena, Przegląd wentylacji DUPLEX 15000 Roto, DUPLEX 10100 Basiv, 2 szt,
    Wentylacja, Węgliniec

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Wykonanie pomiarów ciśnienia wentylacji, 1
    Wentylacja, Bydgoszcz

    90 zł do 150 zł

    Cena, Przebudowa wentylacji - wykonanie komina systemowego , 2 szt.
    Wentylacja, Brzeźnica

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Konsultacja wentylacji i klimatyzacji pomieszczenia, 61m2
    Wentylacja, Bydgoszcz

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Poprawa systemu wentylacyjnego, 120m2
    Wentylacja, Pomiechówek

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Oferta na brak ciągu kominowego w przewodach wentylacyjnych na II p, 150 m2
    Wentylacja, Goworowo

    180 zł do 300 zł

    Cena, Przeróbka istniejącej wentylacji grawitacyjnej, dom 150m
    Wentylacja, Wiązowna

    900 zł do 1500 zł

    Cena, System rekuperacji i klimatyzacji w domu, 125 m2
    Wentylacja, Łatanice

    4950 zł do 8250 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Wentylacja?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Wentylacja cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    965+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Wentylacja
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone