Dla obszaru

    Ogrzewanie Cena

    Ile kosztuje system ogrzewania? Aby ogrzewanie było jak najbardziej opłacalne, należy wybrać optymalny system ogrzewania. Należy przy tym mieć na uwadze lokalizację domu, jego wielkość, grubość izolacji, szczelność, dostępność i cenę energentu i oczywiście ceny poszczególnych instalacji. Najłatwiejszym sposobem uzyskania wszystkich tych informacji jest utworzenie paszportu energetycznego. Na podstawie zawartych w nim ocen łatwiej będzie określić, który jest bardziej opłacalny - piec na drewno, pompa ciepła czy panele IR.

    Komu powierzyć instalację ststemu ogrzewania? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców systemów ogrzewania w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena centralnego ogrzewania w domu


    Cena centralnego ogrzewania w domu. Cena centralnego ogrzewania na piec gazowy i kaloryfery we wszystkich pokojach. 160 m2 + 12 grzejników 1100-1300 W + piec gazowy 25 kW

    160.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    200.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Ogrzewanie

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Ogrzewanie kaloryferami

    Rura z tworzywa sztucznego AL. Cena montażu kaloryferów i rozprowadzenia rur z tworzywa sztucznego AL wraz ze wszystkimi dodatkowymi elementami.


    szt

    zł/szt

    Instalacja kotła podłogowego do ogrzewania na olej lub gaz

    Cena instalacji kotła podłogowego do ogrzewania na olej lub gaz do 30 kW.


    szt

    zł/szt

    Instalacja naczynia wzbiorczego

    Koszt instalacji naczynia wzbiorczego.


    szt

    zł/szt

    Wymiana kaloryferów

    Koszt wymiany kaloryferów z powodu zamarzania rur.


    szt

    zł/szt

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Instalacje


    Ile kosztują instalacje? Cena instalacji zależy przede wszystkim od rodzaju (kanalizacja, wentylacja...

    Sprawdź też: Instalacije Cena

    Ogrzewanie podłogowe


    Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe? Cena ogrzewania podłogowego zależy przede wszystkim od wybranego ...

    Sprawdź też: Ogrzewanie podłogowe Cena

    Pompy ciepła


    Ile kosztują pompy ciepła? Zanim zdecydujesz się na zakup pompy ciepła, sprawdź charakterystykę swoj...

    Sprawdź też: Pompy ciepła Cena

    Ogrzewanie ścienne


    Ile kosztuje ogrzewanie ścienne lub sufitowe? Ogrzewanie ścienne jest bardzo przystępne cenowo, poni...

    Sprawdź też: Ogrzewanie ścienne Cena

    Piec kaflowy


    Ile kosztuje piec murowany? Piec kaflowy obniża koszty ogrzewania i służy jako dodatkowy element grz...

    Sprawdź też: Piec kaflowy Cena

    Kocioł na biomasę


    Ile kosztuje kocioł na biomasę? Przed wyborem rodzaju paliwa do ogrzewania, zastanów się i zapytaj, ...

    Sprawdź też: Kocioł na biomasę Cena

    Przegląd pieca gazowego, serwis urządzeń


    Ile kosztuje przegląd pieca gazowego? Dzięki letniemu serwisowi systemu grzewczego w domu można zopt...

    Sprawdź też: Przegłąd pieca gazowego i urządzeń Cena

    Pellet, brykiet, zrębki, wióry, drewno


    Ogrzewanie biomasą uważane jest za jeden z wygodniejszych sposobów ogrzewania. Jaka jest cena peletu...

    Sprawdź też: Pellet, brykiet, zrębki, wióry, drewno Cena

    Olej opałowy


    Jaka jest cena oleju opałowego? Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego porównaj ceny dostawców oleju o...

    Sprawdź też: Olej opałowy Cena

    Zakup energii elektrycznej


    Jaka jest cena energii elektrycznej? Energia elektryczna doprowadzona do domów umożliwia oświetlenie...

    Sprawdź też: Elektryczna energia Cena

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Centralne ogrzewanie - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Centralne ogrzewanie - co trzeba wiedzieć?

    Ogrzewanie
    Nowoczesne technologie grzewcze promują oszczędność energii i ochronę środowiska naturalnego

     

    1.1. Ile ciepła jest potrzebne?

    Nowoczesne technologie grzewcze sprzyjają oszczędzaniu energii i ochronie środowiska. Zatem zanim zdecydujesz się na jedną z metod ogrzewania, zadaj sobie pytanie, ile ciepła jest tak naprawdę potrzebne? Ciepło jest całkowicie subiektywną i osobistą kategorią percepcji i różni się w zależności od osoby. W tej samej temperaturze pokojowej ktomuś jest gorąco, a ktoś trzęsie się z zimna. Na nasze zmysły oddziałuje wiele czynników, dlatego na odczuwanie ciepła w przestrzeni mają wpływ zastosowane materiały, wielkość pomieszczenia, wilgotność względna itp. Przyjmuje się, że optymalna temperatura dla pomieszczeń mieszkalnych to 19-23°C, a ludzie czują się najbardziej komfortowo w okolicach 22°C.

    1.2. Jak działa system centralnego ogrzewania?

    Centralne ogrzewanie to system oparty na ogrzewaniu wody w centralnym palenisku. Dzięki podgrzaniu woda staje się lżejsza i jest przekazywana rurami do grzejników lub innych elementów grzewczych w pomieszczeniach mieszkania lub domu. Przechodząc przez rury woda schładza się i odzyskuje swój ciężar właściwy, i taka powraca do paleniska centralnego i ponownie się nagrzewa. Gdy nie jest możliwe zapewnienie tak naturalnego obiegu wody ze względu na jej właściwości fizyczne, montowana jest pompa przepływowa, która wspomaga ten ruch. Na system centralnego ogrzewania składają się:

    - kocioł, czyli piec jako centralne palenisko,

    - grzejniki - kaloryfery, rury podłogowe, ścienne i sufitowe,

    - system dystrybucji - centralne palenisko i rury oraz

    - naczynie wzbiorcze.

    1.3. Różne rodzaje opału

    Piec lub kocioł dostarcza odpowiednią energię cieplną, która jest przekazywana położonymi rurami do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Ciepło powstaje w piecu lub kotle poprzez spalanie różnych rodzajów opału. Najczęściej używane są piece na olej opałowy, gaz, prąd i paliwa stałe (węgiel, drewno, pelety...). Na rynku można również znaleźć tzw. piece kombinowane, które mają różne komory spalania dla różnych paliw. Istnieją również piece, które podłącza się do ogrzewania słonecznego. W naszym regionie ogrzewanie to duży wydatek dla każdego gospodarstwa domowego, ponieważ musi być używane przez około 200 dni w roku. Użytkownicy mniej energooszczędnych źródeł energii i systemów grzewczych (olej opałowy, gaz, grzejniki elektryczne, stare piece na drewno lub trociny itp.) mogą zaoszczędzić do 75% przy przejściu na pompy ciepła lub inną nowoczesną technologię. Oprócz niższych kosztów nowe systemy są znacznie prostsze i co ważniejsze – tworzą przyjemniejszy mikroklimat i mniej niszczą środowisko naturalne.

    1.4. Zachowaj szczególną ostrożność podczas korzystania z urządzeń gazowych!

    Gdy gaz jest wybrany do ogrzewania, to znaczy, że musi być zabezpieczone odpowiednie oddymianie. Należy zainstalować przewody spalinowe ze stali nierdzewnej. W pomieszczeniu, w którym znajduje się palenisko gazowe, instalacje elektryczne muszą być wykonane w sposób szczególny zgodnie z rozporządzeniem w sprawie użytkowania urządzeń gazowych i instrukcją.

    1.5. Naczynie wzbiorcze

    To urządzenie jest jednym z elementów systemu grzewczego. Jego zadaniem jest zapobieganie uszkodzeniom systemu na skutek wzrostu ciśnienia wody w palenisku. Po podgrzaniu woda rozszerza się i nadmiar wody jest kierowany do naczyń wzbiorczych, aby zapobiec wzrostowi ciśnienia w układzie. Powstające ciśnienie musi w jakiś sposób zostać uwolnione i dlatego istnieją zawory bezpieczeństwa. Aby uwolnić parę w odpowiednim czasie i zgodnie z zaleceniami, muszą być wystarczająco duże i prawidłowo zainstalowane.

    1.6. Ogrzewanie wtórne

    Może być dodane do każdego pierwotnego systemu grzewczego wtórnie w postaci kolektorów słonecznych lub pompy ciepła. Moc wtórnego źródła ciepła zależy od wielkości i potrzeb budynku, który chcesz dogrzać. Aby dokonać obliczeń, możesz użyć podanych norm (ISO 9001: 2000 i SRPS.M.E6.100, 101 i 120): obliczają one, ile ciepła należy wytworzyć, aby ogrzać obiekt o określonej wielkości do 19 ° C przy minimalnych temperaturach zewnętrznych.

    2. Instalatorzy centralnego ogrzewania

    Instalację centralnego ogrzewania zdecydowanie należy pozostawić doświadczonym instalatorom. Używają odpowiednich atestowanych materiałów, które przeszły wszystkie testy. System centralnego ogrzewania jakościowo dobrze wykonany rzadko się psuje, więc nie musisz się martwić o jego niezawodność. W przeciwnym razie może stać się dużym problemem. Wybierając wykonawcę, oprócz wiedzy i doświadczenia, należy również zwrócić uwagę na to, czy oferuje gwarancje, regularną konserwację i serwis.

    3. Rodzaje centralnego ogrzewania

    3.1. Według grzejników

    3.1.1. Ogrzewanie kaloryferami

    Ogrzewanie kaloryferami wchodzi w skład tzw. systemu wysokotemperaturowego. Jest to jeden z najczęstszych sposobów ogrzewania. Kaloryfery ogrzewają na dwa sposoby: emitując ciepło i krążeniem powietrza w przestrzeni (ogrzane powietrze unosi się do sufitu, a zimne pozostaje na dole). Ciepło jest przekazywane za pomocą izolowanych termicznie rur widocznych lub zainstalowanych w podłogach i ścianach. Do instalacji centralnego ogrzewania można podłączyć piece gazowe, kotły na biomasę i olej, a także niektóre typy pomp ciepła. Najbardziej energooszczędne są kaloryfery umieszczone pod oknami. Zaletami ogrzewania kaloryferami jest prosta regulacja temperatury, szybkie i wydajne zagrzewanie, możliwość wyboru trybu pracy i rozmieszczenia grzejników o różnych kolorach i kształtach, niski koszt oraz pomiar i rozkład kosztów we wspólnych obiektach.

    3.1.2. Ogrzewanie podłogowe

    Ogrzewanie podłogowe to system powierzchniowy montowany w podłodze. Podgrzana woda rozprowadza ciepło po całej powierzchni podłogi i ogrzewa w ten sposób pomieszczenie. Ze względu na wielkość powierzchni temperatura wody w rurach jest niższa (26°-28°C). Dlatego ogrzewanie podłogowe należy do systemów niskotemperaturowych zasilanych niskotemperaturową pompą ciepła lub kolektorami słonecznymi. Koszty takiego ogrzewania są nawet o 15% niższe niż w przypadku ogrzewania kaloryferami. Zaletami ogrzewania podłogowego jest większa przestrzeń, wolne ściany, przyjemne ciepło pod stopami oraz niższa temperatura i wilgotność, ale także większe poczucie ciepła w pomieszczeniu i oczywiście oszczędność kosztów. Można powiedzieć, że jedyną wadą tego systemu jest powolność – system potrzebuje kilku godzin, aby optymalnie ogrzać pomieszczenie.

    3.1.3. Ogrzewanie ścienne

    Ogrzewanie ścienne może być systemem ogrzewania niezależnego lub wtórnego, z ogrzewaniem podłogowym. Ponieważ ma wiele zalet, można śmiało powiedzieć, że wybiera je coraz więcej osób. Zalety te to optymalna i równomierna dystrybucja ciepła, niższe koszty, możliwość przekształcenia w chłodzenie poprzez regulację mocy i temperatury, nie wzbija kurzu, nie ma rdzewienia rur bo są plastikowe, nie ma pleśni ani kondensacji po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ścian; również zimno ścian zewnętrznych nie może obniżyć temperatury wewnątrz. Jednak ogrzewanie ścienne ma też wady - meble ustawione przy ścianie zmniejszają wydajność ogrzewania, budynek musi być całkowicie ocieplony, instalacja wymaga obróbki dużych powierzchni, a w ścianach nie można wiercić, ani do zawieszenia obrazów, ani do czegokolwiek innego. Można powiedzieć, że ze względu na szybkość pracy ogrzewanie ścienne najlepiej sprawdza się w przypadku budynków prefabrykowanych, które mają mniejszą akumulację ciepła.

    3.1.4. Ogrzewanie gorącym powietrzem

    System ten działa na zasadzie nadmuchu ciepłego powietrza w przestrzeń. Dlatego najlepiej nadaje się do obiektów zbudowanych zgodnie z normami dla domów pasywnych. W całym budynku rozprowadzona jest sieć rur wentylacyjnych, a każde pomieszczenie ma własny odpływ. System umożliwia również odzysk powietrza, co zwiększa stopień sprawności cieplnej. Rekuperacja odbywa się tak, że świeże powietrze przejmuje ciepło już ogrzanego, zużytego powietrza, które jest wydalane, ale tak, by nie mieszały się ze sobą. Zaletą tego ogrzewania gorącym powietrzem jest to, że ogrzewanie i wentylacja odbywają się w tym samym czasie. System można bardzo łatwo przełączyć w tryb chłodzenia i tym samym staje się on centralną jednostką klimatyzacyjną. Nadmuch ogrzanego lub schłodzonego powietrza powoduje, że pomieszczenia bardzo szybko się nagrzewają lub schładzają, ale podstawowym warunkiem jest to, że pomieszczenia są doskonale izolowane i nieprzepuszczalne.

    3.2. System jednorurowy i dwururowy

    Od kotła lub pieca do grzejników ciepło jest rozprowadzane głównie rurociągiem. Im dłuższy rurociąg, tym większe straty ciepła i odwrotnie. Jeśli przy tym rury przechodzą przez pomieszczenia, które nie są ogrzewane, muszą być dobrze izolowane. Istnieją instalacje centralnego ogrzewania jednorurowe i dwururowe. W systemie dwururowym woda wchodzi do grzejnika jedną rurą, a wypływa drugą. Rury łączą grzejniki w równoległy system, dzięki czemu temperatura jest wszędzie taka sama. W systemie jednorurowym grzejniki są połączone szeregowo, a każdy kolejny otrzymuje częściowo ochłodzoną wodę. Dlatego wykonuje się pętle, odnośnie rozgałęzienia, które zapobiegają nadmiernemu wychłodzeniu wody.

    3.3. Ciepłownia lub własna kotłownia

    W systemie zdalnego centralnego ogrzewania energia cieplna wytwarzana jest w ciepłowni lub kotłowni przemysłowej. O wielkości tego systemu decyduje wielkość sieci konsumenckiej, czyli wielkość osiedla. Energia cieplna dociera do domów i budynków za pośrednictwem sieci ciepłej wody. Każdy pojedynczy obiekt ma własną stację, przez którą przepływa zasilanie z sieci. Kalkulację zużytego ciepła uzyskuje się na podstawie pomiaru ilości ciepła, regularnego lub ryczałtowego. W samym budynku system grzewczy działa tak samo jak we własnej kotłowni. Jedyną różnicą jest to, że ogrzewaniem miejskim zarządza jeden z pracowników w systemie ciepłowniczym, a własną kotłownią jej właściciel.

    4. Procedura montażu

    Sprawny i profesjonalny wykonawca w pierwszej kolejności wyjaśni wszystkie zalety i wady różnych rozwiązań grzewczych, a tym samym pomoże w podjęciu decyzji. Po podjęciu decyzji i sporządzeniu szczegółowego projektu można rozpocząć montaż. Wykonawca dostarczy urządzenia i rury dystrybucyjne, zainstaluje sprzęt i grzejniki. Instalacje mogą być niewidoczne (wbudowane w ściany) lub widoczne (wolnostojące). W każdym razie instalatorzy zadbają również o izolację, zwłaszcza w pomieszczeniach, które nie są ogrzewane. Szczególną uwagę należy również zwrócić na izolację rur przechodzących przez ściany zewnętrzne, zwłaszcza w systemie dwururowym, aby nie tracić zbyt dużo ciepła. Rury mogą być metalowe (stalowe, miedziane) lub plastikowe, choć ostatnio korzysta się z tzw. rur aluplast, zarówno ze względu na prosty i szybki montaż, jak i ze względu na cenę i trwałość. Dobry wykonawca zawsze zaoferuje konserwację i serwis, aby cała usługa była kompletna, a system działał prawidłowo.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Wymiana pieca

    Wymiana pieca kopciucha na pellet 2430 zł do 4050 zł

    ........

    Płot z siatki 150m

    Płot z siatki bez podmurówki. Łącznie około 145m. Brama i 2 furtki 24300 zł do 40500 zł

    ........

    montaż kotła gazowego

    Zakup i montaż pieca gazowego 1215 zł do 2025 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Wymiana grzejnika, 1
    Ogrzewanie, Rzeszów

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Pompa do ogrzewania, 1
    Ogrzewanie, Płock

    180 zł do 300 zł

    Cena, Montaż hydrauliczny kotła na pellet,
    Ogrzewanie, Zbrudzewo

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, wycena wymiany czterech zaworów i głowic termostatycznych w kaloryfera,
    Ogrzewanie, Poznań

    180 zł do 300 zł

    Cena, Wymiana kotlaCO wyniesienie instalacja, 1
    Ogrzewanie, Mirsk

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Wymiana pompy w piecu c.o, Ilość 1
    Ogrzewanie, Sompolno

    180 zł do 300 zł

    Cena, Rura od ogrzewania gazowego zaszła rdzą i się skrapla z niej,
    Ogrzewanie, Kościan

    270 zł do 450 zł

    Cena, Wymiana pompy obiegowej,
    Ogrzewanie, Słupia

    135 zł do 225 zł

    Cena, Instalacja systemu ogrzewania C.O. i C.W.U., 100 m2
    Ogrzewanie, Radzymin

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, przegląd instalacji przed sezonem grzewczym, 1996,75+950,66 m2
    Ogrzewanie, Toruń

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Wymiana pieca gazowego, likwidacja bojlera elektrycznego,
    Ogrzewanie, Zbąszyń

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Instalacja pieca oraz przyłącze gazowe,
    Ogrzewanie, Sądrożyce

    360 zł do 600 zł

    Cena, wymiana pieca, 120m
    Ogrzewanie, Ujście

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Wymiana grzejnika co,demontaż grzejnika, 2 grzejniki
    Ogrzewanie, Dobroń

    135 zł do 225 zł

    Cena, Wymiana pieca, instalacji i podłączenie bufora ,
    Ogrzewanie, Pakszyn

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Instalacje wodna, kanalizayjna, CO, gazowa, wentylacja, Pow. uż 100m2
    Ogrzewanie, Cerekwica

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Wentylacja, rekuperacja, ogrzewanie nadmuchowe, 700 m3
    Ogrzewanie, Szczecin

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Ogrzewanie domu jednorodzinnego, 120
    Ogrzewanie, Łobżenica

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, projekt wykonanie ogrzewania podłogowego i pompy ciepła, 140 m2
    Ogrzewanie, Łaszczów

    90000 zł do 150000 zł

    Cena, Ogrzewanie gazowe hali, 200 M2
    Ogrzewanie, Legnica

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, instalacje domowe, 140 m2
    Ogrzewanie, Wysoka

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, Sprawdzić kaloryfer , 1
    Ogrzewanie, Krapkowice

    90 zł do 150 zł

    Cena, Mam piec kaflowy. Chcę przerobić na elektryczny.,
    Ogrzewanie, Sosnowiec

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Sprawdzenie kotla Garazu firmy Baxi 24i, 1
    Ogrzewanie, Tuchola

    180 zł do 300 zł

    Cena, Serwis, odpowietrzenie, zmiana ustawień , 120m2
    Ogrzewanie, Janczewo

    180 zł do 300 zł

    Cena, Projekt i wykonanie centralnego ogrzewania, 47m2
    Ogrzewanie, Bielawa

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Instalacja centralnego ogrzewania,
    Ogrzewanie, Ujsoły

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, Położenie podłogówki, ok. 50m2
    Ogrzewanie, Lwówek Śląski

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Prace hydrauliczne i montaż pieca elektrycznego ,
    Ogrzewanie, Żabiczyn

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Optymalizacja kotłowni ekogroszek pompa ciepła solary,
    Ogrzewanie, Knurów

    90 zł do 150 zł

    Cena, Wymiana pieca gazowego dwufunkcyjnego (kondensacyjny)., mieszkanie w bloku około 48m2
    Ogrzewanie, Poznań

    540 zł do 900 zł

    Cena, Gruntowa Pompa ciepła, 1
    Ogrzewanie, Czaniec

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Położenie ogrzewania podłogowego, ok. 50m2
    Ogrzewanie, Andrespol

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Instalacja kominka z płaszczem wodnym, 1 szt.
    Ogrzewanie, Częstochowa

    135 zł do 225 zł

    Cena, Montaż kotła na pellet, 1 szt.
    Ogrzewanie, Sulików

    450 zł do 750 zł

    Cena, Instalacja gazowa, 13000m2
    Ogrzewanie, Kutno

    45000 zł do 75000 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Ogrzewanie?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Ogrzewanie cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    1494+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Ogrzewanie
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone