Dla obszaru

  Hydraulik Cena

  Ile kosztuje instalacja hydrauliczna? Ceny instalacji wodno-kanalizacyjnych różnią się w zależności od domu. Na koszty mają wpływ odległości poszczególnych połączeń, złożoność terenu, układ pomieszczeń oraz liczby linii pionowych, jak i sam hydraulik. Cena kanalizacji wraz z zagospodarowaniem zewnętrznym dla przeciętnego domu jednorodzinnego to ok. 160 PLN / m2, czyli ok. 6.000 PLN. Koszt przebudowy sieci wodociągowej i odwodu, wraz, z materiałem w przypadku mniejszej łazienki wyniósłby około 3.000 PLN. W przypadku mniejszych prac, takich jak drobna instalacja urządzeń sanitarnych, należy liczyć na około 80 do 800 PLN za element. Koszt grubszych i drobnych prac na intalacji kanalizacyjnej w przeciętnym domu jednorodzinnym to 140 do 180 PLN / m2 powierzchni użytkowej.

  Komu powierzyć wykonanie instalacji hydraulicznych? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych hydraulików w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena instalacji wodociągowych


  Cena instalacji wodociągowych. Cena robót grubszych i drobnych przy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnych za metr.

  140.00 zł/m

  BARDZO NISKA CENA
  160.00 zł/m

  ŚREDNIA CENA
  180.00 zł/m

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Hydraulik

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Instalacje wodociągowe, grubsze prace

  Instalacja muszli klozetowej w łazience. Montaż wanien, pryszniców, muszli, kranów, umywalek.


  szt

  zł/szt

  Instalacje wodociągowe, grubsze prace

  Instalacja sanitariatów w łazience ok. 5 m2. Montaż wanny, kabiny prysznicowej, muszli klozetowej, kranów, bloku łazienkowego.


  szt

  zł/szt

  Instalacje wodociągowe, drobne prace

  Instalacja muszli klozetowej w łazience. Montaż wanny, prysznica, muszli, kranu, umywalki.


  szt

  zł/szt

  Instalacje wodociągowe, drobne prace

  Instalacja sanitariatów w łazience ok. 5 m2. Montaż wanny, kabiny prysznicowej, muszli, kranów, bloku łazienkowego.


  szt

  zł/szt

  Cena montażu brodzika wraz z materiałem i robocizną


  szt

  zł/szt

  Cena montażu i obmurowanie wanny wraz z materiałem i robocizną


  szt

  zł/szt

  Cena montażu kranu wraz z materiałem i robocizną


  szt

  zł/szt

  Instalacja bloku łazienkowego

  Cena montażu bloku łazienkowego wraz z zakupem dodatkowego materiału i robocizną.


  szt

  zł/szt

  Rurki vodociągowe klasyczne 2 cm

  Cena rurek wodociaqgowych klasycznych ze złączkami i połączeniami dźwiękochłonnymi, połączeniami spawanymi. Cena z montażem i podłączeniem.


  m

  zł/m

  Rurki vodociągowe klasyczne 4 cm

  Cena rurek wodociaqgowych klasycznych ze złączkami i połączeniami dźwiękochłonnymi, połączeniami spawanymi. Cena z montażem i podłączeniem.


  m

  zł/m

  Czyszczenie odpływu

  Cena czyszczenia odpływów. Cena udrożnienia i oczyszczenia odpływu. Cena czyszczenia rur spustowych, bez kosztów dojazdu i prac dodatkowych.


  szt

  zł/szt

  Instalacja bojlera 120 lit

  Cena instalacji bojlera. Cena montażu i podłączenia bojlera 120 litrów wraz z montażem rur i zaworu bezpieczeństwa.


  szt

  zł/szt

  Instalacja bojlera 50-80 lit

  Cena instalacji bojlera. Cena montażu i podłączenia bojlera 50-80 litrów wraz z montażem rur i zaworu bezpieczeństwa.


  szt

  zł/szt

  Kanalizacja

  Cena przeglądu kanalizacji. Cena przeglądu kanalizacji kamerą. Cena badania kamerą i wystawienia raportu.


  godz

  zł/godz

  Podłączanie zmywarki

  Cena podłączenia zmywarki. Cena podłączenia zmywarki do już przygotowanej instalacji. Cena bez materiałów i dodatkowych, nieprzewidzianych prac.


  szt

  zł/szt

  Wbudowana spłuczka

  Cena zakupu i montażu spłuczki wbudowanej. Cena montażu podpory, obmurowania spłuczki ściennej i przycisku spustowego, bez prac ceramicznych.


  szt

  zł/szt

  Założenie spłuczki

  Koszt instalacji spłuczki. Koszt instalacji wysokiej spłuczki.


  szt

  zł/szt

  orientacyjna cena
  wyślij zapytanie >

  Wodociąg i kanalizacja


  Ile kosztują prace hydrauliczne? Wodociąg i kanalizacja od czasu do czasu wymagają napraw. Za mniejs...

  Sprawdź też: Wodociągi i kanalizacja Cena

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Prace hydrauliczne - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Prace hydrauliczne - co trzeba wiedzieć?

  Hydraulik
  Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie zaznaczyć wszystkie pozycje linii i urządzeń sanitarnych

   

  1.1. Po pierwsze: dobry plan

  Przed przystąpieniem do budowy lub remontu części lub całego obiektu, jak we wszystkich podobnych sytuacjach, najważniejszy jest szczegółowy i precyzyjny plan. W przypadku instalacji wodno-kanalizacyjnej najbardziej praktyczne jest, gdy wszystkie pomieszczenia z odprowadzeniem wody (czy to kuchnie, łazienki, toalety, pralnie itp.) znajdują się obok siebie lub jedno nad drugim, na tej samej osi. W ten sposób zmniejsza się ilość i długość linii, a co za tym idzie zużycie materiałów. Oprócz oszczędności pieniędzy są inne zalety: linie są krótsze, mają mniej połączeń, a cały system działa lepiej i jest łatwiejszy w utrzymaniu, a ewentualne późniejsze naprawy, wymiany czy adaptacje są łatwiejsze. Ponadto, gdy wszystkie mokre węzły znajdują się w jednej linii, i hałas jest mniejszy.

  1.2. Redukcja szumów i echa

  Aby zminimalizować hałas i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się podczas korzystania z kanalizacji, ważne jest, aby:

  1. instalacje były o odpowiednich wymiarach i prostoliniowe, z jak najmniejszą liczbą zmian kierunku,

  2. rury były mocowane do ścian,

  3. elementy mocujące i wsporniki rur powinny być wykonane z materiału elastycznego, nie przenoszącego drgań na ścianę,

  4. rury należy zaizolować lekkim, elastycznym materiałem.

  1.3. Odwody wody

  Odwody, instalacje kanalizacyjne były kiedyś ołowiane, a ich żywotność była krótsza (40-50 lat). Detergenty ścierne korodowały je, jeszcze bardziej skracając ich żywotność, dlatego zdecydowanie należy je wymienić podczas renowacji. Dzisiejsze rury spustowe są wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są znacznie trwalsze i bardziej wytrzymałe. Instalując takie rury PCV należy wziąć pod uwagę ich położenie, czyli spadek, który musi wynosić 1% na metr, tj. 2-5 cm na 2-5 metrów rury. Przepływ nie będzie dobry, jeśli spadek jest większy lub mniejszy - jeśli nachylenie jest większe, woda będzie spływać, ale osad zostanie zatrzymany, tworząc zatory. Jeśli rury ustawione są pionowo, to wszystko spadnie na dno z powodu grawitacji, dlatego najlepiej mieć tam kolano 45°, choć najwydajniejszy przepływ zapewnia kolano 90°, i najłatwiej je wyczyścić ponieważ jest najbardziej dostępne.

  1.4. Zaciski rurowe

  W domach i budynkach z dawnych czasów spotkać można również rury żeliwne lub ołowiane. Żywotność żeliwa jest dłuższa niż 150 lat, więc takich instalacji nie trzeba zmieniać. Jednak w przypadku mocowania do nich rur z PVC konieczne jest zastosowanie specjalnych złączy i klejących taśm żywicznych do tych złączy, które sprawią, że będą one nieprzepuszczalne. W przypadku nowej budowy zaleca się montaż tylko jednego trójnika i odpowietrznika. Odpowietrznik powinien mieć co najmniej 7,5 cm i służy do uwolnienia próżni, która powstaje w rurach. Bez wentylacji próżnia wyciągałaby wodę z syfonu, pozostawiając osad, którego nieprzyjemny zapach rozchodziłby się po przestrzeni. W starszych domach i budynkach, ze względu na wysokość połączenia z kanałem pionowym, możliwości zmiany położenia toalety są ograniczone, ponieważ spadek musi pozostać co najmniej 2%. Można to rozwiązać montując toaletę na ścianie zamiast na podłodze, uzyskując w ten sposób wymaganą wysokość nachylenia.

  2. Profesjonalna i wysokiej jakości instalacja

  W nowym budownictwie instalacje wodno-kanalizacyjne wykonywane są według szczegółowych planów dokumentacji projektowej. Nie potrzebujesz takiej dokumentacji ani zgody na remont instalacji w starym budynku, niezależnie od tego, czy jest to dom, czy mieszkanie. Ważne jest tylko zatrudnienie doświadczonego hydraulika, który będzie wiedział, jak wymienić i zainstalować przewody wodno-kanalizacyjne w jakościowy i wydajny sposób. Kiedy zbada i określi zaistniałą sytuację, przedstawi oszacowanie ze wszystkimi szczegółami pracy.

  3. Rodzaje rur wodociągowych

  Po II wojnie światowej, aż do lat 90-ych, były używane ocynkowane rury wodociągowe, których żywotność wynosiła około 50 lat. Dziś się używa tzw. rur alumplast, które wykonane są z trzech warstw aluminium i trzech warstw tworzywa sztucznego. Ich żywotność jest dłuższa, a woda w nich czystsza, ponieważ nie ma korozji. Zaletą tych rur jest zarówno prostszy, jak i szybszy montaż. W ostatnich latach, zwłaszcza dla bardziej wymagających obiektów, instaluje się coraz więcej rur ze stali nierdzewnej, które są wysokiej jakości i wielofunkcyjne - służą do wody pitnej, ogrzewania, gazu i nie tylko.

  4. Jak montuje się wodno-kanalizacyjną instalację?

  4.1. Przygotowanie

  Tak zwane prace surowe przy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej rozpoczynają się po wykonaniu ścian nośnych i tynkowania, płyty stropowej i wylewki cementowej. Przy wykonaniu tynkowania maszynowego instalacje układa się w pierwszej, cieńszej warstwie zaraz po wykończeniu ścian. Ściany oznaczone są na wysokości 100 cm od krawędzi ostatniej warstwy posadzki. Zalecamy, aby grubość posadzki wynosiła co najmniej 15 cm, ponieważ obecnie instaluje się w niej coraz więcej instalacji (ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe, instalacje elektryczne itp.). Następnie zaznacza się dokładne miejsca wszystkich elementów sanitarnych (muszli, umywalki, prysznicu, wanny, bidetu, pralki, zmywarki, itp.), ponieważ zgodnie z tym harmonogramem umieszczane będą rury i przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne. Jest to szczególnie ważne przy wyborze spłuczki do zabudowy i muszli naściennej oraz niektórych rodzajów umywalek.

  4.2. Kładzenie rur i podłączenie do publicznej sieci wodociągowej

  Instalacje domowe są głównie podłączone do publicznej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Pomiędzy liniami w domu a połączeniami komunalnymi w określonym miejscu umieszczony jest wodomierz. Zgodnie z przepisami, w domu może to być wnęka w ścianie lub wykop na podwórku lub właz przed budynkiem. Włazy te posiadają odpowiednie pokrywy. Rury wodociągowe i kanalizacyjne układane są wzdłuż ścian lub na posadzkach. Grube prace hydrauliczne obejmują montaż rur kanalizacyjnych oraz rur z ciepłą i zimną wodą. Instalacja rur odbywa się na dwa sposoby: pierwszy, od każdego elementu sanitarnego do odpływu, to znaczy kolektora idzie jedna rura;  drugi, elementy sanitarne są połączone ze sobą jedną rurą, a sprzężenie zwrotne trafia do odpływu. W przypadku budynku wielokondygnacyjnego rury są połączone tak, aby każda kondygnacja miała własny odpływ kanalizacyjny i własny wodomierz.

  Rury układane są w ścianach i podłogach w rurach żebrowanych (falistych). Jeśli wystąpi awaria, można je również wymienić w ukończonym obiekcie. Ważne jest tylko, aby był dostęp do przyłącza rurowego. Rury odwadniające i doprowadzające wodę są instalowane jednocześnie. Rury odwadniające muszą mieć otwór wentylacyjny, który wychodzi na dach, a następnie na zewnątrz. W tej fazie instalowane są również spłuczki do zabudowy i wsporniki do toalet ściennych i bidetów. Jeśli istnieje możliwość zamontowania filtrów piaskowych i reduktora ciśnienia, będzie świetnie. Urządzenie do redukcji, czyli wyrównywania ciśnienia w rurach jest w rzeczywistości areatorem i znacznie redukuje hałas. Kiedy wszystko jest już zakończone w tej fazie grubszych prac, testowane jest ciśnienie w rurach doprowadzających wodę i szczelność rur spustowych.

  4.3. Drobna instalacja wodno-kanalizacyjna

  Po zakończeniu tynkowania i ułożeniu wykładzin podłogowych i ściennych następuje montaż urządzeń sanitarnych. Toalety, bidety, umywalki, wanny i inne rzeczy są umieszczane na swoich miejscach, a na końcu krany, pralki i zmywarki.

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Hydraulik?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  likwidacja wanny i instalacja prysznica liniowego

  likwidacja wanny i zainstalowanie prysznica liniowego ,uzupelnienie brakujacych kafli na scianie i podlodze 2430 zł do 4050 zł

  ........

  Naprawa spluczki geberit

  Przecieka spluczka podtynkowa Geberit rok montazu 2007 202.5 zł do 337.5 zł

  ........

  Likwidacja bidetu i przeniesienie w to miejsce muszli klozetowej.

  Muszla klozetowa jest metr obok od bidetu.
  Chcę całkowicie zlikwidować bidet i na to miejsce przenieść muszlę klozetową. Całość jest zamontowana na stelażu i obudowana kafelkami, więc trzeba również zaangażować w prace glazurnika. Nie mam też zapasowych kafelków, więc trzeba będzie dobrać coś podobnego aby wypełnić puste miejsce po przeniesieniu muszli. Proszę o pomoc :) 810 zł do 1350 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Zlew.cieknie, Kuchnia
  Hydraulik, Chojna

  45 zł do 75 zł

  Cena, Chce wymienic hydrofor izbiornik na wode, Wymiana hydroforu izbiornika na wode 1 szt
  Hydraulik, Trzciana

  270 zł do 450 zł

  Cena, bojler,
  Hydraulik, Gniechowice

  270 zł do 450 zł

  Cena, podłączenie bojlera,
  Hydraulik, Niechlów

  450 zł do 750 zł

  Cena, hydraulik co, 1
  Hydraulik, Skoczów

  720 zł do 1200 zł

  Cena, Zamarzła woda,rura w scianie,
  Hydraulik, Międzylesie

  180 zł do 300 zł

  Cena, Bateria montaż, 3
  Hydraulik, Opole

  270 zł do 450 zł

  Cena, Hydraulik, 300 m
  Hydraulik, Zatory

  540 zł do 900 zł

  Cena, Odpowietrzyc uklad w centralnym ogrzewanie, Nie wiem
  Hydraulik, Łęczyca

  180 zł do 300 zł

  Cena, Naprawa grzejnika, 1
  Hydraulik, Rajbrot

  135 zł do 225 zł

  Cena, Wymiana grzejnikow, 2 szt.
  Hydraulik, Chociszewo

  450 zł do 750 zł

  Cena, montaz grzejnika, 2
  Hydraulik, Stare Babice

  180 zł do 300 zł

  Cena, Rozprowadzenie wody w domu, ogrzewanie centralne,
  Hydraulik, Sikorzyce

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, wymiana baterii wannowej,
  Hydraulik, Wasilków

  180 zł do 300 zł

  Cena, Odłączenia dopływu wody na okres zimowy, Jeden
  Hydraulik, Laski

  90 zł do 150 zł

  Cena, Wymiana spłuczki oraz uszczelek,rura przy piecu, Nie orientuje się
  Hydraulik, Spławie

  135 zł do 225 zł

  Cena, Nowa wymiane hydrauliczne, Kuchnia,lazienka,co.
  Hydraulik, Kłecko

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Serwis baterii blanco, 1
  Hydraulik, Pokój

  90 zł do 150 zł

  Cena, Potrzebuje przenieś muszle klozetową do innego pomieszczenia., 1
  Hydraulik, Zawoja

  270 zł do 450 zł

  Cena, zdjęcia kilku kaloryferów,
  Hydraulik, Przysucha

  360 zł do 600 zł

  Cena, Odpowietrzenie karolyferuwy,
  Hydraulik, Ziębice

  90 zł do 150 zł

  Cena, mała przeróbka instalacji grzewczej łazienka, 1
  Hydraulik, Niechlów

  720 zł do 1200 zł

  Cena, Montaz pieca co, 1
  Hydraulik, Wińsko

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, Wyminana grzejnika, 1
  Hydraulik, Nieporęt

  360 zł do 600 zł

  Cena, montaż filtra osmotycznego, 1
  Hydraulik, Rzeszów

  270 zł do 450 zł

  Cena, Wymiana kompaktu i dwuch zaworów, 3
  Hydraulik, Zgorzelec

  180 zł do 300 zł

  Cena, Przesunięcia grzejnika i wyprowadzenia rury na góre,
  Hydraulik, Małaszewicze Małe

  90 zł do 150 zł

  Cena, naprawa pieca mainfour, 60m2
  Hydraulik, Poznań

  270 zł do 450 zł

  Cena, WYKONANIE INSTALACJI SANITARNYCH ZEWNĘTRZNYCH NA MOP RACULA WSCHÓD PRZ, 0
  Hydraulik, Zielona Góra

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Rura do Wc, cieknie woda z toalety, 1
  Hydraulik, Łobżenica

  45 zł do 75 zł

  Cena, Wymiana rury / syfonu,
  Hydraulik, Plewica

  90 zł do 150 zł

  Cena, Kucie, instalacja wodno-kanalizacyjna, Usunięcie awarii, 3m3
  Hydraulik, Lubin

  270 zł do 450 zł

  Cena, siadla pompa w spluczce, mała spluczka
  Hydraulik, Mińsk Mazowiecki

  45 zł do 75 zł

  Cena, Prerobka instalacji hydraulicznej, gazowej wodnej kuchnia lazienka,
  Hydraulik, Pawłów

  270 zł do 450 zł

  Cena, Wyceny prac Położenie instalacji po kuchnię kateringową,łazienki., 140m2
  Hydraulik, Dolaszewo

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Wyregulowanie mocowania batrrii lazienkowej, 32m2
  Hydraulik, Ząbkowice Śląskie

  90 zł do 150 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Hydraulik cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  1874+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Hydraulik
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone