Dla obszaru

    Systemy solarne Cena

    Ile kosztują systemy solarne? Na dłuższą metę warto zainwestować w system ogrzewania słonecznego. Elektrownie słoneczne i kolektory słoneczne znacznie obniżą koszty energii elektrycznej, ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody. Ceny konfiguracji systemu słonecznego są różne. Różnią się one w zależności od rozmiaru i liczby kolektorów, w zależności od tego, czy są one podłączone do systemu podgrzewania wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń, czy też nie; do tej ceny należy doliczyć instalację kolektorów słonecznych. Cena zestawu dwóch słonecznych kolektorów próżniowych, kotła o pojemności 200 litrów i koszty montażu, wynosi od 6.000 do 8.500 PLN.

    Komu powierzyć instalację systemu solarnego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców systemów solarnych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena systemu solarnego dla domu


    Cena solarnego systemu podgrzewania wody w przeciętnym domu. Cena zestawu dwóch solarnych kolektorów próżniowych oraz 200 litrowego bojlera. Cena systemu solarnego i montażu.

    6000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    8500.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Systemy solarne

    Panele słoneczne


    Ile kosztują panele słoneczne? Kolektory słoneczne znacznie obniżają koszt ogrzewania wody. Panele s...

    Sprawdź też: Panele słoneczne Cena

    Elektrownia słoneczna


    Ile kosztują elektrownie słoneczne? Zakup elektrowni słonecznej to inwestycja długoterminowa, która ...

    Sprawdź też: Elektrownie słoneczne Cena

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Systemy solarne - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Systemy solarne - co trzeba wiedzieć?

    Systemy solarne
    Kolektory słoneczne zostały udoskonalone pod względem funkcjonalnym i estetycznym w ciągu ostatnich 20 lat

     

    Jak kolektory słoneczne zasilają Twój dom?

    1. Ogniwa słoneczne pochłaniają światło słoneczne i wytwarzają prąd stały.

    2. Energia elektryczna przechodzi do falownika, który zamienia prąd stały na użyteczne napięcie AC o określonym napięciu (AC / DC) dla Twojego domu.

    3. Słońce zasila teraz Twój dom! Wszelkie nadwyżki energii elektrycznej wytworzonej w systemie fotowoltaicznym mogą zostać zwrócone do sieci i zapisane jako kredyt w miesięcznym rachunku za energię elektryczną lub zakupione przez dystrybutora energii elektrycznej.

    4. W nocy lub gdy nie ma słońca, niezbędny prąd pobierasz z sieci lub z akumulatorów (jeśli zdecydujesz się je zainstalować).

    5. Przez co najmniej 30 lat (tak długo, jak przeciętnie działają obecne systemy solarne), będziesz cieszyć się tanią energią elektryczną i zaoszczędzić dużo pieniędzy, jednocześnie wytwarzając czystą i odnawialną energię dla swojego domu i rodziny.

    1.1. Co tworzy system solarny?

    1.1.1. Panele słoneczne (lub moduły)

    Ogniwa słoneczne pochłaniają energię słoneczną i przekształcają ją w energię elektryczną. Możesz wybierać panele słoneczne według różnych kryteriów, z których najważniejsze to wytrzymałość, elastyczność i estetyka.

    1.1.2. Falownik AC/DC

    Ogniwa słoneczne wytwarzają prąd stały, podczas gdy wszystkie aparaty i urządzenia gospodarstwa domowego działają na prąd zmienny. Systemy solarne są zatem wyposażone w falownik AC/DC, który zamienia prąd stały na prąd przemienny, umożliwiając w ten sposób jego użytkowanie. Falownik spełnia również inne ważne funkcje, takie jak regulowanie mocy paneli słonecznych i zapewnianie stałego i planowanego napięcia energii elektrycznej dostarczanej do domu lub z powrotem do sieci.

    1.1.3. Dźwigary- wsporniki paneli słonecznych

    Panele słoneczne muszą być dobrze przymocowane do każdego podłoża. Dźwigary można montować na belkach dachowych podczas budowy, chociaż można je również przymocować do już istniejącego dachu. Możliwe jest również zamontowanie wsporników paneli słonecznych na ziemi, dla utworzenia pola słonecznego.

    1.1.4. Stabilizator

    Z tyłu każdego ogniwa słonecznego instaluje się stabilizatory, aby zapewnić optymalną pracę każdego modułu słonecznego, nawet jeśli sąsiedni panel jest zacieniony lub brudny. Pomaga również monitorować wydajność, pokazując, jak działa każdy panel i ułatwiając identyfikację i rozwiązywanie potencjalnych problemów z poszczególnymi panelami.

    1.1.5. Licznik energii

    Po zamontowaniu instalacji solarnej licznik energii z licznikiem dwukierunkowym zastąpi stary licznik jednofazowy, jednotaryfowy lub dwutaryfowy. Nowy licznik pozwala dokładnie rejestrować energię słoneczną, którą wysyłasz z powrotem do systemu.

    1.2. Komponenty i możliwości ogniw słonecznych

    Kolektory słoneczne zostały znacznie ulepszone zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym w ciągu ostatnich 20 lat. Składają się z trzech głównych elementów: ogniw słonecznych, wsporników i ramek. Każdy z tych elementów jest dostępny w różnych wariantach, które można ze sobą łączyć, aby uzyskać inny wygląd w innym przedziale cenowym.

    1.2.1. Ogniwa słoneczne

    Ogniwa polikrystaliczne (poli)

    Polikrystaliczne lub polikomórki są natychmiast rozpoznawalne dzięki ich głębokiemu, niebieskawemu kolorowi. Jeszcze kilka lat temu na rynku dominowały płyty polikrystaliczne, których produkcja była znacznie tańsza. Dziś jednak mono-płyty są tańsze i zyskują na popularności. Panele Poly są obecnie najbardziej powszechne w komercyjnych i komunalnych projektach solarnych, gdzie ich wygląd nie jest kwestionowany.

    Ogniwa monokrystaliczne (mono)

    Mono-ogniwa wykonane są z jednego kryształu, co nadaje im charakterystyczny, jednolity, czarny kolor. Płyty monolityczne są nie tylko bardziej poszukiwane ze względu na swój elegancki wygląd, ale są również mocniejsze i z czasem mniej się psują. Cena monopaneli gwałtownie spadła w ciągu ostatniej dekady, więc obecnie stanowią one większość domowych instalacji słonecznych.

    1.2.2. Rama

    Podobnie jak rama obrazu, rama panelu słonecznego jest tym, co łączy szklaną kanapkę, w rzeczywistości ogniwo krzemowe i tylny panel. Ramki do paneli słonecznych wykonane są z lekkiego i wytrzymałego aluminium i produkowane są w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym. Funkcjonalnie nie ma między nimi różnicy, a wybór to kwestia gustu. Ramki srebrne są zazwyczaj na ogniwach polikrystalicznych, a ich cena jest nieco niższa. Czarne ramki są zdecydowanie najbardziej popularne w domowych systemach solarnych i pasują zarówno do ogniw polikrystalicznych, jak i monokrystalicznych.

    1.2.3. Folia

    Pod ogniwami krzemowymi na panelu słonecznym znajduje się tak zwana tylna folia. Jej podstawową funkcją jest ochrona elementów znajdujących się wewnątrz płytki, choć wpływa również na ich wygląd. Folia jest zwykle czarna lub biała, a większość klientów wybiera kombinację monochromatyczną, czyli czarną folię tylną, czarną ramkę i czarne ogniwa słoneczne. Czarne panele słoneczne zazwyczaj najlepiej pasują do pokryć dachowych budynków.

    Pomiar produkcji słonecznej

    Jednym z pierwszych terminów, które będą kluczowe dla zrozumienia i mówienia o produkcji słonecznej, jest termin kilowatogodzina lub kWh. Kilowatogodzina to miara zużycia energii wynosząca 1000 watów na godzinę. Jeśli użyjesz 100-watowej żarówki przez dziesięć godzin, zużyjesz jedną kilowatogodzinę (kWh) energii. Jeśli chcesz poznać przeciętne zapotrzebowanie energetyczne Twojego gospodarstwa domowego, a właściwie wielkość zużycia w kWh, zobacz punkt "Zużycie" na rachunku za prąd.

    Kontrola energii

    Aby jak najlepiej wykorzystać swój system solarny, ważne jest, aby wiedzieć, ile energii zużywasz w stosunku do tego, ile energii produkuje twój system. Kontrola energii umożliwia również monitorowanie i generowanie optymalnej wydajności systemu. Większość systemów ma kontrolę energii, chociaż kontrola mocy jest równie ważna. Wykazano, że nawyki konsumentów zmieniają się wraz z większą widocznością i świadomością, podobnie jak niektórzy ludzie jeżdżą inaczej, gdy widzą na desce rozdzielczej, jak zużycie paliwa wzrasta wraz z prędkością. Własną produkcją i i bardziej efektywnym zużyciem mniej energii, będziesz w stanie zwiększyć swoje oszczędności i proporcjonalnie wartość swojej inwestycji.

    1.3. Co się dzieje, gdy zasilanie gaśnie?

    Ogniwa słoneczne wytwarzają energię elektryczną, ale jej nie przechowują. Gdy zasilanie jest wyłączone, system nie będzie wytwarzał energii elektrycznej bez baterii. Prawie wszystkie systemy fotowoltaiczne są podłączone do sieci publicznej, co oznacza, że ​​są podłączone do lokalnego dystrybutora i zwracają nadmiar wyprodukowanej energii elektrycznej. W przypadku awarii sieci system solarny wyłącza się automatycznie. Jeśli system nadal będzie wytwarzał energię elektryczną, może to spowodować obrażenia serwisantów naprawiających linię transmisyjną, do której podłączona jest Twoja instalacja fotowoltaiczna. Jedynym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa jest wyłączenie systemu. Jeśli chcesz mieć prąd w momencie wyłączenia, musisz dodać zapasowy system baterii (taki jak Tesla Powerwall). Baterie będą gromadzić energię elektryczną wytworzoną przez Twój system i będziesz mógł z niej korzystać w nocy i ładować w ciągu dnia.

    1.4. Jak warunki pogodowe wpływają na produkcję energii elektrycznej?

    Co dzieje się z produkcją energii słonecznej w pochmurne, deszczowe i śnieżne dni?

    Chmury i deszcz

    W pochmurne dni można spodziewać się spadku produkcji energii słonecznej. Jednak nie wszystko stracone! Panele słoneczne nadal będą w stanie wytwarzać energię, nawet jeśli nie będzie słońca.

    Śnieg

    Podczas opadów śniegu produkcja energii słonecznej zostanie zatrzymana, ponieważ na panelach gromadzi się śnieg. Gdy przestanie padać, śnieg topnieje lub zsuwa się z paneli - nie ma potrzeby czyszczenia paneli słonecznych! Na północy, gdzie niebo jest szare, a opady śniegu większe, podczas planowania konstrukcji systemu ogniw słonecznych należy uwzględnić obciążenia śniegiem. Ciekawostką jest to, że po zakończeniu śnieżycy gromadzi się więcej energii słonecznej, ponieważ system jest zimny; w rzeczywistości zimne przewodniki zapewniają mniejszy opór, co pozwala prądowi generowanemu przez system łatwiej przepływać z panelu do domu.

    1.5. Jak trwałe są panele słoneczne?

    Ważne jest, aby wiedzieć, jak układ solarny znosi wiatr i grad. Na szczęście nie ma się czym martwić. Systemy solarne są specjalnie zaprojektowane, aby wytrzymać silne wiatry, a producenci zwykle testują je w burzowych warunkach. Większość kolektorów słonecznych posiada certyfikat potwierdzający, że wytrzymują podmuchy wiatru dochodzące do około 200 km/h. Dopóki dach jest na swoim miejscu i panele pozostaną na nim. Dodatkowo typowe obudowy aluminiowo-szklane zawierające ogniwa słoneczne są całkowicie wodoodporne nawet podczas ulewnego deszczu. Jeśli chodzi o grad, większość płyt jest wykonana tak, aby wytrzymać uderzenia gradu o średnicy 2,5 cm.

    Ponieważ jednak połamane drzewa lub gałęzie i inne przedmioty mogą uszkodzić układ solarny lub dach, dobrą wiadomością jest to, że wsporniki paneli można łatwo usunąć w razie potrzeby i ponownie umieścić na swoim miejscu.

    1.6. Gwarancje na system solarny

    Większość paneli słonecznych posiada 12-letnią gwarancję na produkt i 25-letnią gwarancję wydajności. Gwarancja mocy wyjściowej gwarantuje, że przez całe 25 lat każdy panel będzie wytwarzał około 85% energii elektrycznej, czyli tyle samo co w momencie pierwszej instalacji (dokładna wartość procentowa różni się w zależności od producenta). Uwaga: Po ukończeniu 25 lat panele będą nadal wytwarzać energię w tym samym tempie. Jeśli poziom produkcji spadnie poniżej stawki liniowej określonej w gwarancji, producent ma obowiązek wymiany płyty! Falownik posiada również standardową 12-letnią gwarancję, natomiast na stabilizatory 25-letnią gwarancję.

    2. Wybierz odpowiedniego oferenta

    Dostawca, gwarancje, rodzaje modułów fotowoltaicznych, inwertery – kupując system fotowoltaiczny trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy! Coraz więcej jest też oferujących, a niektórzy stosują bardzo agresywne techniki sprzedaży. Pojawia się coraz więcej historii o dezinformacji dotyczących rzeczywistych kosztów zakupu i przewidywanych oszczędności i tym podobnych. Dlatego zawsze radzimy szukać większej liczby ofert od różnych oferentów!

    Oto kilka pomocnych wskazówek, na co zwracać uwagę, szukając systemów solarnych:

    1. Upewnij się, że specyfikacje produktów, usługi, gwarancje i ceny są przejrzyste i jasno określone.

    2. Niech oferent odwiedzi Twój dom, przeprowadzi wszystkie niezbędne analizy i badania na miejscu przed złożeniem oferty.

    3. Oceń bieżące i przyszłe potrzeby energetyczne, porozmawiaj z dostawcą i upewnij się, że system nie jest zbyt duży.

    4. Sprawdź, czy firma posiada wszystkie niezbędne uprawnienia do zainstalowania elektrowni słonecznej.

    5. Sprawdź bilans i referencje oferenta.

    6. Sprawdź, jakie daje gwarancje.

    3. Rodzaje systemów solarnych

    Systemy solarne są najczęściej instalowane na dachu lub na ziemi. To, które miejsce będzie najlepsze dla Twojego domu, zależy od kilku czynników, a najważniejsze to nasłonecznienie / cień, wielkość podwórka / ogrodu, orientacja domu, elastyczność dachu i tym podobne.

    3.1. System solarny na dachu

    Dachowy system solarny to system, który mocuje się do dachu za pomocą łącznika, czyli wspornika. Istnieją trzy podstawowe warunki korzystania z tego systemu.

    3.1.1. Jakie warunki musi spełniać dach?

    Przestrzeń:

    Do zainstalowania systemu dachowego wymagany jest odpowiedni metraż niezacienionej przestrzeni. Dla przeciętnego systemu 4-6 kW (16-24 panele) potrzebujesz 50-100 metrów kwadratowych.

    Orientacja:

    Dach powinien być tak zorientowany, aby przez cały rok docierało do niego jak najwięcej światła słonecznego. Najlepiej, jeśli jest zwrócony na południe, ale możliwe są również pozycje na wschód i zachód. Tylko dachy skierowane na północ są naprawdę nieodpowiednie.

    Zacienienie:

    Należy przeprowadzić analizę nasłonecznienia i jednocześnie sprawdzić, czy drzewa nie rzucają cienia na powierzchnię przewidzianą do montażu paneli.

    3.2. System solarny na ziemi

    Aby zainstalować system solarny na ziemi, tzw. pole solarne, należy wykonać podkonstrukcję mocowaną do podłoża. Sieć elektryczna i urządzenia są zakopane w ziemi i prowadzą do domu, który jest podłączony do licznika. System ten ma zatem pewne zalety i wady.

    3.2.1. Zalety

    1. Panele słoneczne można skierować na południe, dzięki czemu są maksymalnie wystawione na działanie światła.

    2. Przestrzeń nie jest ograniczona, jak na dachu, co pozwala na instalację większej ilości paneli słonecznych i wyższą produkcję energii elektrycznej.

    3. Świetne dla tych, którzy nie chcą paneli słonecznych na dachu z powodów estetycznch lub tych, którzy mieszkają w budynkach uznanych za wartości kulturowe.

    3.2.2. Wady

    Koszt instalacji takiego systemu solarnego jest wyższy w porównaniu do instalacji na dachu.

    3.3. Dachówki solarne jako pokrycie dachu

    Dachówki solarne nie są nową koncepcją. Chociaż wszyscy marzymy o świetlanej przyszłości, w której energia słoneczna jest w pełni zintegrowana z projektowaniem i budową domów, a tradycjonaliści nie mają nic przeciwko, obecnie głównym problemem jest to, ile oszczędności można osiągnąć dzięki dachówkom solarnym. Faktem jest, że dachówki solarne do tej pory okazały się znacznie bardziej nieefektywne w porównaniu do paneli słonecznych, wielkich kuzynów. Ponadto dach fotowoltaiczny wymaga całkowitej wymiany pokrycia dachowego, co również zwiększa koszty materiałów i robocizny. Zwrot z inwestycji w taki dach fotowoltaiczny jest zatem znacznie dłuższy w porównaniu z konwencjonalnym systemem fotowoltaicznym.

    3.4. Panele słoneczne na wymiar

    Istnieją inne kreatywne możliwości włączenia systemów solarnych do krajobrazu lub architektury domów i firm. Popularnym wyborem do montażu systemów solarnych są np. wiaty garażowe lub tarasy, odnośnie werandy.

    4. Jak jest skonfigurowany system zasilania energią słoneczną?

    Proces instalacji i konfiguracji systemu solarnego może się różnić w zależności od oferenta. Podamy jeden typowy przykład:

    Proces zwykle rozpoczyna się od zapytania, po którym otrzymasz darmową ofertę online, choć możesz umówić się na spotkanie lub zadzwonić telefonicznie. Gdy skontaktujesz się z dostawcą, fachowiec udzieli Ci wielu porad i będzie do Twojej dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań. Najpierw umówisz się na spotkanie z konsultantem, który przyjedzie do Ciebie lub na działkę przyszłego domu. Tam wykonają analizę słoneczną, przyjrzą się bieżącemu zużyciu energii i uzyskają wszystkie inne niezbędne dane. Informacje te zostaną wykorzystane do elektrowni słonecznej precyzyjnie dopasowanej do Twojego domu i potrzeb oraz do przygotowania oferty ze szczegółowym wyjaśnieniem kosztów instalacji i oszczędności zgodnie z istniejącym systemem. Następnie plan i projekt systemu słonecznego można dalej zmieniać za obopólną zgodą. Kiedy będziesz zadowolony z oferty i podpiszesz umowę z oferentem, Twoja słoneczna podróż naprawdę się zaczyna. Oferent zajmie się wszystkimi czynnościami administracyjnymi (uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń i zgód) i jednocześnie zapewni niezbędny sprzęt i urządzenia. Ta faza trwa zwykle do dwóch miesięcy, ale może trwać dłużej, w zależności od warunków. Potem przychodzi zabawna część! Oferent przygotuje harmonogram realizacji i dokona odbioru końcowego, po którym można rozpocząć prace. Z reguły instalacja systemu solarnego zajmuje tylko jeden dzień roboczy. A wszystko to stanie się bez kiwnięcia palcem! Twoja słoneczna podróż dobiegnie końca! System będzie działał i produkował czystą energię każdego dnia, a Ty będziesz mógł cieszyć się korzyściami finansowymi i środowiskowymi przez kolejne 30 lat!

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    zalozenie solaru

    zainstalowanie kompletne systemu kolektoru slonecznego 6075 zł do 10125 zł

    ........

    ogrzewanie wody solary rurowe, cała instalacja

    Solary rurowe do ogrzewania cwu i wspomagania ogrzewania. Bufor 1,5 tyś litrów z wężownicą umieszczoną w 1/3 wysokości, obok połączony równolegle drugi bufor 1,5 tyś litrów bez wężownic. Połączenie rurami 2 cale. Każdy bufor można odciąć zaworami. Rura w otulinie wyprowadzona na poddasze. Kocioł co zgazowujący na drewno, 18 kW firmy MPM. Montaż prawdopodobnie na dachu (dostępna też ściana od zachodu). Projekt, dostawa materiałów, wykonanie. Myślałem o 2 solarach rurowych po 20-25 rur, pompa do glikolu, sterownik (może Tech). Instalacją grzewczą steruje sterownik I3 plus firmy Tech (opcja sterowania solarami). Ze względu na ulgę termomodernizacyjną faktura w grudniu, termin wykonania do ustalenia (warunki pogodowe i inne). 8100 zł do 13500 zł

    ........

    Montaż inlteligentnego licznika do zużycia prądu przy fotowoltaice

    Montaż 4050 zł do 6750 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Montaż paneli słonecznych do CWU Niepołomice, 16 lokali 56 lub 76m2
    Systemy solarne, Niepołomice

    18000 zł do 30000 zł

    Cena, demontaż systemu solarnego na czas remontu dachu i ponowna instalacja,
    Systemy solarne, Świdnik

    360 zł do 600 zł

    Cena, Statyka dachu pod Instalacje fotowoltaiczna., 250m2
    Systemy solarne, Choszczno

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Instalacja solarna na dachu domu jednorodzinnego, 70m2 95-200 Jadwinin 9N
    Systemy solarne, Pabianice

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Przegląd instalacji,
    Systemy solarne, Bogatynia

    270 zł do 450 zł

    Cena, Zmiana miejsca położenia solarów na dachu, 3
    Systemy solarne, Łąck

    450 zł do 750 zł

    Cena, wycena i ewentualne zlecenie naprawy systemu kolektorów słoneczneych,
    Systemy solarne, Lulinek

    900 zł do 1500 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Systemy solarne?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Systemy solarne cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    584+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Systemy solarne
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone