Dla obszaru

    Mycie elewacji, dachu Cena

    Ile kosztuje mycie elewacji, dachów, chodników? Wszystko zależy od wielkości powierzchni, stopnia zabrudzenia lub uszkodzenia, sprzętu i stosowanych środków czyszczących oraz oczywiście usługodawcy. Na przykład czyszczenie elewacji szczotkami teleskopowymi i środkami do czyszczenia elewacji wynosi od 15 do 25 PLN / m2.

    Komu powierzyć mycie elewacji? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców usług mycia elewacji, chodników, dachów w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena mycia elewacji


    Cena mycia elewacji. Cena czyszczenia elewacji tj. nakładanie środków czyszczących na zabrudzone części.

    15.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    25.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Mycie elewacji, dachu

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Czyszczenie dachu

    Cena sprzątania dachu. Cena sprzątania tj. nakładania środków czyszczących na zabrudzone części.


    m2

    zł/m2

    Czyszczenie ścieżek

    Czyszczenie ceglanej ścieżki. Cena maszynowego czyszczenia ceglanych ścieżek i impregnacji.


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Mycie elewacji, dachów i chodników – wszystko co trzeba wiedzieć

     

    1. Mycie elewacji, dachów i chodników –  co trzeba wiedzieć?

    Mycie elewacji,dachu
    Regularne czyszczenie utwardzonych ścieżek i podjazdów zapobiega poważnym uszkodzeniom, które wymagałyby napraw

     

    1.1. Czyszczenie zapobiega uszkodzeniom

    Tylko starannie utrzymany dom będzie mógł służyć przez wiele lat. Aby dom przetrwał dziesiątki lat, konieczne jest regularne czyszczenie, konserwacja i naprawy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bardzo ważne jest, aby oprócz regularnych przeglądów i naprawy ewentualnych uszkodzeń, dokładnie i w regularnych odstępach czasu czyścić i powierzchnie domu. Regularne czyszczenie wyeliminuje czynniki i uszkodzenia, które potencjalnie mogą z czasem stać się znacznie większymi problemem niż tylko estetycznym. Np. jeśli dach nie jest czyszczony, to obrośnie mchem, który wchłania i zatrzymuje dużo wody co powoduje stopniowe pękanie pokrycia dachowego. Prowadzi to do jego uszkodzenia, a w następstwie do uszkodzenia konstrukcji.

    2. Czyszczenie ścieżek i podjazdów

    2.1. Dlaczego i kiedy należy czyścić ścieżki i podjazdy?

    Sygnałem, że Twoje podwórko wymaga dokładnego oczyszczenia, są delikatne trawki, które zaczynają kiełkować między złączami płyt. Jeśli nie zostaną usunięte, małe listki szybko przekształcą się w trwałe chwasty. Dlatego brukowane ścieżki i podjazdy muszą być stale czyszczone, gdyż tylko regularne wyrywanie mniejszych pędów może zapobiec pojawieniu się większego problemu. Płyty kamienne lub betonowe należy czyścić i jesienią, kiedy trawa i chwasty nie są tak bardzo uciążliwe, ale opadłe liście mogą stworzyć problem. Liście pod wpływem deszczu szybciej gniją, stają się śliskie, a pod nimi mogą tworzyć się glony. Płyty z różnych materiałów narażone na opady atmosferyczne są również podatne na tworzenie się mchu między spoinami, zwłaszcza jeśli przez większość czasu znajdują się w cieniu. Wreszcie, brukowane ścieżki i podjazdy powinny być posprzątane, aby pobyt na zewnątrz był przyjemniejszy. Utwardzone ścieżki i podjazdy powinny być utrzymywane w czystości przez cały rok i dla bezpieczeństwa, ponieważ nagromadzone zanieczyszczenia w połączeniu z wodą mogą powodować pękanie płyt. Luźne płytki lub kostki stają się niebezpieczne podczas deptania.

    2.2. Ręczne czyszczenie płyt

    Większość chwastów nadal jest zrywana ręcznie, co praktycznie oznacza, że ​​trzeba wyrywać każdy pęd z ziemi. W przypadku chwastów ważne jest, aby usunąć łodygę wraz z korzeniem, w przeciwnym razie odrośnie za kilka dni. Ten rodzaj pracy jest z pewnością cięższy fizycznie i bardziej męczący, wymaga więcej czasu i wysiłku, ale jedynie w ten sposób możemy zrobić to dokładnie. Ponadto ma przewagę nad myciem myjką wysokociśnieniową, ponieważ ona usuwa tylko warstwę wierzchnią, a korzenie w spoinach pozostają nienaruszone. Do utrzymania powierzchni płyt wystarczy szorstka miotła lub szczotka, za pomocą której można wyszorować powierzchnie i usunąć z nich brud. Przy czyszczeniu ręcznym zalecamy użycie sody oczyszczonej, która pozwoli na usunięcie wszelkich zabrudzeń z powierzchni. Mieszanka powinna składać się z 10 dekagramów sody oczyszczonej na 10 litrów wody. Wylej miksturę na płyty, pozostaw na kilka godzin, a następnie wszystko dobrze wyszoruj szorstką szczotką.

    2.3. Czyszczenie płyt myjką wysokociśnieniową

    Dzięki tej metodzie można bardzo skutecznie usunąć mchy i chwasty pomiędzy spoinami. Są to narzędzia nowszej generacji, a właściwie myjki ręczne, których pompa wytwarza bardzo silny strumień wody i dosłownie „zmywa” cały brud i chwasty. Jednak ta metoda, jak każda inna, ma pewne wady. Problemy mogą się pojawić, jeśli spoiny wypełnione są zwykłym lub kwarcowym piaskiem, ponieważ silny strumień wody go wypłucze, więc konieczne będzie nasypanie nowego. W każdym razie przed dodaniem nowego piasku będziesz musiał poczekać, aż fugi całkowicie wyschną.

    2.4. Czyszczenie chemiczne

    Trzecią opcją sprzątania ścieżek i podjazdów jest czyszczenie chemiczne, które jest niezwykle wydajne, ale niestety dość nieekologiczne. Jeśli masz małe dzieci i zwierzęta, które na co dzień przebywają i bawią się w tych miejscach, stosowanie tej metody nie jest zalecane. To samo dotyczy biocydów, zwłaszcza jeśli masz członka rodziny, który jest podatny na alergie i jest szczególnie wrażliwy na silniejsze szampony i detergenty.

    2.5. Piaskowanie płyt

    Jeśli żadna z możliwych metod mycia się nie powiedzie, możesz spróbować również piaskowania płyt. Piaskowanie to proces usuwania wierzchniej, warstwy betonu, cementu, kamienia lub płyt kompozytowych za pomocą sprężonego powietrza, do którego dodano drobinki drobnego piasku lub podobnych drobnych elementów. Po oczyszczeniu takim strumieniem pod samą powierzchnią pojawia się nowa, przeszlifowana warstwa, dzięki czemu płyty wyglądają jak nowe. Piaskowanie to sposób na obróbkę najtwardszych materiałów na podłoże, jednak taka praca wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego zalecamy zatrudnienie fachowców. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na tę metodę, wszystkie powierzchnie będą musiały zostać oczyszczone, ponieważ w przeciwnym razie jedna część będzie znacznie czystsza i na pierwszy rzut oka będzie się różnić się od pozostałych.

    2.6. Impregnacja płyt

    Jeśli chcesz uniknąć ciągłych obowiązków czyszczenia ścieżek i podjazdów lub chcesz zminimalizować czas potrzebny na takie zadanie, zalecamy wybór impregnacji. Są to płyty produkowane przemysłowo, które są fabrycznie zabezpieczone warstwą spowalniającą i częściowo zapobiegającą zatrzymywaniu się zanieczyszczeń. Nie tylko, że utwardzone ścieżki i podjazdy będą wymagały mniej konserwacji, ale samo czyszczenie będzie szybsze i łatwiejsze.

    2.7. Czyszczenie chodników i podjazdów - cena

    Większość ludzi wykonuje te prace samodzielnie, ponieważ są one stosunkowo mało wymagające. Jeśli jednak chcesz wynająć profesjonalną usługę, wszystko będzie zależeć od wielkości powierzchni, uporczywości zabrudzeń lub uszkodzeń, sprzętu i środków czyszczących, których będziesz potrzebować, oraz oczywiście od usługodawcy. Np. maszynowe czyszczenie ścieżek ceglanych i impregnacja to około 30-50 zł/m2.

    3. Czyszczenie elewacji

    3.1 Dlaczego i kiedy należy czyścić elewację?

    Elewacja wystawiona jest na wszelkie warunki atmosferyczne przez cały rok. W zasadzie powinna być malowana co dziesięć lat, ale zaleca się kilkakrotne czyszczenie w tym okresie, w zależności od potrzeb. Ile pracy trzeba włożyć by wyczyścić elewację, zależy przede wszystkim od okapu; im większe okapy, tym lepiej chroniona elewacja, a tym samym mniej narażona na zabrudzenia i uszkodzenia. Elewacje z minimalnym spadkiem dachu lub bez niego (szczególnie te z dachami płaskimi) są dość podatne na glony i mchy, które należy regularnie usuwać. Jeśli tego nie zrobimy, tynk zacznie stopniowo odpadać, a koszty naprawy będą znacznie wyższe niż regularnej konserwacji i czyszczenia. Jeśli jest to dom w mieście lub w pobliżu miasta, a zwłaszcza jeśli dom stoi bezpośrednio przy drodze, duże zanieczyszczenia stwarzają spaliny, powodując  zszarzenie elewacji. Ten rodzaj zanieczyszczenia jest większy w pobliżu linii kolejowych, autostrad i portów.

    3.2. Sposób czyszczenia elewacji dobierany jest w zależności od jej rodzaju

    Ponieważ materiałów do wykańczania elewacji jest coraz więcej, wybór procesu czyszczenia zależy przede wszystkim od ich rodzaju. W przypadku zastosowania paneli wykonanych ze sztucznych mas do skutecznego prania wystarczą mokre ściereczki i detergent, ale tylko pod warunkiem, że praca jest wykonywana dokładnie i regularnie. W przypadku elewacji tynkowanych procedura jest nieco bardziej wymagająca; wilgotna szmatka nie wystarczy i należy uważać, aby tynk nie odpadł podczas czyszczenia. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku ceglanej elewacji, gdzie również trzeba zadbać o fugi.

    3.3. Powstawanie alg, grzybów i mchu

    Jednymi z najczęściej zagrażających elewacji czynników są z pewnością glony, grzyby i mech. Glony i grzyby to uporczywe mikroorganizmy, które do rozwoju potrzebują jedynie wilgoci i światła, a na elewacjach występują obficie z powodu kondensacji. Szczególnie podatne na tworzenie się tych osadów są elewacje północne, które praktycznie przez cały dzień pozostają w cieniu, przez co wolniej wysychają. Ich zielonkawo-brązowy kolor przypomina pleśń, choć to nie to samo. Pokryta glonami i grzybami elewacja jest nie tylko bardzo brzydka, ale jeśli te osady nie zostaną usunięte, następuje stopniowe gnicie i łuszczenie się tynku. Naprawa tego typu uszkodzeń może być bardzo wymagająca i kosztowna.

    3.4. Czyszczenie elewacji myjką nisko- lub wysokociśnieniową

    Mycie myjką niskociśnieniową nadaje się szczególnie do elewacji otynkowanych, ponieważ ta metoda jest znacznie mniej agresywna niż myjka wysokociśnieniowa. Myjka tego typu pracuje pod niższym ciśnieniem, przez co strumień wody jest słabszy ,a dodawane są również detergenty. Najczęściej są to środki biodegradowalne, które dosłownie niszczą glony i grzyby. W niektórych przypadkach to niestety nie wystarczy, dlatego należy zastosować myjkę wysokociśnieniową. Wtedy, gdy elewacja jest wykonana z cegły lub sztucznej masy, czyszczenie pod wysokim ciśnieniem może być pierwszym wyborem, ponieważ takie materiały, w przeciwieństwie do tynków, nie ulegają uszkodzeniu, a czyszczenie przebiega sprawniej i szybciej.

    3.5. Impregnacja elewacji

    Podobnie jak w przypadku ścieżek i podjazdów, elewację należy zabezpieczyć impregnacją. Impregnacja to tak naprawdę natryskiwanie powłok wodoodpornych, dzięki którym elewacja nie będzie podłożem odpowiednim do rozwoju mikroorganizmów. Ponadto zapobiega tworzeniu się kondensacji, która jest kluczowym czynnikiem powstawania tych szkodliwych organizmów. Impregnacja w ten sposób znacznie przedłuża żywotność elewacji i zachowuje jej pierwotny wygląd.

    3.6. Czyszczenie elewacji - cena

    Ile będzie kosztować czyszczenie elewacji, zależy od wielkości powierzchni, uporczywości zabrudzeń lub uszkodzeń, sprzętu i środków czyszczących, których trzeba użyć, oraz oczywiście od usługodawcy. Np. czyszczenie elewacji szczotkami teleskopowymi i detergentami to około 15-25 zł/m2.

    4. Czyszczenie dachu

    4.1. Kiedy i dlaczego należy czyścić dach?

    Dach to część domu, która wraz z elewacją jest najbardziej narażony na działanie warunków atmosferycznych. Nic więc dziwnego, że dach jest jednym z pierwszych elementów domu, gdzie podobnie jak na elewacji pojawiają się niechciane glony, grzyby i mech. Jeśli ich nie wyczyścisz, drobnoustroje spowodują stopniowe niszczenie i zapadanie się pokrycia dachowego. Naprawa takich uszkodzeń jest znacznie droższa niż regularna konserwacja, więc nie wahaj się ani nie opóźniaj tego zadania. Należy jednak pamiętać, że nadmierne i niewłaściwe czyszczenie dachu może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, ponieważ może uszkodzić pokrycie dachowe.

    4.2. Czy możesz sam wyczyścić dach?

    To pytanie zadawane jest bardzo często, a odpowiedź na nie jest dwojaka, ponieważ zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim należy podkreślić, że samodzielne oczyszczanie dachu może być skrajnie zagrażające życiu ze względu na możliwość upadku. Ważne jest, czy jest to dom parterowy, czy trzypiętrowy – różnica wysokości jest zauważalna i istotna. Następnie ważne jest, jaka jest Twoja kondycja fizyczna, jakie jest Twoje poczucie równowagi, jakie są Twoje zdolności motoryczne, czy boisz się wysokości i czy nie masz skłonności do zawrotów głowy. Nie bez znaczenia jest również to, czy dysponujesz niezbędnymi narzędziami i sprzętem, przede wszystkim ochronnym, bo na pewno ma znaczenie, czy będziesz w stanie się zatrzymać w przypadku poślizgnięcia i czy upadniesz i na jaką powierzchnię. Do tego dochodzi spadek dachu – łagodne okapy czy płaskie dachy nie są tak niebezpieczne jak dachy strome. Po rozważeniu wszystkich plusów i minusów wydaje się, że tych drugich zawsze jest znacznie więcej, więc lepiej zostawić pracę fachowcom, którzy są przeszkoleni i dysponują profesjonalnym sprzętem.

    4.3. Czyszczenie dachu mikroorganizmami

    Jest to metoda rewolucyjna, która jeszcze w naszym kraju nie zakorzeniła się w dużym stopniu, ale zdecydowanie zyskuje na popularności. W tym procesie dach jest najpierw czyszczony myjką wysokociśnieniową, a następnie posypuje się go drobnoustrojami żywiącymi się mchem. Celem metody jest zahamowanie początku wzrostu mchu, ponieważ organizmy te dosłownie się nim żywią. Należy zauważyć, że aby ta metoda dała pożądane rezultaty, mech nie może być całkowicie oczyszczony, ponieważ w przeciwnym razie mikroorganizmy nie będą miały czym się żywić i nie będą tak wydajne, jak oczekiwano. Zaleca się pozostawienie około połowy powierzchni mchu, która za kilka tygodni zostanie całkowicie oczyszczona.

    4.4. Ręczne czyszczenie dachu

    Tak jak ręcznie usuwa się chwasty między płytami na ścieżkach i podjazdach, podobnie można usunąć i mech. Nie trzeba dodawać, że taka praca jest niezwykle czasochłonna i żmudna, i że niezbędny jest sprzęt ochronny.

    4.5. Czyszczenie dachu myjką wysokociśnieniową

    Najbardziej niezawodnym i najszybszym sposobem pracy jest czyszczenie dachu myjką wysokociśnieniową. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, musisz uważać, aby nie zdjąć jakiegoś elementu z dachu. Konsekwencje niefachowo wykonanej pracy mogą być katastrofalne, bo dach zacznie przeciekać, a do środka budynku wniknie woda.

    4.6. Czyszczenie dachu - cena

    Koszt mycia dachu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim oczywiście ważne jest to, jaka i jak duża jest powierzchnia, ale także jej nachylenie, czyli geometria (skosy złożone i połamane wymagają dokładniejszego i dłuższego czyszczenia), stopień zabrudzenia oraz dostępność dachu. Ceny wahają się w granicach 15-35 zł/m2.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    mycie płyt tarasowych beton

    mycie mała myjka kerszera tarasu 810 zł do 1350 zł

    ........

    czyszczenie dachu pokrytego papą dwuspadowego

    Zlecenie na czyszczenie z mchu i porostów dachu dwuspadowego o powierzchni około 180 m2, przy czym na każdej połaci znajduje się komin i okno dachowe. Dach pokryty jest papą. Termin wykonania: marzec 2024 r. 8100 zł do 13500 zł

    ........

    mycje dachu

    umycje dachu mieszkalnego pokrytego blacho dachówką 3240 zł do 5400 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Mycie i malowanie dachu, 100 m2
    Mycie elewacji, dachu, Sanok

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, mycie elewacji ścian szczytowych budynku,
    Mycie elewacji, dachu, Rybnica

    540 zł do 900 zł

    Cena, mycie dachu impregnacja 100m, 100m2
    Mycie elewacji, dachu, Zabierzów

    1710 zł do 2850 zł

    Cena, Mycie hali garażowej, 700m2
    Mycie elewacji, dachu, Bydgoszcz

    1620 zł do 2700 zł

    Cena, Renowacji domu, Do 200m?
    Mycie elewacji, dachu, Chynów

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, mycie i malowanie ELEWACJI, 400m2
    Mycie elewacji, dachu, Wysokie Mazowieckie

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Umycie reklamy z kasetonu wys. 4 m, ok 3x5 m
    Mycie elewacji, dachu, Stalowa Wola

    180 zł do 300 zł

    Cena, Mycie dachu, 25 m kw.
    Mycie elewacji, dachu, Żukowo

    90 zł do 150 zł

    Cena, Mycie elewacji domu, Najpierw ok 40m. Później cały dom
    Mycie elewacji, dachu, Koluszki

    450 zł do 750 zł

    Cena, wyciszenie drzwi, 1
    Mycie elewacji, dachu, Zabrze

    45 zł do 75 zł

    Cena, Malowanie dachu, Proszę o wycenę malowania dachu, kolor blachy mocno juz zszedł (od nowości) odsłaniając blachę. Metraż dachu około 200-250 m2. Miejsce Wrzosowa koło C
    Mycie elewacji, dachu, Poczesna

    1260 zł do 2100 zł

    Cena, Malowanie dachu , 120m2
    Mycie elewacji, dachu, Brzyska Wola

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Mycie i malowanie elewacji - budynek jednorodzinny, 230-280 m2
    Mycie elewacji, dachu, Kraków

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Mycie dachu elewacji , Dach 200m
    Mycie elewacji, dachu, Szczytniki

    450 zł do 750 zł

    Cena, Malowanie dachu, 150 m2
    Mycie elewacji, dachu, Bestwina

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Mycie dachu, 50-100 m²
    Mycie elewacji, dachu, Kłodno

    386.1 zł do 643.5 zł

    Cena, Mycie dachu z impregnacja . Dachówka betonowa malowana , Około 200 m kwadratowych
    Mycie elewacji, dachu, Koźmin Wielkopolski

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Czyszczenie rynien i oczyszczenie poddasza, 10/10 m2
    Mycie elewacji, dachu, Tarnobrzeg

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Mycie dachowki cementowej na domku jednorodzinnym, Dom pow. 240 m2
    Mycie elewacji, dachu, Skoczów

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Czyszczenie rynien, >300m2
    Mycie elewacji, dachu, Konstancin-Jeziorna

    630 zł do 1050 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Mycie elewacji, dachu?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Mycie elewacji, dachu cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    193+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Mycie elewacji, dachu
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone