Dla obszaru

    Murarz, prace murarskie Cena

    Ile kosztuje murarz? Prace murarskie mogą być bardzo różne, i ich ceny odpowiednio się różnią. Na przykład zbudowanie ściany z cegły o grubości 20 cm i wysokości 3 m kosztowałoby około 400 PLN, podczas gdy ściana betonowa o grubości 25 cm kosztowałaby 600 PLN / m3. Jeśli jest to kwestia tzw budowy pod klucz, łączna cena robót budowlanych i wykończeniowych waha się od 400 do 800 PLN / m2. Aby obliczyć wartość wszystkich niezbędnych robót murarskich, konieczne jest sporządzenie jak najbardziej dokładnej i szczegółowej listy planowanych robót.

    Komu powierzyć prace murarskie? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych murarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena murowania cegłą


    Cena murowania cegłą modułową o standardowych wymiarach. Cena murowania z zaprawą cementowo-wapienną grubości 29 cm na m2 ściany.

    40.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    50.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Murarz, murowanie

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Murowanie bloczkami murarskimi Ytong 25 i 30 cm

    Cena murowania ścian działowych z betonu komórkowego / bloczków siporex / Ytong 25 i 30 cm.


    m2

    zł/m2

    Murowanie bloczkami murarskimi Ytong 10 i 15 cm

    Cena murowania ścian działowych z betonu komórkowego / bloczków siporex / Ytong 10 i 15 cm.


    m2

    zł/m2

    Belki typu Siporex Ytong 30 cm

    Cena zakupu i montażu standardowych belek nośnych typu siporex Ytong NP 25 do ściany o grubości 30 cm wraz z robotami towarzyszącymi i transportem.


    m

    zł/m

    Belki typu Siporex Ytong, 25 cm

    Cena zakupu i montażu standardowych belek nośnych Siporex Ytong NP 25 do ściany o grubości 25 cm wraz z robotami towarzyszącymi i transportem.


    m

    zł/m

    Cena murowania cegłą modularną 19x19x29 cm

    Cena murowania cegłą modularną 19x19x29 cm i zaprawą cementowo-wapienną 1: 3: 9 grubości 19/29 cm.


    m2

    zł/m2

    Murowanie bloczkami murarskimi Ytong, 10 cm

    Cena murowania ścian działowych z betonu komórkowego / bloczków siporex / Ytong 10 cm.


    m2

    zł/m2

    Murowanie blokami antysejsmicznymi

    Ceny bloków antysejsmicznych, ceny bloków narożnych do łączenia ścian.


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Prace murarskie - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Prace murarskie - co trzeba wiedzieć?

    Roboty murarskie obejmują budowę polegającą na układaniu poszczególnych elementów (cegła, bloczek betonowy, kamień itp.). Elementy układa się najczęściej na zaprawie cementowej, która wiąże je w jednolitą strukturę. Roboty murarskie umożliwiają wykonanie solidnych ścian i podłóg w bardzo rozsądnych cenach. Praca murarska jest dość wymagająca fizycznie i intensywna. Ze względu na charakter cementu, betonu, cegły czy kamienia konstrukcja jest bardzo trwała i  wymaga niewielkiej konserwacji.

    Murarz,murowanie
    Roboty murarskie obejmują układanie cegieł, bloczków z betonu komórkowego lub kamienia, które łączy się ze sobą zaprawą murarską.

     

    1.1. Historia

    Kamień, cegła, zaprawa murarska i beton to materiały, z których murarze zawsze korzystali. Podstawowym z tych materiałów jest kamień, który od niepamiętnych czasów był używany do budowy posadzek i ścieżek lub ścian, z tynkiem lub bez niego. Cegła w historii budownictwa nie pozostaje daleko w tyle za kamieniem. W pewnym momencie ludzie zdali sobie sprawę, że glinę i piasek można mieszać i formować w pojedyncze elementy / kostki, które można ze sobą składać. Mniej więcej w tym samym czasie odkryli, że spoiwo podobne do zaprawy przyspiesza i ułatwia budowę. Pierwszymi spoiwami były zwykle błoto, potem wapno, potem piasek. Głównym składnikiem nowoczesnej zaprawy jest cement portlandzki, który jest również aktywnym składnikiem betonu.

    1.2. Murarstwo wymaga solidnego fundamentu

    Wszystkie materiały murarskie łączy to, że są ciężkie i mocne, ale także podatne na pękanie. Jeśli powierzchnia, na której układana jest konstrukcja murowana, przesuwa się, cegły w końcu pękną. Wszystkie ściany muszą być budowane na stabilnym podłożu lub na twardym, nieelastycznym podłożu lub na zagęszczonym nasypie. W większości przypadków fundamenty muszą być głębokie, poniżej poziomu zamarzania. Kiedy ziemia zamarza, woda w niej rozszerza się, zamieniając się w lód, a to może spowodować tak dużą siłę, że uniesie obiekt lub spowoduje pęknięcie stałych materiałów.

    1.2.1. Fundamenty pasmowe, płyty fundamentowe

    Na stabilnych gruntach konstrukcje murowane budowane są na fundamentach pasmowych lub płytach fundamentowych. W większości przypadków są to konstrukcje żelbetowe, choć można również stosować tampony wykonane ze sprasowanych frakcji lub tłucznia kamiennego. Fundamenty, które są zawsze szersze od postawionych murów, rozkładają ciężar muru na większą powierzchnię, aby zapobiec nierównomiernemu osiadaniu i pękaniu muru. Szerokość fundamentu pasmowego zależy od ciężaru, jaki podtrzymuje oraz nośności gruntu. Większość fundamentów pasmowych ma około połowę mniej głębokości niż szerokości, co zapewnia, że ​​podstawa może być nośnikiem ciężaru.

    1.2.2. Podłoże fundamentu

    Płyty betonowe lub kamienne lub ścieżki ceglane również powinny być podparte twardym podłożem, chociaż często zamiast betonowego podłoża stosuje się kruszony kamień. Podobnie jak fundament, kruszony kamień rozkłada, czyli równomiernie przenosi ciężar np. zaparkowanego samochodu. Piasek służy do drenażu i mniej lub bardziej zwartej powierzchni, która może podtrzymywać górną konstrukcję. Umożliwia również poziomy ruch betonu, kamienia lub cegły nad nim. Cała konstrukcja naturalnie rozszerza się i kurczy pod wpływem zmian temperatury, a jeśli z jakiegoś powodu tak się nie stanie, pęknie.

    1.3. Czym jest beton?

    Beton użyty do wykonania fundamentów to mieszanka żwiru, piasku i cementu portlandzkiego. Cement portlandzki to połączenie gliny i wapienia, które są wypalane w bardzo wysokiej temperaturze, a następnie mielone na drobny proszek. Do mieszanki dodaje się na miejscu wodę. Cement portlandzki i woda mieszają się i zlepiają piasek i żwir. Jednocześnie woda wchodzi w reakcję chemiczną z cementem portlandzkim i cała mieszanina zaczyna twardnieć. Do mieszanki należy dodać minimalną ilość wody - nadmiar wody osłabia beton. Schnięcie betonu trwa około 28 dni; w tym czasie całkowicie stwardnieje, chociaż zwykle nadaje się do użytku w ciągu 12 do 24 godzin. W zależności od przeznaczenia betonu do mieszanki można dodawać dodatki. Włókno zmniejsza ryzyko pękania. Zmiękczacze pozwalają na dodanie mniejszej ilości wody podczas produkcji betonu użytkowego. Niektóre środki spowalniają proces twardnienia, co może być przydatne w wysokich temperaturach, gdy zbyt szybkie utwardzanie prowadziłoby do pękania betonu. Natomiast akceleratory przyspieszają twardnienie, co jest przydatne, gdy jest zimno i beton nie może wyschnąć. Przy większych projektach beton zamawiany jest w fabryce i dostarczany w betonomieszarkach. Pełna mieszarka ma około 10 metrów sześciennych mokrego betonu lub około 20 ton materiału. Prace wymagające mniej niż jednego metra sześciennego betonu są zwykle wykonywane przez ręczne mieszanie mieszanek betonowych kupowanych w workach.

    1.4. Co to jest zaprawa?

    Zaprawa jest mieszanką cementu portlandzkiego i piasku i służy do murowania z bloczków betonowych, cegieł i kamienia. Tradycyjna zaprawa zawiera również wapno, dzięki czemu jest lepka. Zaprawy stosowane przed końcem XIX wieku składały się wyłącznie z wapna i piasku. Dzisiejsze zaprawy mają inne dodatki, za pomocą których uzyskują się różne właściwości użytkowe i są sprzedawane jako gotowe mieszanki do murowania z cegły, bloczków betonowych lub kamienia.

    1.5. Różne materiały murarskie

    Wykonywanie konstrukcji z bloczków i zaprawy, można uznać za prace murarskie. Zaprawa odgrywa ważną rolę w konstrukcjach murowanych i działa jak klej lub spoiwo, które spaja wszystko razem. Zaprawa dostępna jest w wielu wersjach, o różnym stopniu wytrzymałości.

    1.5.1. Cegła

    Cegła jest obecnie najpopularniejszym materiałem murarskim. Wiadomo, że cegła jest trwała i piękna z wyglądu, że przetrwa pokolenia i zawsze jest w modzie. Cegły dostępne są również w różnych wersjach, od bardziej tradycyjnych po nowoczesne, o różnych fakturach i kolorach. Cegły można układać na różne sposoby i można je ułożyć w różne kształty. Cegły są zwykle wykonane z gliny, piasku, wody, a czasem wapna lub popiołu. Różne rodzaje cegieł mogą zawierać różne składniki, które miesza się, a następnie wlewa do formy. Po uformowaniu są umieszczane w specjalnych piecach i pieczone do stwardnienia.

    1.5.2. Kamień

    Do wykonania ścian można użyć dwóch rodzajów kamieni - obrobionych lub nieobrobionych. Obrabiany kamień ma jednakową wielkość i różne faktury. Surowy lub szorstki kamień wygląda bardziej rustykalnie, podobnie jak ściana. Surowy kamień wygląda bardziej autentycznie lub naturalnie, może mniej porządnie, ale w rzeczywistości dość wyjątkowo.

    1.5.3. Bloczki betonowe

    Bloczki betonowe układa się podobnie jak cegły, z tym że są zagęszczane obok siebie w ułożony kształt. Ponieważ bloczki betonowe są znacznie większe niż cegły, ich ustawienie zajmuje mniej czasu. Ze względu na te i inne właściwości elementy betonowe są bardzo popularnym materiałem budowlanym. Są zwykle tańsze, a także ognioodporne. Bloczki betonowe mają różne rozmiary i kształty, dzięki czemu są uniwersalnym materiałem budowlanym. Większe budynki, takie jak szkoły, fabryki i budynki mieszkalne, często są wykonane z bloczków betonowych.

    2. Wybierz odpowiedniego wykonawcę!

    2.1. Czy możesz sam murować?

    Większość prac murarskich to praca dla profesjonalistów. W przypadku większych projektów, oprócz wiedzy i doświadczenia, które z biegiem lat doskonalą, potrzebne są również ciężkie maszyny i specjalistyczne narzędzia. Murowanie jest uważane za jedną z łatwiejszych umiejętności, dlatego wielu chce tego spróbować smemu. Zadanie nie jest jednak łatwe, zwłaszcza jeśli chodzi o ściany nośne. Najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie świetnych wyników jest zatrudnienie dobrego murarza. Jest to również najbardziej opłacalna opcja, ponieważ praca będzie szybka, a możliwość błędów minimalna. Istnieje jednak wiele prac murarskich, które przy odrobinie umiejętności można wykonać samodzielnie. Wykonanie/ułóżenie ścieżki ogrodowej może być na przykład takim projektem „zrób to sam” lub liczne naprawy murarskie, które ktoś sprytny może wykonać sam za pomocą kilku narzędzi i odpowiednich produktów. Na przykład łatanie uszkodzonego tynku lub betonu lub odnowienie zużytej płyty betonowej lub chodnika. Prefabrykowane bloczki betonowe otwierają pewne możliwości przy wykonywaniu kominków, tarasów itp.

    3. Rodzaje prac murarskich

    Termin murarstwo jest używany bardzo szeroko i nie zawsze jest w pełni zrozumiały. Konstrukcja murarska obejmuje wszystko, co powstaje poprzez łączenie różnych materiałów za pomocą zaprawy murarskiej. Zaprawa to mieszanka cementowa, która po wyschnięciu pełni funkcję spoiwa dla budynków i konstrukcji wykonanych z cegły, betonu, kamienia, marmuru i innych materiałów. Materiały murarskie mogą być sztuczne lub naturalne. Opiszemy różne rodzaje prac murarskich i wyjaśnimy każdy z nich.

    3.1. Murowanie jako pokrycie powierzchni lub jako konstrukcja

    Okładziny ścienne i podłogowe mają zwykle cel estetyczny w przeciwieństwie do ścian budynków lub innych konstrukcji solidnych i nośnych. Prace te obejmują układanie i klejenie materiału na zewnątrz ścian nośnych lub ścian i podłóg. Ściana nośna musi być jednak trwała i odporna na wpływy zewnętrzne; jest niezależna i niezwiązana z niczym innym.

    3.2. Różne rodzaje prac murarskich

    Chociaż wciąż istnieją rzemieślnicy wyszkoleni do wykonywania wszelkiego rodzaju prac murarskich, zawód ten staje się coraz bardziej wyspecjalizowany. Długa lista prac murarskich pokazuje, że każdy rodzaj prac wymaga fachowej wiedzy i dużego doświadczenia:

    montaż cegieł i innych elementów budowlanych,

    budowa i naprawa kominów,

    remont i naprawa murów ceglanych,

    układanie kamieni zaprawą murarską lub układanie na sucho,

    wylewanie fundamentów, płyt fundamentowych, słupów, płyt stropowych,

    naprawy cementowe,

    powłoki cementowe,

    szalunki,

    kładzenie hydroizolacji,

    wznoszenie murów kamiennych lub ceglanych, murów oporowych, kolumn, konstrukcji dekoracyjnych lub użytkowych,

    kładzenie okładzin ściennych z kamienia naturalnego lub sztucznego,

    cięcie betonu,

    montaż/renowacja dekoracji i detali architektonicznych z kamienia wapiennego lub naturalnego,

    wykonywanie kamiennych lub betonowych ścieżek, werand, tarasów, grilli, kominków i schodów,

    brukowanie podwórka,

    wylewanie schodów betonowych,

    wykonywanie podejść betonowych, kamiennych lub asfaltowych,

    przywrócenie dziedzictwa budowlanego, w tym odtworzenie oryginalnych materiałów i modeli, w tym malowanych tynków.

    4. Prace murarskie - Jak zbudować mur

    4.1. Ilość cegieł

    Oczywiście, jeśli chcesz samodzielnie rozpocząć projekt murarski, zalecamy rozpoczęcie małej pracy, w której będziesz ćwiczyć podstawowe umiejętności. Próbowanie na murkach ogrodowych może być świetnym początkiem. Zanim zaczniesz, musisz obliczyć, ile cegieł jest potrzebnych. Standardowy rozmiar cegły to 25x12x6,5 cm. Należy również pamiętać o warstwie zaprawy 10 mm. Tak więc, aby uzyskać dokładne obliczenia, rozważ następujące wymiary: 25x12x6,5 cm + 10 mm. Do uzyskanej liczby należy dodać około 5%, co stanowi w przybliżeniu nadwyżkę z powodu okrawania.

    4.2. Jakich narzędzi potrzebujesz?

    Paca, kielnia dłuższa i mniejsza

    Łyżka murarska

    Deska szalunkowa

    Drewniany metr

    Poziomica i wahadło

    Sznur

    Łopata

    Młot

    Okucia (płyty łączące i wiążące)

    Twarda szczotka

    4.3. 11 kroków do ceglanego muru

    Krok 1: Rozpocznij ceglaną ścianę na rogach

    Najpierw umieść cegły na obu końcach ściany, gdzie są filary. Należy to zrobić po przygotowaniu fundamentu. Rozciągnij sznurek między tymi dwoma cegłami , aby uzyskać prostą linię, którą będziesz podążać podczas budowy.

    Krok 2: Wymieszaj zaprawę

    Nasyp pięć łopat piasku i jedną łopatę cementu na starą płytę (OSB). Mieszaj łopatą, aż uzyskasz jednolitą mieszankę, odnośnie kolor. Zrób zagłębienie na środku  i wlej do niego wodę, a następnie zacznij mieszać. Pracuj, aż uzyskasz gładką i kremową mieszankę, ale nie za rzadką.

    Krok 3: Nałóż pierwszą warstwę zaprawy

    Wzdłuż sznurka, który rozciągnąłeś między cegłami końcowymi, wlej 1-2 cm zaprawy kielnią do nakładania zaprawy. Zacznij od jednego końca, umieszczając pierwszą cegłę, którą należy lekko docisnąć, aby „zagnieździła się” w zaprawie. Posmaruj kolejną cegłę zaprawą i umieść ją obok pierwszej. Kontynuuj układanie wzdłuż sznurka, aby utrzymać linię prostą.

    Krok 4: Zrób ceglane słupki

    W miejscu, w którym chcesz umieścić słupki, połóż cegłę z boku, na końcu ściany. Podczas budowania ściany każdy kolejny ceglany słupek musi być ustawiony w przeciwnym kierunku.

    Krok 5: Cięcie cegieł

    Podczas wykonywania słupków na niektórych częściach należy umieścić tylko pół cegły. Aby przeciąć cegłę na pół, przekręć ją na węższą stronę, umieść dłuto w miejscu rozłupania i mocno uderz młotkiem. Cegła powinna się przepołowić  od pierwszego uderzenia.

    Krok 6: Słupki powinny zawsze znajdować się wyżej niż ściana

    Do słupków należy zawsze dołożyć przynajmniej jeden rząd cegieł w stosunku do reszty ściany. Czyniąc to, przesuń sznurek do góry i wciśnij w zaprawę na słupkach. W przypadku dźwigarów koniec każdej cegły umieszcza się po środku dolnej cegły.

    Krok 7: Upewnij się, że złącza mają szerokość 10 mm

    Spoiny poziome i pionowe zaprawy powinny mieć szerokość 10 mm. W przypadku standardowych cegieł oznacza to, że powinna wynosić 7,5cm od brzegu dolnej do brzegu górnej.

    Krok 8: Zakończ słupki

    Aby wierzchołki słupków wyglądały bardziej atrakcyjnie, możesz ułożyć cegły na boku.

    Krok 9: Wykończ ścianę

    Aby uzyskać ciekawe wykończenie ceglanego muru, przekręć cegły w pionie i w ten sposób ułóż je na całej długości ściany. Aby to zrobić, użyj innego sznurka, który również pomoże utrzymać prostą linię.

    Krok 10: Jak robić fugi?

    Aby wykończyć fugi, użyj zaokrąglonej płaskiej kielni i zeskrob nią nadmiar zaprawy i wykonaj ładne fugi. Zacznij od spoin poziomych, a następnie przejdź do pionowych – w ten sposób łatwiej usunąć nadmiar tynku.

    Krok 11: Oczyść cegły

    Na koniec dokładnie oczyść ścianę i zeskrob zaprawę, która spadła na ziemię, zanim całkowicie wyschnie. Cement można spłukać wodą, ale uważaj, aby nie zabrudzić nowej ściany!

    Jeśli zdecydujesz się zatrudnić fachowca do prac murarskich, możesz również skontaktować się z nami pod adresem DaiBau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, ale także oferentów i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenach możesz znaleźć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    DaiBau.pl

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Wykucie otworu okiennego i wprawienie okna

    Wykucie otworu okiennego i wprawienie okna 810 zł do 1350 zł

    ........

    murowanie kominów i ubytków w ścianach na dachu oraz podmurowanie okie

    Dzień dobry.
    Szanowni Państwo, w związku z przetargiem na realizację inwestycji:
    pn. Przebudowa budynku Domu Studenckiego „Eskulap” w Poznaniu w formule „zaprojektuj projekt wykonawczy i wybuduj”
    zwraca się z uprzejmą prośbą o ofertę cenową na:
    - podmurowanie/pomniejszenie otworów okiennych
    - przemurowanie kominów, wyburzenie kilku kominów
    - uzupełnienie ubytków ścian maszynowni na dachu
    - wykonanie tynków na ścian maszynowni i kominów
    Proszę o kontakt w sprawie otrzymania materiałów dotyczących prac.
    Gwarancja - 60 miesięcy + koszty serwisów i materiałów eksploatacyjnych/ proszę podać koszt w ofercie/.
    Termin przygotowania oferty: 9 kwietnia 2024 r.

    Start prac: III kw. 2024 r.
    Zapraszam do współpracy. 4860 zł do 8100 zł

    ........

    Budowa garażu

    Budowa budynku gospodarczego 78m z postawieniem krokiew. Fundamenty już są 10125 zł do 16875 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Murowanie scian fundamentowych oraz nosnych, strop, Powierzchnia zabudowy 206m² oraz użytkowa 167,7m²
    Murarz, murowanie, Kobylin

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Potrzebuje naprawe ścian po popękaniach, Ok 3 ściany
    Murarz, murowanie, Ruda Śląska

    270 zł do 450 zł

    Cena, Budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Radzyminie, powierzchnia około 240m2, dwie kondygnacje bez podpiwniczenia z poddaszem. Fundamenty i ściany w gruncie już wykonane.
    Murarz, murowanie, Radzymin

    54000 zł do 90000 zł

    Cena, Wymurować wieniec pod dach, skrzydło domu, taras, klatka schodowa, 150
    Murarz, murowanie, Siewierz

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, Budowa 14m bieżących ogrodzenia ozdobnego ze starej cegły w Wołczkowie, 14m
    Murarz, murowanie, Szczecin

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Murarz, 1100m2
    Murarz, murowanie, Kołobrzeg

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, Firmy murarskiej,
    Murarz, murowanie, Zduny

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Wymurowac komin Schiedel - 100 bloczkow podwojnych,
    Murarz, murowanie, Szczecin

    1620 zł do 2700 zł

    Cena, budowa domu do stanu surowego- murowanie ścian + wieniec ( bez stropu), dom o powierzchni 101m2
    Murarz, murowanie, Bestwina

    36000 zł do 60000 zł

    Cena, budowa domu jednorodzinnego parterowego, 126m2
    Murarz, murowanie, Łowicz

    45000 zł do 75000 zł

    Cena, Naprawa komina, Do uzgodnienia
    Murarz, murowanie, Witkowo

    360 zł do 600 zł

    Cena, Usługi budowlane,
    Murarz, murowanie, Piaski

    7200 zł do 12000 zł

    Cena, Murowanie bloczków fundamentowych, 3 rzędy
    Murarz, murowanie, Natalin

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, budowa domu do stanu surowego, 140 m2
    Murarz, murowanie, Otwock

    54000 zł do 90000 zł

    Cena, Naprawa murowanego filaru bramy,
    Murarz, murowanie, Gdańsk

    450 zł do 750 zł

    Cena, Dom mały 40m² z poddaszem, bez piwnic, 40m²plus poddasze (albo antresola)
    Murarz, murowanie, Kępno

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, budowa domu parterowego, ok. 60-70 m2
    Murarz, murowanie, Dyszobaba

    54000 zł do 90000 zł

    Cena, Budowa ścian nośnych i działowych, 164m2
    Murarz, murowanie, Koronowo

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, postawienie ściany, wylanie cześci podłogi, 10 m2
    Murarz, murowanie, Gieczynek

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Murowanie, tynkowanie, Sciana 3x3 m i 2 ścianki 3x1,30
    Murarz, murowanie, Rysie

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Prace murarskie, 2500m2
    Murarz, murowanie, Gdańsk

    7200 zł do 12000 zł

    Cena, Budowa lokalu uslugowego, 300m
    Murarz, murowanie, Rakoniewice

    36000 zł do 60000 zł

    Cena, Mur i funfamenty, Mur 21 i 36 m2 stopa 12mx7m
    Murarz, murowanie, Kroczyce

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, Budowa domu jednorodzinnego, z poddaszem użytkowym 150-180m. Dach dwus, 150-200
    Murarz, murowanie, Krążkowy

    36000 zł do 60000 zł

    Cena, Murowanie ścian, 1800m2
    Murarz, murowanie, Syców

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, murowanie ścianek, 200m2
    Murarz, murowanie, Polkowice

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, budowa domu jednorodzinnego z garażem, 120m2
    Murarz, murowanie, Kobyłka

    13500 zł do 22500 zł

    Cena, Szczyty obróbka okien, 58m2
    Murarz, murowanie, Stężyca

    810 zł do 1350 zł

    Cena, dom wielorodzinny murowanie,
    Murarz, murowanie, Słupsk

    18000 zł do 30000 zł

    Cena, murowanie domu, 240m2
    Murarz, murowanie, Wołomin

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Budowa altany z bloczków ogrodzeniowych 2x5 metrów z dachem,
    Murarz, murowanie, Bilcza

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Ściana nośna, Około 100 m
    Murarz, murowanie, Skalice

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, klinkier, 11 ttys
    Murarz, murowanie, Zegrze

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Firmy murarskiej, Ok 500 m2
    Murarz, murowanie, Marciszów

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Murowanie ścian szczytowych i działowych, 60
    Murarz, murowanie, Głusk

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Wymurowanie fragmentu balkonu i uzupelnienie ubytkow cegiel w ścianach, Do 40 m2
    Murarz, murowanie, Wrocław

    900 zł do 1500 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Murarz, murowanie?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Murarz, murowanie cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    1751+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Murarz, murowanie
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone