Dla obszaru

    Ogrzewanie podłogowe Cena

    Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe? Cena ogrzewania podłogowego zależy przede wszystkim od wybranego systemu (woda lub prąd), powierzchni, czyli wielkości instalacji, ale również od elementów takich jak kocioł, pompa ciepła, kolektory słoneczne lub podobne. Na zakup, instalację, podłączenie do puszek połączeniowych i próby ciśnieniowe w systemie, wymagane jest od 110 do 180 PLN / m2.

    Komu powierzyć instalację ogrzewania podłogowego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców ds. ogrzewania podłogowego w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena ogrzewania podłogowego


    Cena ogrzewania podłogowego. Cena zamówienia i montażu ogrzewania podłogowego wraz z montażem płyt systemowych, szafami rozdzielczymi i przyłączami. Cena z próbą ciśnieniową w systemie.

    110.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    180.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Ogrzewanie podłogowe

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Ogrzewanie podłogowe

    Cena zamówienia i montażu ogrzewania podłogowego wraz z montażem płyt systemowych, szafami rozdzielczymi i przyłączami. Cena z próbą ciśnieniową w systemie.


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Ogrzewanie podłogowe - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Ogrzewanie podłogowe - co musisz wiedzieć?

    Ogrzewanie podłogowe cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na komfort życia, jaki zapewnia. W nowym budownictwie praktycznie stało się standardem, zwłaszcza jeśli jest podłączone do odnawialnych źródeł ciepła, czyli najbardziej przyjaznej dla środowiska i najbardziej opłacalnej niskotemperaturowej technologii grzewczej wykorzystującej pompy ciepła.

    Ogrzewanie podłogowe
    Ogrzewanie podłogowe zapewnia bardzo przyjemną atmosferę przebywania w domu

     

    1.1. Obawa przed uszkodzeniem lub awarią systemu, który został profesjonalnie zainstalowany, jest zupełnie niepotrzebna

    O ile system działa w zwykły, tj. przewidziany sposób i pod określonymi warunkami, nie trzeba obawiać się awarii, a jeśli do niej dojdzie - można ją usunąć bez drastycznych ingerencji w pomieszczeniu. Złożoność rozwiązywania problemów zależy przede wszystkim od rodzaju wykładziny podłogowej oraz sposobu jej demontażu i montażu. Jeśli instalacja jest zamontowana fachowo, bardzo rzadko zdarza się, że w ogóle występuje usterka. Rury ogrzewania podłogowego są w wylewce cementowej lub powłokowej, która zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi i innymi, a sam system jest kilkakrotnie testowany przed zakończeniem prac. Późniejsze uszkodzenie jest możliwe tylko wtedy, gdy rura zamarznie, jeśli budynek nie jest ogrzewany przez długi czas. Jeśli jednak system stale działa w trybie standardowym, rury nie mogą zamarznąć. Jeżeli obiekt nie będzie użytkowany w okresie zimowym, należy spuścić wodę z instalacji lub wstrzyknąć jesienią odpowiedni płyn niezamarzający. Jeśli jednak uszkodzenie nastąpi, może to być tylko mechaniczne, spowodowane późniejszym cięciem, wierceniem lub uderzeniem, niczym innym. Typowym przykładem może być nieprofesjonalny montaż muszli klozetowej lub innego elementu, który nie był przewidziany w pierwotnym planie ogrzewania podłogowego.

    1.2. Należy z góry wiedzieć, jaka będzie wykładzina podłogowa

    Istnieją pokrycia podłogowe, które są mniej lub bardziej odpowiednie do ogrzewania podłogowego w zależności od ich przewodności. Rodzaj pokrycia podłogowego należy dobrać przed zainstalowaniem ogrzewania. Ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawdza się w przypadku materiałów, które nie są termoizolatorami, czyli takich, które najlepiej przewodzą ciepło. Należy pamiętać, że specyfikacje techniczne wykładziny podłogowej określają współczynnik przewodności oraz informację, czy są zalecane do ogrzewania podłogowego, czy nie. Ceramika, okładziny z kamienia, betonu, cienkie i rzadko tkane tkaniny, okładziny z cieńszego dwuwarstwowego parkietu lub jednowarstwowego winylu są uważane za doskonałe przewodniki.

    1.3. Obowiązkowe testy ciśnieniowe

    Próba ciśnieniowa sprawdza szczelność rur; po ułożeniu rur, a przed ułożeniem jastrychu lub wylewki cementowej przeprowadza się pierwszą, a następnie drugą próbę. Procedura jest dość prosta, ale czasochłonna, ponieważ nie pozwala na żadne skróty. Najpierw należy wpuścić wodę do układu, następnie przeprowadzić odpowietrzenie i podłączyć manometry. Jeśli istnieje ryzyko zamarznięcia, należy wstrzyknąć środek przeciw zamarzaniu lub zabezpieczyć system w inny sposób. W każdym razie należy odczekać 24 godziny, aż temperatura w układzie zrówna się z temperaturą w pomieszczeniu. Następnie za pomocą pompy ręcznej podnosi się ciśnienie do poziomu 1,3 razy wyższego niż standardowe ciśnienie robocze i szczegółowo sprawdza, czy wszystkie rury są suche na dotyk. Ponownie musisz odczekać 24 godziny i zobaczyć, czy ciśnienie wróciło do normy i czy odchylenie nie przekracza 0,2 bara. Jeśli ta próba ciśnieniowa zakończy się powodzeniem, można kontynuować wylewanie jastrychu lub wylewki  cementowej. W tym momencie nie wolno jeszcze włączać ogrzewania podłogowego ani do ogrzewania pomieszczeń, ani do suszenia podłoża. Ogrzewanie można włączyć dopiero po upływie czasu potrzebnego do wysuszenia jastrychu lub wylewki cementowej i stopniowo zwiększać go do normalnej temperatury roboczej, czyli dopuszczalnej przez producenta dla wykładziny podłogowej. Chłodzenie również musi być stopniowe, ponieważ w przeciwnym razie instalacje byłyby przeciążone. Próbę ciśnieniową w rurach wykonuje się zawsze wodą, a tylko w wyjątkowych przypadkach powietrzem - gdy w czasie montażu nie można zapewnić dopływu wody lub odpowiedniej temperatury roboczej.

    1.4. Odpowiednia woda

    Temperatura wody w niskotemperaturowych systemach grzewczych jest idealna dla rozwoju mikroorganizmów. Woda staje się gęsta, śluzowata i brązowa, co jest najbardziej widoczne na zaworach regulacyjnych. Taka woda może w najgorszym przypadku zatkać całą gałąź systemu podłogowego. Może się to zdarzyć, gdy w systemie znajduje się woda wodociągowa, ale można temu zapobiec, stosując wodę destylowaną lub dodając biocydy. W przypadku, gdy istnieje problem z wodą, najlepiej skonsultować się z ekspertem, który wyczyści układ specjalnym środkiem i zaleci sposób konserwacji.

    1.5. Zwiększenie wydajności ogrzewania podłogowego

    Ogrzewanie podłogowe jest mniej wydajne niż ogrzewanie grzejnikowe, w tym sensie, że ogrzanie określonej przestrzeni zajmuje więcej czasu. Jeśli odległość między rurami jest większa niż zalecana lub jastrych, odnośnie wylewka cementowa ma większą gęstość, wówczas ogrzewanie może być słabsze. Szybsze ogrzewanie uzyskuje się w przypadku rur o większej średnicy, ponieważ przepływ wody jest większy, a współczynnik oporu niższy. Ważna jest również płyta podstawowa, która umożliwia dobre pokrycie rur jastrychem lub wylewką cementową (min. 85% rur), są też czujniki wyrównujące temperaturę - harmonizują temperaturę z otoczeniem, dzięki czemu zapobiega się nagłym skokom, czyli ciągłemu włączaniu i wyłączaniu się systemu. Jeśli te warunki zostaną spełnione, ogrzewanie podłogowe będzie najbardziej wydajne, ponieważ temperatura w pomieszczeniu będzie zawsze jednolita.

    1.6. Wybór odpowiednich rur

    Do ogrzewania podłogowego najlepiej sprawdzają się rury z polietylenu, do których nie przedostaje się tlen, co zapobiega korozji metalowych elementów instalacji i zapobiega gromadzeniu się osadu, który ograniczał by przepływ wody. Oferta rur polietylenowych jest duża i różnorodna. O klasie rur decydują także różne metody produkcji. Te klasy są oznaczone PEX i mogą być a, b, c i d. Aby ogrzewanie podłogowe działało jak najlepiej i jak najdłużej, zalecane są rury z polietylenu PEX, szczególnie te produkowane w UE.

    2. Wykonawcy prac

    Montaż ogrzewania podłogowego zalecamy pozostawić doświadczonym fachowcom, którzy stosują atestowany materiał i dają gwarancje, a także posiadają odpowiedni sprzęt i narzędzia. Gdy system ogrzewania podłogowego jest zainstalowany w sposób profesjonalny i jakościowo dobry, bardzo rzadko występują jakiekolwiek problemy, więc powodów do niepokoju jest mniej. W przeciwnym razie zamiast zapewniać komfort i wygodę, może stać się koszmarem.

    3. Rodzaje ogrzewania podłogowego

    3.1. Ciepłowodne czy elektryczne ogrzewanie podłogowe?

    3.1.1. Ciepłowodne ogrzewanie podłogowe

    Wodne ogrzewanie podłogowe należy do rodzajów ogrzewania niskotemperaturowego. Nadaje się do dobrze izolowanych mieszkań lub domów, ponieważ ogrzewanie odbywa się za pomocą wody o niższych temperaturach (od 25 ° C do 29 ° C). W przypadku konwencjonalnego ciepłowodnego ogrzewania woda musi zostać podgrzana do 60 ° C do 80 ° C. Zasada działania ciepłowodnego ogrzewania podłogowego lub ściennego polega na tym, że ciepło przenoszone jest z rury na okładzinę, co w ten sposób zamienia całą podłogę lub całą ścianę w dużą powierzchnię grzewczą. Podgrzewana podłoga, w przeciwieństwie do grzejnika, nie powoduje cyrkulacji powietrza ani zapylenia. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym jest mniej suche, a temperatura wszędzie przyjemnie taka sama, ponieważ nie tylko utrzymuje się wokół grzejnika, ale również przepływa od podłogi do sufitu. Dlatego też temperatura jest najwyższa na poziomie podłoża(około 27 ° C), a najniższa przy suficie. Pomimo, że temperatura jest o kilka stopni niższa niż przy ogrzewaniu grzejnikowym, to ciepło jest bardziej równomierne, a pobyt w pomieszczeniu przyjemniejszy. Ponadto w dłuższej perspektywie ogrzewanie takie pozwala na znaczne oszczędności energii, a tym samym kosztów. Zaletą ogrzewania podłogowego jest mniejsza utrata ciepła podczas wietrzenia takich pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe jest zalecane do pomieszczeń, które są stale użytkowane, ponieważ system potrzebuje trochę więcej czasu, aby osiągnąć optymalną temperaturę. Ogrzewanie sterowane termostatem jest najbardziej wydajne, ponieważ utrzymuje stałą temperaturę i zmniejsza straty. Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej poszukiwane ze względu na lepsze materiały, które uprościły i obniżyły koszty montażu, chociaż instalacja jest nadal o 20-40% droższa niż grzejników. System rur do ogrzewania podłogowego jest bardzo łatwy do zainstalowania w klasycznej wylewce cementowej na warstwie izolacji lub jest instalowany na sucho w specjalnych płytach izolacyjnych, na które układa się suchy jastrych. Suchy jastrych jest lżejszy niż mokry i układa się go w cieńszej warstwie, co czyni go prawie idealnym do renowacji starych budynków, w których należy wziąć pod uwagę stabilność i nośność konstrukcji.

    3.1.2. Elektryczne ogrzewanie podłogowe

    Znajduje ono zastosowanie głównie przy renowacji i adaptacji budynków, ale także w nowym budownictwie, zwłaszcza w łazienkach. Elektryczne ogrzewanie podłogowe można zainstalować w każdej przestrzeni życiowej (ganek, przedpokój, korytarz, kuchnia, łazienka, pokoje itp.). Siatki grzewcze są najbardziej odpowiednie, gdy ogrzewanie elektryczne umieszcza się pod ceramiką, a folie termoizolacyjne pod wykładzinami drewnianymi lub PCV. Folie służą do rekonstrukcji istniejących zimnych podłóg. Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad jednolitą temperaturą w pomieszczeniu i oszczędnościami, konieczne będzie dodanie termostatów. Największą zaletą elektrycznego ogrzewania podłogowego jest to, że jest ono cienkowarstwowe - łączna grubość folii grzewczych to ok. 18 mm, a siatki 3,5 mm. Folia jest najczęściej stosowana, gdy izolowany jastrych jest już ułożony lub jeśli jest gotowa podłoga (układana jest bezpośrednio na płytkach lub drewnianej wykładzinie podłogowej). Folia nakładana jest na odpowiednią izolację o grubości min. 6 mm i przyklejana bezpośrednio do płytek. Siatka grzewcza jest instalowana w podobny sposób.

    3.2. Ogrzewanie zewnętrzne

    Elektryczne ogrzewanie podłogowe może ogrzewać podłoże na zewnątrz domów, na przykład obszar przed garażem lub tarasem, dzięki czemu zimą nie trzeba czyścić śniegu. Do tego celu służą dwa systemy: jeden przeznaczony jest do asfaltu, a drugi do różnych wykładzin podłogowych i betonu. Bardzo praktyczny jest również kabel grzejny do ogrzewania rynien, który zapobiega tworzeniu się sopli czy do różnych rur, dzięki czemu zimą nie pękają.

    4. Instalacja - najważniejsze jest przestrzeganie wszystkich zasad

    Podczas planowania i montażu ogrzewania podłogowego bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad proceduralnych. Równie ważne są obliczenia; Aby uzyskać i utrzymać zadaną temperaturę, nie można zapominać o stratach ciepła w budynku lub w każdym pomieszczeniu. Dane te służą do planowania rozmieszczenia, długości i średnicy rur, a także pętli lub połączeń rur. Niewłaściwy układ i rury dłuższe niż to konieczne to największe błędy, jakie może zrobić laik. Jeśli pętla jest zbyt długa, opór ciśnienia w rurach jest większy, a pompa napędzająca wodę w systemie ma również swoje ograniczenia. Częstym błędem jest brak izolacji pod rurami grzewczymi. Niedoświadczony instalator bardzo często umieszcza puszkę przyłączeniową bez automatycznego zaworu otpowietrzającego pod rurami. Często zdarza się, że niektóre rury są zbyt długie lub ich odległość jest zbyt duża, a instalator nie przeprowadzi próby ciśnieniowej. Również z powodu braku doświadczenia instalatora po pewnym czasie w układzie pojawia się wyciek. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zasad i procedur montażu rur, zwłaszcza rur krawędziowych, ponieważ w ten sposób zapobiega się stratom ciepła w określonych miejscach. Wreszcie, napełnianie wodą o określonej jakości. Ważne jest również, aby podstawa, na której spoczywa system, była czysta i całkowicie równa. W przypadku izolacji bitumicznej na podłożu, pomiędzy płytą zbrojoną a podstawą systemu należy ułożyć warstwę folii polietylenowej, zwracając szczególną uwagę, aby kable i rury pozostałych instalacji pod płytą podstawy nie były ułożone w kole.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    uruchomienie ogrzewanie podłogowe

    Kupiłem dom w Góraszce. Parter ma ogrzewanie podłogowe, które nie działa, lub nie mogę go uruchomić. Mam na parterze jedynie 15ºC. Proszę o pilny kontakt, 4050 zł do 6750 zł

    ........

    ogrzewanie podłogowe

    Wymiana starego pieca tzn. kopciucha na nowy piec pelletowy. Wymiana starej instalacji centralnego ogrzewania na podłogowe( usunięcie grzejników,starych rur etc.) 14175 zł do 23625 zł

    ........

    Ogrzewanie podłogowe 37m frezowanie wylewka

    Chciałbym wykonać ogrzewanie podłogowe na powierzchni około 37m^2 (salon z aneksem, korytarz i łazienka). Budynek jest w trakcie budowy, aktualnie trwają place ociepleniowe, równolegle z hydrauliką (zgrubne informacje od dewelopera). Planowany odbiór budynku 31.07, ale ponoć budowa jest ponad miesiąc do przodu względem harmonogramu. Chciałbym poznać wycenę oraz plan realizacji. Liczę na doradztwo w kwestii poprowadzenia ogrzewania pod meblami w kuchni czy też w obrębie wanny w łazience. W załączeniu przesyłam obrys pomieszczeń gdzie chciałbym wykonać ogrzewanie (deweloper zastosował grzejniki, które chciałbym przekształcić). W razie ewentualnych pytań proszę o kontakt 16200 zł do 27000 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, ogrzewanie podlogowe, 20m2
    Ogrzewanie podłogowe, Sucha Beskidzka

    540 zł do 900 zł

    Cena, Montaż pompy ciepła, 100
    Ogrzewanie podłogowe, Kampinos

    7200 zł do 12000 zł

    Cena, Ogrzewanie podlogowe wodne, 40 mkw
    Ogrzewanie podłogowe, Gdynia

    2340 zł do 3900 zł

    Cena, Instalacja istnieje, konieczność podłączenia zasobnika źródłowego etc., 140m2
    Ogrzewanie podłogowe, Kajetany

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, ogrzewanie podłogowe, około 300 m2
    Ogrzewanie podłogowe, Dobczyce

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, wymiana podlogi 35 M2 + ogrzewanie podlogowe, 5,2 X 5,5 m2 Prosze o kontakt
    Ogrzewanie podłogowe, Sandomierz

    2160 zł do 3600 zł

    Cena, Ogrzewanie podłogowe, 60
    Ogrzewanie podłogowe, Golanka Górna

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Ogrzewanie podlogowe,
    Ogrzewanie podłogowe, Kąty Wrocławskie

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Ogrzewanie podłogowe 70m, 70m kwadratowych
    Ogrzewanie podłogowe, Kędrzyno

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Montaż sterowników w pomieszczeniach,
    Ogrzewanie podłogowe, Wrzeście

    810 zł do 1350 zł

    Cena, ogrzewanie podłogowe dom o pow użytkowej 107m2, pow użyt 107m2
    Ogrzewanie podłogowe, Madalin

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Zmiana układu rurki pod piecem gazowym., 1 mb
    Ogrzewanie podłogowe, Franciszków

    135 zł do 225 zł

    Cena, Projekt instalacji ogrzewania podłogowego,
    Ogrzewanie podłogowe, Sochaczew

    135 zł do 225 zł

    Cena, Cala instalacja, 100 mkw
    Ogrzewanie podłogowe, Łęczna

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Przegląd i ewentualną wymiana skrzynki z urządzeniami roprowadzającym,
    Ogrzewanie podłogowe, Wałbrzych

    90 zł do 150 zł

    Cena, montaż podłogówki - wycena, 100 m2
    Ogrzewanie podłogowe, Dębe Wielkie

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Instalacja calej hydrauliki +ogrzewanie podlogowe, 125
    Ogrzewanie podłogowe, Pińczów

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Sprawdzenie i przerobienie istniejącej istalacji, 75 m
    Ogrzewanie podłogowe, Brzeg Dolny

    270 zł do 450 zł

    Cena, ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła, 250m2
    Ogrzewanie podłogowe, Stare Bogaczowice

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Wylewki pod ogrzewanie podłogowe , 70m2
    Ogrzewanie podłogowe, Kraków

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, ogrzewanie elektryczne w łazience (mata) na starych płytkach, 4 m2
    Ogrzewanie podłogowe, Dawidowicze

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Skucie wylewki, płytek i zrobienie ogrzewania podłogowego, 70m2
    Ogrzewanie podłogowe, Ochodza

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Ogrzewanie podłogowe - od podstaw, 72m2
    Ogrzewanie podłogowe, Zawiercie

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Ogrzewanie gazowe podlogowe,
    Ogrzewanie podłogowe, Żagań

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Istniejąca instalacja nie działa,
    Ogrzewanie podłogowe, Kietrz

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Ogrzewana płyta fundamentowa, 92 m2
    Ogrzewanie podłogowe, Sejny

    20700 zł do 34500 zł

    Cena, Położenie podłogówki, ok. 50m2
    Ogrzewanie podłogowe, Lwówek Śląski

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Ogrzewanie podłogowe, ok. 18m2
    Ogrzewanie podłogowe, Toruń

    1080 zł do 1800 zł

    Cena, Położenie ogrzewania podłogowego, ok. 50m2
    Ogrzewanie podłogowe, Andrespol

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Ogrzewanie podłogowe plus instalacje wodne wewnątrz budynku, 100m2
    Ogrzewanie podłogowe, Gliwice

    13500 zł do 22500 zł

    Cena, Ogrzewanie podłogowe pod pompę ciepła, remont łazienki,
    Ogrzewanie podłogowe, Dąbrowa Górnicza

    1980 zł do 3300 zł

    Cena, Wykonanie elektrycznego ogrzewania podłogowego, 15 m2
    Ogrzewanie podłogowe, Nieborów

    434.7 zł do 724.5 zł

    Cena, Doprowadzenie wody użytkowej, montaż ogrzewania podłogowego pod pompę ciepła, 130 m2
    Ogrzewanie podłogowe, Niepruszewo

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, Wodne ogrzewanie podłogowe , 44m2
    Ogrzewanie podłogowe, Więcbork

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Ogrzewanie podłogowe, instalacja wodno-kanalizacyjna, 131 m2
    Ogrzewanie podłogowe, Inowrocław

    3780 zł do 6300 zł

    Cena, Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe, 178 m2
    Ogrzewanie podłogowe, Kusięta

    5400 zł do 9000 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Ogrzewanie podłogowe?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Ogrzewanie podłogowe cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    1197+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Ogrzewanie podłogowe
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone