Dla obszaru

    Ogród zimowy Cena

    Ile kosztuje ogród zimowy? Cena ogrodu zimowego lub przeszklonego tarasu czy balkonu jest zróżnicowana w zależności od wielkości, rodzaju konstrukcji, jakości szkła, rolet i oczywiście oferenta. Ogród zimowy ma 90% przeszklenia, dlatego warto wspomnieć, że wybór wysokiej jakości szkła jest kluczowy i ma największy wpływ na ogólną cenę. Ogród zimowy można też potraktować jako rodzaj źródła energii z pompą ciepła, dzięki której można ogrzać dom znacznie niższym kosztem. Cena zakupu i montażu najtańszego ogrodu zimowego wykonanego z profili PCV i szkła stałego waha się w granicach 2.200 - 2.800 PLN / m2. Cena wyższej jakości konstrukcji z profili ALU oraz z lepszym szkłem waha się od 2.500 do 3.000 PLN / m2. Czas dostawy wynosi od dwóch tygodni do trzech miesięcy, w zależności od tego, czy dostawcy są krajowi czy zagraniczni.

    Komu powierzyć wykonanie ogrodu zimowego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców ogrodów zimowych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena ogrodu zimowego


    Cena ogrodu zimowego. Cena zamówienia i montażu ogrodu zimowego z profili PCV i szkła stałego.

    2200.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    2800.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Ogród zimowy

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Ogród zimowy, bez szklanego dachu, gładkie szkło

    Cena prostego ogrodu ze szkłem stałym na profilach PCV. Cena ogrodu zimowego i instalacji.


    m2

    zł/m2

    Ogród zimowy, szklany dach, gładkie szkło

    Cena prostego ogrodu ze stałą szybą na profilach PCV oraz ze szklanym dachem. Cena ogrodu zimowego i instalacji.


    m2

    zł/m2

    Ogród zimowy, szklany dach, odblaskowe szkło izolacyjne

    Cena ogrodu wysokiej jakości z przesuwaną szybą na profilach PCV-ALU oraz ze szklanym dachem. Cena ogrodu zimowego i instalacji. Ogród zimowy, szklany dach, odblaskowe szkło izolacyjne. Cena ogrodu wysokiej jakości z przesuwaną szybą na profilach PCV-ALU oraz ze szklanym dachem. Cena ogrodu zimowego i instalacji.


    m2

    zł/m2

    Aluminiowy ogród zimowy

    Cena aluminiowego ogrodu zimowego, komplet. Cena ogrodu zimowego wykonanego z aluminium. Cena ogrodu zimowego wykonanego z profili ALU i szyby termoprzewodzącej U = 1,1 W / m2K bez przeszklonego dachu. Cena zamówienia i montażu ogrodu zimowego za m2 działki.


    m2

    zł/m2

    Drewniany ogród zimowy - wolnostojący

    Cena drewnianego ogrodu zimowego, komplet. Cena ogrodu zimowego wykonanego z drzewa. Cena drewnianego ogrodu zimowego wykonanego z profili dębowych i szkła o przewodności cieplnej U = 1,1 W / m2K bez przeszklonego dachu. Cena zamówienia i montażu drewnianego ogrodu zimowego za m2 działki.


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Ogród zimowy - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1.Ogród zimowy - co trzeba wiedzieć?

    Ogród zimowy
    Jeśli nie masz jeszcze ogrodu zimowego, mamy dla Ciebie wiadomość: nie rozpaczaj - nigdy nie jest za późno!

     

    1.1. Dlaczego potrzebujesz ogrodu zimowego?

    Ogrody zimowe były powszechne w starych kamienicach i willach, ponieważ zapewniały mieszkańcom możliwość spędzania czasu na słońcu zimą, jednocześnie chroniąc ich przed zimnem i wiatrem. Ponieważ ludzie potrzebują dużo witamin dla zdrowia, potrzebują również witaminy D, którą uzyskuje się  poprzez przebywanie na słońcu. Latem, kiedy pogoda i temperatury są przyjemne, każdy chce jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Jednak zimą, gdy jest zimno, trudno jest osiągnąć wymagany poziom nasłonecznienia, bo nawet jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, to z powodu zimna zwykle jesteś zapięty do gardła. Poza tym żyjemy w świecie, w którym prawie wszystko jest związane z komputerami, coraz więcej czasu spędza się w pomieszczeniach. Z tego względu ogrody zimowe stają się więc coraz bardziej popularne.

    1.2. Czy ogród zimowy to przedłużenie salonu?

    Jeśli dobudujesz do domu ogród zimowy, technicznie rzecz biorąc, nie jest to przestrzeń mieszkalna, ale dodatkowa przestrzeń, taka jak balkon, taras, weranda i tym podobne. Jeśli jednak chcesz, aby ogród stał się przestrzenią życiową, musisz podłączyć go do systemu centralnego ogrzewania i/lub klimatyzacji Twojego domu. Istotą jest to, że musi mieć jakąś formę kontroli temperatury, która zapewnia kompensację zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dobrze też mieć przyłącza elektryczne (gniazdka, przełączniki).

    1.3. Klimatyzacja ogrodu zimowego

    Problemy z przegrzewaniem się latem i nadmiernym wychłodzeniem zimą, a także gromadzeniem się skroplin, które większość uważa za wadę ogrodów zimowych, występują tylko w przypadkach, gdy nie wykonasz prawidłowo planowania i budowy. Wraz z postępem technologii i materiałów możliwe jest obecnie tworzenie całkowicie energooszczędnych i samowystarczalnych ogrodów zimowych. W okresach przejściowych pór roku, kiedy warunki pogodowe są zmienne, dzięki ogrodowi zimowemu możliwe jest ogrzewanie pomieszczeń bez korzystania z systemu ogrzewania. Jeśli ogród zimowy jest prawidłowo i odpowiednio przeszklony, zacieniony i wentylowany, koszty ogrzewania można obniżyć nawet o 20%.

    1.4. Ogród zimowy trzeba zaplanować

    Oprócz wielu zalet nowoczesnych ogrodów zimowych i korzyści dla jakość życia, bardzo niewiele osób decyduje się na nie podczas budowy domu. Postawienie ogrodu w trakcie budowy domu jest znacznie łatwiejsze i wymaga mniej przystosowań. W naszym kraju ludzie w większości decydują się na nie dopiero później. W niektórych przypadkach dobudowa ogrodu zimowego nie jest możliwa lub nie jest zalecana ze względu na istniejący stan rzeczy. W każdym przypadku bardzo ważne jest skonsultowanie się z fachowcem.

    1.5. Nie bez znaczenia jest usytuowanie ogrodu zimowego

    Niezależnie od tego, czy ogród zimowy jest projektowany jako kontynuacja przestrzeni życiowej, czy jako samodzielna całość, musi być estetycznie zintegrowany i energooszczędny. Radzimy umieścić ogród zimowy obok pomieszczeń, w których spędza się dużo czasu w ciągu dnia. Nie polecamy ogrodu zimowego obok sypialni czy pokoju dziecięcego. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią lokalizację - sugerujemy stronę południowo-wschodnią lub południowo-zachodnią (od strony południowej będzie się nadmierne nagrzewał i pomieszczenie będzie musiało być dodatkowo chłodzone). Uważaj, aby nie umieszczać ogrodu zimowego w nieodpowiednim otoczeniu, takim jak miejsce przy drodze lub naprzeciwko niej. Jeśli nie masz innej opcji, proponujemy szyby dźwiękoszczelne, które z pewnością podniosą koszty, ale z pewnością spełnią swoje zadanie. Właściwe postawienie ogrodu zimowego może znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Gdy ogród zimowy jest wystawiony na słońce przez co najmniej 5 godzin dziennie (bez cienia drzew lub sąsiednich obiektów), wówczas może służyć jako pasywny akumulator energii słonecznej, czyli ciepła.

    1.6. Materiały i budowa ogrodu zimowego

    Dobry fundament pod ogród zimowy to nieodzowna rzecz. Zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Na ekonomię i trwałość ogrodu zimowego duży wpływ ma prawidłowe wykonanie spoin z elewacją domu. Zapobiega to powstawaniu tzw. mostków termicznych (miejsca, w których traci się dużo ciepła). Dobrze wykonane spoiny zapobiegają również niepożądanej kondensacji. Dzięki temu na szybie nie pojawi się rosa, a przebywanie w ogrodzie zimowym będzie równie przyjemne, co energooszczędne.

    1.7. Zacienienie i wentylacja

    Jeśli zadbasz o odpowiednią wentylację i zacienienie ogrodu zimowego, unikniesz klimatyzacji. Wybór dobrego szkła termoizolacyjnego zapobiega przegrzaniu. Dlatego szkło musi mieć co najmniej dwie, jeszcze lepiej trzy warstwy, ale nie można zapominać o wysokiej jakości roletach. Do ścian szklanych najbardziej nadaje się wybór żaluzji zewnętrznych. Szklany dach najlepiej chronią wysokiej jakości rolety. Istnieją doskonałe materiały na rolety, które odbijają ponad 90% promieniowania. Ogród zimowy najlepiej ogrzewać łącząc ogrzewanie podłogowe i konwektorowe, które nadmuchuje ciepłe powietrze tuż przy ścianach. Słabością ogrzewania grzejnikowego jest to, że zajmuje dużo miejsca. W zależności od wielkości ogrodu zimowego i ilości osób, które będą z niego korzystać, wybierz najbardziej odpowiedni naturalny lub mechaniczny sposób wentylacji.

    2. Ogród zimowy – wybór oferentów?

    Jedną z najważniejszych decyzji, z którymi będziesz musiał się zmierzyć podczas budowy swojego ogrodu zimowego, jest to, czy lepiej zamówić ogród modułowy / zmontowany oferowany przez dostawców krajowych i zagranicznych, czy zamówić konstrukcję niestandardową u lokalnego rzemieślnika. Masz kilka opcji. Możesz kupić gotowy ogród zimowy i postawić go samodzielnie na swoim tarasie lub przestrzeni obok domu. Inną opcją jest postawienie przez zespół fachowców tego, który kupisz od oferenta. Trzecią opcją jest zakup ogrodu zimowego w specjalistycznym salonie i zatrudnienie własnych fachowców do montażu. Wszystko zależy od wielkości, materiałów, metod budowy... Niestandardowe ogrody zimowe mogą być bardzo drogie. Dostawcami takich ogrodów zimowych są w większości firmy, które znają swoją wartość. Zajmą się wszystkim, czego potrzebujesz, a dla Ciebie będzie to przyjemne doświadczenie bez stresu i ze świetnym efektem końcowym. Ale to nie jedyny wybór. Mniejsze ogrody można kupić w wyspecjalizowanych sklepach i samemu je postawić. Jeśli zdecydujesz się na wariant „zrób to sam” lub na modułowy, fabryczny ogród zimowy i zatrudnisz tylko fachowców, wydasz znacznie mniej pieniędzy niż wynajęcie firmy lub oferenta, który zrobi wszystko za Ciebie. Jeśli jesteś zapalonym budowniczym i jesteś przekonany, że możesz sam zbudować coś, co będzie bezpieczne dla Twojej rodziny, wybierz to! Nie ma powodu, aby nie próbować, po prostu bądź przygotowany na wszystkie możliwe problemy, które nieuchronnie nadejdą. Niezależnie od tego, czy pracujesz sam, czy zatrudniasz profesjonalistów, zalecamy zasięgnięcie porady eksperta, który poprowadzi Cię przez cały proces. To, co mogą, a Ty nie możesz, chyba że jesteś budowniczym, to fachowa weryfikacja i ocena nośności, fundamentów i innych czynników. Przyjmij porady fachowców i dobrze przygotuj się do projektu przed rozpoczęciem pracy. Po zakończeniu prac ponownie pozwól ekspertowi sprawdzić, co zrobiłeś - czy nie ma żadnych uszkodzeń konstrukcyjnych lub innych oraz nieprawidłowości, które mogłyby zagrozić Twojemu bezpieczeństwu. Oczywiście byłoby to naprawdę bolesne, gdybyś musiał zburzyć lub przebudować coś, co stworzyłeś własnymi rękami, ale wiedz, że nawet to jest lepsze niż przebywanie pod dachem, o którym wiesz, że nie jest bezpieczny.

    3. Ogród zimowy - rodzaje

    3.1. Zgodnie z wykonaniem

    3.1.1. Ogród zimowy „zrób to sam”

    Jeśli zdecydujesz się na samodzielną pracę, życzymy Ci powodzenia! Jest to wykonalne, ale nie jest ani proste, ani łatwe. W Internecie można znaleźć wiele darmowych planów, jednak weź je z przymrużeniem oka, ponieważ z pewnością mają niedociągnięcia. Oprócz konieczności zakupu wszystkich niezbędnych materiałów, potrzebne będą również narzędzia, szkło, podstawa i nieuchronnie wszystkie niezbędne pozwolenia. Jednocześnie musisz mieć pewność, że jesteś w stanie zbudować solidne i niezawodne schronienie dla swojej rodziny. W żadnym wypadku nie lekceważ kwestii bezpieczeństwa, i poświęć jej tyle czasu ile potrzeba, aby wszystko potoczyło się tak, jak powinno.

    3.1.2. Fabryczny, prefabrykowany ogród zimowy

    Możesz kupić prefabrykowany ogród zimowy, który w rzeczywistości jest zestawem produktów i materiałów, które oferent dostarcza do Twojego domu. W tych zestawach otrzymujesz szklane panele, drewniane wykładziny podłogowe, metalowe elementy dachowe… i właściwie wszystko, czego potrzebujesz. Jest to metoda „zrób to sam”, aczkolwiek z gotowymi elementami i instrukcjami. Właściwa instalacja zajmie kilka dni, zwłaszcza na naprawę i wykonanie podstawy. Należy pamiętać, że w takich zestawach nie ma fundamentów ani wykładzin podłogowych. Jeśli zdecydujesz się na prefabrykowany ogród zimowy, nie ma w tym nic złego – wiele z nich jest zaprojektowanych na pięćdziesiąt lat lub dłużej. Szkło jest również generalnie bardzo wysokiej jakości. Żaden producent nie chce złej reklamy ani zwrotu pieniędzy za swoje produkty, więc każdy się stara byś odniósł sukces za pierwszym razem.

    3.2. Zgodnie z materiałem

    Ogród zimowy składa się ze szklanych ścian i sufitów, a jego konstrukcja nośna może być wykonana z profili PCV, aluminiowych lub drewnianych. Szkło do ścian jest zwykle refleksyjne, co umożliwia różne poziomy przenikania światła i ciepła. Szkło na dachu musi być odporne, trwałe, wielowarstwowe z hartowaną górną powierzchnią dla dodatkowego bezpieczeństwa.

    4. Ogród zimowy – krok po kroku

    Kupując ogród zimowy natkniesz się na wiele kwestii, które trzeba dobrze przemyśleć i trzeba będzie podjąć wiele decyzji. Dlatego przygotowaliśmy szczegółowe instrukcje, które Ci w tym pomogą. Budowa ogrodu zimowego może być dość dużym projektem, a fachowcy będą potrzebować stałego dostępu do Twojej nieruchomości przez wiele dni, a czasem tygodni. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie zaplanować cały proces, aby wszystko przebiegło z jak najmniejszą ilością stresu dla wszystkich.

    4.1. Zbieranie ofert

    Pamiętaj, aby wziąć co najmniej trzy oferty. Jeśli to możliwe, wybierz oferenta polecanego przez znajomego lub członka rodziny lub znajdź lokalnego zaufanego rzemieślnika, który pomoże Ci zrealizować Twój plan. Nasz portal internetowy Daibau.pl może Ci również pomóc, ponieważ znajdziesz na nim sprawdzonych fachowców z Twojej okolicy, a także oceny poprzednich klientów.

    4.2. Oceń swoje potrzeby

    Zdecydowanie określ swoje intencje i oczekiwania dotyczące ogrodu zimowego, ale bądź elastyczny w zakresie różnych rodzajów, wzorów i materiałów – możesz być zaskoczony, gdy zobaczysz, co jest do dyspozycji. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​wielu decyduje się na ogród zimowy, który jest łatwiej dostępny z domu lub mieszkania, są też tacy, którzy zmieniają zdanie i kupują większe niż pierwotnie planowano lub decydują się na inny rodzaj szkła lub materiału, kształt i tak dalej. Warto więc być otwartym na wszystkie opcje.

    4.3. Procedura

    Cały proces od zamówienia do budowy może potrwać kilka miesięcy (2-3). Czas dostawy komponentów to około 6-7 tygodni, może nawet dłużej w przypadku bardziej skomplikowanych projektów. Sama instalacja jednak odbywa się szybko, zwykle w ciągu dwóch dni. Bardziej wymagające jest wstępne przygotowanie przestrzeni i podłoża pod założenie ogrodu zimowego (płyta fundamentowa, połączenie z istniejącym budynkiem, posadzka, wykładzina itp.). Jako inwestor musisz zadbać o to by zapewnić głównego lub wyspecjalizowanego wykonawcę na każdym etapie. To do nich należy uzgodnienie ze sprzedawcą Twojego ogrodu, jakie są konieczne fundamenty i podłoże, odnośnie prace przygotowawcze.

    4.4. Czy wymagane jest pozwolenie na budowę?

    Zgodnie z art. 29 ust. 1 punkt 2 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 pozwolenie nie jest wymagane do budowy „wolno stojących parterowych budynków gospodarczych w tym garaży, altan oraz przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o całkowitej powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów nie może przekraczać dwóch na każde 500m2 powierzchni działki”.

    Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy, aby zawsze dokładnie zasięgnąć informacji o obowiązujących przepisach w Twoim Urzędzie Miasta lub we właściwej inspekcji, aby uniknąć niedogodności.

    Jeśli zdecydujesz się na budowę ogrodu zimowego, możesz również skontaktować się z nami pod adresem DaiBau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, ale także oferentów i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenach możesz sprawdzić w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    DaiBau.pl

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Zabudowa tarasu przy ścianie

    Witam chciałbym zaburzenia tarasu przy ścianie 16200 zł do 27000 zł

    ........

    Zabudowa ogrodu z dachem

    Potrzebuję zabudowe tarasu jako ogrod zimowy 5x7.5 wysokość to do uzgodnienia. Załączę zdjęcie tarasu. Do dogadania szczegóły 68850 zł do 114750 zł

    ........

    Ogrod zimowy 5x6 m

    Dzien dobry,

    potrzebuje ogrod zimowy, 5x6 m

    proszę o telefon 48600 zł do 81000 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Ogród zimowy całoroczny, 40m2 szklenia
    Ogród zimowy, Banino

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, Montaż drewnianej niedużej wolnostojącej oranżerii zimowej, 7 m2
    Ogród zimowy, Czerwonak

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, oferta, kontakt ,
    Ogród zimowy, Jarosławiec

    18000 zł do 30000 zł

    Cena, Ogród zimowy, 3x5 m
    Ogród zimowy, Marki

    6300 zł do 10500 zł

    Cena, Ogród zimowy, 100m2
    Ogród zimowy, Stara Kiszewa

    18000 zł do 30000 zł

    Cena, Taras zimowy , 24m2
    Ogród zimowy, Świnoujście

    11700 zł do 19500 zł

    Cena, Winter garden plus pergola, 24m2
    Ogród zimowy, Kajetany

    13500 zł do 22500 zł

    Cena, Oszklenie tarasu , 330x580 (szer x dł), 290x230 (wys i sko)
    Ogród zimowy, Pisarzowice

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Taras połączony z ogrodem zimowym, 24m2
    Ogród zimowy, Kajetany

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Ogrod zimowy, 19,25 m2
    Ogród zimowy, Zelów

    10800 zł do 18000 zł

    Cena, Ogród ziomowy, 6,6m na 3,5 m wysokość 3 i 2
    Ogród zimowy, Września

    13500 zł do 22500 zł

    Cena, Ogród Zimowy, 3m na 5 m
    Ogród zimowy, Bielsko-Biała

    18000 zł do 30000 zł

    Cena, Ogród zimowy 4mx 8m + przeszklony jednospadowy dach, , 32 m2
    Ogród zimowy, Brusy

    22500 zł do 37500 zł

    Cena, Zabudowa tarasu. Dach i 3 ściany. Powierzchnia około 13m2 w rzucie. , 13m2
    Ogród zimowy, Ełk

    6300 zł do 10500 zł

    Cena, Zabudowa ganku ,
    Ogród zimowy, Opole

    2880 zł do 4800 zł

    Cena, Zabudowa balkonu szkłem, 7.5m2
    Ogród zimowy, Września

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Obłożenie aluminium elementów drewnianych oraz wykonanie okien drewnia,
    Ogród zimowy, Bydgoszcz

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Rozbudowa istniejącej wiaty, 10x4,5 m.
    Ogród zimowy, Konstancin-Jeziorna

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Dach szklany, ok. 20 m2
    Ogród zimowy, Gdańsk

    3600 zł do 6000 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Ogród zimowy?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Ogród zimowy cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    83+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Ogród zimowy
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone