Dla obszaru

  Okna Cena

  Ile kosztują okna? Cena okna zależy od kilku czynników: kształtu, rozmiaru, materiału na okna (drewno, PCV, aluminium), ramy, przeszklenia oraz sposobu otwierania okna (stałego, skrzydłowego lub przesuwnego ). Proporcjonalna do ceny okien jest ich jakość, dlatego szczególnie kupując nowe wybieraj nieco lepsze i droższe, bo będą trwalsze; jednocześnie będą lepiej uszczelniać, koszt ogrzewania będzie niższy, a ogrzewanie lepsze. Okna mogą kosztować od 650 do 2.000 PLN, panoramiczne i więcej, ale upewnij się, że cena nie jest jedynym miernikiem. Przed zakupem skonsultuj się z architektem lub doświadczonym sprzedawcą okien.

  Komu powierzyć wykonanie okien? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów okien w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena okna


  Cena okna. Cena standardowego okna dwuwarstwowego PCV, aluminiowego lub drewnianego i parapetu wraz z montażem.

  650.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  750.00 zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  850.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Okna

  Drzwi zewnętrzne


  Ile kosztują drzwi zewnętrzne? Cena drzwi wejściowych uzależniona jest od rodzaju materiału, wymiaró...

  Sprawdź też: Drzwi zewnętrzne Cena

  Okna aluminiowe


  Ile kosztują okna aluminiowe? Są nieco droższe od okien PCV, ale są mocniejsze i trwalsze oraz pozwa...

  Sprawdź też: Okna aluminiowe Cena

  Okno panoramiczne i szklana ściana


  Ile kosztuje okno panoramiczne? Jedyną wadą panoramicznych okien i ścian jest ich cena. Zależy ona o...

  Sprawdź też: Okno panoramiczne i szklana ściana Cena

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Montaż okien - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Okna – co powinniście wiedzieć?

  Właściwy dobór okna jest bardzo ważny. Zalecamy, aby przed wymianą lub zakupem nowych zapytać szczegółowo o różne typy okien, ich właściwości i cenę. Zwróć uwagę, czy oferenci zapewniają montaż, konserwację i gwarancję. Należy pamiętać, że okna to inwestycja długoterminowa, która powinna przetrwać od 10 do 30 lat.

  Okna
  Prawidłowy i profesjonalny montaż jest najważniejszy dla trwałości okien.

   

  1.1. Izolacja termiczna

  Wysokiej jakości okna mogą zmniejszyć straty ciepła nawet o 30%. Grubość i przewodność cieplna ramy oraz przewodnictwo cieplne szyby - decydują o całkowitej nieprzepuszczalności okna, czyli o jakości izolacji okna. Największy wpływ na efektywność energetyczną ma dobre uszczelnienie okien - najlepsze z nich są wykonane z potrójnego szkła. Zainstalowanie wysokiej jakości okien może obniżyć koszty ogrzewania o ponad jedną trzecią!

  1.2. Izolacja dźwiękowa

  Jeśli Twój dom lub mieszkanie znajduje się w środowisku miejskim, w pobliżu głównych dróg lub linii kolejowych, dobra izolacja akustyczna okien jest niewątpliwie bardzo ważna. Współczynnik izolacyjności akustycznej oznaczono jako Rw.

  1.3. Konserwacja

  Na długowieczność okien z pewnością wpływa ich regularna konserwacja. W zależności od materiału, metody i częstotliwość konserwacji są różne. Okna PCV są najłatwiejsze w utrzymaniu (sporadyczne przecieranie mokrą szmatką) podobnie jak aluminium. Z oknami drewnianymi, zwłaszcza olejowanymi, wiąże się więcej pracy, bo wymagają one corocznego ponownego olejowania. Okna drewniane, które są lakierowane lub malowane, również wymagają renowacji co kilka lat, w zależności od tego, jak bardzo są narażone na działanie czynników atmosferycznych.

  1.4. Harmonijny wygląd

  Nie powinno się też ignorować tego, jak okna pasują do wrażenia estetycznego, czy to budynku, czy domu. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji niezliczone kolory, kształty i materiały, i skład z otoczeniem jest zadaniem łatwym do rozwiązania.

  1.5. Trwałość

  Dobrej jakości okna, które są odpowiednio konserwowane, mogą przetrwać ponad 30 lat. Kupując, zwróć uwagę na gwarancję, która nie może być krótsza niż 10 lat.

  1.6. Bezpieczeństwo i ochrona przed włamaniem

  Jakościowo dobre okucia okienne są takie, że ​​okien nie można gwałtownie , na siłę podnieść ani otworzyć.

  2. Oferenci okien- wybór

  Kupno okien to nie jest nieistotna inwestycja, dlatego zalecamy, aby w pierwszej kolejności szczegółowo zapytać o oferentów i zebrać poważniejsze oferty.

  2.1. Gwarancja

  Długi okres gwarancji na zakupione okna jest dobrym wskaźnikiem jakości. Producent lub dostawca, który jest przekonany o jakości, zawsze udziela wieloletniej gwarancji. Tak długo, jak trwa gwarancja, przy prawidłowym użytkowaniu i konserwacji, okna muszą pozostać w doskonałym stanie.

  2.2. Instalacja i konserwacja

  Jednym z najważniejszych czynników zapewniających optymalną trwałość okna jest prawidłowy i profesjonalny montaż. W przeciwnym razie pojawia się tzw mostki termiczne, które zniweczą wszystkie korzyści płynące z zakupu wysokiej jakości okien. Dlatego sugerujemy, aby zawsze wybierać spośród potencjalnych oferentów, tych którzy mają swoich własnych majstrów w zakresie instalacji i konserwacji.

  2.3. Dokumentacja

  Po zakończeniu montażu sprzedawca okien powinien przekazać Państwu dokumentację - świadectwa jakości, energooszczędności, gwarancję działania i jakości okna oraz dane techniczne.

  3. Okna - wg materiału

  Estetyka i efektywność zakupionych okien zależą między innymi od materiału, z którego są wykonane. Kombinacje różnych materiałów, a także liczba kolorów i odcieni, ale także kształtów, pozwalają dopasować okna do niemal każdego otoczenia.

  3.1. Okna drewniane

  W przypadku okien drewnianych, być może bardziej niż innych, kluczowe znaczenie ma jakość wykonania i jakość materiałów (drzewo musi być odpowiednio i w odpowiednim czasie  wycięte, wysuszone w dokładnie określony sposób itp.). W przeciwnym razie okna nie będą spełniały swojej funkcji w sposób zadowalający. Polecamy wysokiej jakości okna wykonane z drewna klejonego, zabezpieczone środkami, które je chronią i nie naruszają naturalnego wyglądu ani właściwości materiału. Okna drewniane oprócz stwarzania bardzo przyjemnej atmosfery i wpływu na komfort przebywania, są doskonałym izolatorem ciepła i dźwięku. Jeśli są regularnie i odpowiednio konserwowane, a pod tym względem są bardziej wymagające niż inne materiały, mogą przetrwać dziesiątki lat. Jeśli okna nie będą z materiału wysokiej jakości, w ciągu upływu lat pod wpływem warunków atmosferycznych i zmian pogodowych, szybko się rozpadną i pękną, odkształcą się i zaczną być nieszczelne. Oczywiście zawsze istnieje niebezpieczeństwo wilgoci, pleśni, grzybów i korników (owadów żywiących się drewnem), ale także innych szkodliwych wpływów. Okna drewniane to słaba ochrona przeciwpożarowa, a na końcu nie można pominąć tego, że są o około 30% droższe niż, powiedzmy, okna aluminiowe.

  3.2. Okna PCV

  Na rynku oferta okien z mieszanek tworzyw sztucznych  jest znaczna i za bardzo przystępną cenę. Jednocześnie okna PCV zapewniają solidną izolację termiczną i akustyczną, a także wytrzymałość i stabilność w porównaniu z oknami wykonanymi z innych materiałów. Są odporne na wpływy zewnętrzne, łatwe w utrzymaniu i bardzo trwałe. W przeciwieństwie do okien drewnianych nie są łatwopalne i lepiej chronią przed ogniem. Ponieważ na rynku dostępna jest niezliczona ilość farb i wzorów akrylowych, które są imitacjami drewna, nie będzie trudno znaleźć takie, które dokładnie pasują do tego, czego szukasz. Z punktu widzenia ochrony środowiska okna PCV są częściowo akceptowalne, ponieważ niektóre części można poddać recyklingowi, a inne nie, ponieważ nie ulegają degradacji i są nieodnawialne. Okna PCV reagują na wahania temperatury i latem mogą się poluzować pod wpływem upału, a zimą trudniej je otworzyć i zamknąć, jeśli nie są lepiej zabezpieczone. Prawdą jest, że promieniowanie UV również wpływa na trwałość okien PCV.

  3.3. Okna z drewna i aluminjum

  Okna te to świetne połączenie naturalnego materiału i trwałości. Piękno naturalnego drewna zapewnia komfort i ciepło każdej przestrzeni. Ochronna powłoka aluminiowa zapewnia zalety obu materiałów. Okna drewniano-aluminiowe charakteryzują się doskonałą ochroną przed promieniowaniem UV, nieprzepuszczalnością, minimalną konserwacją (sporadycznie należy polakierować lub przemalować wewnętrzną, drewnianą stronę okna) oraz trwałością. Maski aluminiowe zewnętrzne można znaleźć we wszystkich kolorach i odcieniach z palety RAL, czyli imitacje drewna. Takie aluminium, podobnie jak drewno, w 100% podlega recyklingowi. Jedyną słabością tych okien jest tak naprawdę ich cena, o 60% wyższa od ceny okien PCV.

  3.4. Okna aluminiowe

  Spośród wszystkich materiałów okiennych aluminium jest najmocniejsze i najtrwalsze. Dlatego jest najbardziej cenione. Chociaż okna aluminiowe są najdroższe, są warte każdej złotówki, ponieważ pozostają niezmienione przez lata. Są bardzo stabilne, dobrze chronią, są łatwe w użytkowaniu i utrzymaniu. Stosowane są przede wszystkim do szklenia dużych powierzchni. Przy wykończeniu można je łatwo pomalować na dowolny kolor, tak aby były całkowicie w harmonii z Twoim domem. Ich jedyną wadą jest wysoka cena (w porównaniu do okien PCV inwestycja jest dwukrotnie wyższa) oraz nieco słabsza izolacyjność termiczna.

  4. Sposób instalacji

  4.1. Co tak naprawdę oznacza wysokiej jakości instalacja?

  Fachowy montaż i instalacja okien zapewnia ich trwałość i energooszczędność. W tym sensie najważniejszy jest „kontakt” ściany z oknem, ponieważ połączenie to musi być całkowicie uszczelnione. Rama okienna również nie może być nigdzie uszkodzona, podobnie jak skrzydło okienne. Przy otwieraniu i zamykaniu nie powinny nigdzie zahaczać, ani mieć za dużego luzu.

  4.2. Jak wygląda montaż?

  1) Okna są dostarczane w określonym dniu.

  2) Fachowcy wyjaśniają ci, jak potoczy się praca.

  3) Zabezpiecza się ściany, podłogi i inne odsłonięte powierzchnie.

  4) Usuwa się istniejące okna.

  5) Wykonuje się montaż i poziomowanie ościeżnicy w otworach ściennych. Określany jest kąt, wysokość i głębokość instalacji okna.

  6) Okna umieszcza się w otworze i uszczelnia w określony sposób w zależności od wybranego typu montażu (klasyczny, ekologiczny lub RAL).

  7) Ostatnie to przegląd i weryfikacja wykonanej pracy.

  8) Fachowcy zostawiają instrukcje dotyczące prawidłowego użytkowania i konserwacji, a także odpowiednie certyfikaty i gwarancje.

  4.3. Rodzaje montażu

  4.3.1. Montaż klasyczny

  Najpopularniejszy sposób instalacji okien. Spoina między ścianą a oknem wypełniona jest pianką pur.

  4.3.2. Eko – montaż

  Spoinę między ścianą a oknem wypełnia przyjazna dla środowiska, elastyczna pianka, która nieustannie „pracuje” - rozciąga się i kurczy w zależności od warunków atmosferycznych, zapewniając tym samym doskonałą energooszczędność. Ta instalacja jest szczególnie polecana do adaptacji starszych budynków.

  4.3.3. Montaż RAL

  Montaż RAL jest obowiązkowy przy montażu okien w domach niskoenergetycznych i pasywnych, ale zdecydowanie polecany w  każdym nowym budynku, gdyż zapewnia najlepszą izolację termiczną, praktycznie bez możliwości strat ciepła. Okna od wewnątrz uszczelnione są masą paroprzepuszczalną, a od strony zewnętrznej elastyczną pianką poliuretanową (niskorozprężalną), która pozwala parze wydostać się z pomieszczenia, ale nie do niego się dostać. Montaż RAL zapobiega również przedostawaniu się wody do ścian, a tym samym zjawiska kondensacji.

   

   

   

   

   

   

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Drzwi i brama segmentowa

  Potrzebuję 1szt drzwi100 ,1szt 90 obie 55gr.i bramę segmentowa. 8100 zł do 13500 zł

  ........

  Okna

  Wymiana 6 drewnianych okien na parterze ponad 100 letniego drewnianego domu 12150 zł do 20250 zł

  ........

  Wymiana trzech okien

  Wymiana trzech okien (103x150 futryna okna okna112x158) na trójszybowe, siedmiokomorowe, jaka byłaby cena? 14175 zł do 23625 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Stolarka okienna dla nowego domu, 14stk
  Okna, Sławica

  18000 zł do 30000 zł

  Cena, Szklenie okien aluminiowych., 70 m kw.
  Okna, Międzyzdroje

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Okno trójkątne,
  Okna, Pruszków

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, kupno i montaz okien i drzwi, 6stk
  Okna, Jachranka

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Wymiana okna zwyklego na balkownowe na parterze szer 230 wys 140 obecn, Szer 230 wys 140
  Okna, Przytoczna

  270 zł do 450 zł

  Cena, Drzwi balkonowe z klamka zewnętrzną z kluczem,
  Okna, Słubice

  270 zł do 450 zł

  Cena, okien, 3
  Okna, Wadowice

  1620 zł do 2700 zł

  Cena, Wycena okien, 12 stk
  Okna, Bestwinka

  2520 zł do 4200 zł

  Cena, Dzień dobry, Jest możliwość u Państwa montaż okien? Jaka jest orient, 1,45 m na 2,40m, dwa okna
  Okna, Swarzędz

  1440 zł do 2400 zł

  Cena, zakup i montaż okien PCV, 150cm x150cm, białe - 5sztuk i balkonow 180cm x200cm
  Okna, Bobrowniki

  2070 zł do 3450 zł

  Cena, Ocieplenie okien w domku holenderskim, 9 okien
  Okna, Szpon

  540 zł do 900 zł

  Cena, dostawa i montaż okien, 5
  Okna, Rejowiec Fabryczny

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Dwa okna i jedne drzwi, 3
  Okna, Krzcin

  2070 zł do 3450 zł

  Cena, Okna z fabryki bez pośredników Pasym, 9 okien
  Okna, Pasym

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Chciałbym poprosić o wycenę okien do domu, 12 STK
  Okna, Pomlewo

  7200 zł do 12000 zł

  Cena, Wymiana okna, 1 okno 180x140 cm
  Okna, Czeladź

  270 zł do 450 zł

  Cena, okna z montażem, 7 okien w tym 1HS lu suwanka
  Okna, Semlin

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Demontaz montaz okna w murze, 1 mkwadr
  Okna, Guty Rożyńskie

  135 zł do 225 zł

  Cena, Okno 1000x800, 1
  Okna, Borówno

  135 zł do 225 zł

  Cena, Okna do domku, Wszystko podałam w szczegółach
  Okna, Jeżów Sudecki

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, okna, okno HST, 11
  Okna, Białe Błota

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Okna zwykle i jedno tarasowe , 7
  Okna, Modliborzyce

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, okno drewniane 2/1 metr ,demontaz starego i zakup nowego z montazem, 2/1
  Okna, Głogów

  180 zł do 300 zł

  Cena, Okna, montaż, drzwi zewnetrzne, 6 szt drzwi balkonowych, 4 okna dachowe, narožne 150-200 , 3 okna 90/100, 100/120, 150/140, 1 okno tarasowe270/
  Okna, Mełgiew

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Montaż nowych okien ,
  Okna, Białotarsk

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Wstawienie dwóch szyb, 2 szt.
  Okna, Orzysz

  180 zł do 300 zł

  Cena, Wymiana okien drewnianych, 9
  Okna, Brenna

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, okna,okna-drzwi i drzwi zewnętrzne , 13+1
  Okna, Bielsk Podlaski

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Uszczelnić oraz wyregulować wszystkie okna i drzwi w pensjonacie, łącznie ok. 150 szt. okien i drzwi
  Okna, Zakopane

  24300 zł do 40500 zł

  Cena, Elewacja szklana domu z 1 drzwiami, ok. 35m2
  Okna, Strzebowiska

  9630 zł do 16050 zł

  Cena, Wymiana okien, 2 okna 112x82 , 1 okno 114x54
  Okna, Gdańsk

  315 zł do 525 zł

  Cena, Okna pcv fix, okna hst,
  Okna, Twardogóra

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Rolety zewnętrzne do drzwi i oknien domek letniskowy, 5 szt
  Okna, Leoncin

  180 zł do 300 zł

  Cena, Zerwane sznurki w żaluzjach, 2 szt.
  Okna, Pruszcz Gdański

  45 zł do 75 zł

  Cena, Kupno i montaż okna dachowego , 1
  Okna, Prace Duże

  180 zł do 300 zł

  Cena, Drzwi przeciw insektami, moskitierę, 1 balkon
  Okna, Świebodzice

  180 zł do 300 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Okna cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  708+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Okna
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone