Dla obszaru

    Kamień dekoracyjny Cena

    Ile kosztuje okładzina kamienna? Cena zależy przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju jest kamień dekoracyjny (naturalny lub sztuczny), wielkości, powierzchni (ziemia, elewacja, dach) oraz oferenta. Cena klasycznej kamiennej elewacji z kamienia naturalnego może wynosić od 120 do 150 PLN / m2. Cena kamienia dekoracyjnego waha się od 50 do 300 PLN / m2.

    Komu powierzyć wykonanie okładziny kamiennej? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów kamienia dekoracyjnego w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena układania kamienia naturalnego


    Cena ułożenia kamienia. Cena ułożenia kamienia naturalnego o standardowych wymiarach na przygotowanym podłożu.

    60.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    100.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Kamień dekoracyjny

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Kamienna podłoga- wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    Kamienna podłoga - co trzeba wiedzieć?

    Kamień dekoracyjny
    Wykonanie podłóg kamiennych to wymagająca praca rzemieślnicza, którą należy pozostawić fachowcom

     

    1. Kamienna podłoga - ogólnie

    1.1. Wykorzystanie kamienia naturalnego w budownictwie

    W ostatnich latach rośnie popularność kamienia naturalnego, a wnętrza z naturalnymi posadzkami stają się coraz bardziej popularne. Kamień naturalny do okładzin ściennych i podłogowych to obecnie, można śmiało powiedzieć, prawdziwy trend w aranżacji wnętrz. Kamień naturalny, obok drewna, jest z pewnością najstarszym materiałem budowlanym. Ponieważ jest dostępny w naturze na prawie wszystkich obszarach geograficznych, do dziś zachował swój status ważnego elementu budowlanego. Wysoka gęstość i wytrzymałość kamienia naturalnego jest powodem jego długowieczności i użyteczności kamiennych budynków setkami lat po ich wybudowaniu, a na pewno zachowania w  doskonałym stanie kamiennych posadzek. Budynki wzbogacone naturalnym kamieniem uważane są za bardziej wartościowe, luksusowe i podnoszące standardy budowlane na wyższy poziom.

    1.2. Wykorzystanie kamienia na przestrzeni dziejów

    Kamień był kiedyś uważany za podstawowy materiał budowlany, który był szeroko stosowany zarówno do brukowania dróg (dobrym tego przykładem są rzymskie drogi), jak i do wykładania powierzchni wewnętrznych. Jednak w tym czasie istniała różnica w wartości i znaczeniu niektórych rodzajów kamienia oraz w sposobie ich obróbki. Bogaci wykładali swoje domy najdroższymi i najcenniejszymi gatunkami, które były obrabiane przez najlepszych mistrzów, a następnie kładzione na sposoby i kształty uznawane za niezwykłe przykłady kunsztu. Podłogi i ściany ważnych gmachów państwowych, pałaców i oczywiście kościołów były pokryte najlepszymi i najpiękniej wykonanymi kamieniami, najczęściej w formie jakiegoś geometrycznego schematu lub mozaiki. W epoce baroku użycie kamienia stało się niemal nieodzowne, więc objęło absolutnie wszystkie powierzchnie z wyjątkiem sufitów. Dlatego nawet dziś wykorzystanie kamienia w końcowych etapach zdobienia elewacji i wnętrz uważane jest za bardzo wyrafinowany, niezwykle elegancki i oczywiście bardzo luksusowy projekt.

    1.3. Ile powierzchni powinno być wyłożone kamieniem?

    Wydaje się, że w ostatnich dziesięcioleciach do mody powracają tendencje minimalistyczne, co najlepiej widać po bardzo częstym stosowaniu zasady „mniej znaczy więcej”. W praktycznym zastosowaniu oznacza to, że pod każdym względem należy unikać akumulacji i przepełnienia, ponieważ tylko w ten sposób elementy, które są uznawane za wartościowe, mogą wysunąć się na pierwszy plan. Dlatego w przypadku kamienia zaleca się pokrycie tylko niektórych powierzchni lub ich części. Powierzchnie te to głównie podłogi, rzadziej ściany. Zastosowanie kamienia na ścianach, w domach, zarezerwowane jest przede wszystkim do łazienek, natomiast kamienne powierzchnie podłogowe można znaleźć we wszystkich pomieszczeniach, niezależnie od ich przeznaczenia, choć częściej w kuchniach, łazienkach, przedpokojach czy korytarzach niż w innych częściach domu.

    1.4. Zalety wykorzystania kamienia

    Kładzenie kamienia ma wiele zalet. Największą jest oczywiście trwałość kamiennej powierzchni, czy to podłogi, czy ściany. Dzięki wyjątkowej wytrzymałości kamienia naturalnego powierzchnia podłogi będzie bardzo odporna na uderzenia, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tej trwałości podłogi kamienne są łatwe w utrzymaniu; rozlane substancje i inne zabrudzenia nie wnikają w powierzchnię i można je wycierać wilgotną ściereczką. Okładzina kamienna podnosi również wartość każdego domu, ponieważ jest dodatkową, niepowszechną inwestycją w trosce o styl i estetykę. Kamieniowi, którego używamy do okładzin na zewnątrz i we wnętrzach, można przypisać różne rzeczy, ale praktycznie jedyną wadą jest jego cena. Kamień naturalny jako materiał budowlany jest jednym z najdroższych na rynku, a praca z nim kosztuje dużo. Ponieważ obróbka i kładzenie są bardzo wymagającymi i czasochłonnymi procedurami, które wymagają wykwalifikowanych i doświadczonych rzemieślników, nie zalecamy samodzielnego podejmowania się tego zadania. Ponadto kamień jest odporny tylko na niektóre chemikalia, więc jeśli nie zostanie odpowiednio zaimpregnowany i zabezpieczony, cały wysiłek i koszty mogą pójść na marne.

    2. Rodzaje kamieni i ich zastosowanie

    Rodzaje kamienia są w rzeczywistości rodzajami skał i dzielą się na trzy podstawowe grupy, tj. skały magmowe, metamorficzne i osadowe. Twardość, wygląd i odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a co za tym idzie przydatność do użytku, zależą od grupy, do której należy dany kamień. Przed zakupem bardzo ważne jest zapoznanie się z właściwościami poszczególnych skał, z których pochodzi kamień. Jeśli chodzi o rodzaje kamienia, to w domu najczęściej wykorzystywane są granity, marmury (pasują raczej do wnętrz nowoczesnych), piaskowce oraz trawertyny, a także wapienie, łupki i bazalty. 

    2.1. Skały magmowe

    Skały magmowe są często nazywane erupcyjnymi, ponieważ powstały w procesie ochładzania płynnej masy, czyli magmy, którą wulkany wyrzucały w odległej przeszłości Ziemi. Skały te powstały w procesie krystalizacji lub krzepnięcia kamienia uprzednio roztopionego w magmie. Dlatego skały magmowe są bardzo rozpowszechnione, a granity i porfiry są bardzo powszechne. Ze względu na swój skład mineralny i ziarnistą strukturę najczęściej stosuje się granit, a jego właściwości techniczne są doskonałe. Ze względu na swoją twardość i różnorodność kolorów, faktury, struktury i trwałość nadaje się na wszystkie powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne, szczególnie te o dużym obciążeniu mechanicznym, a także narażone na różne warunki atmosferyczne i wahania temperatury. Jeśli chodzi o rodzaje kamienia do elewacji, najczęściej do tych celów stosuje się kruszony kamień naturalny o grubości do 2 cm. Oprócz kamienia łamanego, ciętego, słupków, ciętych płyt i inne rodzaje mogą być użyte do wykonania elewacji.

    2.2. Skaly osadowe

    Druga grupa to skały pochodzenia osadowego. Powstały one przez osadzanie się drobnego materiału i jego stopniowe przekształcanie w górotwór, co najlepiej widać po poziomych liniach, warstwach w skałach. Do tej grupy zaliczamy brekcję, piaskowiec, wapień i kredę. Te skały występują w różnych wzorach i kształtach i często zawierają kawałki żwiru, muszle, a nawet skamieniałości. Skały osadowe należą do najbardziej wrażliwych i bardziej miękkich, dlatego ich twardości nie można porównywać do skał metamorficznych, takich jak granit. Ponieważ jest bardziej wrażliwy i różnokolorowy, tego typu kamień jest najczęściej wykorzystywany do okładzin i dekoracji wnętrz, a czasem na elewacji, jeśli jest ona odpowiednio zabezpieczona okapami.

    2.3 Skały metamorficzne

    Trzeci typ to skały, które powstają w wyniku przekształcenia skał magmowych i osadowych pod wpływem wysokiej temperatury, ciśnienia lub procesów chemicznych. Są uważane za mocniejsze niż osadowe, ale słabsze niż skały magmowe. Najbardziej znane skały metamorficzne to marmur, piaskowiec i kwarcyt. Piaskowiec służy do okładzin ścian oporowych, słupów konstrukcyjnych i powierzchni podłogowych. Marmur uważany jest za jeden z najbardziej prestiżowych i różnorodnych materiałów budowlanych, których nazwa pochodzi od miejsca pochodzenia. Ze względu na atrakcyjny i luksusowy wygląd stosowany jest głównie we wnętrzach jako kamień do okładzin podłogowych i ściennych.

    3. Proces układania kamienia

    3.1. Idealny czas na wykonanie okładzin

    Okładzina kamienna powinna być układana na powierzchniach zewnętrznych latem, ponieważ stopień rozciągania kamienia jest wtedy największy, natomiast w pomieszczeniach można ją układać zimą, ale tylko wtedy, gdy pomieszczenie jest ogrzewane i temperatura nigdy nie spada poniżej 5°C.

    3.2. Przygotowanie podłoża do układania kamienia

    Zanim zaczniesz układać kamień, podłoże musi być przygotowane. W przypadku kładzenia kamienia na powierzchniach zewnętrznych należy przygotować wykop, nie głębszy niż 20 cm. W przypadku okładania kamieniem powierzchni zewnętrznych podłoże musi być również dobrze zagęszczone i lekko nachylone ze względu na odprowadzanie wody deszczowej (2%). Należy również wziąć pod uwagę odpowiednią liczbę elementów odwadniających, do których należą kanały, rowy, dreny i tym podobne. Jeżeli kamień jest układany we wnętrzu lub na tarasach i balkonach, jastrych, czyli wylewka cementowa, na której kamień będzie układany, musi być dobrze wypoziomowana, jednolita i równa na całej powierzchni. Jeśli chodzi o miejsca, w których należy zapewnić odpływ wody, np. łazienki czy tarasy podłoże należy przygotować pod odpowiednim spadkiem (2%), aby woda mogła swobodnie i bez przeszkód odpływać.

    3.3. Plan układania

    Po wyrównaniu i przygotowaniu powierzchni następuje układanie kamienia. Kamień musi być całkowicie czysty i suchy. Nie będzie źle, jeśli obliczenia i plan montażu przejrzy się jeszcze raz przed rozpoczęciem prac, i określi punkt, w którym rozpocznie się układanie, aby okładzina kamienna wyglądała jak najładniej. Należy przy tym pamiętać o „barierach podłogowych” takich jak odpływy, szyny lub obrzeża, stopnie itp., które w dużym stopniu wpływają na sposób pracy.

    3.4. Klej do układania kamienia

    Do okładzin kamiennych stosuje się klejenie, odnośnie grubą warstwę kleju. Wybór kleju zależy od rodzaju okładziny kamiennej, stanu podłoża oraz przeznaczenia powierzchni (czy okładzina będzie miała kontakt z wodą czy nie). Kluczowe jest to, żeby klej zapewniał 100% przyczepność powierzchni i kleju, co umożliwiają kleje o podwyższonej plastyczności ze specjalnym dodatkiem (plastyfikatorem). Stuprocentowa powierzchnia styku sprawia, że ​​w powłoce nie ma miejsc bez kleju, w które mogłaby wnikać woda. Tu najważniejsze są właściwości elastyczne kleju. Moduł sprężystości wydłużenia okładziny różni się od modułu sprężystości wydłużenia podłoża, co oznacza, że ​​przy zmianach temperatury (ogrzewanie i chłodzenie podłogowe/ścienne) okładzina i podłoże kurczą się i rozciągają inaczej, co prowadzi do przemieszczania i pękania kamiennej okładziny. Klej zawierający składniki zwiększające elastyczność, tj. odkształcalność, może kompensować tę niewspółosiowość powierzchni.

    3.5. Fugowanie płyt kamiennych

    Fugowanie jest ostatnim etapem układania okładzin kamiennych. Do spoinowania kamienia naturalnego należy wybrać elastyczną i wodoodporną masę odpowiednią do kamienia naturalnego. Przed samymi pracami wszystkie spoiny muszą być dobrze i odpowiednio oczyszczone i wysuszone, a ich głębokość powinna być sprawdzona. Na opakowaniu środka zawsze znajduje się informacja o sposobie jego użycia. Znajdziesz tu instrukcje dotyczące mieszania proszku fugowego z wodą. Po wymieszaniu w określonych proporcjach należy odczekać kilka minut. Następnie możesz rozpocząć fugowanie. Podobnie jak w przypadku montażu płytek ceramicznych, stosuje się tutaj plastikowe krzyżaki, czyli przekładki, aby fugi wyglądały jak najbardziej równe i jednolite. Ważne jest, aby ostatecznie wszystkie spoiny były całkowicie wypełnione.

    3.6. Wybór koloru fugi

    Przy wyborze koloru fugi pożądane jest, aby był on jak najbardziej zbliżony do koloru obrabianego kamienia, chyba że celowo chcemy podkreślić kontrast. Fuga wysycha stopniowo na powietrzu, więc na właściwy odcień trzeba chwilę poczekać. Czyszczenie rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy masa jest całkowicie stwardniała, aby nie została zmyta.

    3.7. Kształty i powierzchnie kamienia

    Kamień naturalny może być używany w postaci nieprzetworzonej (np. piaskowiec do ścian oporowych/podporowych i murów), ale ze względów praktycznych jest używany głównie cięty i obrabiany. Technologiczne procesy obróbki kamienia mogą być mechaniczne, do których zalicza się ścierne i udarowe oraz nie mechaniczne, tj. cieplne, jak również obróbkę ultradźwiękową, laserową i prądami wysokiej częstotliwości, a to, który z nich zostanie zastosowany, zależy od celu i właściwości, jakie mają być uzyskane. W każdym razie obróbka elementów kamiennych usuwa bardzo cienką warstwę z zewnętrznej powierzchni kamienia, która nie zmienia jego kształtu ani wymiarów, ale nadaje mu niezbędny efekt dekoracyjny i przedłuża jego żywotność. W ten sposób uzyskuje się ostatecznie chropowate, średnie i gładkie powierzchnie w zależności od zastosowania - szorstką i rowkowaną powierzchnię antypoślizgową w łazience lub na zewnątrz lub polerowaną, wypiekaną, lub surową powierzchnię wewnętrzną.

    3.8. Wymiary płyt kamiennych

    Wymiary płyt są różne i zależą od rodzaju skały. Zwykle mają od 20 do 60 cm szerokości lub długości, ale mogą być większe. Zaleca się, aby wymiary okładzin były takie, aby jeden lub dwóch instalatorów mogło je łatwo podnieść.

    4. Techniki układania kamienia

    Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy techniki układania kamienia.

    4.1. Technika ”floating”

    Pierwszą z nich jest tzw. układ pływający, po angielskiej nazwie „floating”. Ten sposób pracy oznacza, że ​​na przygotowane podłoże nakładana jest pierwsza, cieńsza warstwa kleju, a zaraz potem druga, grubsza, którą żłobi się pacą zębatą. Kamień jest umieszczany i wciskany w nałożoną w ten sposób warstwę kleju, która jeszcze nie wyschła, a następnie pozycjonowany i mocowany drewnianym lub gumowym młotkiem.

    4.2 Technika „back-buttering”

    W tej procedurze, w przeciwieństwie do poprzedniej, klej nakłada się bezpośrednio na płytkę od spodu i od razu mocuje ją na podłożu. Ta technika jest szczególnie przydatna do obkładania płytkami kamiennymi niejednakowej grubości.

    4.3. Połączona technika

    Trzecią procedurą układania kamienia jest tzw. połączona technika. W ten sposób klej nakłada się zarówno na obłogę, jak i na podłoże, a następnie płytkę mocuje się drewnianym lub gumowym młotkiem. Ta metoda jest najczęściej stosowana przy okładaniu powierzchni zewnętrznych.

    5. Samodzielne wykonanie okładziny kamiennej

    Okładzina kamienna jest uważana za wymagające zadanie, które najlepiej powierzyć fachowcom z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Proces układania kamienia składa się z kilku etapów, które wymagają dużej uwagi i częstych kontroli podłoża oraz jakości pracy. Potrzebujesz również specjalnych maszyn i narzędzi, takich jak diamentowa tarcza do cięcia i przycinania kamienia, których większość ludzi nie ma w garażu, a zakup nie jest tego wart ze względu na wysoką cenę jednorazowego użytku. Fachowcy zrobią to znacznie szybciej, bardziej profesjonalnie i lepiej jakościowo, z gwarancjami na swoją pracę, dlatego nie polecamy podejmowania takich przedsięwzięć na własną rękę.

    6. Cena układania kamienia

    Cena ułożenia kamienia zależy głównie od złożoności terenu i fachowca, ponieważ ceny różnią się znacznie od wykonawcy do wykonawcy. Cena ułożenia kamienia na już przygotowanym podłożu wynosi od 60 do 100 zł/m2, ale w przypadku konieczności wykonania podłoża koszty wzrastają do około 80 zł/m2. Cena ta oczywiście nie obejmuje kosztów materiałów, które mają znaczenie dla kamienia naturalnego, ale w dużej mierze zależy od rodzaju i wymiarów kamienia oraz dostawcy.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Kora kamienna

    Witam, potrzebuję ok 12-20 ton kory kamiennej średniej frakcji do 6cm. 8100 zł do 13500 zł

    ........

    potrzebuje parapet w kolorze brązu

    witam potzrebuje parapet z granitu w kolorze jasnego brązu o wymiarach 334x36 cm.Jaki jest czas realizacji od dnia zamówienia Pozdrawiam 1215 zł do 2025 zł

    ........

    parapety Boticcino

    Parapety z aglomarmuru Boticcino grubość 2 cm
    powierzchnia około 47 m2
    długości od 91 do 183 cm
    169 sztuk
    szerokość od 21 cm do 24 cm. 3240 zł do 5400 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, wykonanie ogrodzenia gabionowy, 25m
    Kamień dekoracyjny, Krościenko nad Dunajcem

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Kamien naturalny na elewacje,
    Kamień dekoracyjny, Pszczyna

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, Ocieplenie fundamentow, pokrycie kamieniem naturalnym, taras, 50
    Kamień dekoracyjny, Orawka

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Schody wewnętrzne, , 29 sztuk, plus 2 powierzchnię płaskie ok 4 m2 łącznie
    Kamień dekoracyjny, Augustów

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Kamień do gabionow , 9t
    Kamień dekoracyjny, Chojne

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, Wyłożenie domu - elewacji łupkiem , 100 m2
    Kamień dekoracyjny, Stronie Śląskie

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Ułożenie kamienia dekoracyjnego, 10 m2
    Kamień dekoracyjny, Zamość

    360 zł do 600 zł

    Cena, Elewacja z piaskowca , ok. 80m2
    Kamień dekoracyjny, Błonie

    2340 zł do 3900 zł

    Cena, Położenie kamienia naturalnego w Kościelisku , ok. 200 m2
    Kamień dekoracyjny, Kościelisko

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, Plyte na grob, 2m
    Kamień dekoracyjny, Czemierniki

    270 zł do 450 zł

    Cena, Wykonanie lastryka, 22 m2
    Kamień dekoracyjny, Szczecin

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Blat, 4m2
    Kamień dekoracyjny, Strumień

    270 zł do 450 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kamień dekoracyjny?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Kamień dekoracyjny cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    191+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kamień dekoracyjny
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone