Dla obszaru

  Domek ogrodowy Cena

  Ile kosztuje domek ogrodowy lub szopa? Zależnie od tego, czy chcesz standardowego, czy wykonanego na zamówienie, z jakiego materiału (drewno, cegła, metal), z lub bez fundamentu wyposażenia i oczywiście od oferenta, ceny mogą wahać się od 1.700 do 3.000 PLN (np. Zakup i montaż drewnianej szopy 2x2 m).

  Komu powierzyć instalację domku ogrodowego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów domków ogrodowych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Szybko znajdź fachowca - łatwo i bezpłatnie!
  Wyślij zapytanie

  Cena szopy


  Cena szopy. Zakup i montaż szopy drewnianej 2x2 m.

  1700.00 zł/szt

  BARDZO NISKA CENA
  2350.00 zł/szt

  ŚREDNIA CENA
  3000.00 zł/szt

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Domek ogrodowy (2024)

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Domek ogrodowy - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Domek ogrodowy - co trzeba wiedzieć?

  1.1. Grubość ścian drewnianego domku

  Na wielkość domku ogrodowego wpływa kilka czynników. Pierwszym czynnikiem jest jego cel, czemu będzie służył; drugim jest to, ile miejsca możesz na to przeznaczyć, a trzecim, z pewnością nie mniej ważnym, jest to, ile pieniędzy możesz zainwestować. Wielkość drewnianego budynku wpływa na grubość ścian, ponieważ są one kluczowe dla wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa konstrukcji. Zatem grubość może wynosić od 2,8 do 7 cm. Cieńsze ściany do 3,4 cm odpowiadają domkom sezonowym do 9 m2. Trwałość takich ścian jest krótsza, a na pewno sam budynek jest słabszy. Temperatura zewnętrzna bardziej wpływa na wnętrze, dlatego należy zwracać większą uwagę na więcej rzeczy. Oczywiście takie domki są również tańsze. Ściany o grubości 4-5 cm nadają się do budynków o powierzchni 10-25 m2, które najczęściej mają okna i drzwi z podwójnymi szybami. Taki obiekt jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać długo. Domki ogrodowe o powierzchni 30 m2 i więcej wymagają grubszych ścian pełnych.

  1.2. Czy domek ogrodowy jest przeznaczony do użytku sezonowego czy całorocznego?

  Chcąc korzystać z domku ogrodowego przez cały rok, będzie musiał mieć grubsze ściany, podwójne szyby i dodatkową izolację. W takim przypadku konieczne będzie również zapewnienie ogrzewania. Do ogrzewania można użyć grzejnika elektrycznego, wbudowanego kominka lub paneli słonecznych. Wełna mineralna w rolkach jest wybierana głównie do izolacji termicznej, zwłaszcza do izolacji dachów i podłóg, chociaż powłoki poliamidowe, które zapobiegają i odprowadzają wodę, są również doskonałe. Z drugiej strony należy zapewnić wentylację, a zwłaszcza odprowadzanie i odparowywanie wilgoci.

  1.3. Styl domku

  Zastanawiając się nad stylem swojego domku ogrodowego, zalecamy, abyś zdecydował się na ten, w którym powstał dom lub na coś diametralnie przeciwnego. Jeśli wybierzesz to drugie, przygotuj się na kontrast, jaki się stworzy.

  1.4. Niestandardowy domek ogrodowy?

  Na rynku jest z pewnością niezliczona ilość gotowych domków i prefabrykowanych modeli. Często zdarza się, że oferenci zgadzają się na częściowe zmiany swoich modeli zgodnie z Twoimi wymaganiami. Może to oznaczać, że bardzo łatwo znajdziesz taki, jakiego szukasz. Jeśli np. szukasz przeszklenia podwójnego zamiast pojedynczego, większych gabarytów budynku, innego układu lub typu okien i drzwi, może grubszych ścian itp. zwykle wyjdą Ci na przeciw. Oznacza to jednak wyższą cenę o około 20% i dłuższy czas dostawy. Rezultatem będzie jednak wyjątkowy domek ogrodowy według Twoich pragnień.

  2. Domek ogrodowy - zbudować go samemu czy zatrudnić eksperta?

  Jeżeli zdecydowałeś się na zakup kompletnego, gotowego prefabrykowanego domku, masz doświadczenie i biegłość w tego typu pracach, z pewnością będziesz mógł go samodzielnie zmontować. To zajmie do tygodnia czasu, pomoc znajomego i kilka narzędzi takich jak piła ręczna, śrubokręt, gumowy i zwykły młotek, poziomica, miernik, zwykła lub akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, nóż, szczypce, drabina i tym podobne . Wraz z domkiem otrzymasz wszystkie części, szczegółowe instrukcje i schematy montażu. W przeciwnym razie, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do samodzielnej pracy lub nie masz czasu, możesz zamówić montaż lub zatrudnić kogoś innego przy zakupie domku ogrodowego. W każdym razie niezbędna jest ogólna wiedza. W rzeczywistości można się spodziewać, że montaż i postawienie domku wymaga użycia setek śrub, gwoździ, wycinania i montażu elementów oraz właściwej orientacji podczas czytania planów i w przestrzeni, a także kilku podobnych zadań.

  3. Który domek byłby dla Ciebie najlepszy?

  Jeśli liczysz na to, że wystarczy wybrać i zapłacić za model domku, który Ci się podoba, pasuje do wielkości i ceny - będziemy musieli Cię zawieść. Są jeszcze inne rzeczy, które powinieneś wiedzieć i zrobić wcześniej.

  Domek ogrodowy
  Domki ogrodowe to schronienie, sanktuarium lub coś innego, a bynajmniej nie tylko szopa w rogu podwórka

   

  3.1. Drewniane domki ogrodowe

  Większość domków ogrodowych jest wykonana z drewna, a najtańsze z miękkiego drewna, takiego jak sosna i świerk. Jeśli jednak chcesz, aby dom przetrwał i nie poddawał się tak łatwo szkodnikom, zapłać więcej i wybierz jeden z litego, przetworzonego, wysokiej jakości drewna, takiego jak modrzew lub cedr. Zaletą domu drewnianego jest to, że jest wykonany z naturalnego materiału, który reguluje temperaturę we wnętrzu, która pozostaje taka sama nawet w szczycie lata. Jedyną słabością drewna jest to, że jest to naturalny materiał, który kurczy się i rozszerza pod wpływem wilgoci. Dobrą wiadomością jest to, że zmiany te są tylko tymczasowe i w ekstremalnych okresach, a drzewo szybko wraca do pierwotnego stanu. Jeśli chcesz bardzo prosty dom, zdecyduj się na ten wyłożony listwami, które mają pióro i rowek i są montowane poprzez łączenie.

  3.2. Metalowe domki ogrodowe

  Domki metalowe są odporne na wszelkiego rodzaju szkodniki i są łatwe w utrzymaniu. Niektóre są ognioodporne, są też niektóre odporne na korozję. Jednak latem jest gorąco, zimą zimno i może pojawić się kondensacja, która z czasem spowoduje korozję.

  3.3. Plastikowe domki ogrodowe

  Plastikowe domki są generalnie najłatwiejsze w montażu, nie są atakowane przez szkodniki, nie korodują, nie wymagają renowacji. Najważniejsze, żeby były dobrze zamocowane, żeby wiatr nie mógł ich przewrócić.

  4. Stawianie domku ogrodowego

  4.1. Pozwolenie na postawienie

  Budowa obiektów pomocniczych (garaże, magazyny, szamba, studnie, zbiorniki na wodę itp.) odbywa się na podstawie decyzji zatwierdzającej wykonanie tych robót, wydawanej przez organ odpowiedzialny za wydanie pozwolenia na budowę. Zanim rozpoczniemy budowę domku ogrodowego o powierzchni zabudowy do 35 m2 musimy zgłosić ten fakt w odpowiednim terytorialnie urzędzie, którym jest Starostwo Powiatowe lub Urząd Miasta. Zgłoszenia dokonuje się w formie pisemnej. Zgłoszenie powinno być złożone minimum 21 dni przed rozpoczęciem robót budowlanych. Jeżeli w tym czasie urząd nie wniesie pisemnego sprzeciwu, możemy przystąpić do budowy domku ogrodowego.Zwolnienie z konieczności uzyskania pozwolenia będzie Cię dotyczyło, jeśli:

  -domek ogrodowy będzie budynkiem wolnostojącym i parterowym,

  -planujesz budowę domku ogrodowego do 35 m²,

  -na każde 500 m² działki będzie przypadać maksymalnie jeden taki budynek.

  4.2. Miejsce na domek ogrodowy

  Jeśli zamierzasz korzystać z domu przez cały rok, zaleca się, aby jego okna i drzwi były skierowane na południe, aby przez większość dnia był oświetlony. W przeciwnym razie lepiej być w cieniu, aby nie przegrzewał się latem. Należy również rozważyć wprowadzenie energii elektrycznej; jeśli uważasz, że będziesz jej potrzebować, umieść domek bliżej domu, aby uniknąć kopania całego podwórka w celu poprowadzenia kabli. W takim przypadku również radzimy zatrudnić doświadczonego elektryka, który będzie wiedział, jak wykonać instalacje, wyciągnąć przyłącza i rozmieścić oświetlenie.

  4.3. Fundament pod domek ogrodowy

  Przed montażem domku należy upewnić się, że teren został oczyszczony z korzeni drzew, roślin lub kamieni. Miejsce powinno mieć również dobry drenaż, aby uniknąć podmakania. Jeśli domek jest dość mały, fundament najprawdopodobniej nie będzie potrzebny; wystarczy płaska, utwardzona powierzchnia lub taras. W przypadku większych domków ogrodowych niezbędna jest sucha, płaska i twarda powierzchnia - wybrukowana lub wybetonowana.

  4.4. Prąd w domku ogrodowym

  Bez względu na to, czy będziesz trzymał w domku jakiś sprzęt, czy będzie tam biuro, prąd będzie niezbędny.

  W takim przypadku mamy kilka wskazówek:

  - Nie rozwiązuj problemu elektryczności przez rozciąganie przedłużacza od domu do domku. Może to być rozwiązaniem tymczasowym przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, ale jako rozwiązanie trwałe nie jest ani bezpiecznym, ani praktycznym.

  - Zastanów się, dlaczego w domku potrzebny jest prąd. Jeśli będzie to tylko oświetlenie i jedno lub dwa gniazdka, to moc przyłącza nie będzie musiała być taka, jak byłaby potrzebna gdyby było oświetlenie, ogrzewanie/chłodzenie, przyłącza do urządzeń lub maszyn i tym podobne.

  - Zrób wszystko zgodnie z przepisami dotyczącymi instalacji domowych. Oznacza to, że kable zasilające powinny być zakopane na głębokości co najmniej jednego metra od domu do domku.

  - Nie instaluj samodzielnie instalacji elektrycznych. Jeśli chcesz, aby praca została wykonana profesjonalnie i bezpiecznie, zatrudnij certyfikowanego elektryka, który po zakończeniu pracy udzieli Ci odpowiedniej gwarancji.

  - Rozważ alternatywne rozwiązania energetyczne, takie jak panele słoneczne lub generatory wiatrowe, które mogą całkiem dobrze zaopatrywać dom w prąd.

  4.5. Zabezpieczenie domku ogrodowego

  Badania pokazują, że około 20% domków ogrodowych nie jest zamkniętych i staje się łatwym celem dla złodziei. Na szczęście istnieją sposoby, aby się przed nimi uchronić:

  - Zainstaluj grubsze i mocniejsze drzwi, które wytrzymają wstrząsy i siłę fizyczną.

  - Zainstaluj dobry zamek lub kłódki lub klamkę antywłamaniową, których kotwy są ukryte i nie można ich usunąć bez użycia wkrętarki akumulatorowej.

  - Upewnij się, że zawiasy nie wypadają łatwo i zamaskuj je maskami ochronnymi.

  - Jeśli w domu jest okno, załóż rolety, aby zmniejszyć odblask w nocy.

  - Jeśli trzymasz w domu kosztowności, rozważ zamontowanie klejonych okien jako środka bezpieczeństwa.

  - Zabezpiecz rzeczy takie jak wózki, drabiny czy kosiarki.

  - Na bardziej wartościowych przedmiotach, które trzymasz w domku, takich jak kosiarka, wygraweruj swoje imię, aby odstraszyć złodziei.

  4.6. Konserwacja domku ogrodowego

  Drobne pęknięcia i rysy są dość powszechne na drewnianych obiektach. Można oczekiwać, że drewno będzie "pracować" - rozszerzać się i kurczyć, a to ustabilizuje się po roku od montażu. W tym czasie zaleca się dokonanie wszelkich korekt drzwi lub okien, aby się wszystko ładnie dopasowało.

  Wilgoć wpływa na drewno i może je uszkodzić. Aby chronić drewniany domek ogrodowy przed skutkami pogody i szkodnikami, wykonaj następujące czynności:

  1. Ważne jest, aby dom znajdował się na odpowiedniej powierzchni, co oznacza, że ​​deski podłogowe muszą znajdować się kilka centymetrów od ziemi. W ten sposób drewno nie będzie stykać się z ziemią ani trawą i będzie miało dobrą wentylację zapobiegającą gniciu.

  2. W deskach ściennych, na dole i pod dachem należy wywiercić kilka otworów i zamontować plastikową lub metalową kratkę. Zapewni to również dobrą wentylację, co zapobiegnie tworzeniu się pleśni.

  3. Ważne jest również pokrycie dachu domku pokryciem dachowym lub dodanie innego rodzaju zabezpieczenia.

  4. Drewniany domek ogrodowy po montażu należy pomalować lub pokryć środkiem zabezpieczającym drewno. Jeśli wybierzesz wysokiej jakości powłokę ochronną do drewna, będziesz spokojny przez 5-6 lat, zanim będziesz musiał powtórzyć tę procedurę.

   

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Domek ogrodowy?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Szukam firmy do budowy wiaty/szopy na narzędzia na działce.

  Witam,
  szukam firmy do budowy drewnianej wiaty/szopy narzędziowej na działce. Wymiary ok 2x3m z drzwiami i 1 oknem, wysokość ok 2-2,5m. Jedna ściana przylegająca do budynku. Mam swoje deski, które chciałbym wykorzystać. Na działce jest woda, nie ma prądu. Czy bylibyście zainteresowani takim zleceniem, jaki to mniej więcej koszt i terminy wykonania? 8100 zł do 13500 zł

  ........

  Domek ogrodowy

  Domek ogrodowy drewniany z toaleta i montazem. 8100 zł do 13500 zł

  ........

  Domek ogrodowy

  Domek ogrodowy drewniany 3×4 40500 zł do 67500 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, domek do przechowywania kajaków,
  Domek ogrodowy, Miłki

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Domek dla dzieci z huśtawką i zjeżdżalnią, 1
  Domek ogrodowy, Wrocław

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, DOMEK NARZĘDZIOWY, 4X2 METRY DOMEK NARZĘDZIOWY Z KOJCEM
  Domek ogrodowy, Szemud

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Domek dla dziecka z palet, 4,5 m2
  Domek ogrodowy, Gdynia

  540 zł do 900 zł

  Cena, Domek na narzędzia 6*4 metry drewniany dwuspadowy , 24 m
  Domek ogrodowy, Drawsko Pomorskie

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, remont wiaty, rozbudowa ścian, podest, 12-14m2
  Domek ogrodowy, Dębno

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Domek narzędziowy z huśtawką,
  Domek ogrodowy, Wilkowice

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Wiata domek narzędziowy altanka,
  Domek ogrodowy, Stare Babice

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Domek ogrodowy , 5mx3m z tarasem
  Domek ogrodowy, Sulęcin

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Domek na narzędzia z przedłużonym daszkiem nad ławeczką., Domek w podstawie 2,6 x 1,5 m wys. 2m
  Domek ogrodowy, Nowe Pieścirogi

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, Domek ogrodowy przyscienny , 3x3m
  Domek ogrodowy, Robakowo

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Domek na działkę: pokój, pom. gosp. i zadaszony taras, do 35 m
  Domek ogrodowy, Racibórz

  8100 zł do 13500 zł

  Cena, Domek na narzędzia i drewno kominkowe, 10-15 m2
  Domek ogrodowy, Grzepnica

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Domek, schowek, taras, 18m
  Domek ogrodowy, Nowy Sącz

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Domek narzędziowy z drewna, szer.180, glębokość 140, wys.ok.200 cm
  Domek ogrodowy, Komprachcice

  360 zł do 600 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Domek ogrodowy cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  108+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Domek ogrodowy
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone