Dla obszaru

    System nawadniania Cena

    Jakie są ceny systemów nawadniających? Automatyczny system nawadniania służy do równomiernego i regularnego nawadniania całej zieleni. Dzięki temu trawnik, ogród czy szklarnia zawsze będą wystarczająco wilgotne, bujne i płodne. Systemy nawadniające przeznaczone są do trawników, grządek czy sadzonek, ale także do donic.Istnieją również większe, profesjonalne systemy nawadniające parki, pola golfowe, boiska do piłki nożnej i inne oraz atria. Wyróżnia się stałe systemy z tryskaczami, stałe systemy z mobilnymi tryskaczami oraz tzw. systemy kropelkowe. Do prawidłowego funkcjonowania systemu nawadniającego wymagane jest jednolite rozmieszczenie tryskaczy lub zakraplaczy. Aby ich praca była optymalna, systemy automatycznie regulują przepływ wody i nasiąkanie niektórych elementów zgodnie z potrzebami uprawianych roślin. Istnieje możliwość zainstalowania czujnika deszczu, co dodatkowo optymalizuje wykorzystanie wody. Cena systemu nawadniającego waha się od 20 do 50 PLN / m2.

    Komu powierzyć instalację systemu nawadniania? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów systemów nawadniających w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    INNE CENY ZA Systemy nawadniania

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Systemy nawadniania - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Co trzeba wiedzieć o systemach nawadniających?

    W ostatnich latach byliśmy świadkami coraz dłuższych i cieplejszych okresów suszy w okresie letnim oraz coraz mniejszych opadów w miesiącach zimowych. Eksperci twierdzą, że na skutek efektu cieplarnianego nasza planeta się ociepla i nie jest wykluczone, że taki klimat stanie się przeważający. Czy mają rację, czy nie, faktem jest, że zieleń jest niezbędna do utrzymania korzystnych warunków mikroklimatycznych w środowisku, w którym żyjemy. Drzewa, kwiaty, wszelkiego rodzaju zioła i trawy oraz owoce i warzywa, aby przetrwały potrzebna jest im woda. Nie bez powodu mówi się, że woda jest źródłem życia. 

    Jeśli już zbudowałeś swój dom i zagospodarowałeś swój ogród, lub masz zamiar to zrobić, jasne jest, że będziesz musiał zadbać o wodę - pitną, techniczną, a także wodę do podlewania, aby Twoje podwórko, ogród czy sad pozostał zadbany, kwitnący i zapewniał zbiory. Najlepszym i najłatwiejszym rozwiązaniem są systemy nawadniające, czyli takie, które są planowane i realizowane równolegle z budową domu. Oczywiście można je dodać później, jeśli na początku nie wiesz, czy będziesz miał do czynienia z czymś bardziej wymagającym niż trawnik i kwiaty doniczkowe.

    systemy-nawadniajace.jpg

     

    2. Jak wybrać dostawcę systemu nawadniającego?

    Niezależnie od tego, czy chcesz zainstalować nawadnianie na swojej posesji w czasie urządzania terenu, czy zrobić to później, sugerujemy skontaktowanie się z fachowcami. Architekci krajobrazu we współpracy z dostawcami urządzeń i sprzętu do nawadniania będą wiedzieć, jak zaprojektować i zaplanować dokładnie taki system, który będzie odpowiadał rodzajowi posiadanej działki, wielkości działki i Twojemu budżetowi. Będzie to o wiele bardziej praktyczne i ostatecznie tańsze niż robienie tego samemu, jeśli nie jesteś w zawodzie. Mianowicie istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na powodzenie ostatecznych wyników i trudno je wymienić, a co dopiero wszystkie je przewidzieć, jeśli nie zajmujesz się tym tematem zawodowo.

    Oto tylko niektóre parametry: wielkość działki, jakość i skład chemiczny gleby i wody, istnienie źródeł i odległość od nich, nachylenie terenu, obliczanie rozmiarów, długości, pozycji i kierunki rur, węży lub taśm, miejsce na pompę, rodzaj, moc i natężenie przepływu pompy, sterowanie ręczne lub automatyczne, konserwacja i czyszczenie systemu i wiele, wiele innych. Dlatego nawet jeśli sam przezwyciężysz wszystkie te czynniki, będziesz musiał znaleźć wykonawcę, czyli usługodawcę. Na rynku jest ich dosłownie niezliczona ilość i wcale nie będzie łatwo dokonać właściwego wyboru. Podsumowując, najserdeczniej zachęcamy do kontaktu z nami, ponieważ współpracujemy tylko ze sprawdzonymi firmami i rzemieślnikami, którzy będą wiedzieć jak Państwu wyjść naprzeciw. 

    3. Jakie są systemy nawadniające i który wybrać?

    3.1. Najważniejsze czynniki systemu do podlewania

    Jeśli masz dom w mieście lub nie masz czasu lub chęci do uprawy warzyw i owoców, zwykły system do podlewania wystarczy do trawnika lub ogrodu przed i/lub za domem. Ten system może być najprostszy z możliwych, w tym sensie, że masz kran na podwórku i wąż ogrodowy wystarczająco długi, aby użyć go do podlewania kwiatów i trawy lub okazjonalnego mycia ścieżek i samochodu. Jeśli jednak zależy Ci na automatycznym nawadnianiu z centralnym sterowaniem, czujnikami i timerami, wtedy będziesz potrzebować fachowej pomocy. Architekt krajobrazu lub firma zajmująca się architekturą krajobrazu zaproponuje automatyczną pompę i system zraszania/kroplówki, który włącza się i wyłącza o określonych porach za pomocą timera.

    Jeśli chodzi o te prostsze i mniejsze systemy, podczas ich instalacji należy wziąć pod uwagę mniej czynników. Jedyną ważną rzeczą jest tutaj wielkość powierzchni do podlewania oraz określona na jej podstawie ilość i rozmieszczenie zraszaczy. Same zraszacze mogą być stałe lub wysuwane. Wiadomo dokładnie, jaka jest moc każdego zraszacza i zasięg wyrzucanego strumienia, więc na tej podstawie dokonuje się obliczeń. W większych centrach handlowych, które sprzedają sprzęt ogrodniczy, są gotowe zestawy sprzętu i komponentów, które można samodzielnie zamontować zgodnie z zaleceniami producenta.

    3.2. Najważniejsze czynniki systemu nawadniającego

    Jeśli masz większą działkę z większą ilością roślinności lub chcesz w wolnym czasie uprawiać ogrodnictwo, warzywa lub owoce, będziesz potrzebować jednego z poważniejszych i większych systemów nawadniających. Fachowiec, którego zatrudnisz do konsultacji lub instalacji systemu, musi najpierw wziąć pod uwagę następujące czynniki:

    ·       do jakiej grupy nawadnianych gruntów należy Twoja nieruchomość,

    ·       jaka jest jakość wody do nawadniania,

    ·       jaka jest wydajność źródła nawadniania,

    ·       jaki jest rodzaj zlewni,

    ·       jaki będzie wybór metody nawadniania,

    ·       jaki system nawadniający wybrać,

    ·       jaka jest norma nawadniania,

    ·       jaki będzie cykl nawadniania.

    3.3. Najważniejsze warunki do założenia systemu nawadniającego

    Źródło wody musi spełniać podstawowy warunek zapewnienia wymaganej ilości wody o odpowiedniej jakości. Wymagana ilość wody jest określana na podstawie intensywności nawadniania oraz wielkości nawadnianego obszaru. Należy przy tym uwzględnić parametry jakości wody. Jeśli chodzi o jakość, wskaźniki fizyczne i chemiczne różnią się. Wszystkie wody w naturze zawierają pewną ilość rozpuszczonych substancji. Ilość tych substancji, ich skład oraz wahania w okresie nawadniania wpływają na użyteczność wody. Woda używana do nawadniania musi spełniać podstawowe kryteria fizycznej jakości wody, a mianowicie:

    ·       obfitość źródeł,

    ·       temperatura i

    ·       ilość rozpuszczonych substancji.

    Niska temperatura wody nie jest dobra i prowadzi do czasowego spowolnienia wzrostu i rozwoju rośliny we wszystkich jej stadiach, a także do spadku plonów. Zimna woda doprowadzona do gleby różnymi metodami nawadniania zmniejsza zawartość dostępnych składników pokarmowych, aktywność mikrobiologiczną, a w niektórych przypadkach prowadzi do wystąpienia tzw. suszy fizjologicznej. Uważa się, że w naszych warunkach najkorzystniejsza temperatura wody to około 20°C.

    4. Rodzaje systemów nawadniających

    Generalnie istnieją dwa sposoby nawadniania: powierzchniowe i podpowierzchniowe. Najbardziej znane i na pewno najbardziej rozpowszechnione typy to kropelkowy w uprawie owoców i warzyw oraz sztuczny deszcz w uprawach polowych. Z pewnością dziś na rynku można znaleźć wielu producentów i dostawców wszelkiego rodzaju i typów systemów, a każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Najbardziej znanymi maszynami nawadniającymi są tajfuny, liniowe i obrotowe, a także zraszacze, pistolety natryskowe i systemy rurowe. Istnieją również samobieżne skrzydła deszczowe, mikrozraszacze, wbudowane węże-zakraplacze oraz stałe systemy z mobilnymi zraszaczami. Najnowszym produktem w tej dziedzinie są taśmy ściekowe, których zaletami jest równomierny przepływ kropel na całej długości taśmy, brak zapychania się i problemów z osadem w wodzie oraz stosunek ceny i jakości jest bardzo konkurencyjny. Aby działanie każdego z wybranych systemów było optymalne, należy ustawić automatyczną regulację przepływu wody i nasiąkanie niektórych elementów zgodnie z potrzebami uprawianych roślin. Istnieje możliwość zainstalowania czujnika deszczu, co dodatkowo optymalizuje wykorzystanie wody.

    4.1. Zalety systemu kropelkowego

    ·       Oszczędność energii dzięki niższemu ciśnieniu roboczemu.

    ·       Niskie zużycie wody i siły roboczej.

    ·       Ze względu na mniejszą ilość wody w układzie następuje mniejsze parowanie wody.

    ·       Możliwość dodawania składników odżywczych jednocześnie z nawadnianiem.

    ·       Nie ma potrzeby większej wstępnej aranżacji powierzchni.

    ·       Stwardnienie ziemi występuje nieznacznie, podobnie jak chwasty, ponieważ nie jest nawilżana cała powierzchnia.

    ·       System jest zazwyczaj w pełni zautomatyzowany, możliwe jest również sterowanie komputerowe.

    ·       Negatywny wpływ wiatru został wyeliminowany.

    ·       Ilość wody potrzebnej do nawadniania można dość dokładnie dozować.

    ·       Bardzo wygodna metoda nawadniania obszarów zabezpieczonych (szklarnie).

    ·       Koszty utrzymania i eksploatacji są często niższe w porównaniu z innymi metodami nawadniania.

    4.2. Wady systemu kropelkowego

    ·       Częste zapychanie się otworów zakraplaczy spowodowane osadami w wodzie takimi jak glony lub osady chemiczne, dlatego takie zakraplacze należy wymienić na nowe.

    ·       Duża długość rur utrudnia przemieszczanie się maszyn i ludzi.

    ·       Nie nadaje się do większych powierzchni.

    ·       Wysokie początkowe inwestycje w sprzęt i budowę systemu.

    4.3. Zalety sztucznego deszczu

    ·       Nawadnianie sztucznym deszczem można stosować zarówno na nierównych, jak i płaskich terenach, co pozwala uniknąć kosztownych i rozległych prac ziemnych, w rzeczywistości nie jest wymagane przygotowanie powierzchni terenu.

    ·       Nie ma erozji na zboczach.

    ·       Sprzęt nie zajmuje powierzchni uprawnej i nie przeszkadza w użytkowaniu maszyn.

    ·       Możliwość oszczędnego wykorzystania dostępnej wody dzięki dokładnemu dozowaniu dawki podlewania.

    ·       Dostosowując intensywność opadów, nawadnianie można stosować równie skutecznie na glebach mniej i bardziej przepuszczalnych.

    ·       Możliwość nawadniania nawet na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych.

    ·       Mniejsze zagęszczenie i stwardnienie gleby.

    ·       Równomierność wilgotności gleby.

    ·       Możliwość nawadniania świeżo zasianych lub porośniętych upraw.

    ·       Możliwość zastosowania fertygacji.

    ·       Możliwość zabezpieczenia przed mrozem poprzez nawadnianie przy bardzo małej intensywności deszczu.

    4.4. Wady sztucznego deszczu

    ·       Wysokie początkowe inwestycje w zakup sprzętu i budowę systemu.

    ·       Wysokie koszty użytkowania systemu.

    ·       Wiatr ma duży wpływ na nierównomierność deszczu i może ograniczyć lub uniemożliwić korzystanie z systemu.

    ·       Straty wody w postaci parowania ze strumieni i roślin.

    ·       Nie wszystkie urządzenia nadają się do podlewania wysokich upraw, a przesuwanie skrzydeł deszczowych jest trudne.

    ·       Zwiększa się możliwość występowania chorób roślin w niektórych uprawach.

    ·       Większa intensywność i wielkość kropli powoduje pojawienie się zaskorupienia, pogorszenie struktury gleby i ewentualne uszkodzenie wrażliwych roślin.

    ·       Konieczna jest konserwacja urządzeń i sprzętu nawet poza sezonem.

    5. Jak zainstalować systemy nawadniające?

    W zależności od wielkości działki, rodzaju instalacji i rodzaju hodowli, która będzie nawadniana, ekspert lub firma, którą zatrudnisz, w pierwszej kolejności zajmie się miejscem, w którym będzie pompa – turbina lub generator – która będzie pobierać wodę ze źródła i wpompowywać ją do systemu, ponieważ jest to najważniejsza część sprzętu. Miejsce to musi być przygotowane i zabezpieczone zgodnie z zaleceniami producenta, aby silniki mogły bezproblemowo funkcjonować. Dodatkowymi częściami są: kosz ssący, rura ssąca, wąż ssący, pompa próżniowa i „łabędzia szyja”, armatura, hydranty, filtry i inne. W przypadku systemu nawadniania kropelkowego następuje pomiar i ustalenie kierunku rur lub węży, ewentualnie zakopanie ich płytko lub zamocowanie tak, aby się nie poruszały. Jeśli chodzi o nawadnianie deszczowe, to w rzeczywistości jest to metalowa konstrukcja zwana w żargonie rampą deszczową. Cała konstrukcja wykonana jest z pustych rur stalowych ocynkowanych lub aluminiowo-stalowych. Na każdej kolumnie nośnej znajdują się dwa skrzydła ze zraszaczami, czyli dyszami wykonanymi w pewnej odległości. Kolumny ze skrzydłami są albo ustawione w określonych punktach działki, albo są ruchome i można je w razie potrzeby przesuwać, nawadniając w ten sposób całe pole. Skrzydła mają różne wymiary w zależności od modelu i producenta, mogą być mocowane do kolumny lub mieć połączenia zawiasowe z powodu obrotu skrzydeł wokół osi pionowej. Ponownie, w zależności od modelu i producenta, istnieją konstrukcje, które można przyczepić do maszyn rolniczych, i tak je przemieszczać i nawadniać teren.

    6. Jak utrzymywane są systemy nawadniające?

    Systemy nawadniające, w zależności od rodzaju, typu i modelu, jak i od producenta i dostawcy, mają z reguły okres gwarancji od 10 do 25 lat. To dość długi okres, dlatego większość z nich uwzględnia w swojej gwarancji regularne przeglądy i serwis posprzedażowy. W zasadzie oznacza to przybycie technika serwisowego co najmniej 2 razy w roku, przed i po sezonie, a także wizyty na wezwanie.

    Należy zauważyć, że większość z nich oferuje również montaż „pod klucz”, a także naprawę starych systemów lub od producentów, których już nie ma na rynku. „Pod klucz” jak w budownictwie oznacza opracowanie projektu, ustawienie i montaż, uruchomienie z gwarancją oraz przeszkolenie klienta w zakresie obsługi sprzętu.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    System nawadniania krzewow na działce 1000m2

    System nawadniania krzewów na terenie małej plantacji borowki amerykanskiej 1000m 16200 zł do 27000 zł

    ........

    System nawadniania trawnika ze zbiornika na deszczówkę

    System zraszacze podpięty pod wodę z deszczówki . Dwa zbiorniki na wode. 8100 zł do 13500 zł

    ........

    zbiornika na deszczówkę system nawadniania ogrodu

    Modernizuję dom. Mam betonowy zbiornik na deszczówkę w ziemi, nie podłączony. Oraz stary system nawadniania. Chciałam to zmodernizować ew jeszcze poradzić się co można jeszcze usprawnić (woda szara?) 4050 zł do 6750 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Przegladu systemu nawadniajacego, 200 m
    Systemy nawadniania, Lednogóra

    135 zł do 225 zł

    Cena, Uruchomienie nawadniania, 1000m
    Systemy nawadniania, Białe Błota

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Pilna wymiana zraszacza, 1
    Systemy nawadniania, Kazuń-Bielany

    135 zł do 225 zł

    Cena, System nawadniania ogrodu od podstaw, 3000m kw
    Systemy nawadniania, Kaletnik

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, Naprawa systemu nawadniania, 1 szt.
    Systemy nawadniania, Andrychów

    90 zł do 150 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Systemy nawadniania?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Systemy nawadniania cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    351+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Systemy nawadniania
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone