Dla obszaru

  Zagospodarowanie terenu wokół domu Cena

  Ile kosztuje kształtowanie krajobrazu? Zagospodarowanie terenu wokół domu obejmuje tak wiele różnych prac, że bardzo trudno jest podać przybliżone ceny. Na przykład kopanie kanału, układanie rur wodociągowych i kanalizacyjnych, układanie kostki brukowej, kładzenie asfaltu lub układanie trawy może kosztować od 300 do 500 PLN / m2.

  Komu powierzyć zagospodarowanie terenu? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych ekspertów w dziedzinie kształtowania krajobrazu w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Szybko znajdź fachowca - łatwo i bezpłatnie!
  Wyślij zapytanie

  Cena zagospodarowania terenu


  Cena zagospodarowania terenu. Cena wykopu kanałów, ułożenia rur wodociągowych i kanalizacyjnych, kostki brukowej, asfaltowania lub ułożenia murawy trawiastej.

  300.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  400.00 zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  500.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Zagospodarowanie terenu wokół domu (2024)

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Zagospodarowanie terenu wokół domu – wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu – co musisz wiedzieć?

  Zagospodarowanie terenu wokół domu
  Kształtowanie krajobrazu należy pozostawić fachowcom

   

  Rzadko decydujesz się na kompletną aranżację ogrodu czy podwórka, dlatego tym ważniejsze jest, abyś, gdy już się zdecydowałeś, zrobić to właściwie. Aby uniknąć typowych błędów, nadmiernych kosztów i oczywiście utraty nerwów i czasu, gdy wydaje się, że jest go coraz mniej, zalecamy zatrudnienie profesjonalistów.

  1.1. Jak się zabrać za urządzenie podwórza?

  Początek i sposób aranżacji, z jednej strony zależą od samego objektu, danych warunków i możliwości, a z drugiej od Państwa życzeń. Nadrzędnym celem jakościowego zagospodarowania terenu jest połączenie domu i ogrodu w jedną całość, dzięki czemu można w pełni cieszyć się każdą chwilą spędzoną na świeżym powietrzu. Jednocześnie należy zapewnić schronienie przed warunkami atmosferycznymi i zmianami pogodowymi - słońcem, wiatrem, deszczem - ale także przed zwierzętami i niechcianymi spojrzeniami lub obcymi osobami. Należy uważać, aby nie zakłócać harmonii wyglądu domu, podwórka i otoczenia. Wszystko to można osiągnąć poprzez przemyślany dobór roślin i naturalnych rodzimych materiałów.

  1.2. Najlepszy czas na planowanie i wykonanie

  Planowanie najlepiej rozpocząć jesienią, aby mieć wystarczająco dużo czasu na przemyślenie i wypróbowanie swoich życzeń i pomysłów, ale także poszukać ekspertów, którzy pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązania i zrobić pierwsze plany. Jeśli plan będzie gotowy do końca stycznia, pozostanie wystarczająco dużo czasu na zarezerwowanie terminów prac. Jest to również idealny czas na prace na zewnątrz, pamiętając, że w nocy temperatury nie mogą być poniżej zera. Rośliny głównie zaczyna się sadzić od kwietnia; jednak jeśli się spóźnisz, odłóż sadzenie do jesieni, ponieważ letnie upały temu nie sprzyjają. Jesień to dobry czas na sadzenie, ponieważ rośliny zakorzenią się zimą, a następnej wiosny całą energię skupią na kształtowaniu zielonej masy. Zwykle na kompletne zagospodarowanie terenu wystarczy miesiąc lub dwa, ale zależy to głównie od wielkości powierzchni i warunków pogodowych, gdzie temperatura zewnętrzna jest mniej ważna niż ilość opadów. Całkowicie przemoczona gleba uniemożliwia pracę.

  1.3. Ciągła dbałość jest bardzo ważna!

  Bez regularnego utrzymywania każdy ogród czy działka szybko przepada, a gdy wyglądają na zaniedbane i zaniechane, nikt nie czuje się w nich komfortowo. W ciągu jednego lata ogród może „zdziczeć”, ponieważ rośliny dążą do naturalnego stanu wzrostu i rozwoju. Agresywne i otporne gatunki, które przeżywają samodzielnie, „duszą” te łagodniejsze i bardziej wrażliwe, które wymagają staranniejszej opieki. Pielęgnacja ogrodu zwykle obejmuje czyszczenie (usuwanie suchych odpadów, kamieni, usuwanie zwiędłych roślin itp.), Koszenie trawy oraz przycinanie i kształtowanie roślin i drzew. Ważne jest, aby regularnie kontrolować drzewa owocowe, drzewa i krzewy ozdobne oraz usuwać suche gałęzie i liście. Pielęgnacja obejmuje również utrzymywanie żywopłotów, rabat kwiatowych, trawników i ścieżek. Ostatnimi są elementy ogrodu (ogrodzenie, brama, pergola itp.), które w razie potrzeby należy naprawić, pomalować lub wymienić.

  2. Rodzaje prac w zakresie kształtowania krajobrazu

  Wymienimy tylko niektóre z najczęstszych prac przy urządzaniu ogrodu, podwórka i działki.

  2.1. Sadzenie trawy

  Przed posianiem trawy należy przeprowadzić analizę gleby, aby wiedzieć, jaki jest jej skład i jaka trawa będzie najlepsza. Kopanie i wyrównywanie powierzchni powinno odbywać się ręcznie lub przy lekkiej mechanizacji, aby później nie doszło do osunięć ziemi i erozji. Ciężka mechanizacja może uszkodzić strukturę gleby tak, że później nie będzie dobrego drenażu, co w końcu spowoduje gnicie systemu korzeniowego trawy. Po wyrównaniu i przygotowaniu planowanego terenu należy posypać go nawozem, aby wzbogacić glebę o składniki odżywcze, a na końcu następuje sam siew trawy.

  2.2. Sadzenie i przycinanie roślin i drzew

  Dla urządzenia ogrodu dobrze jest wykonać plan i szkice zgodnie z wszelkimi wymaganiami fachowymi i możliwościami przestrzeni. Ważne jest również, aby wybierać rośliny, które mogą dobrze się rozwijać na danym terenie, nie odbiegając od estetyki otoczenia. Sadzenie i pielęgnacja ogrodu, podwórka lub działki wymaga wiedzy, poświęcenia, miłości, wysiłku fizycznego i dużo czasu.

  2.3. Brukowanie

  Płytki można układać tylko na przygotowanym podłożu. Układa się je na ubitym gruncie lub betonie. Płyty betonowe najczęściej wykorzystuje się do układania nawierzchni na podwórku czy w ogrodzie, ale także przy wykonywaniu drogi dojazdowej, a sposób ich ułożenia zależy od przeznaczenia - czy będą służyć pieszym czy pojazdom.

  2.4. System podlewania

  Ponieważ dziś coraz mniej czasu można zarezerwować na beztroskie podlewanie kwiatów i traw, automatyczny system podlewania jest z pewnością właściwym rozwiązaniem dla Ciebie. Co więcej, zapewniamy utrzymywanie zieleni nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. System automatycznego nawadniania jest najczęściej stosowany do trawników, rabat kwiatowych i drzew. Należy zaplanować konfigurację systemu. Najlepiej jest to zrobić, gdy ogród jest jeszcze w fazie koncepcyjnej, a właściwie powinien zaplanować go architekt krajobrazu, który najlepiej wie, jakie elementy powinien on zawierać.

  2.5. Elementy artystyczne w ogrodzie

  Ogród, podwórko lub działka, w których jest tylko zieleń, są z pewnością piękne i naturalne, ale nie są ciekawe. Rośliny nieustannie zmieniają wyznaczone elementy, co stwarza z jednej strony dynamikę, az drugiej trwałość , dzięki czemu przestrzeń  wygląda na lepiej zagospodarowaną i przyjemniejszą do przebywania. Na przykład w domku ogródkowym można przechowywać narzędzia i różnego rodzaju sprzęty, a wolny czas spędzać w pawilonie lub altanie, a może na zadaszonym tarasie lub werandzie, nawet gdy słońce jest najsilniejsze lub pada deszcz. Dodatkowymi, artystycznymi elementami mogą być również ścieżki, ogrodzenia, bramy, zadaszenia czy schody.

  3. Procedura

  Niezależnie od tego, czy odnawiasz podwórko, czy tworzysz nowy ogród, ten przegląd prac powinien dać ci wgląd w to, czego możesz się spodziewać. Jednym słowem proces kształtowania krajobrazu można podzielić na dwie części - planowanie i realizację.

  3.1. Planowanie

  Faza planowania obejmuje analizę, zbieranie pomysłów i szkicowanie. Wtedy najczęściej współpracujesz z architektem krajobrazu i ogrodnikami. Od Ciebie zależy, jak przedstawisz swoje pomysły i życzenia, a od nich zależy, jak i w jakim stopniu można je osiągnąć w danej przestrzeni i w istniejących warunkach, lub zasugerują coś trzeciego. Kiedy wszystko uzgodnicie i zharmonizujecie, przechodzi się do szkicowania i planowania, a właściwie umieszczania w przestrzeni określonych elementów budowlanych i doboru materiałów do nich, a także aranżacji nasadzeń drzew, roślin i kwiatów.

  Kroki:

  1. Poszukaj pomysłów w Internecie lub w specjalistycznych magazynach i zdecyduj, jakie elementy chciałbyś mieć na swoim podwórku i jak chciałbyś, aby wszystko wyglądało.

  2. Dokonaj oszacowania.

  3. Poszukaj możliwych projektantów i wykonawców, zrób krótką listę i umów się na spotkanie i konsultacje.

  4. Wybierz tego, który najbardziej Ci odpowiada.

  5. W fazie planowania spotkasz się z projektantem kilka razy, dopóki wszystkiego nie uzgodnicie.

  6. Potwierdzenie ostatecznego porozumienia.

  3.2. Realizacja

  Inwestorzy najczęściej decydują się na pozostawienie prac związanych z kształtowaniem krajobrazu profesjonalnym wykonawcom, specjalizującym się w kształtowaniu ogrodów i otoczenia. Może to być jeden wykonawca, który zajmie się wszystkim, od budowy, bruku po zagospodarowanie terenu, a możesz zdecydować się i na więcej niż jednego. Na przykład jeden wykonawca wykonał basen, inny brukował, trzeci wykonał drewniany taras, czwarty urządził ogród. Na tym etapie projektant i wykonawcy ściśle współpracują przy realizacji planu. Kiedy wszystko się skończy, Twój ogród będzie gotowy, abyś mógł się nim cieszyć z rodziną i przyjaciółmi.

  Kroki:

  1. Omówienie oferty i wycena inwestycji

  2. Drobne wyburzenia (w razie potrzeby)

  3. Roboty ziemne i zapewnienie odpowiedniego odwodnienia

  4. Wykopy ziemne i budowa basenów lub stawów

  5. Rozprowadzenie mediów (woda, gaz, prąd) i wody użytkowej

  6. Instalacja systemów nawadniających

  7. Budowa i układanie płytek (ściany i murki oporowe, budowa wyposażenia placu itp.)

  8. Montaż tarasów, zadaszeń, ogrodzeń i nie tylko

  9. Montaż elementów zewnętrznych (kuchnia letnia, murowana piekarnia lub grill itp.)

  10. Sadzenie traw, roślin, krzewów i drzew

  11. Testowanie zainstalowanych systemów (do nawadniania, gazu, oświetlenia)

  12. Końcowe czyszczenie i udzielanie instrukcji użytkowania i konserwacji.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Zagospodarowanie terenu wokół domu?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Mam wstępny projek do dopracowania, potrzebuję założyć ogród z nawadni

  Proszę o kontakt telefoniczny 6075 zł do 10125 zł

  ........

  schody i taras przy domu chodnik wjazd podwórko umiejscowienie zieleni

  Witam, potrzebuję projektu aranżacji podwórka. w tym roku w czerwcu planujemy rozbudowę domu z lat 60 niestety nie mamy pomysłu jak wykonać schody oraz taras przy domu. Potrzebujemy rozrysować wjazd, chodnik i pozostałe rzeczy niezbędne do dalszych prac w przyszłości. 10125 zł do 16875 zł

  ........

  wyrównac działkę, przekopac i przewalcowac

  teren dzialki po budowie wyrownac, posprzatac, ogarnac 8100 zł do 13500 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Zlecę wykonanie tarasu, Około 20/25m/2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Tolkmicko

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Zrobienie ogrodu, 350
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Kisielice

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Niwelacja terenu, 200m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Mogilno

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Wyrównać teren przed domem, 120m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Kędzierzyn-Koźle

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, wykonanie chodników, podjazdu, przygotowania trawnika, chodniki, podjazd, miejsce parkingowe ok 100 m2, trawnik ok 600 m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Knurów

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, kostka brukowa + zagospodarowanie ogródka, ok 20 m 2 kostka + ? zagospodarowanie ogródka
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Zebrzydowice

  1710 zł do 2850 zł

  Cena, Podjazd wymiana gruntu na kliniec, 40m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Komorów

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, wyrównania terenu ,działki po budowie zdarcie górnej nawierzchni itd., 986mkw.
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Trzebciny

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Plan ogrodu .przekopanie zrobiene kwietniki .posadzenia i przesadzenie, 500m
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Joniec

  1440 zł do 2400 zł

  Cena, drzewa iglaste, krzewy, wyrównanie terenu, 700 m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Szczenurze

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, ułożenie tymczasowego chodnika do domu: robocizna + materiał, 15 metrów długości, ok. 1,5 szerokości
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Teresin

  900 zł do 1500 zł

  Cena, nawiezienie ziemi, wyrównanie terenu, działka 800mk - dom 100mk
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Wierzchowo

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, wyrównanie terenu, 500
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Siemyśl

  720 zł do 1200 zł

  Cena, prace ślusarskie,, zagospodarowanie terenu wokół firmy, malowanie parkingu,
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Cieplewo

  540 zł do 900 zł

  Cena, zagospodarowanie przestrzeni przed domem, 300m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Połczyn-Zdrój

  540 zł do 900 zł

  Cena, schody taras ogródek droga, 400m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Kraków

  9000 zł do 15000 zł

  Cena, Wyrównanie terenu, Polbruk, stopień, jedna schoda, 70
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Lniano

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, chodniki, miejsca utwardzone, miejsca parkingowe, powierzchnia podwórka ok. 150 m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Sopot

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, projektu i wykonania prac w etapach, powierzchnia działki 1164m ale wokół domu jest ok. 800m
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Łysomice

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Poprawa funkcjonalności i wyglądu podwórka, 1550 m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Warszawa

  450 zł do 750 zł

  Cena, zagospodarowanie przestrzeni przed szpitalem RCO,
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Radom

  900 zł do 1500 zł

  Cena, zagospodarowanie podwórka + ogrodzenie, 2000 m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Zabłudów

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Obrzeża, kostka, płyty chodnikowe, palisady,
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Bierna

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, parking, chodnik, utwardzenie terenu, 15ar
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Zebrzydowice

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Trawę pod małe boisko piłkarskie 22x50m, 1100-1200
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Wola Zarczycka

  9000 zł do 15000 zł

  Cena, wyrównanie terenu, niwelacja, profilowanie terenu przygotowanie gruntu, 200 m2
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Wałbrzych

  15660 zł do 26100 zł

  Cena, Projekt zagosp. terenu, ogród, wjazd, wiata sam., taras, ogrodzenie,
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Siemianowice Śląskie

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Wyrównanie terenu. Przygotowanie podłoża pod trawnik. , 5-6 arów
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Trzmielewo

  630 zł do 1050 zł

  Cena, Wycinka drzewa na posesji. , 20 metrowa sosna z podwójnym pniem
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Słubice

  180 zł do 300 zł

  Cena, Uporzadkowac, wyrownac teren, zasiac trawe, 35000
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Gdańsk

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Niwelacja ,
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Krynica Morska

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Uporządkowanie działki rekreacyjnej, założenie ogrodu, 1500
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Cieszyno

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, Zapytanie o wyrównanie i częściowo zasypanie niedużego zbiornika, 30m
  Zagospodarowanie terenu wokół domu, Olsztynek

  540 zł do 900 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Zagospodarowanie terenu wokół domu cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  830+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Zagospodarowanie terenu wokół domu
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone