Dla obszaru

    Zagospodarowanie terenu wokół domu Cena

    Ile kosztuje kształtowanie krajobrazu? Zagospodarowanie terenu wokół domu obejmuje tak wiele różnych prac, że bardzo trudno jest podać przybliżone ceny. Na przykład kopanie kanału, układanie rur wodociągowych i kanalizacyjnych, układanie kostki brukowej, kładzenie asfaltu lub układanie trawy może kosztować od 300 do 500 PLN / m2.

    Komu powierzyć zagospodarowanie terenu? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych ekspertów w dziedzinie kształtowania krajobrazu w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena zagospodarowania terenu


    Cena zagospodarowania terenu. Cena wykopu kanałów, ułożenia rur wodociągowych i kanalizacyjnych, kostki brukowej, asfaltowania lub ułożenia murawy trawiastej.

    300.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    500.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Zagospodarowanie terenu wokół domu

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Zagospodarowanie terenu wokół domu – wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu – co musisz wiedzieć?

    Zagospodarowanie terenu wokół domu
    Kształtowanie krajobrazu należy pozostawić fachowcom

     

    Rzadko decydujesz się na kompletną aranżację ogrodu czy podwórka, dlatego tym ważniejsze jest, abyś, gdy już się zdecydowałeś, zrobić to właściwie. Aby uniknąć typowych błędów, nadmiernych kosztów i oczywiście utraty nerwów i czasu, gdy wydaje się, że jest go coraz mniej, zalecamy zatrudnienie profesjonalistów.

    1.1. Jak się zabrać za urządzenie podwórza?

    Początek i sposób aranżacji, z jednej strony zależą od samego objektu, danych warunków i możliwości, a z drugiej od Państwa życzeń. Nadrzędnym celem jakościowego zagospodarowania terenu jest połączenie domu i ogrodu w jedną całość, dzięki czemu można w pełni cieszyć się każdą chwilą spędzoną na świeżym powietrzu. Jednocześnie należy zapewnić schronienie przed warunkami atmosferycznymi i zmianami pogodowymi - słońcem, wiatrem, deszczem - ale także przed zwierzętami i niechcianymi spojrzeniami lub obcymi osobami. Należy uważać, aby nie zakłócać harmonii wyglądu domu, podwórka i otoczenia. Wszystko to można osiągnąć poprzez przemyślany dobór roślin i naturalnych rodzimych materiałów.

    1.2. Najlepszy czas na planowanie i wykonanie

    Planowanie najlepiej rozpocząć jesienią, aby mieć wystarczająco dużo czasu na przemyślenie i wypróbowanie swoich życzeń i pomysłów, ale także poszukać ekspertów, którzy pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązania i zrobić pierwsze plany. Jeśli plan będzie gotowy do końca stycznia, pozostanie wystarczająco dużo czasu na zarezerwowanie terminów prac. Jest to również idealny czas na prace na zewnątrz, pamiętając, że w nocy temperatury nie mogą być poniżej zera. Rośliny głównie zaczyna się sadzić od kwietnia; jednak jeśli się spóźnisz, odłóż sadzenie do jesieni, ponieważ letnie upały temu nie sprzyjają. Jesień to dobry czas na sadzenie, ponieważ rośliny zakorzenią się zimą, a następnej wiosny całą energię skupią na kształtowaniu zielonej masy. Zwykle na kompletne zagospodarowanie terenu wystarczy miesiąc lub dwa, ale zależy to głównie od wielkości powierzchni i warunków pogodowych, gdzie temperatura zewnętrzna jest mniej ważna niż ilość opadów. Całkowicie przemoczona gleba uniemożliwia pracę.

    1.3. Ciągła dbałość jest bardzo ważna!

    Bez regularnego utrzymywania każdy ogród czy działka szybko przepada, a gdy wyglądają na zaniedbane i zaniechane, nikt nie czuje się w nich komfortowo. W ciągu jednego lata ogród może „zdziczeć”, ponieważ rośliny dążą do naturalnego stanu wzrostu i rozwoju. Agresywne i otporne gatunki, które przeżywają samodzielnie, „duszą” te łagodniejsze i bardziej wrażliwe, które wymagają staranniejszej opieki. Pielęgnacja ogrodu zwykle obejmuje czyszczenie (usuwanie suchych odpadów, kamieni, usuwanie zwiędłych roślin itp.), Koszenie trawy oraz przycinanie i kształtowanie roślin i drzew. Ważne jest, aby regularnie kontrolować drzewa owocowe, drzewa i krzewy ozdobne oraz usuwać suche gałęzie i liście. Pielęgnacja obejmuje również utrzymywanie żywopłotów, rabat kwiatowych, trawników i ścieżek. Ostatnimi są elementy ogrodu (ogrodzenie, brama, pergola itp.), które w razie potrzeby należy naprawić, pomalować lub wymienić.

    2. Rodzaje prac w zakresie kształtowania krajobrazu

    Wymienimy tylko niektóre z najczęstszych prac przy urządzaniu ogrodu, podwórka i działki.

    2.1. Sadzenie trawy

    Przed posianiem trawy należy przeprowadzić analizę gleby, aby wiedzieć, jaki jest jej skład i jaka trawa będzie najlepsza. Kopanie i wyrównywanie powierzchni powinno odbywać się ręcznie lub przy lekkiej mechanizacji, aby później nie doszło do osunięć ziemi i erozji. Ciężka mechanizacja może uszkodzić strukturę gleby tak, że później nie będzie dobrego drenażu, co w końcu spowoduje gnicie systemu korzeniowego trawy. Po wyrównaniu i przygotowaniu planowanego terenu należy posypać go nawozem, aby wzbogacić glebę o składniki odżywcze, a na końcu następuje sam siew trawy.

    2.2. Sadzenie i przycinanie roślin i drzew

    Dla urządzenia ogrodu dobrze jest wykonać plan i szkice zgodnie z wszelkimi wymaganiami fachowymi i możliwościami przestrzeni. Ważne jest również, aby wybierać rośliny, które mogą dobrze się rozwijać na danym terenie, nie odbiegając od estetyki otoczenia. Sadzenie i pielęgnacja ogrodu, podwórka lub działki wymaga wiedzy, poświęcenia, miłości, wysiłku fizycznego i dużo czasu.

    2.3. Brukowanie

    Płytki można układać tylko na przygotowanym podłożu. Układa się je na ubitym gruncie lub betonie. Płyty betonowe najczęściej wykorzystuje się do układania nawierzchni na podwórku czy w ogrodzie, ale także przy wykonywaniu drogi dojazdowej, a sposób ich ułożenia zależy od przeznaczenia - czy będą służyć pieszym czy pojazdom.

    2.4. System podlewania

    Ponieważ dziś coraz mniej czasu można zarezerwować na beztroskie podlewanie kwiatów i traw, automatyczny system podlewania jest z pewnością właściwym rozwiązaniem dla Ciebie. Co więcej, zapewniamy utrzymywanie zieleni nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. System automatycznego nawadniania jest najczęściej stosowany do trawników, rabat kwiatowych i drzew. Należy zaplanować konfigurację systemu. Najlepiej jest to zrobić, gdy ogród jest jeszcze w fazie koncepcyjnej, a właściwie powinien zaplanować go architekt krajobrazu, który najlepiej wie, jakie elementy powinien on zawierać.

    2.5. Elementy artystyczne w ogrodzie

    Ogród, podwórko lub działka, w których jest tylko zieleń, są z pewnością piękne i naturalne, ale nie są ciekawe. Rośliny nieustannie zmieniają wyznaczone elementy, co stwarza z jednej strony dynamikę, az drugiej trwałość , dzięki czemu przestrzeń  wygląda na lepiej zagospodarowaną i przyjemniejszą do przebywania. Na przykład w domku ogródkowym można przechowywać narzędzia i różnego rodzaju sprzęty, a wolny czas spędzać w pawilonie lub altanie, a może na zadaszonym tarasie lub werandzie, nawet gdy słońce jest najsilniejsze lub pada deszcz. Dodatkowymi, artystycznymi elementami mogą być również ścieżki, ogrodzenia, bramy, zadaszenia czy schody.

    3. Procedura

    Niezależnie od tego, czy odnawiasz podwórko, czy tworzysz nowy ogród, ten przegląd prac powinien dać ci wgląd w to, czego możesz się spodziewać. Jednym słowem proces kształtowania krajobrazu można podzielić na dwie części - planowanie i realizację.

    3.1. Planowanie

    Faza planowania obejmuje analizę, zbieranie pomysłów i szkicowanie. Wtedy najczęściej współpracujesz z architektem krajobrazu i ogrodnikami. Od Ciebie zależy, jak przedstawisz swoje pomysły i życzenia, a od nich zależy, jak i w jakim stopniu można je osiągnąć w danej przestrzeni i w istniejących warunkach, lub zasugerują coś trzeciego. Kiedy wszystko uzgodnicie i zharmonizujecie, przechodzi się do szkicowania i planowania, a właściwie umieszczania w przestrzeni określonych elementów budowlanych i doboru materiałów do nich, a także aranżacji nasadzeń drzew, roślin i kwiatów.

    Kroki:

    1. Poszukaj pomysłów w Internecie lub w specjalistycznych magazynach i zdecyduj, jakie elementy chciałbyś mieć na swoim podwórku i jak chciałbyś, aby wszystko wyglądało.

    2. Dokonaj oszacowania.

    3. Poszukaj możliwych projektantów i wykonawców, zrób krótką listę i umów się na spotkanie i konsultacje.

    4. Wybierz tego, który najbardziej Ci odpowiada.

    5. W fazie planowania spotkasz się z projektantem kilka razy, dopóki wszystkiego nie uzgodnicie.

    6. Potwierdzenie ostatecznego porozumienia.

    3.2. Realizacja

    Inwestorzy najczęściej decydują się na pozostawienie prac związanych z kształtowaniem krajobrazu profesjonalnym wykonawcom, specjalizującym się w kształtowaniu ogrodów i otoczenia. Może to być jeden wykonawca, który zajmie się wszystkim, od budowy, bruku po zagospodarowanie terenu, a możesz zdecydować się i na więcej niż jednego. Na przykład jeden wykonawca wykonał basen, inny brukował, trzeci wykonał drewniany taras, czwarty urządził ogród. Na tym etapie projektant i wykonawcy ściśle współpracują przy realizacji planu. Kiedy wszystko się skończy, Twój ogród będzie gotowy, abyś mógł się nim cieszyć z rodziną i przyjaciółmi.

    Kroki:

    1. Omówienie oferty i wycena inwestycji

    2. Drobne wyburzenia (w razie potrzeby)

    3. Roboty ziemne i zapewnienie odpowiedniego odwodnienia

    4. Wykopy ziemne i budowa basenów lub stawów

    5. Rozprowadzenie mediów (woda, gaz, prąd) i wody użytkowej

    6. Instalacja systemów nawadniających

    7. Budowa i układanie płytek (ściany i murki oporowe, budowa wyposażenia placu itp.)

    8. Montaż tarasów, zadaszeń, ogrodzeń i nie tylko

    9. Montaż elementów zewnętrznych (kuchnia letnia, murowana piekarnia lub grill itp.)

    10. Sadzenie traw, roślin, krzewów i drzew

    11. Testowanie zainstalowanych systemów (do nawadniania, gazu, oświetlenia)

    12. Końcowe czyszczenie i udzielanie instrukcji użytkowania i konserwacji.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    kostka brukowa + zagospodarowanie ogródka

    Chciałabym do istniejącej już kostki "dorobić" łuk do parkowania samochodu, przebudować mały ogródek oraz położyć kamienne schody na skarpie do strumyka. 7695 zł do 12825 zł

    ........

    Podjazd wymiana gruntu na kliniec

    Wymiana górnej warstwy gruntu na podjeździe do garażu na kliniec. 40m2 6075 zł do 10125 zł

    ........

    wyrównania terenu ,działki po budowie zdarcie górnej nawierzchni itd.

    wyrównanie powierzchni działki po budowie, zdarcie górnej nawierzchni, czyli usunięcie chwastów, humus, który mam zgromadzony w rogu działki również pozbawić chwastów,humus rozsypać połączyć z piachem gruboziarnistym , gdy zabraknie ziemi dobrej dowieźć,wyrównać ze skosem do drogi, ziemię przeorać ,położyć siatkę na krety.Na działce jest garaż blaszak, na czas prac przestawić go na sąsiednią działkę.Przygotować teren do wiosny do kładzenia kostki brukowej , prac, z wodami opadowymi , do nasadzeń itd. 8100 zł do 13500 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Plan ogrodu .przekopanie zrobiene kwietniki .posadzenia i przesadzenie, 500m
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Joniec

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, drzewa iglaste, krzewy, wyrównanie terenu, 700 m2
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Szczenurze

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, ułożenie tymczasowego chodnika do domu: robocizna + materiał, 15 metrów długości, ok. 1,5 szerokości
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Teresin

    900 zł do 1500 zł

    Cena, nawiezienie ziemi, wyrównanie terenu, działka 800mk - dom 100mk
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Wierzchowo

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, wyrównanie terenu, 500
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Siemyśl

    720 zł do 1200 zł

    Cena, prace ślusarskie,, zagospodarowanie terenu wokół firmy, malowanie parkingu,
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Cieplewo

    540 zł do 900 zł

    Cena, zagospodarowanie przestrzeni przed domem, 300m2
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Połczyn-Zdrój

    540 zł do 900 zł

    Cena, schody taras ogródek droga, 400m2
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Kraków

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, Wyrównanie terenu, Polbruk, stopień, jedna schoda, 70
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Lniano

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, chodniki, miejsca utwardzone, miejsca parkingowe, powierzchnia podwórka ok. 150 m2
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Sopot

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, projektu i wykonania prac w etapach, powierzchnia działki 1164m ale wokół domu jest ok. 800m
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Łysomice

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Poprawa funkcjonalności i wyglądu podwórka, 1550 m2
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Warszawa

    450 zł do 750 zł

    Cena, zagospodarowanie przestrzeni przed szpitalem RCO,
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Radom

    900 zł do 1500 zł

    Cena, zagospodarowanie podwórka + ogrodzenie, 2000 m2
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Zabłudów

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Obrzeża, kostka, płyty chodnikowe, palisady,
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Bierna

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, parking, chodnik, utwardzenie terenu, 15ar
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Zebrzydowice

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Trawę pod małe boisko piłkarskie 22x50m, 1100-1200
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Wola Zarczycka

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, wyrównanie terenu, niwelacja, profilowanie terenu przygotowanie gruntu, 200 m2
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Wałbrzych

    15660 zł do 26100 zł

    Cena, Projekt zagosp. terenu, ogród, wjazd, wiata sam., taras, ogrodzenie,
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Siemianowice Śląskie

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Wyrównanie terenu. Przygotowanie podłoża pod trawnik. , 5-6 arów
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Trzmielewo

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Wycinka drzewa na posesji. , 20 metrowa sosna z podwójnym pniem
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Słubice

    180 zł do 300 zł

    Cena, Uporzadkowac, wyrownac teren, zasiac trawe, 35000
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Gdańsk

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Niwelacja ,
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Krynica Morska

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Uporządkowanie działki rekreacyjnej, założenie ogrodu, 1500
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Cieszyno

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Zapytanie o wyrównanie i częściowo zasypanie niedużego zbiornika, 30m
    Zagospodarowanie terenu wokół domu, Olsztynek

    540 zł do 900 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Zagospodarowanie terenu wokół domu?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Zagospodarowanie terenu wokół domu cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    830+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Zagospodarowanie terenu wokół domu
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone