Dla obszaru

    Kamieniarz, obrabiacz kamieni Cena

    Ile kosztują prace kamieniarskie? Cena zależy od złożoności terenu, rodzaju kamienia i sposobu cięcia, a także jaki jest kamieniarz. Średnia cena ułożenia kamienia naturalnego o standardowych wymiarach na przygotowanym podłożu to około 80 PLN / m2. Ceny samego kamienia są zupełnie różne; Pierwszą cechą, od której zależy cena, jest twardość - im twardszy kamień, tym droższa obróbka. Jednak twardszy kamień wchłania mniej wody, mniej pęka i jest trwalszy. Ważne są również wymiary; większy rozmiar elementu, wyższa cena. Ceny porfiru o standardowych wymiarach i grubości 1-4 cm wahają się od 150 do 200 PLN. Ceny za wykonanie bardziej wymagających elementów jednostkowych są wyższe. Cena nagrobków wykonanych z kamienia naturalnego wraz z montażem waha się od 4.000 do 8.000 PLN.

    Komu powierzyć prace kamieniarskie? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych kamieniarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena nagrobka


    Cena nagrobka. Cena za przeciętny nagrobek wykonany z kamienia naturalnego wraz z montażem.

    4000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    8000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Kamieniarz

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Parapet wewnętrzny granitowy

    Cena parapetu wewnętrznego z granitu. Cena parapetu granitowego, standardowa grubość 2 cm bez montażu.


    m

    zł/m

    Parapet wewnętrzny z marmuru

    Cena parapetu wewnętrznego z marmuru. Cena parapetu marmurowego, standardowa grubość 2 cm bez montażu.


    m

    zł/m

    Parapet wewnętrzny ze sztucznego kamienia

    Cena parapetu wewnętrznego wykonanego ze sztucznego kamienia. Cena parapetu z kamienia sztucznego, standardowa grubość 2 cm bez montażu.


    m

    zł/m

    Parapet zewnętrzny granitowy

    Cena parapetu zewnętrznego z granitu. Cena parapetu granitowego, standardowa grubość 2 cm bez montażu.


    m

    zł/m

    Parapet zewnętrzny ze sztucznego kamienia

    Cena parapetu zewnętrznego ze sztucznego kamienia. Cena parapetu z kamienia sztucznego, standardowa grubość 2 cm bez montażu.


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Kamień - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Kamień - co trzeba wiedzieć?

    Kamień jest materiałem naturalnym i wielofunkcyjnym. Dzięki swoim właściwościom i wyglądowi doskonale nadaje się do obłorzenia powierzchni zewnętrznych jak i wewnętrznych.

    Kamieniarz
    Kamień wnosi elegancję do każdej przestrzeni

     

    1.1. Najczęściej używane rodzaje kamienia

    Marmur to metamorficzny rodzaj kamienia, który można polerować. Ze względu na swoją „miękkość” jest bardziej wrażliwy niż inne i łatwo ulega uszkodzeniu. Pochłania wilgoć i reaguje na zmiany atmosferyczne, dlatego polecany jest do wyposażenia wnętrz.

    Granit to bardzo twardy i zwarty rodzaj kamienia magmowego. Jest bardzo mocny i odporny na uderzenia i najlepiej nadaje się do wykładzin podłogowych, blatów roboczych i wszystkich innych powierzchni, które są bezpośrednio narażone na wysokie i częste obciążenia. Istnieje ponad sto rodzajów granitu.

    Piaskowiec jest rodzajem kamienia osadowego o szorstkiej strukturze składającej się z warstw piasku kwarcowego. Występuje w wielu wariantach. Niektóre piaskowce (w zależności od składu) są odporne na wpływy meteorologiczne i bardzo łatwe w obróbce, dlatego często wykorzystywane są w budownictwie lądowym lub jako ostatnia warstwa elewacji. Ponieważ dobrze wchłaniają farbę, piaskowce są coraz częściej wykorzystywane do okładzin ścian wewnętrznych.

    Wapień to rodzaj kamienia osadowego, który powstaje ze skamieniałych szczątków flory i fauny. Wapień jest wszędzie i jest najbardziej rozpowszechnionym i najczęściej używanym rodzajem kamienia, zarówno w rzemiośle, jak i w architekturze i budownictwie.

    Łupek to również metamorficzny rodzaj kamienia, którego powierzchnia i wnętrze mają tę samą strukturę. Składa się z gliny, krzemienia i łupka, dzięki czemu występuje w kilku kolorach i odcieniach czerwieni i zieleni. Jest często stosowany do wykładzin podłogowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

    Aglomerat to sztuczny kamień, który powstaje z różnych części kruszcu, czyli kawałków kamienia naturalnego, do którego dodaje się spoiwo – najczęściej cement, a może to być również żywica epoksydowa lub poliester. Najbardziej znanym i najstarszym rodzajem tego kamienia jest lastryko, które od setek lat jest używane w budownictwie. Obecnie najpopularniejszymi rodzajami sztucznego kamienia są kwarcowe, ponieważ wyglądają naturalnie, są bardzo odporne na wstrząsy i plamy, są twarde i trwałe oraz niezwykle łatwe w utrzymaniu. Najlepszym przykładem takiego kamienia jest tzw. marmur techniczny.

    1.2. Obróbka powierzchni kamienia

    Dzięki polerowaniu kamień staje się gładką, błyszczącą powierzchnią, która odbija każdy pojedynczy kryształ. W zależności od rodzaju kamienia polerowana powierzchnia ma różną trwałość. Do polerowania najlepiej nadają się marmur, granit i wapień, ale należy je regularnie konserwować, aby nie straciły wysokiego połysku.

    Szlifowanie daje gładką, ale matową powierzchnię, która wygląda na bardziej miękką. Taka powierzchnia jest trwalsza, ponieważ trudniej ją uszkodzić i łatwiej ją konserwować niż polerowanie. Łupek, wapień i marmur najlepiej się szlifuwją.

    Poprzez cięcie kamienia uzyskuje się matową powierzchnię. Kamień jest najpierw cięty, a potem tylko lekko szlifowany, aby usunąć ślady piły, ale nie na tyle, żeby był całkowicie szlifowany, czyli polerowany. Ta metoda przetwarzania jest najczęściej stosowana do wapienia i marmuru.

    Podczas wypalania powierzchnia kamienia jest krótko wystawiona na działanie wysokiej temperatury, a następnie szybko schładzana. W ten sposób złuszcza się warstwa wierzchnia, pozostawiając gołą, szorstką fakturę, która jest doskonałym antypoślizgowym podłożem do wykładania powierzchni zewnętrznych i schodów lub wnętrza łazienki. Granit jest zwykle traktowany w ten sposób.

    2. Czym zajmuje się kamieniarz?

    Kamieniarze wykonują masywne elementy, takie jak schody, ściany, ogrodzenia, pokrycia dachowe, stolarki okienne i drzwiowe, wieńce i cokoły oraz różnego rodzaju portale. Mogą wykonać kamienne płyty do okładzin elewacji i nawierzchni zewnętrznych lub ścieżek. Wykonują również okładziny ścian i podłóg we wnętrzach, a także okładziny do kominków. Podczas wystroju wnętrz często wykonuje się blaty kuchenne i łazienkowe, a także elementy mebli wolnostojących lub do zabudowy. Kamieniarze wykonują nagrobki oraz mniejsze elementy rzemieślnicze. Szczególnie wymagające prace kamieniarskie to prace konserwatorskie przy zabytkach kultury. Najlepiej, gdy fachowiec uczestniczy w projekcie od fazy planowania. Swoją fachową wiedzą i doświadczeniem może bardzo pomóc zarówno projektantowi, jak i klientowi w doborze najlepszego rodzaju i kształtu kamienia dla każdego elementu według życzenia.

    3. Kamieniarz - usługi i produkty

    3.1. Kamienne blaty

    Blaty w nowoczesnym wnętrzu są nie tylko elementami funkcjonalnymi, ale również estetycznymi, ponieważ tworzą stylowy klimat w przestrzeni. Z granitu i marmuru, jako kamienia naturalnego, najczęściej wykonuje się blaty kuchenne i łazienkowe. Granit jest bardziej odpowiedni na blaty kuchenne, ponieważ jest bardziej wytrzymały. Jest odporny na wysokie temperatury i uszkodzenia, dzięki czemu możemy postawić na nim gorący garnek, a nawet jeśli nóż wyślizgnie się z ręki podczas krojenia czegoś, nie zarysujemy go. Z drugiej strony marmur lepiej nadaje się do łazienki i innych blatów w przestrzeni życiowej. Oprócz naturalnego, do tych elementów używa się często kamienia sztucznego, a także płytek ceramicznych. Mogą być świetną imitacją wyglądu i wagi, są twardsze i bardziej odporne. Blat z kamienia naturalnego lub sztucznego można obrabiać na kilka sposobów - poprzez szlifowanie, polerowanie, szczotkowanie, wypalanie - właściwie po to, aby przede wszystkim podkreślić strukturę i fakturę. Kamieniarze zawsze impregnują tak wykonaną powierzchnię blatu, czyli zabezpieczają ją tak, aby była jak najbardziej odporna na działanie płynów i plam.

    3.2. Kamienne parapety okienne

    Parapety okienne to najczęstszy element kamienny w domach i mieszkaniach. Często wykonane są z marmuru, nieco rzadziej z granitu, choć jest on praktycznie niezniszczalny, ponieważ jest odporny na wszelkie wpływy zewnętrzne takie jak wilgoć, światło, mróz…Do zewnętrznych parapetów najczęściej stosuje się granit o grubości 3 cm lub cieńszy. Obróbka parapetów okiennych jest inna, ale w większości są one polerowane, aby były gładkie. Marmur, który jest bardziej porowaty i łatwo może wykazywać ślady wilgoci i tłuszczu, stosowany jest do wewnętrznych parapetów okiennych. Parapety okienne wewnętrzne są zwykle cieńsze - 2 cm.

    3.3. Schody i kamienne stopnie

    Kamienne schody dodają przestrzeni wyrafinowania. Elegancja i nieograniczona żywotność to, oprócz łatwej konserwacji, doskonałe powody tego wyboru. Marmurowe schody zawsze były uważane za prestiżowy element architektoniczny w każdym budynku, a dziś coraz częściej wypiera je granit, który jest mniej wrażliwy na intensywne użytkowanie, uszkodzenia i zabrudzenia. Istnieje wiele rodzajów obu materiałów. Schody mogą być jednokolorowe lub łączone w zależności od faktury kamienia. Kamieniarze zajmują się wykonywaniem stopni zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, z tą różnicą, że w przypadku zewnętrznych zawsze zaleca się szorstką obróbkę (wypalanie lub piaskowanie), aby stopnie nie były śliskie od deszczu lub śniegu.

    3.4. Wykładziny podłogowe

    Wykładziny podłogowe z kamienia naturalnego mają szereg doskonałych właściwości. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne podłogi kamienne są bardzo łatwe w utrzymaniu i odporne na wszelkiego rodzaju wpływy, takie jak ciepło, mróz, ciecze lub tłuszcze i brud. Kamień również bardzo dobrze akumuluje ciepło i może ogrzewać pomieszczenie długo po wyłączeniu źródła ogrzewania.

    3.5. Okładziny ścienne i okładziny kominkowe

    Kamienne okładziny ścienne mogą poprawić jakość życia w każdej przestrzeni, ponieważ kamień naturalny ma wiele zalet. Struktura kamienia naturalnego jest taka, że ​​pochłania on dźwięk, redukuje echo i znacznie poprawia akustykę. Kamień jest materiałem porowatym i dlatego dobrze akumuluje i powoli oddaje ciepło. Ponadto nie posiada elektryczności statycznej, dzięki czemu odpycha kurz, co ułatwia jego konserwację. Kamień może być wykorzystany na różne sposoby jako dekoracyjna okładzina ścienna. Może być wykorzystany np. do dekoracji ściany w salonie za telewizorem lub do wyłożenia ściany z kominkiem w celu jak najdłuższego zatrzymywania i rozprowadzania ciepła lub do wykonania detalu na ścianie jadalni, sypialni... Kamień z pewnością jest doskonałą okładziną ścienną w łazience.

    3.6. Stolarki okienne i drzwiowe, portale

    Portale są równie estetyczne, co funkcjonalne części elewacji. Portale kamienne należą do najstarszych rękodzieła, a dziś coraz częściej są wykorzystywane w nowym budownictwie. Tradycyjnie portale wykonane są z litego kamienia i przedłużone różnymi profilami i sztukaterią, aby wyglądały na antyczne. Teraz używa się do nich płyt o grubości 2-3 cm, które są polerowane, wypalane, szczotkowane, szlifowane lub przetwarzane przez kombinację tych procedur.

    3.7. Kamienne elementy ogrodowe

    Kamieniarze oferują również kamienne elementy ogrodowe takie jak fontanny, koryta, stoły, ławki oraz wykonują meble na zamówienie. Kamienne elementy zawsze ładnie wpisują się w środowisko naturalne, a dodatkowo są trwałe i łatwe w utrzymaniu.

    3.8. Pomniki, nagrobki i płyty

    Nagrobki z kamienia naturalnego są niemal wieczne, ponieważ są bardzo odporne na warunki zewnętrzne. Są też wyjątkowe, ponieważ wykonuje się je zgodnie z życzeniem, choć czasem lepiej pozostawić wybór ekspertom, czyli architektom współpracującym z kamieniarzami.

    4. Ochrona

    Kamień jest trwały, ale starzeje się i zużywa pod wpływem czynników zewnętrznych, dlatego należy go jak najlepiej zabezpieczyć. Najlepiej to osiągnąć poprzez impregnację w zależności od rodzaju i jakości materiału. Wybór odpowiedniego kamienia do określonego celu jest bardzo ważny. Kamieniarze mogą impregnować kamień bez użycia środków konserwujących w następujący sposób:

    - na dużych powierzchniach (takich jak ściany, podłogi, podwórka) kamień układa się w jego naturalnym położeniu, tj. tak, jak leżał w naturalnym osadzie, w kamieniołomie;

    - najlepiej chronić go przed opadami atmosferycznymi za pomocą zadaszeń lub przykryć;

    - najlepiej chronią go warstwy izolacji przed wilgocią pod ziemią;

    - spoiny pomiędzy płytami kamiennymi powinny być wypełnione;

    - do łączenia części należy stosować wyłącznie zaciski ocynkowane lub ze stali nierdzewnej;

    - zewnętrzne płyty kamienne są szlifowane i polerowane, dzięki czemu stają się odporne na warunki atmosferyczne.

    Jeśli wszystkie te środki ochronne zostaną zastosowane, a nadal istnieje potrzeba dodatkowej ochrony, fachowiec użyje środków do konserwacji kamienia. Środki te wnikają w pory, wypełniają je i chemicznie wiążą w nieprzepuszczalną warstwę. W ten sposób kamieniarze tworzą nieprzepuszczalną powierzchnię, która jest szczególnie przydatna dla porowatych rodzajów kamienia, takich jak dolomity, piaskowce czy kamień wulkaniczny. Prawie wszystkie środki do konserwacji kamienia są bezbarwne.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    grób urnowy

    Grób urnowy na cmentarzu Witomino.Proszę o katalog i cennik. 810 zł do 1350 zł

    ........

    Schody zewnętrzne

    Mam do wykonania schody zewnętrzne 16 stopni cokolik oraz obróbka boków plus spocznik
    Wymiary schodów
    103x28x17
    Spocznik
    98x133
    Materiał jaki by mnie interesował to piaskowiec bądź granit. W załączniku wygląd schodów interesuje mnie wycena. 8100 zł do 13500 zł

    ........

    3 parapety wewnętrzne z montażem

    szer. 85,7cm , 86,0cm, 115,5 cm, głębokość 19,5 cm, grubość 2,0 cm. Kolor biały lub najbardziej zbliżony do białego 1215 zł do 2025 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Wykonanie lastryko, 100m2
    Kamieniarz, Białystok

    4590 zł do 7650 zł

    Cena, Nagrobek, 1,70 m kwadratowego
    Kamieniarz, Sędziszów Małopolski

    900 zł do 1500 zł

    Cena, renowacja schodów z lastryko, 4 klatki schodowe po 45 stopni 110x30x15; na każdej klatce 6 spoczników po około 4m2
    Kamieniarz, Tarnowo Podgórne

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Nagrobek podwójny, 3 m2
    Kamieniarz, Brzóza

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Kamień na kominek,
    Kamieniarz, Głogów

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Potrzebuje kolo pomnika plytki wylozyc, 1.80
    Kamieniarz, Libiąż

    450 zł do 750 zł

    Cena, wykonanie i montaż nagrobka, 1
    Kamieniarz, Lublin

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Blat kuchenny, 5-6 m2
    Kamieniarz, Rokietnica

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Pojedynczy nagrobek, 1
    Kamieniarz, Kościerzyna

    1080 zł do 1800 zł

    Cena, Blat z ladtryko, 2.7 metra
    Kamieniarz, Ostrów Wielkopolski

    270 zł do 450 zł

    Cena, płyta wierzchnia na nagrobek lastriko, 3szt na pow. 180szer /180dł
    Kamieniarz, Włocławek

    540 zł do 900 zł

    Cena, czyszcz4enie schodów z lastryka, 25 schodów
    Kamieniarz, Koło

    1260 zł do 2100 zł

    Cena, Poprawić nagrobek zapadł się oraz przyczepienie płyty puściły mocowani, 1/70cm/180
    Kamieniarz, Szemud

    540 zł do 900 zł

    Cena, Parapet zewnetrzny, Wymiary 123x25x2
    Kamieniarz, Siestrzechowice

    90 zł do 150 zł

    Cena, Wymiana 51 szt. zerodowanych krawężników BB na SP 4496 Paszczyna OBD/2,
    Kamieniarz, Paszczyna

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Pasterki płukane lub kamienny dywan, 20m2
    Kamieniarz, Kozienice

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Podniesie zapadniętego pomnika, 1 pomnik
    Kamieniarz, Świnoujście

    270 zł do 450 zł

    Cena, Schody i plac z granitu, 12 m2
    Kamieniarz, Osowiec

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Pomnik,
    Kamieniarz, Polkowice

    270 zł do 450 zł

    Cena, Pomnik mały po urny, Mały dziecinny
    Kamieniarz, Lwówek Śląski

    90 zł do 150 zł

    Cena, elewacja cokół z kamienia, 100 m2
    Kamieniarz, Wetlina

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, Renowacja schodów wejściowych do domu z lastrika, Podesty razem ok.4m2 plus 7 stopni wym. 135 długości, 37 szer.
    Kamieniarz, Ostrów Wielkopolski

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Pociąć kamień, 1-2m3
    Kamieniarz, Rynarzewo

    810 zł do 1350 zł

    Cena, schody, 7
    Kamieniarz, Katowice

    720 zł do 1200 zł

    Cena, 3 parapety z kwarcu, 3 szt o dł ok 150, 155 i 215
    Kamieniarz, Zator

    540 zł do 900 zł

    Cena, tablica nagrobkowa, 1
    Kamieniarz, Siechnice

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Układanie kamienia naturalnego, 300m2
    Kamieniarz, Szymbark

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Wykończenie wokół grobowca granitem, Ok 25 m długość × 0.45 m
    Kamieniarz, Chochołów

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Naprawienie pomnika lub budowa nowego sarkofagu, 160x 75
    Kamieniarz, Ełk

    900 zł do 1500 zł

    Cena, blat kuchnia, 3 slaby
    Kamieniarz, Warszawa

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Schody, 15 m
    Kamieniarz, Poraj

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Rozbiórka muru i postawienie nowego, 17 metrów długości . wysokość 150
    Kamieniarz, Gorzów Wielkopolski

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Elewacja z piaskowca , ok. 80m2
    Kamieniarz, Błonie

    2340 zł do 3900 zł

    Cena, Blaty łazienkowe, 2 szt.
    Kamieniarz, Drawsko Pomorskie

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Kominek - montaż wkładu oraz nagrobek, kominek 1 sz i jeden nagrobek
    Kamieniarz, Nowa Ruda

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Szlifowanie lastryki na klatce schodowej, 5 m2
    Kamieniarz, Karczew

    90 zł do 150 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kamieniarz?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Kamieniarz cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    429+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kamieniarz
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone