Dla obszaru

    Pokój dziecinny, meble dziecinne Cena

    Ile kosztuje pokó dziecinny? Pokój dziecinny na zamówienie jest o około 30% droższy, ale także znacznie lepszy niż pokój z meblami przemysłowymi, i umożliwia lepsze wykorzystanie przestrzeni, a na pewno przyjemniejsze środowisko do przebywania i zabawy dla dzieci . Skonsultuj się z projektantem wnętrz i dowiedz się, jakie są wszystkie ukryte możliwości wyposażenia pokoju dziecięcego, a następnie zostaw wykonanie mebli jednemu z majstrów swojego rzemiosła, który wykona je w ciągu 1 do 4 miesięcy. Cena zakupu i montażu pokoju dziecięcego ze sklejki, na który składa się łóżko, szafa, stolik i komoda, waha się w granicach 3.000 - 5.000 PLN.

    Komu powierzyć wykonanie mebli do pokoju dziecinnego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych stolarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena mebli do pokoju dziecięcego


    Cena mebli do pokoju dziecięcego. Cena zakupu i montażu pokoju dziecięcego. W cenie łóżko, szafa, stół i komoda. Cena dotyczy mebli z płyty wiórowej.

    3000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    5000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Pokój dziecinny

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Pokoje dziecięce – wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Pokoje dziecięce – co warto wiedzieć?

    Zgodzisz się, że narodziny dziecka to najszczęśliwszy moment dla każdej rodziny. Po tygodniach oczekiwania, niepewności, życzeń, obaw i tak dalej, niemowlę w końcu pojawia się w domu. Miejsce, które tworzysz dla swojego dziecka lub dzieci musi być spokojne i chronione, tak samo dla nich jak i dla Ciebie, aby tak piękny początek był jak najbardziej beztroski i radosny. Oczywiście należy pamiętać, że niemowlak nie zawsze będzie niemowlakiem i wszystko wokół niego będzie musiało „rosnąć” razem z nim. Dlatego było by dobrze, aby mieć to na uwadze podczas urządzania pokoju. Idealnie byłoby, gdyby wymyślone przez Ciebie wyposażenie było elastyczne i modułowe i by można je było montować, demontować i łączyć w razie potrzeby w nadchodzących latach.

    pokoje-dzieciece.jpg
    Jest idealnie, gdy wszystkie meble do pokoi dziecięcych są modułowe i można je montować, demontować i łączyć w zależności od potrzeb.

     

    1.1. Określ potrzeby i priorytety

    Statystyki pokazują, że około 60% rodzin w Polsce mieszka na obszarach miejskich i w mieszkaniach o powierzchni około 60 m2. Trzeba podkreślić, że często pod jednym dachem mieszka kilka pokoleń. Patrząc pod tym kątem widać wyraźnie, że pokój dziecięcy, podobnie jak inne części mieszkania, musi być wielofunkcyjny i niezwykle praktycznie urządzony, aby zaspokoić różnorodne potrzeby domowników.

    Jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy mają miejsce na pokój dziecięcy, oto, co możemy Ci zaproponować w zakresie urządzenia.

    1.2. Całkowity lub częściowy remont lub tylko sprzątanie

    Większość rodziców decyduje się na całkowitą przebudowę pokoju przeznaczonego dla noworodka, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko. Niektórzy trzymają się tradycyjnych wytycznych, takich jak wszystko powinno być różowe dla dziewczynek i niebieskie dla chłopców. W kilku językach świata istnieją nawet definicje dokładnego odcienia koloru, o który chodzi - baby-różowy i baby-niebieski. Z pewnością są tacy, którzy nie chcą zmieniać koncepcji otoczenia, dlatego pokój dziecięcy wpisuje się w rozwiązanie wnętrza z zaledwie kilkoma meblami uznawanymi za obowiązkowe: łóżeczkiem, przewijakiem i bujakiem.  Zalecamy trzymanie się naturalnych materiałów, delikatnych odcieni i miękkich kształtów, bez jasnych świateł i błyszczących detali, które mogłyby przeszkadzać dziecku.

    1.3. Obowiązkowy pomiar pokoju dziecięcego

    Podstawową rzeczą, którą generalnie zaleca się każdemu, rozpoczynając jakiekolwiek prace konstrukcyjno-projektowe w dowolnej przestrzeni, jest pomiar. Zmierz dobrze pomieszczenie, od podłogi do sufitu i na różnych wysokościach, ponieważ mieszkania gdzie wszystkie kąty są proste i ściany idealnie proste, są naprawdę rzadkie. Odchylenia zawsze się znajdą i nawet jeśli będą to centymetr czy dwa to mebla nie da się wsunąć. Najlepiej będzie zrobić szkic ze wszystkimi wymiarami i rozmieszczeniem okien, drzwi, gniazdek, włączników i oświetlenia - dzięki temu będziesz wiedział gdzie co można umieścić, a jeśli zdecydujesz się zatrudnić architekta lub projektanta wnętrz, rysunek również pomoże mu wyobrazić sobie przestrzeń.

    Oczywiście zawsze istnieje możliwość pozostawienia wszystkiego fachowcowi do wykonania „pod klucz”, według Twoich życzeń.

    2. Pokoje dziecięce – wybór oferenta

    Jeśli nadal decydujesz się na samodzielne podjęcie całego przedsięwzięcia, powinieneś zacząć od priorytetów - które i jakie meble i oświetlenie chcesz mieć, by wiedzieć, co będziesz robić i czy zostawisz coś starego, czy kupisz wszystko nowe. Kolejne „rozdroże” przed tobą oferuje dwie opcje: zakup gotowych mebli lub zrobienie elementów na zamówienie. Oczywiście będzie to zależeć od pieniędzy i czasu, którymi dysponujesz oraz od tego, co Ci się podoba. Jeśli zdecydujesz się na ręcznie robione meble na zamówienie, będzie to oczywiście wymagało więcej czasu i pieniędzy. Wiesz już, co byśmy podkreślali – rzemieślnicy są drożsi, ale ich produkty są zwykle trwalsze niż te przemysłowe, a co znacznie ważniejsze całkowicie i pod każdym względem wpasowują się w przestrzeń i są wykonane zgodnie z Twoimi wymaganiami i potrzebami, niezależnie od tego, jaki to mebel. Wykwalifikowany stolarz będzie w stanie stworzyć prawdziwe dzieła sztuki z różnych kombinacji materiałów. 

    Jednak biorąc pod uwagę, ilu dostawców jest na rynku, nie będzie ci łatwo zdecydować się na jednego. W tym celu polecamy kontakt z nami, ponieważ współpracujemy z firmami i rzemieślnikami, których referencje i wszystkie komentarze klientów można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Wypełnij formularz online podstawowymi informacjami o zamawianym projekcie, a wkrótce otrzymasz oferty od zainteresowanych wykonawców ze wszystkimi szczegółami.

    2.1. Ustawienie mebli w pokoju dziecięcym

    Najprawdopodobniej „przekręciłeś” tysiąc pomysłów na tysiąc sposobów – szczególnie zainspirowany wszystkim, co można zobaczyć na specjalistycznych stronach internetowych lub w czasopismach – i jasne jest, że tylko jeden możesz zrealizować, przynajmniej na dany moment. To, co radzą architekci i projektanci wnętrz, a także większość psychologów i pedagogów dziecięcych, to dostosowanie do wieku. Otoczenie powinno zapewniać dziecku zarówno stymulację, jak i ochronę, a dziecko powinno czuć się bezpiecznie w swoim pokoju, ale także powinno być zmotywowane do zdobywania nowej wiedzy i eksperymentowania.

    2.1.1. Pokój dziecięcy

    Oczywiście Twoje objęcia są całym światem dla noworodka i nie potrzebuje niczego więcej. Nieco starsze, raczkujące lub chodzące dziecko potrzebuje osłoniętych narożników i miękkich powierzchni, aby uniknąć obrażeń. Wielu producentów mebli ma specjalne serie właśnie takich zabezpieczeń na stoliki kawowe, stoły i krawędzie, więc zaopatrz się w nie - na pewno zaoszczędzą Ci wielu zmartwień i kłopotów.

    Zwykle łóżeczko i bujany fotel, w którym mama karmi i usypia dziecko, są uważane za niezbędne meble. Towarzyszy im przewijak ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami. Gdzieś, w zasięgu ręki mamy, powinna znajdować się również komoda lub szuflada na najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak pieluchy i śpioszki. Jeśli chodzi o materiały, oczywiście zawsze lepsze są naturalne, a kompozytowe lub sztuczne, jeśli nie ma innego wyboru. Oświetlenie powinno być przyciemnione, a lampka nocna często pozostaje włączona, więc możesz wybrać jedną lampę wielofunkcyjną (natężenie światła reguluje się ściemniaczem) lub kilka, ścienną, podłogową lub stołową.

    2.1.2. Pokój dla dziewczynek i chłopców

    Dzieci, które uważają się za „już duże”, mają wyższe wymagania. Oprócz łóżka i jednego lub kilku mebli do przechowywania ubrań, potrzebna jest przynajmniej jedna skrzynia na zabawki. Proponujemy Państwu opcję rozkładanego łóżeczka, które rozszerza się wraz z rozwojem dziecka, dzięki czemu będzie mogło w nim spać aż do pełnoletności. Takie modele często mają jedną lub kilka szuflad jako dostawkę do przechowywania pościeli lub innych rzeczy. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, można rozważyć fotel, bujak lub tzw. „lazy bag” – wypełnioną miękkim materiałem, na tyle dużą, że może służyć jako leżak.

    Dla tych, którzy nie są ani mali, ani duzi, a lubią wszędzie wtykać główki i palce, można zaopatrzyć się w tzw. zatyczki. Mają różne kształty, rozmiary i przeznaczenie – na okna, szuflady, drzwi – na wszystko w domu, czego dzieci nie powinny otwierać, a co jest dla nich niebezpieczne. W sprzedaży są również mocowania do szafek, komód i szuflad - małe dzieci lubią się wspinać, więc te akcesoria zapobiegają przewróceniu się mebli. Osłony wtykowe stały się już klasykiem, podobnie jak poręcze schodów. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. 

    Jeśli w jednym pokoju przebywa dwójka dzieci, najbardziej praktyczną wersją jest łóżko piętrowe. Połowa pokoju pozostanie wolna na inne rzeczy i zajęcia. Być może wiesz lub nie, ale dzieci wolą używać podłogi do większości zabaw, więc wyłóż ją grubszą i bardziej miękką matą podłogową, która zapewni im wygodę i ciepło, najlepiej wykonaną z naturalnych materiałów. Jeśli dziecko cierpi na jakąś alergię, to tylko naturalne materiały trzeba brać pod uwagę. Są też tak zwane wysokie łóżka – modele, które wyglądają jak łóżka piętrowe, tylko bez łóżka dolnego, gdzie można ustawić namiot lub inną kryjówkę, którą dzieci zawsze uwielbiają. Kiedy pójdą do szkoły, ustawia się tam biurko i wszystko jest gotowe na nowe wyzwania.

    W tym wieku oświetlenie staje się ważniejsze, ponieważ albo czytasz im przed snem, albo bawisz się z nimi, więc najlepiej jest mieć wiele świateł „strategicznie” rozmieszczonych według tego, co dzieci lubią robić.

    2.1.3. Pokój dla uczniów

    Eksperci twierdzą, że rozpoczęcie nauki w szkole jest bardziej stresujące dla rodziców niż dla dzieci. Zadbaj więc o to, by chociaż pokój dziecięcy nie przyprawiał Cię o ból głowy. Jeśli kupiłeś lub zrobiłeś jakieś łóżko i szafę, gdy były mniejsze, teraz możesz je odświeżyć bardziej „poważnym” kolorem lub folią. Może woleliby zastąpić króliczki i niedźwiedzie postaciami z kreskówek lub czymś podobnym, więc jeśli masz możliwość, to spełnij im życzenie. Przestrzeń na  zabawki będzie teraz sukcesywnie zapełniana książkami i przyborami szkolnymi. Jeśli kupujesz coś nowego, najlepiej będzie, jeśli będzie to modułowe, czyli złożone z elementów, które można dowolnie łączyć. Idealne miejsce na biurko jest przy oknie, aby dziecko mogło uczyć się przy jak największej ilości naturalnego światła, ale mocna lampa jest oczywiście niezbędna. Równie wskazane jest anatomiczne, a dokładniej ergonomiczne krzesło tapicerowane lub nietapicerowane, które pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy kręgosłupa. Oparcie, siedzisko oraz uchwyty tego typu foteli są zazwyczaj regulowane, dzięki czemu można je dopasować dokładnie do wieku i budowy dziecka.

    2.2. Znajdź odpowiednie meble

    Podobnie jak w przypadku urządzania i wyposażenia innych części domu, w pokoju dziecięcym obowiązują te same zasady: możesz zdecydować się na gotowe meble marki lub projektanta, który szczególnie Ci się podoba i którego produkty uważasz za doskonałe. Jeśli mają serie lub zestawy mebli dla dzieci – tym lepiej. Musimy jednak wrócić do kwestii dostępnej przestrzeni i wielorakich zastosowań. Jest to szczególnie ważne, jeśli dwoje dzieci dzieli ten sam pokój, a różnica między nimi wynosi kilka lat. Mniejsze dzieci mają swoje zachcianki, a większe mają wiele obowiązków, szkołę i sprzęt sportowy. Taka sytuacja to potencjalny koszmar. Eksperci proponują kompromis: podziel pokój tymczasową ścianką działową lub ustaw niektóre większe meble „plecami” do siebie, tak aby dzieliły przestrzeń. Pozostałe elementy ułożone są jak odbicie w lustrze, po przeciwnych stronach, dzięki czemu każde z dzieci będzie miało swoją własną przestrzeń i wszystko, czego potrzebuje.

    2.3. Znajdź fachowca od mebli na zamówienie

    Jeśli dojdziesz do wniosku, że z gotowymi meblami nie rozwiążesz problemu, albo dlatego, że pomieszczenie ma niestandardowy kształt lub wymiary, albo z innego powodu, to zostaje ci już tylko stolarz. Osoba, którą zatrudnisz, najpierw przyjedzie obejrzeć przestrzeń i uzgodnić z Tobą wszystkie szczegóły. Może jest jakiś problem z którym nie wiesz co zrobić - np. podpora nośna na środku pokoju - fachowa rada albo jakiś oryginalny pomysł, może uratuje całość. Oczywiście nie trzeba nawet mówić o tym, że meble na wymiar są znacznie lepszej jakości i trwalsze, choć z pewnością będą droższe. Jednak nie zawsze tak musi być. Należy pamiętać, że rzemieślnik ma znacznie większe możliwości łączenia różnych materiałów, więc może użyć tańszych na tył, a droższych na fronty.

    Z drugiej strony możesz mieć kilka starych mebli, które mogłyby przetrwać kolejną dekadę z niewielkimi poprawkami. Zapytaj tapicera, co by Ci doradził – jego rozwiązanie może Ci się spodobać. W ten sposób przynajmniej przezwyciężysz problem np. z dopasowaniem rozmiarów – mebel pozostanie w tych samych wymiarach, a zabłyśnie nowym blaskiem.

    3. Elementy wnętrza i meble

    W końcu, gdy zdecydujesz już, co wyrzucisz, co zostanie, co kupisz, a co zamówisz, to będziesz miał już przed sobą jasny obraz przyszłego wnętrza. Ewentualnie zaczekaj, aż fachowcy skończą stolarkę, posadzki i malowanie w przypadku generalnego remontu. Kiedy to jest uporządkowane, najfajniejsza część pracy jest przed tobą - radość z wybierania i dopasowywania szczegółów, takich jak kolory, tekstury, akcenty, styl.

    3.1. Co kupić gotowe, a co zrobić na zamówienie?

    Oczywiste jest, że zakup dużych mebli, takich jak niezbędne łóżko i jakiś wariant szafy, to także największa część inwestycji. Jeśli dobrze zaplanowałeś urządzenie pokoju dziecięcego i trzymasz się przyjętej koncepcji, to inne sprawy pójdą łatwiej. Staraj się unikać kompulsywnych zakupów o nazwie „wszystko co jest „słodkie”, to muszę kupić dla mojego dziecka”, przede wszystkim dlatego, że skończysz z mnóstwem rzeczy, z którymi nie będziesz wiedział, co później zrobić. Jeśli dziecko jest niemowlakiem, to ważne jest, aby wszystko wokół niego było przytulne, ciepłe, miękkie, miłe. Jeśli dziecko jest uczniem lub nastolatkiem, być może mógłbyś zrobić wyjątek i pozwolić mu wybrać według własnego uznania. Są szanse, że będziesz zaskoczony wyborem. Zasady nie nakazują, aby wszystko było ze sobą kompatybilne pod względem koloru, kształtu, materiału i stylu. Puść wodze fantazji, zarówno swojej, jak i dziecka, i zobacz, co się stanie. W końcu, jeśli dobrze znasz swoje dziecko, od razu będziesz wiedział, co chciałby mieć w swoim pokoju, a czego nie.

    3.2. Kombinacje kształtów i kolorów

    Nawet bez eksperta wiesz na pewno, jakie kolory, tekstury lub struktury lubisz. Jeśli możesz sobie pozwolić na wszystko, co lubisz, niech tak będzie. Radzimy jednak dokonać takiego wyboru, jeśli chodzi o niemowlęta i bardzo małe dzieci. Starsze dzieci będą już miały własne pomysły, nie mówiąc już o uczniach i nastolatkach. Twoją rolą w takich sytuacjach jest bycie „głosem rozsądku” i skierowanie zakupu w kierunku realnych możliwości i osiągalnych wymagań.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty


    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Pokój dziecinny?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Pokój dziecinny cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    310+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Pokój dziecinny
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone