Dla obszaru

    Rolety screen Cena

    Ile kosztują rolety screen? Zewnętrzne zasłony ekranowe są doskonałymi roletami do dużych szklanych powierzchni. Rolety są doskonałym izolatorem termicznym, ponieważ zmniejszają koszty chłodzenia nawet o 33%, w zależności od rodzaju materiału, z którego są wykonane. Cena rolet zewnętrznych uzależniona jest od materiału, rozmiaru i oczywiście od oferenta. Cena rolet z prowadnicami, kaset pod elewację i montażem waha się od 1.500 do 2.000 PLN / m2.

    Komu powierzyć montaż rolet screen? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych monterów rolet w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena rolo zasłony


    Cena rolo zasłony (screen). Cena rolo zasłony Zip Screen z prowadnicami, puszką podelewacyjną z płótnem srebrnym lub antracytowym. Cena zasłony z montażem.

    1500.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    2000.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Rolety screen

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Rolety zewnętrzne ekranowe (screen) – wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Rolety zewnętrzne ekranowe – co trzeba wiedzieć?

    Rolety screen
    W zależności od przeznaczenia wybierz rolety do całkowitego lub częściowego przyciemniania

     

    1.1. Rolety zewnętrzne

    Żaden dom nie jest kompletny bez rolet zewnętrznych. Ważne jest to zarówno ze  względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Rolety nie tylko dopełniają wizerunku całego budynku, ale również w dużym stopniu wpływają na komfort przebywania w jego wnętrzu. Prawidłowo zamontowane rolety pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ latem zapobiegają przegrzewaniu się, a zimą pełnią funkcję dodatkowej warstwy izolacyjnej. Rolety „screen” to rodzaj  klasycznych rolet. Owi „następcy” to w istocie nowoczesne warianty, zasłony, które można montować na zewnątrz lub wewnątrz wszelkiego rodzaju okien, drzwi czy przeszkleń lub ścian panoramicznych; Równie różnorodne są sposoby ich wykorzystania, materiały, kształty, faktury i kolory, w jakich można je znaleźć. Ich główną cechą jest to, że przepuszczają światło, ale zmniejszają nagrzewanie się pomieszczeń. Wykonane są ze specjalnych rodzajów tkanin, które zapobiegają pojawianiu się odblasków i odbić w pomieszczeniach oraz zapewniają niezakłócony widok. Właśnie ze względu na tak duży i różnorodny wybór zalecamy dobrze zorientować się przed zakupem, a nawet skonsultować się z ekspertem.

    1.2. Rolety ekranowe czy żaluzje?

    W przeciwieństwie do żaluzji fasadowych, które są znane i bardzo popularne od dziesięcioleci, rolety są mniej znane i rozpowszechnione. Rolety można łatwo odróżnić od żaluzji weneckich, ponieważ są z jednego kawałka materiału, który kiedy jest całkowicie opuszczony wygląda jak duży ekran; Żaluzja natomiast składa się z szeregu poziomo ułożonych listew lub lameli, pełnych lub płaskich, najczęściej o standardowej szerokości, połączonych ze sobą paskami, łańcuszkami lub sznurkami, w zależności od modelu i typu. Dodatkowo żaluzje chowają się do obudowy kładąc się jedna na drugiej, natomiast rolety są nawijane na drążek, który jest umocowany w obudowie.

    1.3. Rolety zewnętrzne ekranowe stają się coraz bardziej popularne

    Generalnie można teraz powiedzieć, że po długim okresie popularności żaluzji, ich czas powoli mija. Rolety ekranowe stają się coraz bardziej popularne z wielu bardzo dobrych powodów.

    Pierwszym jest z pewnością to, że wiele nowoczesnych budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni na elewacji wygląda znacznie lepiej bez żaluzji czy okiennic, które wydają się być przestarzałe. Rolety ekranowe zewnętrzne bardziej pasują do nowych tendencji i trendów w architekturze i designie, ponieważ są całkowicie dyskretne, proste i zredukowane – minimalistyczne i nie odwracają uwagi obserwatorów od innych aspektów budynku. Drugi, nie mniej ważny powód, jest dość praktyczny: są dostępne w większych rozmiarach niż żaluzje, a także produkowane są w znacznie większej liczbie kombinacji kolorystycznych. Trzeci powód związany jest z funkcjonalnością: coraz częściej ludzie preferują rolety ze względu na ich wyjątkowe właściwości zaciemniające, których nie można porównać z żadnym rodzajem żaluzji. Szczeliny między listwami, nieważne jak małe, nigdy nie pozwalają na całkowite zaciemnienie, natomiast w przypadku rolet nie stanowi to problemu i jest jak najbardziej wykonalne, ponieważ są zrobione z jednego kawałka materiału, niezależnie od jego wymiarów.

    1.4. Rolety ekranowe zapobiegają przegrzewaniu się domu

    W letnie dni często pojawia się problem przegrzewania się pomieszczeń i zaślepienia blaskiem słonecznym, więc ludzie starają się rozwiązać ten problem. Zamiast różnego rodzaju zasłon i żaluzji czy znacznie droższego systemu klimatyzacji, który w mniejszym lub większym stopniu przynosi jedynie chwilową ulgę, o wiele bardziej racjonalne jest zaplanowanie i zamontowanie rolet zewnętrznych, które zapewnią przyjemne otoczenie i utrzymanie optymalnej jakości życia. Zewnętrzne rolety ekranowe tworzą barierę między szybą a słońcem, zapobiegając w ten sposób przegrzewaniu się szyby i zapewniając stopniowe przenikanie ciepła do wnętrza. Dzięki takim roletom zewnętrznym koszt wentylacji przestrzeni można obniżyć nawet o 35%, w zależności od wielkości otworów okiennych, orientacji elewacji i doboru materiałów. Kolejną zaletą rolet jest to, że zapobiegają przechodzeniu 95% promieni UV.

    2. Montaż rolet zewnętrznych

    Oczywiście odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni przed promieniami słonecznymi i ciepłem, oprócz doboru i jakości rolet, zależy od prawidłowego montażu. Praktyka pokazała, że ​​rolety zewnętrzne są o wiele skuteczniejsze pod względem ochrony, ponieważ warstwa powietrza pomiędzy szybą a roletą, bez względu na to, jak cienka może się wydawać, w rzeczywistości wystarczy, aby stanowić swego rodzaju izolację. Zainstalowane wewnątrz rolety mogą co najwyżej zapobiegać odblaskom i zaciemniać pomieszczenia, ale nie zapobiegać ich przegrzewaniu.

    3. Obudowa

    3.1. Dlaczego obudowa na rolety zewnętrzne jest ważna?

    Prawie wszystkie rodzaje rolet posiadają kasetę lub skrzynkę, w które można je złożyć lub zwinąć – w zależności od rodzaju lub typu, odnośnie modelu. Klasyczne żaluzje są stopniowo podnoszone, składane i umieszczane jedna na drugiej, aż zostaną całkowicie schowane w obudowie; w przeciwieństwie do nich rolety nawijane są wokół drewnianego lub metalowego drążka ukrytego w skrzynce, czyli obudowie montowanej nad oknem. Kaseta ma za zadanie chronić roletę przed uszkodzeniami i wpływami zewnętrznymi, i żeby cały mechanizm wyglądał estetycznie. Obudowa lub skrzynka jest zwykle wykonana z aluminium, rzadziej z PCV lub drewna, a w razie potrzeby można ją całkowicie zdemontować, nasmarować lub naprawić, a następnie zmontować i włożyć z powrotem na miejsce. Jeśli chodzi o sposób montażu, istnieją dwa warianty: podtynkowe i na elewacji.

    3.2. Montaż obudowy na elewacji

    Istnieją dwa rodzaje montażu rolet, widoczne odnośnie powierzchniowe, na elewacji i niewidoczne odnośnie podtynkowe. W pierwszym przypadku obudowa, w której stoi roleta jest widoczna, natomiast przy montażu podelewacyjnym skrzynka również jest montowana nad oknem, ale otynkowana lub w inny sposób zakryta i nie jest w ogóle widoczna na elewacji. Podczas montażu na elewacji, który jest prostszy i najczęściej wykonywany podczas remontu lub późniejszego montażu, gdyż nie wymaga żadnych dodatkowych prac, puszka jest wkręcana bezpośrednio w elewację.

    3.3. Podtynkowy montaż obudowy

    Ponieważ wyraźnie widoczna obudowa rolety na elewacji nie jest rozwiązaniem estetycznym, projektanci wymyślili sposób na ukrycie skrzynki, czyli całkowite zlanie się z elewacją, tak aby było to rozwiązanie zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Niestety nie we wszystkich przypadkach jest to możliwe. Obudowa nie może być ukryta, jeśli jest zamontowana na starszym budynku, bez ingerencji w system elewacyjny, tj. usunięcia warstwy wierzchniej lub zerwania tynku, i tylko pod warunkiem, że jest wystarczająco dużo miejsca na montaż. Mogłoby to jednak uszkodzić całą konstrukcję i zagrozić całemu pasowi elewacji. Taki montaż jest więc możliwy tylko w przypadku gruntownego remontu elewacji budynku wraz z wymianą okien oraz w nowym budownictwie. Obudowę umieszcza się następnie pomiędzy warstwami izolacji, dzięki czemu pokrywa się ją ostatnią warstwą elewacji. Zaletą tego projektu jest doskonała stylizacja i estetyka zewnętrzna, której nic nie zakłóca, gdyż podniesione rolety nie są widoczne z żadnej strony.

    3.4. Wersja bez kasety

    Na niektórych obiektach najodpowiedniejsze są systemy bez obudowy, czyli takie gdzie drążek jest widoczny. Jest to wariant nawiązujący do tzw. stylu industrialnego, gdzie widoczne szczegóły techniczne są pożądane, ponieważ wydają się prostsze, bardziej nowoczesne, jednak nie pasuje to do każdej elewacji. Pasuje przede wszystkim do najnowocześniejszych budynków i tych techno czy futurystycznych, gdzie elementy konstrukcyjne są celowo rozebrane i nieukryte.

    4. Materiały do ​​rolet

    4.1. Rodzaje tkanin

    Tkaniny na rolety zewnętrzne różnią się gęstością splotu, co ma całkiem różny wpływ na przestrzeń. Im gęstszy splot, tym mniej światła przepuszcza tkanina, a co za tym idzie, tym bardziej zasłania widok wewnątrz. Wszystkie rolety posiadają tkaninę odporną na promienie UV, dzięki czemu kolor nie blaknie na słońcu. Tkanina wykonana jest ze specjalnego włókna szklanego, które jest niepalne i odporne na warunki atmosferyczne.

     4.2. Tkaniny całkowicie zaciemniające

    Rolety z tkaniną przepuszczającą mniej niż 1% światła nazywane są zasłonami z całkowitym zaciemnieniem. Takie tkaniny odbijają >99% światła słonecznego. Oznacza to, że roleta nie przepuszcza prawie żadnego światła. Takie rolety stosuje się do sypialni, ponieważ całkowicie zaciemniają pomieszczenie i zapewniają dobry sen. Natomiast rolety do całkowitego zaciemnienia nie nadają się do stosowania w tzw. salonach. Chociaż doskonale blokują przechodzenie światła słonecznego, uniemożliwiają również widok na otoczenie zewnętrzne. Jeśli chcesz rolety z wyjątkiem sypialni i w pokojach dziecięcych, i aby można je było opuścić w letnie upały nie zasłaniając widoku przez okno, zwykle stosuje się połączenie dwóch zacienień. Na zewnątrz elewacji zamontowane są rolety zaciemniające, przeznaczone przede wszystkim do chłodzenia pomieszczenia i zapobiegania zaślepieniom, natomiast od wewnątrz zamontowane są zasłony zaciemniające, które opuszcza się tylko na czas snu.

    4.3. Tkaniny częściowo zaciemniające

    Jak sama nazwa wskazuje, tkaniny częściowo zaciemniające przepuszczają światło, ale w bardzo ograniczonym stopniu. Procenty zwykle wahają się między 5-10%, co oznacza, że ​​odbijają 90-95%. Ilość światła przepuszczanego przez rolety zależy głównie od rodzaju i gęstości tkaniny. Różne materiały nadają się do różnych zastosowań. W salonach, w których spędza się większość dnia, jak najbardziej pożądany jest najlepszy widok na otoczenie. Do takiego oświetlenia, odnośnie zacieniania otoczenia, najbardziej przydatne są rolety z mniejszym ściemnianiem. Bez względu na to, ile światła zapewnią one w pomieszczeniu, latem unikniemy zaślepienia promieniami słonecznymi i przegrzania pomieszczeń.

    5. Prowadnice

    Zasłony tego typu wymagają specjalnych prowadnic, które utrzymują je w miejscu, czyli przesuwają się podczas zamykania i otwierania. Szczególnie przy roletach ekranowych o większych wymiarach stabilność płótna podczas ruchu jest niezwykle istotna, gdyż w przeciwnym razie zasłony mogłyby pęknąć. Prowadnice wykonane są z ekstrudowanego aluminium i prowadzą od skrzynki do podłogi. W przypadku rolet o mniejszych wymiarach (np. w przypadku zwykłych, jednoskrzydłowych okien) prowadnice nie są potrzebne, ponieważ dla stabilności wystarczy obciążony pasek na dolnej krawędzi płótna, który służy również jako ochrona przed wiatrem.

    6. Ręczny i automatyczny ruch rolet

    6.1. Sterowanie ręczne i elektryczne

    Rolety można obsługiwać na dwa sposoby: ręcznie, za pomocą składanych prętów gwintowanych lub automatycznie, za pomocą pilota, włącznika lub telefonu. W obudowie zainstalowany jest silnik elektryczny i czujnik do automatycznego sterowania i ruchu. Oba systemy mają swoje zalety i wady.

    6.2. Rolety ze składanym drążkiem

    Zaletą sterowania ręcznego za pomocą drążka składanego jest to, że nie potrzebujesz silnika, który zajmuje dużo miejsca w skrzynce, więc musi być większa i nie ma możliwości zamontowania kurtyny bez obudowy. Kolejną, bardziej oczywistą zaletą jest cena, ponieważ takie modele są tańsze od elektrycznych. Dodatkowo takie rolety można zamontować podczas remontu lub adaptacji przestrzeni, ponieważ prąd nie musi być doprowadzony do okien, co wymaga pewnych prac budowlanych przed i po montażu.

    6.3. Rolety z silnikiem

    Najwygodniejsze w użytkowaniu są rolety z silnikiem elektrycznym, ponieważ steruje się nimi zdalnie, za pomocą pilota, przełączników lub za pomocą smartfonu. Zaletą tego sterowania jest szybkość - krótszy czas zamykania i otwierania. Wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk, a same zasłony zaczną się podnosić lub opuszczać. Jest to szczególnie wygodne, wręcz niezbędne w domach z wieloma oknami i roletami, gdzie praca ręczna zajęłaby więcej czasu. Wadą tej metody sterowania jest sam silnik elektryczny wbudowany w skrzynkę, która z tego powodu musi być większa. Również rolety z napędem elektrycznym nie mogą być pozbawione obudowy. W ten sposób, ze względu na wielkość i złożoność całego mechanizmu, jakim jest praktycznie cały system, całkowite koszty są znacznie wyższe.

    7. Inteligentne instalacje i rolety

    Wydaje się, że w ostatnich latach cały świat szybko się modernizuje i digitalizuje. Ponieważ domy nie są wyjątkiem, dziś istnieją różnorodne, niezliczone systemy, ich warianty, typy i modele, które naprawdę można dostosować do każdego domu. Tak powstały „inteligentne instalacje”, które umożliwiają łatwe, zdigitalizowane zarządzanie infrastrukturą domu. Po innych elementach przyszła kolej na automatyczne rolety, odnośnie ich najnowocześniejsze warianty, którymi można sterować przez telefon i zaprogramować je tak, aby opadały lub podnosiły się o określonej godzinie. Istnieje również możliwość zamontowania rolet z czujnikami komputerowymi, które opuszczają lub podnoszą rolety w zależności od natężenia słońca w ciągu dnia. Kiedy słońce schowa się za chmurami one się podniosą, a gdy się ponownie pojawi, one się spuszczą. Obsługa takich systemów jest naprawdę prosta i coraz bardziej pożądana.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Naprawa rolety wewnętrznej - mechanizm nawijający i opuszczający

    Zerwany sznurek, uszkodzony mechanizm. Jest to roleta w osłonie umiejscowiona w wykuszu (jedna z trzech) wymiary 120 x 60 cm. Okna nieotwierane. 202.5 zł do 337.5 zł

    ........



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Rolety screen?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Rolety screen cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    38+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Rolety screen
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone