Dla obszaru

    Rolo zasłony Cena

    Ile kosztują rolo zasłony? Ceny rolo zasłon zależą od wielkości powierzchni, którą cieniujemy, materiału zasłony i materiału główki gwintowanej, dekoracji i oczywiście usługodawcy. Ceny przeźroczystych rolet wewnętrznych zaczynają się od 150 EUR/m2, a za zasłony z różnymi dodatkami ok. 160 PLN / m2; całkowicie zaciemnione rolety (screen) mogą kosztować około 80 PLN / m2.

    Komu powierzyć instalację rolo zasłon? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów rolo zasłon w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena rolo zasłony


    Cena rolet wewnętrznych. Ceny przeźroczystych rolet wewnętrznych z mechanizmem ręcznym. Cena rolety z mocowaniem.

    400.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    500.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Rolo zasłony

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Rolety ekranowe (Refleksole) – wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Rolety ekranowe – co trzeba wiedzieć?

    Większość projektantów wnętrz i ekspertów w dziedzinie projektowania wnętrz zgadza się, że żaden dom, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, nie jest kompletny bez pewnego rodzaju ochrony wszystkich szklanych powierzchni. Rolety, podobnie jak dywaniki czy narzuty i poduszki, to nie tylko ostatnie drobiazgi, które zmieniają przestrzeń życiową w osobistą, ale również znakomicie wpływają na komfort przebywania w niej. Prawidłowo zamontowane rolety pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy na klimatyzacji, ponieważ latem zapobiegają przegrzaniu, a zimą stanowią dodatkową warstwę izolacyjną.

    wewnetrzne-rolety-ekranowe.jpg
    Prawidłowo zamontowane rolety pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy na klimatyzacji, ponieważ zapobiegają przegrzaniu pomieszczeń latem i wychłodzeniu zimą

     

    1.1. Rolety wewnętrzne

    Rolety ekranowe - refleksole, jak nazywają je handlowcy, to „spadkobierca” rolet  klasycznych. To prawdziwie nowoczesne warianty rolet które można montować na zewnątrz lub wewnątrz każdego rodzaju przeszkleń, tj. rodzajów okien, drzwi oraz przeszkleń czy ścian panoramicznych. Sposoby ich wykorzystania, ich struktura, faktury, materiały, kształty i kolory, które można znaleźć w sprzedaży, są liczne i różnorodne. Główną cechą tego typu rolet wewnętrznych jest to, że przepuszczają światło, ale zmniejszają nagrzewanie się pomieszczenia. Pojawianiu się odblasków i refleksów w pomieszczeniach zapobiega specjalny rodzaj materiału, z którego są wykonane, który jednocześnie nie blokuje widoku na zewnątrz. Ze względu na tak szeroki i różnorodny wybór zalecamy dobrze się poinformować przed zakupem, a nawet skonsultować się z fachowcem.

    1.2. Rolety ekranowe czy żaluzje?

    Rolety ekranowe są mniej znane i rozpowszechnione niż żaluzje, które są bardzo popularne i znane od dziesięcioleci. Od żaluzji łatwo je odróżnić po tym, że są wykonane tylko z jednego kawałka materiału, który po całkowitym opuszczeniu naprawdę przypomina duży ekran kinowy (screen). Żaluzja natomiast składa się z wielu poziomo ułożonych pasków lub lameli, zazwyczaj o znormalizowanej szerokości, wypukłych lub płaskich, połączonych ze sobą paskami, łańcuszkami lub sznurkami, w zależności od modelu i typu. Ponadto paski żaluzji składają się jedne na drugie, natomiast rolety ekranowe , podobnie jak dawne rolety klasyczne, są nawijane na pręt, który jest zamocowany w skrzynce.

    1.3. Rolety ekranowe cieszą się coraz większą popularnością

    Rolety ekranowe, po tak długim „panowaniu” żaluzji, stopniowo stają się coraz bardziej popularne, a powodów jest wiele.

    Po pierwsze wiele nowoczesnych budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni wygląda o wiele lepiej bez starych typów rolet, które wyglądałyby jak przyklejone. Rolety ekranowe są dość proste, nie rzucają się w oczy i są zredukowane, dzięki czemu znacznie bardziej pasują do nowych tendencji i trendów architektonicznych i projektowych skłonnych minimalizmowi, ponieważ nie odwracają uwagi obserwatora od innych aspektów wnętrza.

    Drugi powód ma charakter czysto praktyczny, choć nie mniej ważny: rolety ekranowe produkowane są w wymiarach znacznie większych niż żaluzje oraz w znacznie większej liczbie tonacji. Trzeci powód związany jest z funkcjonalnością: coraz częściej ludzie wybierają rolety ekranowe ze względu na ich wyjątkowe właściwości zaciemniające, których nie da się porównać z żadnym rodzajem żaluzji. Szczeliny między listwami lub paskami nigdy nie pozwalają na całkowite zaciemnienie, bez względu na to, jak są małe, podczas gdy w przypadku rolet ekranowych nie stanowi to problemu. Częściowe lub całkowite zaciemnienie jest jak najbardziej możliwe, ponieważ rolety ekranowe wykonane są z jednego kawałka materiału, niezależnie od ich wymiarów.

    1.4. Rolety ekranowe zapobiegają przegrzaniu się domu

    Jeśli chodzi o ciepło i światło podczas letnich upałów, często pojawia się problem przegrzania i olśnienia, więc ludzie próbują go rozwiązać na różne sposoby. Zamiast różnego rodzaju firan i żaluzji czy znacznie droższego systemu klimatyzacji, bardziej racjonalne i znacznie tańsze jest terminowe zaplanowanie i zamontowanie kombinacji uzupełniających się rolet zewnętrznych i wewnętrznych, które umożliwią przyjemne warunki mieszkania i utrzymanie optymalnego  mikroklimatu. Rolety ekranowe stanowią barierę uniemożliwiającą przenikanie ciepła do wnętrza pomieszczeń. Dzięki takim roletom można znacznie obniżyć koszty wentylacji przestrzeni w zależności od wielkości otworów okiennych, orientacji elewacji oraz doboru materiałów. Kolejną zaletą rolet ekranowych jest to, że w 95% chronią one przed promieniami UV.

    2. Jak znaleźć oferenta rolet?

    Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj i typ kupić, odwiedź niektóre salony. Na rynku jest wielu producentów i dostawców, asortyment wydaje się być równie nieograniczony jak i przedział cenowy. To, co musisz zrobić, zanim jeszcze wybierzesz się na zakupy, to rozważenie kilku podstawowych praktycznych pytań: po co w ogóle potrzebujesz rolet - aby chronić się przed słońcem czy ciekawskimi spojrzeniami? Chcesz stałe czy ruchome? Bezbarwne czy kolorowe? Jeśli kolorowe, to w jakim kolorze? Na wszystkie przeszklenia, czy tylko na niektóre?

    Gdy już to rozwiążesz, koniecznie zmierz otwory w ścianach, czyli nie tylko szyby, okna czy drzwi, do których kupujesz rolety, ale szerokość od jednego do drugiego boku ściany, w trzech punktach (bo nigdzie nie ma idealnie prostych i równych ścian), a następnie i wysokość od podłogi do sufitu. Dla ułatwienia wykonaj szkic i zapisz wszystkie wymiary. W ten sposób łatwiej porozumiesz się ze sprzedawcą, a jeśli zdecydujesz się zatrudnić wyspecjalizowanego producenta lub dostawcę, rysunek będzie dla niego bardzo ważny jako wgląd w istniejący stan rzeczy.

    Na naszym portalu znajdziesz wielu dostawców i będziesz mógł łatwo porównać ich oferty. Zobacz zdjęcia i komentarze użytkowników. Wyślij zapytanie do wybranych przez siebie oferentów i wybierz kogoś na podstawie odpowiedzi. W ten sposób najprościej i najszybciej znajdziesz to, czego szukasz. 

    3. Rolety ekranowe z kasetą i bez

    3.1 Rolety z kasetą

    Niemal wszystkie rodzaje tego typu rolet posiadają kasetę lub skrzynkę w zależności od modelu, w którą są zwijane. Żaluzje składa się pociągając za łańcuszek lub linkę, natomiast rolety nawija się na drewniany lub metalowy pręt  schowany w skrzynce montowanej na ścianie nad oknem. Kaseta ma za zadanie chronić roletę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, a cały mechanizm jest zwarty i estetyczny. Jeśli wybierzesz model z automatycznym silnikiem podnoszenia i opuszczania, to on również będzie schowany w obudowie.

    3.2. Rolety bez kasety

    Istnieją modele tych rolet, które wykonywane są bez kasety, a cały mechanizm przesuwania rolety jest całkowicie odsłonięty i widoczny. Wałek tego typu rolety jest najczęściej aluminiowy, dzięki czemu idealnie pasuje do wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym, techno czy futurystycznym, gdzie pożądane są detale techniczne. I te warianty rolet ekranowych mogą być z mechanizmem automatycznym lub ręcznym i podłączone do zunifikowanego systemu sterowania w inteligentnych domach. W sensie praktycznym zaletą tych modeli jest to, że można je zamontować na samej ramie okna lub drzwi, na ścianie nad nimi lub na suficie. Oznacza to, że montując je później, a nie w czasie montażu stolarki, można wybrać opcję najkorzystniejszą pod względem rzemieślniczym – zamontowanie rolet przy minimalnym nakładzie pracy.

    4. Materiały na rolety

    4.1. Rodzaje tkanin

    Materiały, czyli tkaniny na rolety, różnią się gęstością splotu, który tworzy zupełnie różne efekty w przestrzeni. Im gęstsza struktura, tym mniej światła przepuszcza tkanina, a co za tym idzie, bardziej zasłania widoczność wnętrza. Wszystkie rolety charakteryzują się siatkowym splotem, który jest odporny na promienie UV, dzięki czemu ich kolor nie blaknie na słońcu. Dokładniej rzecz biorąc, materiał jest wykonany ze specjalnego włókna szklanego, które jest niepalne, trwałe i odporne na różne warunki, a co za tym idzie długowieczne. Jeśli wybierzesz rolety przezroczyste, będzie wyglądać, jakby ich tam nie było.

    4.2. Tkaniny całkowicie zaciemniające

    Rolety ekranowe z tkaniną przepuszczającą mniej niż 1% światła służą do całkowitego zaciemnienia. Oznacza to, że roleta prawie wcale nie wpuszcza do pomieszczenia światła. Takie modele znajdują zastosowanie w sypialniach, ponieważ całkowicie zaciemniają pomieszczenie nawet w najbardziej słoneczne dni i zapewniają wysoki komfort spania. Wiadomo jednak, że rolety do całkowitego zaciemnienia nie nadają się do pomieszczeń, w których przebywasz i pracujesz w ciągu dnia. Choć doskonale blokują dostęp światła, utrudniają również widok otoczenia zewnętrznego. Jeśli zależy Ci na roletach, które można opuścić w letnie upały bez zasłaniania widoku przez okno, polecamy połączenie dwóch rolet ekranowych. Na zewnątrz warto zamontować roletę zacieniającą, służącą przede wszystkim do chłodzenia pomieszczenia i zapobiegania olśnieniu, natomiast od wewnątrz roletę zaciemniającą, którą opuszcza się tylko do snu.

    4.3. Tkaniny częściowo zaciemniające

    Jak sama nazwa wskazuje, tkaniny częściowo zaciemniające przepuszczają światło, ale w bardzo ograniczonym stopniu. Procenty zwykle wahają się między 5-10%, co oznacza, że ​​odbijają 95-90% światła. To, ile światła wpuszczą rolety, zależy głównie od rodzaju tkaniny i gęstości splotu. Różne materiały nadają się do różnych zastosowań, więc nie jest złym pomysłem zapytać o to przed zakupem. W pomieszczeniach mieszkalnych, w których spędza się większą część dnia, najbardziej pożądany jest jak najbardziej czysty widok otoczenia. Do takiego stopnia oświetlenia najbardziej przydają się rolety z mniejszym zaciemnieniem. Bez względu na to, ile światła przepuszczają, nie będzie oślepiania ani odblasków, a na pewno nie będzie przegrzewania pomieszczeń latem.

    5. Prowadnice rolet ekranowych

    W przypadku tego typu rolet, ponieważ są one wykonane ze stosunkowo sztywnego materiału, potrzebne są specjalne prowadnice, które utrzymają je w miejscu, czyli takie, które z łatwością przesuwają się podczas opuszczania i podnoszenia. Zwłaszcza przy roletach o większych wymiarach, stabilność płótna podczas ruchu jest niezwykle ważna, gdyż inaczej płótno mogłoby pęknąć. Prowadnice są na ogół wykonane z aluminium i biegną od obudowy do podłogi. W przypadku rolet o mniejszych wymiarach (np. do okien jednoskrzydłowych) nie są one potrzebne, ponieważ dla ich stabilności wystarczy ciężka listwa na dolnej krawędzi płótna, która służy również do ochrony przed przeciągami.

    6. Ręczny i automatyczny system poruszania rolet ekranowych

    6.1. Sterowanie ręczne i elektryczne

    Rolety można obsługiwać na dwa sposoby: ręcznie za pomocą składanych drążków śrubowych lub automatycznie za pomocą pilota, wyłącznika lub telefonu. W celu automatycznego sterowania i ruchu w obudowie zainstalowany jest silnik elektryczny i czujnik. Oba systemy mają swoje zalety i wady. 

    6.2. Rolety z drążkiem składanym

    Zaletą sterowania ręcznego za pomocą składanego drążka jest to, że takie sterowanie nie wymaga silnika, który zajmuje dużo miejsca w kasecie, a więc musi być ona większa i nie ma możliwości zamontowania rolety bez kasety. Kolejną, bardziej oczywistą zaletą jest cena, ponieważ takie modele są tańsze od zautomatyzowanych. Ponadto takie rolety można założyć podczas remontu lub adaptacji pomieszczenia, ponieważ nie trzeba doprowadzać prądu do okna, co znowu wymaga pewnych prac budowlanych przed i po montażu. Oczywiście w przypadku mniejszych, jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych okien lub szyb stałych, silnik generalnie nie jest potrzebny, ponieważ rolety te nie są ciężkie, i jeśli nie ma kasety, to istnieje większy wybór opcji montażu.

    6.3. Rolety ekranowe z silnikiem

    Rolety ekranowe z napędem elektrycznym uważane są za najwygodniejsze, ponieważ steruje się nimi zdalnie za pomocą pilota, przełączników lub smartfonu. Zaletą takiego systemu jest krótszy czas opuszczania i podnoszenia rolet. Wystarczy nacisnąć przycisk, a rolety same zaczną się podnosić lub opuszczać. Jest to szczególnie wygodne, wręcz niezbędne w domach z wieloma oknami i roletami, gdzie ręczna obsługa byłaby bardziej czasochłonna. Słabością tego sposobu sterowania jest sam silnik montowany w kasecie, która ze względu na jego wymiary musi być większa. Również rolety z napędem elektrycznym nie mogą obejść się bez skrzynki. Ponadto silnik nie może pracować bez zasilania, więc jeśli rozmieszczenie instalacji nie zostanie zaprojektowane i wykonane podczas budowy lub remontu, to trzeba będzie kuć ściany, a następnie je otynkować i malować. W ten sposób, ze względu na kolejne prace oraz wielkość i złożoność całego mechanizmu i systemu, łączne koszty okazują się znacznie wyższe.

    7. Konserwacja rolet ekranowych

    Jeśli chodzi o konserwację, można powiedzieć, że są to systemy mało wymagające i proste. Kaseta jest najczęściej wykonana z aluminium, rzadziej z PCV lub drewna, więc wystarczy regularne wycieranie kurzu; w razie potrzeby można ją całkowicie zdemontować, nasmarować lub naprawić, a następnie złożyć i ponownie umieścić na miejscu. Samego płótna nie trzeba prać, a jedynie go odkurzać. Prawidłowo zamontowane i dobrze wykonane rolety ekranowe wykonane z wysokiej jakości komponentów są bardzo trwałe. Producenci udzielają na nie gwarancji i oferują serwis.

    8. Rolety ekranowe i inteligentne  instalacje

    Wydaje się, że cały świat w ostatnich latach coraz szybciej się modernizuje i przechodzi na systemy cyfrowe. Domy prywatne nie są wyjątkiem, dziś w sprzedaży jest niezliczona ilość odmian systemów, nawet tak zwanych „spersonalizowanych”, które są specjalnie dostosowane do życzeń i wymagań klientów. Tak powstały „inteligentne instalacje”, które umożliwiają łatwe, cyfrowe zarządzanie infrastrukturą domu. Po innych elementach przyszła kolej na zdalnie sterowaną klimatyzację pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych. Wszystkimi instalacjami można zarządzać za pomocą specjalnych ekranów lub zwykłych tabletów i telefonów oraz programować, aby same opuszczały się lub podnosiły zgodnie z ustawionymi parametrami. Istnieje również możliwość zamontowania rolet ze sterowanymi komputerowo timerami i czujnikami, które uruchamiają rolety w zależności od zmian pogody w ciągu dnia. Kiedy słońce chowa się za chmurami rolety się unoszą, a kiedy znów się pojawia, opadają. Takie systemy są coraz bardziej poszukiwane.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty


    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Rolo zasłony?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Rolo zasłony cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    18+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Rolo zasłony
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone