Dla obszaru

    Elektrownie słoneczne Cena

    Ile kosztują elektrownie słoneczne? Zakup elektrowni słonecznej to inwestycja długoterminowa, która według obecnych szacunków może zwrócić się w ciągu 15 lat przy znacznie niższych kosztach zużycia energii elektrycznej. Najwyższe stopnie jednorazowej użyteczności, między 15 a 17,5%, mają tzw. monokrystaliczne ogniwa krzemowe, które są nieco droższe. Polikrystaliczne ogniwa słoneczne są tańsze, a ich użyteczność wynosi od 13 do 15%. Można użyć specjalnych ruchomych modułów, które można zainstalować tak, aby śledziły ruch Słońca. Taki system jest droższy, ale umożliwia maksymalne wykorzystanie energii słonecznej. Ceny systemów fotowoltaicznych znacznie się różnią, w zależności od ilości modułów, rodzaju ogniw słonecznych oraz dodatkowych elementów wbudowanych w system. Szacuje się, że standardowa elektrownia słoneczna do domu jednorodzinnego kosztuje średnio od 15.000 do 30.000 PLN.

    Komu powierzyć instalację elektrowni ssłonecznej? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców elektrowni słonecznych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena ogniw słonecznych


    Cena modułu fotowoltaicznego. Cena zakupu panelu z ogniwami fotowoltaicznymi 250 W bez montażu.

    600.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    900.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Elektrownia słoneczna

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Fotowoltaika czyli elektrownia słoneczna - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Fotowoltaika czyli elektrownia słoneczna – co trzeba wiedzieć?

    Samowystarczalność pod każdym względem jest coraz bardziej aktualnym pomysłem. Coraz powszechniejszym tematem staje się przebywanie w środowisku, w którym można zorganizować życie w sposób przynoszący każdemu z nas tyle samo korzyści, co środowisku naturalnemu, czyli w którym potrzeby energetyczne są zaspokajane ze źródeł odnawialnych. Budownictwo pasywne niskoenergetyczne, elektrownie słoneczne, ogrzewanie podłogowe ze zbiornika połączonego z pompą ciepła, woda sanitarna ze zbiornika deszczowego – to wszystko elementy, które coraz częściej znajdują zastosowanie w budowie budynków mieszkalnych.

    Elektrownias łoneczna
    Energia słoneczna jest bezpłatna, nieograniczona i czysta, dlatego w naszym kraju coraz częściej pojawiają się elektrownie słoneczne.

     

    1.1. Zalety

    Energia słoneczna jest bezpłatna, nieograniczona i czysta.

    Wykorzystując czystą energię zmniejszamy emisję dwutlenku węgla.

    Żywotność elektrowni słonecznej wynosi około 30 lat.

    System jest łatwy w konfiguracji.

    Elektrownia słoneczna wykorzystuje energię bezpośrednio, jako rozproszone światło słoneczne.

    Możesz sprzedawać energię elektryczną, której nie używasz.

    Elektrownia słoneczna jest łatwa w utrzymaniu.

    1.2. Sposób funkcjonowania

    Elektrownie słoneczne składają się z dwóch części. Pierwsza część składa się z modułów fotowoltaicznych, które przetwarzają fale elektromagnetyczne na energię elektryczną i napięcie. Druga część składa się z elementów, które przekierowują odbierany prąd do określonych celów. Ogniwo słoneczne bezpośrednio przetwarza energię słoneczną na energię elektryczną. Światło słoneczne padające na ogniwa słoneczne pobudza w nich aktywność elektronów, a dokładniej „wprawia je” w ruch i ten ruch wytwarza prąd stały. Konwerter energii, falownik, zamienia ten prąd na dwukierunkowy i przesyła go do sieci. Ogniwa słoneczne są zwykle wykonane z krzemu, który występuje obficie w skorupie ziemskiej. Ogniwa monokrystaliczne krzemowe są najbardziej wydajne, ponieważ mają najwyższy stopień wydajności.

    2. Jak i gdzie instalowane są elektrownie słoneczne?

    2.1. Elektrownia na dachu

    Elektrownia słoneczna na dachu jest stosowana przede wszystkim w budynkach z klasycznym dachem spadzistym od 0° do 60°. Bardzo ważne jest, aby dach był w dobrym stanie, aby był w stanie wytrzymać kolejne 30 lat, czyli szacowaną żywotność elektrowni. Jest to idealne rozwiązanie, gdy jedna lub obie połacie dachu skierowane są na południe lub podążają za ruchem Słońca od wschodu do zachodu słońca. Wreszcie sama powierzchnia dachu powinna być wystarczająco duża, zgodnie z potrzebami budynku.

    2.2. Elektrownia zintegrowana na dachu

    Specjalnym sposobem instalacji elektrowni słonecznej jest zintegrowanie modułu z główną obudową dachową. Ten rodzaj montażu jest najbardziej odpowiedni w nowym budownictwie, a także w przypadku wymiany całego dachu. Poza tym jest to również bardzo satysfakcjonujące pod względem estetycznym.

    2.3. Samostojąca elektrownia

    Samostojąca elektrownia to więcej niż świetny sposób na wykorzystanie działki, której nie można wykorzystać w żaden inny sposób. W przypadku tej elektrowni najpierw montowana jest odpowiednia podkonstrukcja w taki sposób i w pozycji, która pozwoli modułom z ogniwami fotowoltaicznymi dawać maksymalną energię.

    2.4. System wyspowy

    Jest to świetne rozwiązanie do zasilania w energię domów jednorodzinnych i podobnych mniejszych obiektów, takich jak domki, domki górskie, soja, przyczepy kempingowe, a także wszelkich podobnych tymczasowych rezydencji, które nie mogą być podłączone do instalacji publicznych.

    3. Oferenci

    Poszukując producentów, sprzedawców czy oferentów elektrowni słonecznych, dobrze zapytaj o ich kwalifikacje zawodowe, certyfikaty i ubezpieczenie. W Internecie znajdziesz wiele informacji, a także możesz zapytać znajomych i krewnych, którzy zdecydowali się na taką inwestycję.

    Na naszym portalu Daibau.pl znajdziesz współpracujących z nami oferentów, zobaczysz także ich referencje i oceny klientów. Radzimy zawsze szukać większej liczby ofert, aby móc je porównać i zdecydować o ich jakości i konkurencyjności. Możesz zadać oferentom następujące pytania:

    - Czy zna lokalne przepisy i procedurę uzyskania pozwolenia na budowę elektrowni i podłączenie do publicznej sieci elektroenergetycznej? Uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozwiązania dotyczące instalacji systemu solarnego i podłączenia do publicznej sieci elektroenergetycznej to dość skomplikowany, złożony i czasochłonny proces. Pytanie brzmi, czy Twój dostawca ma w tym wystarczające doświadczenie i czy zajmie się całą procedurą, czy po prostu sprzeda Ci tylko urządzenie i sprzęt.

    - Czy może dostarczyć rekomendacje od innych klientów w Twojej okolicy? Porozmawiaj z innymi klientami w najbliższej okolicy, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki wszystkiego o wyzwaniach, z którymi się zmierzyli i jak je rozwiązali.

    - Czy firma posiada ważne licencje i certyfikaty? Instalacja fotowoltaiczna musi być wykonana przez doświadczonego, przeszkolonego i wykwalifikowanego instalatora. Oznacza to w szczególności, że fachowiec lub podwykonawca jest licencjonowany przez producenta i lokalną spółkę dystrybucyjną energii elektrycznej.

    - Jaka jest gwarancja na zakupiony system? Kto zapewnia funkcjonowanie i utrzymanie systemu? Większość elektrowni słonecznych posiada standardową gwarancję przemysłową (zwykle 20 lat na ogniwa słoneczne i 10 lat na konwerter energii, falownik). Dobre gwarancje są często oznaką jakości sprzętu oferowanego przez instalatora. Bardzo ważne jest również, aby wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za utrzymanie systemu i ewentualne naprawy. Większość umów sprzedaży wymaga konserwacji od wykonawców.

    - Czy firma ma jakieś spory sądowe lub kredyty hipoteczne? Jak we wszystkich innych przypadkach, tutaj też trzeba być ostrożnym.

    - Co konkretnie oferuje? Oferty muszą jasno określać fakty - maksymalną moc produkcyjną systemu w watach (W) lub kilowatach (kW); szacunkowa ilość energii, jaką system wytwarza rocznie lub miesięcznie, mierzona w kilowatogodzinach (kW/h). Ta liczba jest najważniejsza w porównaniu z rachunkami za dystrybucję energii elektrycznej. Oferta powinna ponadto zawierać całkowite koszty eksploatacji systemu – rozruch systemu, wyposażenie mechaniczne i elektryczne, montaż, podłączenie, pozwolenia, podatki i gwarancje. Szacunkowy koszt za kilowatogodzinę jest najlepszą miarą porównania ofert różnych dostawców, ponieważ oferują oni inny sprzętu lub systemy o różnych rozmiarach i mocach.

    4. Różne systemy solarne

    Istnieją trzy główne typy systemów solarnych dla gospodarstw domowych:

    4.1. System sieciowy

    Jest to najczęściej używany system przez gospodarstwa domowe. Składa się z dachowych kolektorów solarnych wytwarzających prąd stały oraz konwerterów przetwarzających go na dwukierunkowy, przystosowany do zasilania sprzętu AGD. Nadwyżka wytworzona przez taki system kierowana jest do sieci elektroenergetycznej. W nocy lub w okresach, gdy produkcja energii jest niska, system pobiera energię elektryczną z sieci publicznej. Moduły te zapewniają również zasilanie awaryjne w przypadku awarii zasilania.

    4.2. Systemy hybrydowe

    Systemy te są odpowiednikiem sieciowych i posiadają baterie do przechowywania nadmiaru energii dostarczanej przez kolektory. W nocy lub gdy kolektory nie działają, można korzystać z energii z akumulatorów zamiast z sieci. Systemy te są szczególnie pożądane w obszarach, w których „wypadnięcie” z sieci zdaża sie często.

    4.3. Systemy samowystarczajace

    Samowystarczająca elektrownia słoneczna nie jest podłączona do sieci publicznej. W takim przypadku konieczne jest, aby energia produkowana w kolektorach była wystarczająca na wszystkie potrzeby gospodarstwa domowego. Takie systemy są na ogół większe i droższe, ponieważ potrzeba więcej kolektorów, akumulatorów i konwerterów, które wytwarzają, przetwarzają i przesyłają energię elektryczną do konsumentów w domu, nawet gdy system słabiej lub w ogóle nie działa. Planując zewnętrzną sieć instalacji solarnej należy dokładnie i precyzyjnie zmierzyć średnie zużycie i potrzeby gospodarstwa domowego, aby przewidzieć i generator pomocniczy.

    5. W jaki sposób do elektrowni słonecznej?

    5.1. Określ efektywność energetyczną swojego domu

    Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą instalacji elektrowni słonecznej, konieczne będzie dokładne zapoznanie się z metodami produkcji i zużycia energii elektrycznej oraz rzeczywistymi potrzebami. Może istnieją tańsze opcje drobnych ulepszeń i korekt, aby Twój obiekt był bardziej energooszczędny przed podjęciem następnych kroków.

    5.2. Oceń potencjał swojego domu

    Spróbuj oszacować potencjalne wykorzystanie energii słonecznej. Systemy fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej wykorzystują bezpośrednie i pośrednie światło słoneczne, a położenie w naszej szerokości i długości geograficznej generalnie sprzyja wykorzystaniu tego źródła energii. Jednak ilość energii, jaką system może faktycznie wytworzyć w określonym miejscu, zależy od nasłonecznienia i wielkości samego systemu. W tej ocenie mogą Ci pomóc dane kartograficzne i inne z Internetu.

    5.3. Oszacuj przyszłe zużycie energii

    Jeśli chcesz uzyskać najlepszą możliwą ofertę na system solarny, zwłaszcza jeśli chodzi o jego wielkość i moc, zalecamy zapoznanie się z następującymi informacjami:

    Przejrzyj swoje rachunki za energię elektryczną i kilka lat wstecz, aby zobaczyć, ile średnio zużywasz. Zużycie na rachunkach wyrażone jest w kilowatogodzinach (kW/h). Spójrz na każdy miesiąc w roku; w niektóre miesiące na pewno wydajesz więcej, a inne mniej (powiedzmy latem, kiedy klimatyzatory są włączone lub zimą do dogrzewania itp.). Zwróć uwagę na wszystkie zmiany i czy powtarzają się okresowo. Jeśli planujesz kupić samochód elektryczny lub rozbudować swój dom, powinieneś liczyć na zwiększone zużycie. Jeśli jednak dodatkowo ocieplisz elewację lub dach, możesz wydać mniej.

    5.4. Dotacje

    Z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego i poprawy efektywności ekologicznej wykorzystania zasobów naturalnych, wszelkie zaangażowanie w techniczno-technologiczne i inne niezbędne ulepszenia dla zdrowia ludzkiego, flory i fauny oraz środowiska są uważane za mile widziane. W tym sensie resorty często ogłaszają konkursy na alokację środków z Zielonego Funduszu oraz innych dotacji, które zachęcają do rozwoju i poprawy tego obszaru. Jeśli masz taką możliwość, zapytaj swoją lokalną społeczność, co przedsiębierze i czy możesz uzyskać jakieś korzyści.

    5.5. Współpracuj z oferentem

    Producenci i dostawcy elektrowni słonecznych na ogół przy zakupie udzielają pomocy w uzyskaniu pozwoleń na eksploatację. Będą również mogli polecić najlepszy system zgodnie z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami. Wielkość i moc elektrowni szacowane są zgodnie z potrzebami gospodarstwa domowego, ale także z uwzględnieniem następujących czynników:

    - lokalizacja obiektu i ilość dostępnej energii słonecznej,

    - wielkość, orientację i nachylenie dachu, na którym montowany jest system,

    - wydajność systemu,

    - inne źródła energii dostępne w okolicy - sieć energetyczna, farmy wiatrowe lub generatory itp.

     

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    wycena, Kłaj 510A

    Dzien dobry,

    Potrzebuje wycene i ew. wykonanie. 20250 zł do 33750 zł

    ........

    Przegląd instalacji, uzupełnienie glikolu, ciśnienia

    Witam. Potrzebuję przeglądu instalacji, prawdopodobnie odpowietrzenia i uzupełnienia glikolu. Dziękuje. 2025 zł do 3375 zł

    ........

    Fotowoltaika

    Szukam pomocy serwisowej przy instalacji fotowoltaicznej - nie produkuje energii. 405 zł do 675 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Projekt rozbudowy instalacji fotowoltaicznej, 1 szt.
    Elektrownia słoneczna, Aleksandrów Kujawski

    225 zł do 375 zł

    Cena, Montaż dachu solarnego - panele szklane na podkonstrukcji drewnianej , 113 m2
    Elektrownia słoneczna, Wrocław

    16200 zł do 27000 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Elektrownia słoneczna?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Elektrownia słoneczna cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    333+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Elektrownia słoneczna
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone