Dla obszaru

    Panele słoneczne Cena

    Ile kosztują panele słoneczne? Kolektory słoneczne znacznie obniżają koszt ogrzewania wody. Panele słoneczne są doskonałą częścią systemu wspomagającego dogrzewanie podczas sezonowych wahań temperatury zewnętrznej. Ich praca jest prosta i bezpieczna. Cena systemu modułów słonecznych zależy od Twoich potrzeb, powierzchni panelu, rodzaju konstrukcji nośnej oraz tego, czy chcesz zarówno ogrzewanie na wodę, jak i ciepłej wody użytkowej. Cena układu słonecznego dla domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej 200 m2 i czteroosobowego gospodarstwa domowego z dwoma kolektorami i zbiornikiem 200-300 litrów wynosiłaby między 2.000 i 3.000 PLN. Organizowane są również konkursy o przyznanie środków na budowę zgodnie z normami środowiskowymi, więc jeśli je otrzymasz, oszczędności mogą wynieść od 3.000 do 5.000 PLN.

    Komu powierzyć instalację paneli słonecznych? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców paneli słonecznych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena kolektora słonecznego


    Cena kolektora słonecznego. Cena zakupu próżniowego 15-rurowego kolektora słonecznego bez montażu.

    2000.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    3000.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Panele słoneczne

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Panele słoneczne - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    Panele słoneczne - co trzeba wiedzieć?

    Panele słoneczne
    Kolektory słoneczne są częścią systemu przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną

     

    Kolektory słoneczne są częścią systemu przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną. Biorąc pod uwagę, że ceny energii elektrycznej uzyskiwanej z konwencjonalnej produkcji z paliw kopalnych stale rosną, rośnie zainteresowanie alternatywnymi sposobami pozyskiwania energii. Energia pozyskiwana z „zielonych”, czyli odnawialnych źródeł jest coraz ciekawsza zarówno ze względu na cenę, jak i na dobro dla środowiska i zdrowia. Inwestycja w panele słoneczne, które zainstalujesz na dachu swojego domu, opłaci się oszczędnościami w ciągu 7-8 lat, a także pozwoli Ci uniezależnić się od infrastruktury publicznej.

    1. Co to jest energia słoneczna?

    Energia słoneczna to użyteczna energia wytwarzana przez Słońce, którą wykorzystujemy w postaci elektryczności lub ciepła. Energia słoneczna jest pozyskiwana na różne sposoby; najczęściej poprzez fotowoltaiczne kolektory słoneczne, które zamieniają promienie słoneczne na energię elektryczną. Energia słoneczna oprócz wytwarzania energii elektrycznej jest również wykorzystywana do ogrzewania budynków i wody. Energia słoneczna jest wykorzystywana w trzech głównych obszarach: mieszkaniowym, komercyjnym i socjalnym.

    1.1. Jak działa energia słoneczna?

    Do pozyskania energii słonecznej potrzebne są panele lub moduły składające się z warstw ogniw krzemowych, metalowych ram, szklanych obudów i kabli, które przenoszą energię elektryczną z ogniw. Krzem jest niemetalem o właściwościach przewodzących, dlatego może odbierać energię słoneczną i przekształcać ją w energię elektryczną. Kiedy słońce pada na krzem, poruszają się w nim elektrony i powstaje przepływ elektryczny. Jest to znane w nauce, a dokładniej fizyce ogniw słonecznych, jako „efekt fotowoltaiczny”. Nauka wytwarzania energii elektrycznej za pomocą kolektorów słonecznych opiera się na tym efekcie fotowoltaicznym. Został odkryty w 1839 roku przez francuskiego fizyka Alexandre-Edmonda Becquerela i został określony jako właściwość pewnych materiałów, półprzewodników, umożliwiające przepływ prądu pod wpływem światła słonecznego. Proces fotowoltaiczny przebiega w taki sposób, że krzemowe ogniwo fotowoltaiczne pochłania promieniowanie słoneczne i znajdujące się w nim elektrony zaczynają się poruszać. Tak zwany stan wzbudzony elektronu powoduje przepływ prądu, który jest przekazywany kablami do urządzenia zwanego konwerterem. Prąd płynący do konwertera to prąd stały (DC) a wychodzi z niego jako prąd przemienny (AC), odnośnie jako prąd stały lub przemienny.

    1.2. Koszty energii elektrycznej

    Proporcjonalnie do wzrostu sprawności kolektorów słonecznych spadły również koszty energii słonecznej. Tylko w ostatniej dekadzie redukcja wynosi około 60%, a eksperci szacują, że ten trend się utrzyma. Coraz więcej krajów decyduje się na udzielanie dotacji, co dodatkowo wpływa na wzrost popytu i produkcji. Na całym świecie coraz więcej ulg podatkowych na inwestycje w kolektory słoneczne dostępnych jest dla wszystkich zainteresowanych tzw. zieloną energią, a gdzie nie gdzie sięgają 26% kosztów instalacji systemu solarnego.

    1.3. Energia słoneczna jest źródłem odnawialnym

    Energia słoneczna to czysta, tania i odnawialna forma energii, którą można wykorzystać na całej planecie – każdy punkt kuli ziemskiej, do którego dociera światło słoneczne, jest potencjalnie miejscem do produkcji energii słonecznej. Jest niewyczerpanym źródłem, ponieważ pochodzi od Słońca. Technologie produkcji i wykorzystania energii odnawialnej zajmują się takimi niewyczerpalnymi źródłami. Porównaj na przykład produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych z produkcją paliw kopalnych. Stworzenie ropy, gazu i węgla zajęło setki tysięcy lat i za każdym razem, gdy jedno z tych źródeł jest wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej, jesteśmy o krok bliżej do wyczerpania tych zasobów. Jednak wykorzystanie energii odnawialnej – wiatru, słońca i wody – nie wyczerpuje ich źródeł. Promienie słoneczne będą zawsze (a przynajmniej przez bardzo długi czas) oświetlały powierzchnię Ziemi, więc zamiana promieni słonecznych w elektryczność nie sprawi, że słońce stanie się mniejszym zasobem ani teraz, ani w przyszłości. To właśnie sprawia, że ​​energia słoneczna jest z natury odnawialna. Chociaż energia elektryczna jest obecnie wytwarzana z różnych surowców na całym świecie i nadal w dużej mierze opiera się na paliwach kopalnych, takich jak ropa i gaz, odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, stają się coraz większą częścią profilu energetycznego, ponieważ koszty energii słonecznej i innych technologii odnawialnych są bardzo konkurencyjne.

    1.4. Gdzie jest wykorzystywana energia słoneczna?

    Szybkie rozprzestrzenianie się technologii produkcji i wykorzystania energii słonecznej doprowadziło również do wzrostu w innych obszarach. Można nawet powiedzieć, że dwie dziedziny – technologie magazynowania energii słonecznej i pojazdy elektryczne – rozwijają się z prędkością światła. Ponieważ ogniwa słoneczne wytwarzają energię elektryczną tylko w okresach słonecznych, magazynowanie i przechowywanie tak uzyskanej energii do późniejszego wykorzystania staje się coraz większym wyzwaniem. Na przykład baterie słoneczne to te, które przechowują energię do użytku, gdy nie ma słońca. Co więcej, rozwiązania do przechowywania działają na wszystkich poziomach instalacji ogniw słonecznych i oferują szereg dodatkowych korzyści, od niezawodności energetycznej po elastyczność sieci i niższe koszty. Innym przykładem są pojazdy elektryczne. Dzięki niższym kosztom konserwacji i paliwa oraz mniej szkodliwemu wpływowi na środowisko, w porównaniu z silnikami spalinowymi, pojazdy elektryczne stają się coraz ważniejszym elementem przemysłu motoryzacyjnego. W świecie coraz bardziej wymagającej elektryfikacji we wszystkich dziedzinach energia słoneczna jest jednym z najtańszych, najbardziej niezawodnych i najczystszych sposobów zasilania w przyszłości.

    1.5. Zalety energii słonecznej

    Istnieje wiele powodów, dla których właściciele domów wybierają energię słoneczną. Do najczęstszych należą ochrona środowiska i własnego zdrowia, a także redukcja kosztów i wyższa wartość nieruchomości. Tak zwana zielona energia nie tylko obniża koszty ogrzewania i chłodzenia, ale także liczne wydatki związane z użytkowaniem i konserwacją urządzeń i sprzętu, zmniejsza stężenie dwutlenku węgla, efekt cieplarniany i wiele innych. Niezależnie od tego, czy Twoje powody są osobiste, środowiskowe czy finansowe, oto 10 naszych powodów DLA energii słonecznej.

    1.5.1. Obniżone lub anulowane rachunki za prąd

    Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem mieszkania, domu, firmy czy organizacji non-profit, jasne jest, że rachunki za prąd stanowią znaczną część Twoich miesięcznych wydatków. Z systemem ogniw słonecznych otrzymalibyście darmową energię elektryczną na zagwarantowany cykl 25 lat, a nawet dłużej, ile takie urządzenia przeciętnie trwają. Nawet jeśli nie będziesz w stanie wyprodukować całej zużywanej energii, rachunki za media zostaną obniżone, czym ponownie zaoszczędzisz.

    1.5.2. Kolektory słoneczne to opłacalna inwestycja

    Kolektory słoneczne to nie wydatek, ale inwestycja i jedna z najlepszych i długoterminowych, którą można porównać tylko z obligacjami i akcjami. Właścicielowi przeciętnego obiektu, poprzez oszczędności, inwestycja zwraca się w ciągu 7-8 lat ze zwrotem 10% i więcej.

    1.5.3. Ochrona przed rosnącymi kosztami

    W ciągu ostatnich dziesięciu lat ceny energii elektrycznej dla klientów prywatnych rosły średnio w tempie 3%.Inwestując w system energii słonecznej, ochronisz się przed różnymi nieprzewidywalnymi czynnikami, nawet kaprysami rynku. Kupując i instalując sprzęt solarny, zapewnisz sobie przewidywalną i dokładną kontrolę zużycia i wydatków.

    1.5.4. Zwiększ wartość swojej nieruchomości

    Liczne badania pokazują, że nieruchomości z niezależnymi źródłami zasilania na rynku zawsze mają wyższą wartość i szybciej się sprzedają. Nabywcy są coraz bardziej świadomi korzyści i są coraz lepiej poinformowani na ten temat, więc zwiększony popyt na takie nieruchomości z pewnością będzie się utrzymywał.

    1.5.5. Niezależność energetyczna

    Słońce jest niemal nieograniczonym źródłem energii i z pewnością kluczowym czynnikiem niezależności energetycznej w długofalowych planach każdego kraju. Zwiększając możliwości produkcji i wykorzystania energii słonecznej jako energii elektrycznej, bardziej pewne byłoby osiągnięcie całkowitej niezależności od systemów zależnych od paliw kopalnych.

    1.5.6. Tworzenie miejsc pracy i wsparcie lokalnej gospodarki

    Branża produktów fotowoltaicznych tworzy miejsca pracy szybciej niż inne gałęzie gospodarki i jest to trend, który z pewnością będzie się utrzymywał.

    1.5.7. Ochrona środowiska

    Energia słoneczna to świetny sposób na zmniejszenie stężenia dwutlenku węgla. Uważa się, że budynki mieszkalne odpowiadają za około 1/3 emisji dwutlenku węgla, a większe wykorzystanie zielonej energii mogłoby ten odsetek zmniejszyć. Z obliczeń wynika, że ​​standardowy system kolektorów słonecznych dla gospodarstw domowych „oszczędza” ilość dwutlenku węgla równą posadzeniu 100 drzew rocznie.

    1.5.8. Pokaż swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój

    Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna to ważne elementy naszej kultury i wartości. Konsumenci i różne społeczności coraz częściej doceniają i nagradzają firmy, które decydują się na odpowiedzialne prowadzenie działalności. Firmy uważają, że „zielone” certyfikaty są silnym motorem zakupów – w rzeczywistości coraz więcej klientów decyduje się na zakup od takich producentów, co tworzy lepszy klimat gospodarczy i poprawia wyniki biznesowe.

    1.5.9. Zwiększ satysfakcję pracowników

    Ponieważ pracownicy są również konsumentami, okazują coraz większą sympatię dla zaangażowania i odpowiedzialności pracodawców. W tym sensie pracownicy są zadowoleni z każdego sukcesu i wkładu ich organizacji. Firmy, które dbają o swoją społeczność i środowisko, zazwyczaj mają niższe wskaźniki rotacji, bardziej zaangażowanych pracowników i wyższy poziom morale.

    1.5.10. Zostań konkurencyjny

    Firmy coraz częściej dostrzegają społeczne i ekonomiczne korzyści energii słonecznej. Kiedy pierwsi użytkownicy wybierają konkurencyjną firmę, wielu decyduje się zbadać możliwości, jakie daje wykorzystanie energii słonecznej i monitorować konkurencję.

    2. Znajdź oferenta wysokiej jakości

    2.1. Profesjonalizm

    Oferent, którego szukasz, musi być wąsko wyspecjalizowany w instalacji systemów solarnych.

    2.2. Licencje, gwarancje, ubezpieczenia

    Dostawcy systemów fotowoltaicznych powinni posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i ubezpieczenia. Gwarancja na montaż wynosi zwykle 1-10 lat.

    2.3. Doświadczenie

    Produkcja energii słonecznej to rozwijająca się branża, która przyciąga ekspertów z różnych dziedzin. Wykonawcy, którzy kiedyś koncentrowali się na innych typach projektów, teraz przekierowują swoją praktykę na obszar instalacji solarnych. Wybierając oferenta, upewnij się, że ma on doświadczenie z takimi projektami. Zobacz jego referencje i zrealizowane projekty.

    3. Rodzaje kolektorów lub paneli

    Rozważając montaż kolektorów słonecznych lub paneli, należy mieć na uwadze koszt, estetykę i energooszczędność. Chociaż są to ważne czynniki, jest jeden, który jest kluczowy dla wszystkich trzech - rodzaj kolektorów słonecznych, który wybierzesz. Od rodzaju kolektorów słonecznych zależy, ile będzie kosztować ich wykonanie i montaż, a także, jak panele będą wyglądać na Twoim dachu. Istnieją trzy rodzaje kolektorów słonecznych i każdy ma swoje wady i zalety. To, które kolektory słoneczne są dla Ciebie odpowiednie, zależy od specyfiki sytuacji oraz Twoich życzeń i oczekiwań. Jakie są typy paneli? Są to monokrystaliczne, polikrystaliczne i cienkowarstwowe panele słoneczne. Każdy z tych typów jest wykonany w niepowtarzalny sposób, ma inne cechy i inny wygląd.

    3.1. Monokrystaliczne panele słoneczne

    To najstarszy rodzaj paneli słonecznych. Zbudowane są z około 40 monokrystalicznych ogniw słonecznych. Te ogniwa słoneczne są wykonane z czystego krzemu. W procesie produkcyjnym (według metody Czochralskiego) kryształy krzemu zanurzane są w roztopionym krzemie. Kryształy są następnie powoli ekstrahowane, dzięki czemu roztopiony krzem wokół nich pozostaje w postaci stałej krystalicznej otoczki, zwanej wlewkiem. Wlewki są następnie cienko krojone. Plastry są umieszczane w ogniwach, a następnie ogniwa są składane i formowane są panele słoneczne. Monokrystaliczne ogniwa słoneczne wyglądają na czarne z powodu interakcji z czystym krzemem. Chociaż ogniwa są czarne, istnieją różne kolory i modele wsporników i ramek paneli. Ogniwa monokrystaliczne mają kształt kwadratu ze ściętymi rogami, dzięki czemu między ogniwami są niewielkie odstępy.

    3.2. Polikrystaliczne panele słoneczne

    Polikrystaliczne kolektory słoneczne są nowsze, a ich popularność i efektywność szybko rosną. Podobnie jak ogniwa monokrystaliczne, ogniwa polikrystaliczne są wykonane z krzemu. Jednak ogniwa polikrystaliczne są wykonane z fragmentów stopionego kryształu krzemu. Podczas procesu produkcyjnego kryształy krzemu zanurzane są w stopionym krzemie. Zamiast powoli ekstrahować się jak pojedyncze kryształy, pozwala się im rozpaść, stopić się i schłodzić. Po ochłodzeniu w formach, pokruszony krzem jest cienko cięty na polikrystaliczne płatki słoneczne. Te płatki są składane, aby stworzyć płytkę polikrystaliczną. Ogniwa polikrystaliczne są niebieskie ze względu na sposób, w jaki odbijają światło słoneczne. Światło słoneczne odbija się od fragmentów krzemu inaczej niż w czystych ogniwach krzemowych. Wsporniki i ramy paneli są zazwyczaj srebrne, ale mogą być też inne. Kształt komórek jest kwadratowy i nie ma przerwy między rogami komórek.

    3.3. Cienkowarstwowe moduły słoneczne

    Stanowią nowy krok w branży kolektorów słonecznych. Charakterystyczne dla nich jest to, że niekoniecznie są wykonane z krzemu. Mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym tellurku kadmu (CdTe), krzemu amorficznego (a-Si) i indyjskiego selenku galu miedzi (CIGS). Te ogniwa słoneczne są tworzone przez umieszczenie głównego materiału między cienkimi płytami materiału przewodzącego z warstwą szkła na górze w celu ochrony. Chociaż panele a-Si zawierają krzem, nie jest to krzem krystaliczny i jest pokryty szkłem. Jak sama nazwa wskazuje, panele cienkowarstwowe są łatwo rozpoznawalne dzięki cienkiemu profilowi. Płyty te są około 350 razy cieńsze niż te z plastrami krzemowymi. Jednak ramy tych modułów bywają duże, dlatego cały system przypomina panele monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Ogniwa cienkowarstwowe mogą być czarne lub niebieskie, w zależności od materiału, z którego są wykonane.

    4. Instalacja i konserwacja

    4.1. Elementy systemu solarnego

    Systemy solarne składają się z kolektora lub modułu, systemu podpór i mocowań oraz konwertera solarnego sterowanego komputerowo. Ogniwa słoneczne wytwarzają prąd stały ze światła słonecznego. Konwerter zamienia wytworzoną energię elektryczną na prąd przemienny, dzięki czemu można ją wykorzystać w gospodarstwie domowym. Program komputerowy steruje systemem solarnym i zapewnia optymalną pracę. Jeśli chcesz system niezależny od sieci, wymagana jest bateria.

    4.2. Proces instalacji paneli słonecznych

    Panele słoneczne są zwykle instalowane na dachu. Większość dachów spełnia wymagania montażowe - podstawową rzeczą jest to, aby do  paneli docierało jak najwięcej światła słonecznego. Jeśli instalacja na dachu nie jest możliwa lub nie jest pożądana, ogniwa słoneczne mogą znajdować się również na ziemi. Musisz tylko upewnić się, że w pobliżu nie ma przeszkód, które utrudniałyby przenikanie promieni słonecznych.

    Etapy montażu kolektorów słonecznych na dachu:

    1. Musisz najpierw ustawić rusztowanie, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas pracy na dachu.

    2. Kolejnym krokiem jest montaż systemu mocowania i wspornika kolektorów słonecznych. Cała konstrukcja powinna być pochylona i mieć kąt od 18° do 36°, aby zapewnić maksymalną ekspozycję na światło słoneczne.

    3. Po zamontowaniu wsporników panele słoneczne są instalowane na prefabrykowanej konstrukcji. Dokręć mocno wszystkie śruby i nakrętki, aby były stabilne.

    4. Kolejnym krokiem w procesie jest zorganizowanie instalacji elektrycznej. W większości przypadków stosowane są złącza MC4, ponieważ nadają się do wszystkich typów kolektorów słonecznych. Pamiętaj, aby wyłączyć zasilanie podczas instalacji okablowania.

    5. Następnie podłącza się konwerter solarny. Jest zwykle instalowany w pobliżu płyty głównej i może być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Konwertery są bardziej efektywne, jeśli znajdują się w chłodnym miejscu, a jeśli są na zewnątrz, należy je chronić przed słońcem. Jeśli są instalowane w pomieszczeniach, najlepszym miejscem do tego są garaże, spiżarnie lub inne pomieszczenia pomocnicze, które pozostają chłodniejsze przez większą część roku i mogą być wentylowane.

    6. Po zainstalowaniu konwertera słonecznego należy go również podłączyć do akumulatora. Bateria oszczędza obaw ze względu na mniejszą produkcję energii w okresach, gdy słońca jest mniej lub nie ma go wcale.

    7. Przedostatnim krokiem jest podłączenie konwertera do gniazdka elektrycznego. Niezbędny jest również licznik, który kontroluje ilość wyprodukowanej i zużytej energii elektrycznej. Możesz sprawdzić działanie systemu solarnego za pomocą komputera lub innych inteligentnych urządzeń. Można na przykład sprawdzić, ile prądu jest wytwarzane w różnych porach roku i porach dnia oraz zdecydować, o której godzinie najlepiej korzystać z dużych odbiorców, takich jak np. pralka.

    8. Ostatnim krokiem jest włączenie i przetestowanie nowo zainstalowanego systemu solarnego. Na tym kończy się proces instalacji kolektorów słonecznych.

    4.3. Konserwacja kolektorów słonecznych

    Ponieważ nie mają ruchomych części, kolektory słoneczne wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Powinny być sprawdzane kilka razy w roku pod kątem zabrudzeń. Ważne jest, aby panele były czyste i nic nie przeszkadzało im w skutecznym pochłanianiu promieni słonecznych. Przed czyszczeniem paneli skonsultuj się z instalatorem w sprawie warunków gwarancji. Niektórzy producenci kolektorów słonecznych mogą unieważnić gwarancję w przypadku samodzielnego czyszczenia kolektorów. Jeśli nie masz takiej umowy, do czyszczenia możesz użyć zwykłego węża ogrodowego, a najlepszy czas na sprzątanie to rano lub wieczorem, gdy jest chłodniej. Unikaj spryskiwania paneli zimną wodą, gdy są gorące, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Jeśli płyty wymagają dodatkowego czyszczenia, to znaczy, jeśli nie udało Ci się ich wyczyścić spłukiwaniem wodą, wypróbuj miękką gąbkę i mydło. Możesz również wynająć specjalistyczną usługę sprzątania. Jest to zalecane, jeśli panele są zbyt wysoko lub wymagają dokładniejszego czyszczenia. Instalator powinien sprawdzać cały system co 4-6 lat. Warto również zapytać o możliwe, specjalne warunki czyszczenia i konserwacji całego systemu.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Panele słoneczne

    Dzien dobry,

    Potrzebuje panele na balkon. Jaka cena razem za wszystko. Nysa KEN 3240 zł do 5400 zł

    ........

    montaż panele

    Dzien dobry,

    Potrzebuję montażu PV Leapton ilość 26 sztuk 6075 zł do 10125 zł

    ........

    kolektory słoneczne

    Dzień dobry,

    zlecę stworzenie instalacji solarnej, która będzie w stanie obsłużyć do 8 osób, mieszkających w jednym czasie.

    Zapraszam do kontaktu. 40500 zł do 67500 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, montaz pompy ciepla, 15
    Panele słoneczne, Ustronie Morskie

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Instalacja off grid Inwenter hybrydowy, 4 panele
    Panele słoneczne, Ochotnica Dolna

    2880 zł do 4800 zł

    Cena, Serwis kolektorów słonecznych, kpl
    Panele słoneczne, Knurów

    180 zł do 300 zł

    Cena, Awaria instalacji solarnej, 1 szt.
    Panele słoneczne, Kolbudy

    450 zł do 750 zł

    Cena, Przegląd instalacji, uzupełnienie glikolu, ciśnienia,
    Panele słoneczne, Stuposiany

    450 zł do 750 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Panele słoneczne?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Panele słoneczne cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    599+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Panele słoneczne
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone