Dla obszaru

    Kominy ze stali nierdzewnej Cena

    Ile kosztuje komin ze stali nierdzewnej? Cena komina uzależniona jest od długości i średnicy komina, ilości kolanek i oczywiście usługodawcy. Kominy ze stali nierdzewnej są tańsze niż ceramiczne. Cena komina okrągłego wykonanego z trójwarstwowej stali nierdzewnej o średnicy 12 cm z przekładkami, rozetami, rurami dymowymi i montażem może wynieść około 610 PLN. Jednym słowem cena komina ze stali nierdzewnej wynosi od 580 do 640 PLN/m.

    Komu powierzyć wykonanie komina ze stali nierdzewnej? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych blacharzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena kominów prefabrykowanych


    Cena prefabrykowanego komina ze stali nierdzewnej. Cena zakupu i montażu trójwarstwowego komina ze stali nierdzewnej, średniej wysokości, na dom jednorodzinny, Ø180.

    580.00 zł/m

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m

    ŚREDNIA CENA
    640.00 zł/m

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Kominy ze stali nierdzewnej

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Kominy ze stali nierdzewnej – wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Kominy ze stali nierdzewnej - co trzeba wiedzieć?

    Komin, choć na pierwszy rzut oka tak nie wygląda, jest bardzo ważnym elementem w systemie grzewczym domu czy mieszkania. Kominy i kanały spalinowe ze stali nierdzewnej to najnowocześniejsze warianty, które pasują do wszystkich rodzajów systemów grzewczych. Mogą być stosowane do drenażu na piecach na paliwa stałe, ale także na paliwa płynne tj. gaz. Stosowane są również do pieców, kominków i niskotemperaturowych kotłów kondensacyjnych.

    Kominy ze stali nierdzewnej
    Kominy ze stali nierdzewnej to najnowsze typy, które pasują do wszystkich systemów grzewczych

     

    1.1. Zalety kominów ze stali nierdzewnej

    1.1.1. Są odpowiednie dla środowiska naturalnego

    - ponieważ są bardzo odporne chemicznie, nadają się również do kotłów kondensacyjnych, w których stwarzają się tzw. agresywne kondensaty;

    - rury są cienkie i dzięki temu oszczędzają materiał;

    - gdy przychodzi czas na ich wymianę, można je w całości poddać recyklingowi, a więc w sensie materiałowym są w pełni wykorzystywane.

    1.1.2. Są bardzo trwałe

    - kominy ze stali nierdzewnej są ognioodporne - mogą być używane po pożarze;

    - kominy ze stali nierdzewnej są bardzo odporne na wstrząsy  i uderzenia - komin nie pęknie ani się nie złamie nawet w przypadku trzęsienia ziemi.

    1.1.3. Spełniają wszystkie wymagania

    - te kominy są odporne na kwasy powstające w kotłach kondensacyjnych;

    Substancje toksyczne w spalinach pochodzą albo z substancji palnych, albo powstają podczas spalania. Wraz z wilgocią łatwo przekształcają się w agresywne kwasy, które kondensują się na ściankach komina i korodują materiał, z którego wykonane są przewody dymowe.

    - odporne na wilgoć;

    W przypadku spadku temperatury spalin - co jest typowe dla kotłów kondensacyjnych - na ściankach komina tworzy się kondensat. Materiały odporne na wilgoć, takie jak stal nierdzewna, zapobiegają jej wnikaniu w otaczające materiały (ściany murowane itp.).

    - odporny na pożar kominowy;

    Przy stosowaniu paliw stałych, takich jak drewno, na ścianach komina zawsze tworzą się osady ubocznych produktów spalania. Jeśli komin nie jest całkowicie lub regularnie czyszczony, sadza ta może łatwo się zapalić i spowodować pożar w kominie. Materiały niepalne, takie jak stal nierdzewna, wytrzymują temperatury powyżej 1000°C i utrzymują ciepło na poziomie akceptowalnym dla konstrukcji budynku.

    1.2. Kominy ze stali nierdzewnej nadają się do wszystkich grzejników

    Wybór odpowiedniego paliwa jest jednym z najważniejszych czynników sprawnej pracy grzejników. Niektóre urządzenia grzewcze pracują na różnych paliwach, a niektóre tylko na jednym. Kominy ze stali nierdzewnej odpowiadają wszystkim systemom grzewczym i piecom na wszystkie popularne paliwa:

    - gaz ziemny i  gaz płynny podczas spalania wytwarzają gazy spalinowe, które są najmniej korozyjne dla przewodów kominowych;

    - oleje opałowe zawierają siarkę, ale jej poziom w zwykłym oleju opałowym dla gospodarstw domowych jest dość niski;

    - drewno, jak również trociny, wióry i pellety po spaleniu tworzą smołę, która bardzo łatwo przywiera do ścian komina. Doświadczenie pokazuje, że kominy ze stali nierdzewnej mogą „przetrwać” nawet pożar kominowy;

    - brykiety z węgla brunatnego i kamiennego stosowane są głównie w tych częściach Europy, gdzie paliwa te są dostępne na rynku lokalnym. W ich przypadku urządzenia grzewcze powinny być takie, aby temperatura spalin była zawsze na wyznaczonym poziomie, aby komin „zaciągał” gazy. Jeśli temperatura w kominie nadmiernie spadnie, nastąpi kondensacja.

    W większości przypadków do uszkodzeń kominów i przewodów kominowych dochodzi, gdy gospodarze spalają materiały, których nie powinni – plastik, odpady lub chemikalia, tworząc w ten sposób szkodliwe opary, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i powodować korozję metali.

    1.3. Stare kominy można łatwo naprawić lub zremontować za pomocą rury ze stali nierdzewnej

    1.3.1. Przyczynami naprawy lub remontu komina mogą być:

    - wymieniasz stare urządzenie/system grzewczy na nowy,

    - gazy wracają do wnętrza,

    - skropliny lub smoła przedostały się do ściany komina i widoczne są plamy wewnątrz lub na zewnątrz budynku (często przy ogrzewaniu drewnem),

    - przewód kominowy jest za szeroki na nowy rodzaj paliwa; na przykład, gdy przechodzisz z drewna na olej opałowy lub gaz,

    - komin jest zbyt zimny, co ma miejsce, gdy znajduje się na zewnętrznej ścianie i nie jest wystarczająco izolowany; w konsekwencji komin „słabo ciągnie”,

    - powierzchnia starego komina eroduje lub jest nierówna, przez co gazy nie przechodzą prawidłowo i komin „słabo ciągnie”.

    1.3.2. Różne przewody kominowe dla różnych urządzeń

    Instalując jednowarstwowy lub trójwarstwowy komin wykonany ze stali nierdzewnej, poprawi się wydajność i bezpieczeństwo samego komina. Jest to sprawdzone i łatwe w aplikacji rozwiązanie. Istnieją dwie możliwości naprawy lub remontu komina:

    - w przypadku kotła na paliwo stałe można zastosować jednowarstwową rurę specjalnego przeznaczenia, wykonaną z bardzo wysokiej jakości stopu stali nierdzewnej, która jest gładka od wewnątrz i pofałdowana na zewnątrz. W większości pomiędzy nową rurą a starym kominem znajduje się wolna przestrzeń wypełniona powietrzem pełniącym rolę izolatora termicznego. Bardzo ważne jest dokładne przestrzeganie instrukcji producenta podczas instalacji;

    - w przypadku pieca gazowego lub na olej opałowy można zastosować jednowarstwową rurę ze stali nierdzewnej, obustronnie gładką. Grubość stali wynosi od 0,4 do 1 mm.

    Należy pamiętać, że niestabilnego statycznie komina nie można wzmocnić poprzez włożenie rury ze stali nierdzewnej. Jeśli istniejący komin murowany jest słaby mechanicznie, inżynier budownictwa lub fachowiec musi go najpierw obejrzeć i naprawić.

    1.3.3. Stare kominy można również naprawić za pomocą twardych lub elastycznych rur ze stali nierdzewnej

    Twardy przewód kominowy ze stali nierdzewnej

    Rura sztywna ze stali nierdzewnej ma zastosowanie przy piecach na drewno, pellety, gaz i olej opałowy. Gdy piec na paliwo stałe zostanie zastąpiony piecem na olej opałowy lub gaz, zwykle należy zmniejszyć średnicę komina. W tym sensie, twarde rury ze stali nierdzewnej są najczęściej pierwszym wyborem, ponieważ są wydajnym i ekonomicznym sposobem remontu i naprawy starych kominów. Większość kominów zbudowana jest z cegły. Nie jest to najlepszy rodzaj, ponieważ cegła i zaprawa łatwo się skręcają, odpadają i pękają, a sam komin staje się niestabilny i ulatnia się dym i gazy. Nieprzepuszczalne wkłady gazowe ze stali nierdzewnej są doskonałym i szybkim rozwiązaniem, ponieważ wymagają minimalnej ingerencji w istniejącą konstrukcję.

    Elastyczny przewód kominowy ze stali nierdzewnej

    Elastyczne rury ze stali nierdzewnej służą do naprawy starszych kominów o bardziej złożonej geometrii. Ponieważ są giętkie, dopasowują się do kształtu komina. Fabrycznie wykonane są dwuwarstwowo, a wewnętrzna rura ze stali nierdzewnej jest gładka i zwarta. W kominie umieszcza się, w zależności od sytuacji, od dachu lub od dołu. Cienki profil pozwala na łatwe przechodzenie przez komin, co byłoby problematyczne w przypadku niektórych innych materiałów. Żywotność takich rur jest długa, ale można ją znacznie skrócić, jeśli się stosuje nielegalne materiały opałowe, takie jak tworzywa sztuczne, odpady i inne lub niewłaściwe i nieregularne czyszczenie i konserwacja, lub jeśli przed zainstalowaniem rury komin nie zostanie dokładnie oczyszczony z osadów sadzy i smoły.

    1.4. Kominy chromowane w nowym budownictwie

    Kominy i przewody kominowe ze stali nierdzewnej są najnowszej generacji. Oprócz zastosowania zgodnie z najnowszymi technologiami, doskonale nadają się do napraw i przeróbek istniejących kominów, ale ze względu na atrakcyjny wygląd są również coraz częściej wykorzystywane w nowym budownictwie, jako stylowe elementy elewacji.

    Niektóre z ich zalet to:

    - oszczędzają miejsce, ponieważ są małe,

    - wyglądają atrakcyjnie i wpisują się w każdą koncepcję nowoczesnej architektury,

    - okazały się praktyczne w montażu za bardzo rozsądną cenę,

    - łatwe do naprawy lub zamiany, w zależności od potrzeb.

    2. Oferenci, odnośnie wykonawcy

    Do naprawy lub remontu komina lub montażu nowego ze stali nierdzewnej należy poszukać doświadczonego i profesjonalnie przeszkolonego wykonawcy. Radzimy wybierać wśród tych, którzy mają wieloletnie doświadczenie i jak najwięcej dobrych rekomendacji. Byłoby dobrze, gdybyś znalazł takiego w swojej okolicy, ponieważ mógłby szybko dotrzeć do Ciebie w nagłym wypadku. Dobry fachowiec najpierw przyjdzie obejrzeć obiekt, a następnie da ofertę. Powinien również oferować co najmniej dziesięcioletnią gwarancję na materiały i wykonaną pracę, ponieważ gwarantowałoby to również jakość. Zalecamy również, aby przed dokonaniem płatności końcowej komin został sprawdzony przez kompetentny serwis kominiarski.

    3. Kategorie kominów

    W Unii Europejskiej kominy dzielą się na trzy grupy:

    - kominy na zamówienie - wykonane ręcznie z rur fabrycznych

    - kominy systemowe - kominy prefabrykowane, które są wykonywane fabrycznie i montowane na miejscu,

    - wężownice przyłączeniowe - specjalnie wykonane fabryczne rury kominowe, które służą do podłączenia urządzenia grzewczego do kanału dymowego lub komina.

    Kominy lub kanały kominowe są wykonane z różnych materiałów (stal nierdzewna, beton, szamot, ceramika lub tworzywo sztuczne). Jednocześnie za kominy murowane uważa się kominy betonowe, ceramiczne lub murowane. Wężownice kominowe z tworzywa sztucznego stosuje się wyłącznie z urządzeniami grzewczymi niskotemperaturowymi (gaz i olej opałowy).

    Kominy ze stali nierdzewnej składają się z dwóch rur, które znajdują się jedna w drugiej, a pusta przestrzeń między nimi służy jako izolacja termiczna. Nadają się one do każdego rodzaju budynków, ponieważ nie wymagają specjalnie skonstruowanego fundamentu i można je w razie potrzeby nadstawić.

    4. Kominy zewnętrzne i wewnętrzne

    4.1. Kominy zewnętrzne

    Kominy rozciągające się na elewacji, na zewnątrz budynku, są zimą narażone na zimno, co może powodować „słabe ciągnięcie” komina lub tworzenie się kondensatu; aby temu zapobiec, temperatura gazów spalinowych w kominie musi być na określonym poziomie. Izolacja jest więc jednym z kluczowych elementów komina zewnętrznego i musi rozciągać się na całą wysokość rury kominowej.

    4.2. Kominy wewnętrzne

    Kominy zwykle umieszczane są po wewnętrznej stronie budynku, ponieważ straty ciepła są mniejsze. Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wewnętrzny izolowany system kominowy pomiędzy dwiema ścianami, który biegnie od kotła, przez podłogę i sufit, na dach i ponad nim. System ten przewodzi podgrzane spaliny, co zwiększa przepuszczalność i trwałość komina, ale także ogranicza osadzanie się sadzy.

    5. Kominy jednowarstwowe, dwuwarstwowe i trójwarstwowe ze stali nierdzewnej

    5.1. Kominy jednowarstwowe ze stali nierdzewnej

    Rury jednowarstwowe ze stali nierdzewnej służą do naprawy lub renowacji starych kominów murowanych - tych, które są izolowane termicznie wewnątrz budynku. Jednowarstwowe rury ze stali nierdzewnej nie mają izolacji i nie mogą być używane jako samodzielny komin, przynajmniej nie w naszej strefie klimatycznej.

    5.2. Kominy trójwarstwowe ze stali nierdzewnej

    Rury trójwarstwowe ze stali nierdzewnej są izolowane i posiadają połączenia spawane, a ich warstwa wewnętrzna wykonana jest ze stali nierdzewnej klasy 1.4404/316; istnieją kraje, które dopuszczają klasę 1.4301/304, ponieważ wytrzymuje korozyjne spaliny z pieców na paliwo stałe. Mogą być stosowane jako komin wewnętrzny lub zewnętrzny, ponieważ rura zewnętrzna wykonana jest ze stali nierdzewnej. Izolacją termiczną pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną rurą jest gorące powietrze, ponieważ stal utrzymuje ciepło wystarczające, aby utrzymać ciepło gazów i komin „dobrze ciągnie”. Dzięki temu w kominie nie osadza się smoła, która może spowodować pożar. Izolowana rura kominowa służy jako ochrona przeciwpożarowa od paleniska do dachu.

    5.3. Kominy trójwarstwowe ze stali nierdzewnej do domów pasywnych i niskoenergetycznych

    Taki komin ze stali nierdzewnej odpowiada wysokim standardom budynków pasywnych. Spełnia wszystkie wymagania przepisów przeciwpożarowych, jest odporny na działanie agresywnych oparów, a jego montaż musi być taki, aby był całkowicie nieprzepuszczalny i bez tzw. mostków termicznych. Urządzenia grzewcze do obiektów pasywnych są specjalnie zaprojektowane tak, aby były hermetycznie uszczelnione i niezależne od otaczającego powietrza. Posiadają specjalne izolowane termicznie kanały do ​​dostarczania powietrza, które będzie ogrzewane, co nie pozwala na powstawanie mostków termicznych.

    6. Instalacja i konserwacja

    6.1. Instalacja

    Komin ze stali nierdzewnej można łatwo zainstalować w nowych budynkach, ale można go wykorzystać do renowacji lub przebudowy istniejących. Dokładny system kominowy, który zostanie zastosowany, zależy od przypadku do przypadku, dlatego przed zakupem radzimy skonsultować się z fachowcem. Po przeglądzie przedstawi Państwu swoją ofertę i, jeśli ją zaakceptujesz, naprawi ją lub zmodyfikuje komin za pomocą rur ze stali nierdzewnej i towarzyszącego osprzętu przyłączeniowego. Instalacja, odnośnie naprawa, jest możliwa w ciągu jednego dnia, w zależności od złożoności procedury.

    6.2. Konserwacja

    Regularna i prawidłowa konserwacja kominów ze stali nierdzewnej jest bardzo ważna dla ich optymalnej pracy, a także dla długowieczności nie tylko komina, ale i całego systemu. Czyszczenie i konserwację, jakość i dokładność, należy powierzyć wykwalifikowanemu kominiarzowi. Raz lub dwa razy w roku wyczyści komin plastikową szczotką. W przypadku ogrzewania gazowego czyszczenie powinno odbywać się raz w roku, a przy ogrzewaniu paliwami stałymi co miesiąc w sezonie grzewczym.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Wkład do komina

    Witam . Mam pytanie jaki jest koszt wkładu do komina piec na pellet 7m z montażem ? 6075 zł do 10125 zł

    ........

    Montaż komina zewnętrznego stalowego

    Proszę o wycenę kompleksowej usługi (robocizna i materiał), montażu komina zewnętrznego dwupłaszczowego z wyczystką oraz doprowadzeniem powietrza z zewnątrz do piecyka typu „koza”.
    Płyta stalowa pod piecyk.
    Domek letniskowy o konstrukcji drewnianej ocieplony całoroczny 35m2 po obrysie z antresolą. Miejscowość Elganowo kolo Pasymia woj. Warmińsko-Mazurskie.
    Termin montażu – kwiecień 2024r
    Otwory w ścianie (komin i dopływ powietrza z zewnątrz) będą przygotowane przez moja ekipę budowlaną.
    Proszę o pomoc w dobraniu piecyka w cenie do 4000 zł. Poniżej przesyłam inspiracje – modele które najbardziej odpowiadają mi wyglądem. W pomieszczeniu jest mało miejsca, dlatego zależy mi aby piecyk był dość wąski ok. 40 cm i dużym przeszkleniem paleniska. Piecyk z funkcją czerpania powietrza z zewnątrz, najlepiej żeliwny. 6075 zł do 10125 zł

    ........

    Wkład żaroodporny 150 cały komplet do komina na piec węgiel i drzewo.

    Witam. Chcę się dowiedzieć jaki koszt był by za wkład żaroodporny (1.00mm) do obecnego komina jaki posiadam 160 ( czyli pewnie 150 wkład). Cały komplet wkładu razem z trójnikiem ( fajnie było by gdyby miał odejście na 160) wyczystka z drzwiczkami oraz zakończenie typu strażak. Obecnie komin ma 5m lecz chciał bym go też przedłużyć o jakieś pół metra. Interesuje mnie również ile wynosi montaż od państwa wkładu. 6480 zł do 10800 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Prostokatne, 10m
    Kominy ze stali nierdzewnej, Świdwin

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Montaż wkładu kominowego kwasowego , 9 odcinków rur 1 Mb
    Kominy ze stali nierdzewnej, Błaszki

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Wentylacja w mieszkaniu, 1
    Kominy ze stali nierdzewnej, Pabianice

    6300 zł do 10500 zł

    Cena, Postawić komin systemowy 10 m, 10m wysokości
    Kominy ze stali nierdzewnej, Piaseczno

    1080 zł do 1800 zł

    Cena, Komin 6 m do kominka, fi 200 mm
    Kominy ze stali nierdzewnej, Tomaszów Lubelski

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Komin ze stali nierdzewnej - materiał + praca,
    Kominy ze stali nierdzewnej, Kudowa-Zdrój

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Komin wewnętrzny stalowy ,
    Kominy ze stali nierdzewnej, Jakubów

    360 zł do 600 zł

    Cena, Komin do kozy, 1
    Kominy ze stali nierdzewnej, Sulechów

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Nowy wkład kominowy,
    Kominy ze stali nierdzewnej, Wałcz

    270 zł do 450 zł

    Cena, Przebudowa wentylacji - wykonanie komina systemowego , 2 szt.
    Kominy ze stali nierdzewnej, Brzeźnica

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Wkład do komina wraz z montażem , ok. 10 m
    Kominy ze stali nierdzewnej, Szydłowiec

    1260 zł do 2100 zł

    Cena, Montaż komina ze stali nierdzewnej,
    Kominy ze stali nierdzewnej, Stryków

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Budowa komina i otwór w dachu strop akerman, Prosty komin pionowy 2-3m i otwór
    Kominy ze stali nierdzewnej, Chorzów

    270 zł do 450 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kominy ze stali nierdzewnej?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Kominy ze stali nierdzewnej cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    34+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kominy ze stali nierdzewnej
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone