Dla obszaru

    Naprawa komina Cena

    Ile kosztuje naprawa komina? Cena remontu komina jest bardzo różna, przede wszystkim dlatego, że zależy od jego aktualnego stanu i rodzaju potrzebnych napraw. Instalacja wężownicy ze stali nierdzewnej w kominie kosztuje od 250 do 400 PLN / m. Dokładna cena zależy również od umowy z majstrem.

    Komu powierzyć naprawę komina? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych firm od remontów kominów w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena instalacji wężownicy


    Cena naprawy komina. Montaż wężownicy ze stali nierdzewnej w kominie Ø18 cm.

    200.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    400.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Naprawa komina

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Naprawa komina - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    Naprawa komina
    Z naprawą komina nigdy nie należy się wahać, bo konsekwencje mogą być ogromne

    1. Naprawa komina - co trzeba wiedzieć?

    Zimą bardzo chętnie przebywamy w cieple, przy kominku lub piecu. Na ściankach komina, które muszą wytrzymać bardzo wysokie temperatury i duże ilości dymu, gromadzą się w tym czasie osady sadzy i innych zanieczyszczeń. Kominy narażone są na wszelkie warunki atmosferyczne i kłopoty przez cały rok i mogą powodować długotrwałe uszkodzenia materiału. Większość właścicieli kominów na ogół nie zdaje sobie sprawy, że konsekwencje złej konstrukcji i nieterminowych napraw mogą być bardzo niebezpieczne.

    1.1. Kominy są zawsze najbardziej wyeksponowanym punktem domu

    Kominy są stale narażone na wpływ różnych czynników, a co za tym idzie zagrożeń. Wysoka temperatura i wilgotność to jedne z głównych przyczyn uszkodzeń. Jeśli uszkodzenia nie zostaną natychmiast naprawione, te mniejsze szybko się powiększają, pojawiają się różne utrudnienia i awarie urządzeń i systemu grzewczego, a z drugiej strony ogrzewanie jest słabe, gromadzą się gazy i niebezpieczeństwo pożaru jest większe.

    1.2. Uszkodzenie czapy komina

    Czapa odgrywa znaczącą rolę w ochronie samego komina. Służy do zapobiegania przedostawaniu się deszczu, śniegu, brudu i zwierząt. Każde uszkodzenie czapy oznacza również uszkodzenie komina i pieca lub kominka; nawet jeśli ich nie uszkodzi, skróci ich żywotność, więc naprawą należy zająć się jak najszybciej.

    1.3. Użytkowanie kominów

    Najwięcej uszkodzeń komina powoduje samo użytkowanie. Ciągła eksploatacja wymaga stałej konserwacji zarówno kominów, jak i pieców, aby uniknąć poważnych lub trwałych uszkodzeń. Często na kominach murowanych, które z drugiej strony mają stuletnią trwałość, można zauważyć wykruszony tynk już po kilku latach użytkowania, i jeśli te pęknięcia nie zostaną na czas usunięte, wilgoć przedostanie się przez nie do wnętrza i spowoduje inne problemy.

    1.4. Właściwa konstrukcja

    Jeśli komin nie zostanie wykonany fachowo i jakościowo dobrze, ryzyko uszkodzenia jest większe. W przypadku komina zbudowanego z nieodpowiednich materiałów i ubogiego konstrukcyjnie kanały spalinowe są z pewnością zatkane, a wysokość nieodpowiednia; każdy z elementów konstrukcji ma swoje przeznaczenie i jeśli którykolwiek z nich lub co gorsza wszystkie nie są takie, jak powinny, nie będą wciągać dymu ani innych ubocznych produktów spalania, co może prowadzić jedynie do zatkania i zapłonu .

    1.5. Nieprzewidziane uszkodzenia

    Kominy mogą zostać uszkodzone przez uderzenia pioruna, klęski żywiołowe lub pożary w wyniku nagromadzenia sadzy. Niektórym uszkodzeniom można zapobiec poprzez regularną konserwację, a innym nie.

    1.6. Pożar kominowy

    Gdy paliwo w palenisku nie spala się całkowicie (najczęściej dzieje się to z paliwami stałymi), tłuszcz i smoła, odnośnie sadza, przyklejają się do ścian komina. Może się to zdarzyć, gdy drewno nie jest całkowicie suche lub spalane są nieodpowiednie surowce (plastik, odpady, drewno lakierowane, opakowania...) by jak najłatwiej się ich pozbyć. Jednym z powodów może być niewystarczający dopływ powietrza do paleniska. Użytkownicy często zamykają dopływ powietrza bardziej niż powinni, a gdy widzą, że ogień słabo się pali, całkowicie otwierają przejście. Wtedy płomień nagle się  zwiększa i wznosi wysoko do komina, a osady na ścianach zapalają się. Im grubsza warstwa sadzy, tym wyższe temperatury, a powstałe pożary sięgają 1000 °C. Po takim pożarze komin należy obowiązkowo poprawić.

    1.7. Czyszczenie komina

    Profilaktyczne regularne czyszczenie komina może odłożyć konieczność naprawy i utrzymać go w dobrym stanie. Konserwacja i naprawy powinny być wykonywane jak najczęściej. Zaniedbanie czyszczenia i konserwacji nie tylko powoduje słabe ogrzewanie i utratę ciepła, ale także zagraża Twojemu mieniu i zdrowiu, tak samo jak bezpieczeństwu Twojej rodziny.

    2. Wykonawcy

    Przy budowie komina, a później przy jego konserwacji nie zaleca się oszczędzania, ponieważ może to być niebezpieczne. Należy przedsięwziąć środki ostrożności, zanim wybuchnie pożar i poczują się gazy. Zaleca się sprawdzenie komina zaraz po sezonie grzewczym, odnośnie przed rozpoczęciem nowego. Jeśli kominiarz stwierdzi, że konieczna jest naprawa, skontaktuj się z wyspecjalizowaną firmą, która się tym zajmuje. Po przeglądzie fachowiec powie Ci, w jaki sposób można przeprowadzić naprawę. Zatrudnij firmę z wieloletnim doświadczeniem i licznymi dobrymi referencjami. Ich fachowcy dobrze znają nowe technologie i certyfikowane materiały, a także najnowsze sposoby pracy. Ponieważ takie prace są pilne, zapytaj o terminy jakie oferuje firma.

    3. Komin ceramiczny

    Komin ten zaliczany jest do kominów murowanych i stanowi nadbudowę  zwykłego komina szamotowego. Wykonany jest z najwyższej jakości ceramiki, która w przeciwieństwie do szamotu jest całkowicie nieprzepuszczalna, co jest ogromną zaletą w przypadku nowoczesnych pieców, które wytwarzają dużo kondensatu i gorących gazów, a które ceramika bardzo dobrze znosi.

    3.1. Klasyczny ceramiczny system kominowy

    Komin ceramiczny nadaje się do wszystkich rodzajów palenisk i paliw. Wytrzymuje wysokie temperatury spalin i wilgoć, odnośnie kondensaty. Taki komin jest bezpieczny, niezawodny i trwały. Prawidłowo zbudowany, użytkowany i utrzymywany może przetrwać ponad 50 lat.

    3.2. Do domów pasywnych i niskoenergetycznych

    Komin do domów pasywnych i niskoenergetycznych musi spełniać bardzo wysokie standardy. Oznacza to, że system kominowy musi być specjalnie przystosowany, aby spełniał wszystkie warunki ochrony przeciwpożarowej i zapobiegał występowaniu tzw. mostków termicznych. Warunki te spełnia się montując specjalne termoelementy w fundamencie komina oraz wokół przejścia komina na dachu.

    3.3. Współosiowy komin ceramiczny

    Do komina podłączone są kondensacyjne i niskotemperaturowe grzejniki gazowe. Funkcjonowanie komina nie jest uzależnione od temperatury powietrza w pomieszczeniu, ponieważ powietrze z wierzchołka komina przepływa do wnętrza nagrzewnicy, pomiędzy obudową a rurą. Komin działa zatem jak wymiennik ciepła i zwiększa moc urządzenia grzewczego. Zaletą tego systemu jest to, że można do niego podłączyć do 10 grzejników gazowych.

    4. Komin szamotowy

    Stare kominy są zwykle wykonane z szamotu. Cały system składa się z trzech warstw: płaszcza zewnętrznego, izolacji termicznej oraz okrągłych kominów. Taki komin się stawia, a jego budowa jest prosta. Zewnętrzna powłoka komina jest betonowa, a cegła szamotowa jest trudnopalna. Izolacja termiczna wykonana jest głównie z wełny kamiennej. Ostatnio szamotowa część została całkowicie zastąpiona ceramiką, ponieważ jest bardziej odporna na wysokie i niskie temperatury oraz zapobiega tworzeniu się skroplin w rurach. Szamot nie jest ani najlepszym, ani strukturalnie całkowicie stabilnym materiałem, nie jest odporny na kwasy i jest nieszczelny na gazy. Komin szamotowy nadaje się do ogrzewania paliwami stałymi i olejem opałowym.

    5. Kominy ze stali nierdzewnej

    Kominy ze stali nierdzewnej występują jako jednowarstwowe i trójwarstwowe. Do naprawy zniszczonego komina murowanego zwykle stosuje się rurę jednowarstwową, którą umieszcza się w istniejącym kominie od góry, dzięki czemu rozbiórka nie jest konieczna. Jeśli komin jest wykonany tak, że ma kanał w kształcie litery S, stosuje się elastyczną rurę ze stali nierdzewnej. Natomiast trójwarstwowe rury kominowe ze stali nierdzewnej składają się z rur wewnętrznych i zewnętrznych, pomiędzy którymi znajduje się izolacja termiczna. Taki komin jest elementem samodzielnym i nie jest umieszczany w konstrukcji murowanej. Trójwarstwowy komin jest bardzo wysokiej jakości i atrakcyjnie wygląda, i może być stosowany do wszystkich rodzajów paliw i palenisk, a także do wszelkiego rodzaju urządzeń. Montaż komina ze stali nierdzewnej jest prosty i szybki, można go używać natychmiast po instalacji.

    6. Plastikowe kominy

    Kominy plastikowe przeznaczone są wyłącznie do pieców gazowych i olejowych, które nie przekraczają 160°C. System kominowy, na który składa się wiele elementów takich jak rury (twarde i elastyczne), kolanka i inne, wykonany jest z polimerów i podobnych wysokiej jakości mas sztucznych. Nie rdzewieją, są odporne na promieniowanie UV i zmiany ozonowe, nie starzeją się i nie przepuszczają światła. Stosuje się je głównie do naprawy istniejących kominów poprzez umieszczenie ich w istniejącym kominie, a także do nowych budynków, w których ogrzewanie odbywa się na kotłach niskotemperaturowych. W tym przypadku podczas budowy wykonywane są kanały ognioodporne.

    7. Właściwa instalacja, konserwacja i naprawa

    7.1. Instalacja i konserwacja komina

    Każdy komin i podłączone do niego urządzenia grzewcze należy sprawdzić przed użyciem. Przepisy różnią się w zależności od miejscowości, więc nie będzie źle zasięgnąć informacji w swoim samorządzie. Stosowanie kominów w każdym domu jest ściśle związane z bezpieczeństwem domowników, budynku i okolicy, więc z pewnością jest dobrym pomysłem sprawdzanie dobrze wszystkiego. Komin i cały system grzewczy powinni wykonać profesjonaliści, certyfikowana firma lub rzemieślnicy. Jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, tutaj też nie wahaj się - kominiarze to ci, którzy sprawdzą, doradzą i zwrócą uwagę na ewentualny problem, ponieważ to oni są odpowiedzialni za wykonaną pracę. Czyszczenie komina przy ogrzewaniu na paliwach stałych powinno odbywać się cztery razy w roku, a przy ogrzewaniu na oleju opałowym raz w roku. Kotły gazowe nie wytwarzają sadzy, ale emisje gazów muszą być mierzone raz w roku. To samo dotyczy kotłów olejowych. Należy przestrzegać tych zasad, nawet jeśli używasz grzejników raz lub dwa razy w roku.

    7.2. Naprawa komina

    Kiedy komin jest stary i tak zużyty, że jego użytkowanie jest niebezpieczne, należy go naprawić. Typowe oznaki, że nadszedł czas na naprawę, są następujące:

    - gaz jest wyczuwalny w pomieszczeniu,

    - wyczuwa się sadza,

    - gdy zauważysz osady sadzy i smoły na ścianach komina.

    Komin również wymaga wymiany, jeśli zdecydujesz się na zmianę rodzaju paliwa. Może się zdarzyć, że istniejący nie ma odpowiednich wymiarów lub przepustowości dla nowo wybranego systemu. W takim przypadku istniejący można przebudować lub zainstalować nowy. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów naprawy komina murowanego jest wiercenie, rozszerzanie i instalacja wężownicy ze stali nierdzewnej. Wiercenie zwiększa wewnętrzną średnicę komina i wtedy można zamontować nową rurę ze stali nierdzewnej. Wykonuje się to, gdy istniejący komin jest wąski. To, na ile można go rozszerzyć, zależy od jego wymiarów i wytrzymałości. Jest to dość wymagająca praca i nie da się jej szybko wykonać. Tylko równy komin można naprawić za jednym razem. Jeśli komin ma wiele zagięć, każde z nich należy poprawiać osobno.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    obróbki blacharskie komina - uszczelnienie, naprawa

    Zauważyłem zawilgocenia wokół komina wewnatrz pomieszczenia. W związku z tym zakres prac obejmowałby sprawdzenie obróbek blacharskich wokół komina, przegląd dachu, naprawa. Oczywiście do potwierdzenia po weryfikacji na miejscu. Budynek to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym (12lat). Dach wielospadowy kryty dachówką ceramiczną. 1215 zł do 2025 zł

    ........

    otynkować stary komin 2 szt. 14 m2 pow.

    Zlecenie na wykonanie nowego otynkowania istniejących dwóch ( 2 ) kominów na dachu dwuspadowym wraz z demontażem uchwytów do anten na jednym i założenie po dziesięć ( 10 ) kratek wentylacyjnych na każdym z nich. Powierzchnia do otynkowania około 14 m2 (8 +6) razem oba kominy. Termin wykonania: marzec 2024 r. 12150 zł do 20250 zł

    ........

    ODBUDOWA MAŁEGO KOMINA WENTYLACYJNEGO

    mam do remontu/odbudowy 2-kanałowy komin wentylacyjny,źle wyprowadzony ponad spadzisty dach. Za krótki , ma tylko 0k.30 cm i nie ma ciągu.Otwory są 2 tylko w jedną stronę , a powinny być na przestrzał. Potrzebuję dobudować przynajmniej 0,5 komina z wylotami na przestrzał 6075 zł do 10125 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Naprawa komina, Do uzgodnienia
    Naprawa komina, Witkowo

    360 zł do 600 zł

    Cena, Remont komina, 2
    Naprawa komina, Ligota Piękna

    450 zł do 750 zł

    Cena, Uszczelnienie komina przez szlamowanie,
    Naprawa komina, Wola Krzysztoporska

    540 zł do 900 zł

    Cena, Naprawa komina,
    Naprawa komina, Tuczno

    450 zł do 750 zł

    Cena, Nieszczelny komin, Komin około 5 m
    Naprawa komina, Wrzosowa

    540 zł do 900 zł

    Cena, Obróbka komina na dachu,
    Naprawa komina, Spytkowice

    180 zł do 300 zł

    Cena, naprawa odbudowa Komina dachowego, 1
    Naprawa komina, Swaderki

    720 zł do 1200 zł

    Cena, instalacja rurowa w całym kominie, osiem metrów
    Naprawa komina, Warszawa

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Obudować komin blachą, 1
    Naprawa komina, Magdalenka

    180 zł do 300 zł

    Cena, Naprawa cieknącego komina,
    Naprawa komina, Bolesławiec

    270 zł do 450 zł

    Cena, naprawa komina , woda deszczowa cieknie do środka, 1 komin
    Naprawa komina, Kobyłka

    180 zł do 300 zł

    Cena, Obróbka komina blachą, 2
    Naprawa komina, Głogów Małopolski

    270 zł do 450 zł

    Cena, renowacja komina z cegly, okolo 7 m komina
    Naprawa komina, Jenin

    540 zł do 900 zł

    Cena, naprawa komina na dachu, 1 komin
    Naprawa komina, Rumia

    360 zł do 600 zł

    Cena, Naprawa tynków na dwóch kominach, 4m2
    Naprawa komina, Białystok

    270 zł do 450 zł

    Cena, rozbiórka 2 kominów i budowa nowych nad dachem, 2 kominy 1 m wyski, 1 m długi, 0,5 m szeroki
    Naprawa komina, Raszyn

    270 zł do 450 zł

    Cena, Obrobka komina, 10m2
    Naprawa komina, Tychnowy

    360 zł do 600 zł

    Cena, Uszczelnienie komina, 1
    Naprawa komina, Purda

    540 zł do 900 zł

    Cena, Skuc stare płytki załozyc osb i obłozyc struktonitem, 1.5mx 0.7x 0.4
    Naprawa komina, Poniszowice

    180 zł do 300 zł

    Cena, Naprawa starego komina w domu,
    Naprawa komina, Polanowo

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Docieplenie komina nad dachem i wykonanie czapy na kominie, 1
    Naprawa komina, Malawa

    450 zł do 750 zł

    Cena, Naprawa kominów, 10
    Naprawa komina, Górażdże

    270 zł do 450 zł

    Cena, Naprawa komina uszkodzonego po wichurze,
    Naprawa komina, Zawadka

    270 zł do 450 zł

    Cena, Naprawa komina, 1komin
    Naprawa komina, Polkowice

    225 zł do 375 zł

    Cena, Przebudowa komina, 5m
    Naprawa komina, Bukowno

    810 zł do 1350 zł

    Cena, naprawa komina,
    Naprawa komina, Reda

    180 zł do 300 zł

    Cena, odcięcie przewodów kominowych od peca kaflowego i kuchni oraz opinia, 2 przewody kominowe
    Naprawa komina, Wybrzeże

    270 zł do 450 zł

    Cena, Wyburzenie i budowa komina z cegły w części ponad dachem ok 180 cm., Szerokość ok 150 cm grubość ok 39 cm wysokość ok 200 cm
    Naprawa komina, Żabia Wola

    360 zł do 600 zł

    Cena, Instalcja wkładu kominowego 18m, Wys: 18m
    Naprawa komina, Starogard Gdański

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Naprawa istniejącego komina, 2
    Naprawa komina, Czechowice-Dziedzice

    540 zł do 900 zł

    Cena, Wymiana cegieł komina nad dachem i obróbka blacharska, komin 60*60 cm
    Naprawa komina, Zbereże

    450 zł do 750 zł

    Cena, naprawa, ocieplenie murowanie, 1
    Naprawa komina, Żabia Wola

    180 zł do 300 zł

    Cena, okna dachowe, rynny, wzmocnienie kominów,
    Naprawa komina, Warszawa

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Naprawa kominów nad dachem, 3 kominy: 275 x 75x150 do 300 cm wys., ok. 100x150x250 do 350 cm wys., 150x50x100 do 150 cm wys.
    Naprawa komina, Warszawa

    1080 zł do 1800 zł

    Cena, Poprawke w koło kominów i czapki, 2 kominy
    Naprawa komina, Suchedniów

    180 zł do 300 zł

    Cena, obróbka starego komina i ocieplenie poprawienie blach, 2 kominy na dachu
    Naprawa komina, Pinino

    270 zł do 450 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Naprawa komina?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Naprawa komina cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    44+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Naprawa komina
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone